PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

Sun Tzu pisze:Niesamowita historia :rotfl: Byłaś w Kleszczowie... Długo? Bo ja tam kiedyś w ramach praktyki, którą miałem w szkole podstawowej spędziłem 1,5 miesiąca. Wujek mi taką praktykę załatwił :rotfl:
A cóż to za praktyki w szkole podstawowej bywały ???
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3903
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

Zuzanna Falzmann: Mój ojciec nie żyje, bo dotknął bardzo poważnej sprawy. Skazano tylko płotki
https://www.tvp.info/38921817/zuzanna-f ... lko-plotki
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18361
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

ja tam kiedyś w ramach praktyki, którą miałem w szkole podstawowej spędziłem 1,5 miesiąca.
Czyli za komuny i pewnie stąd takie archaiczne poglądy na temat podziału zysków. Natomiast, gdybyś doczytał (napisany po polsku) artykuł, wiedziałbyś, że pieniążki zaczęły do gminy płynąć dopiero w latach 90. Ja tam byłam całkiem niedawno, bo dwa lata temu i miałam okazję zobaczyć, jak wspaniale można dofinansować edukację. Nota bene, pewnie jesteś zwolennikiem oddawania częsci swoich zarobków bezrobotnym? I nie mówię tu o podatkach, po prostu zarabiasz więcej a IM SIĘ PO PROSTU NALEŻY.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Hmmm... Próbuję zrozumieć, o co Ci chodzi i jakoś nie potrafię... Czy mogłabyś mi wytłumaczyć, jaki ma związek Twoja sugestia oddawania części moich własnych zarobków bezrobotnym z sytuacją w gminie Kleszczów?
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

Rżnięcie głupa- poziom MUNDEK
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18361
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Hmmm... Próbuję zrozumieć, o co Ci chodzi i jakoś nie potrafię... Czy mogłabyś mi wytłumaczyć, jaki ma związek Twoja sugestia oddawania części moich własnych zarobków bezrobotnym z sytuacją w gminie Kleszczów?
Tego właśnie chce pani posełka. Zeby zyski oddawać sąsiednim, biednym gminom, bo IM SIĘ NALEŻY jak MINIstrom nagrody.
A tu mamy kolejne przyzwolenie na agresję prawicowych "patriotów". https://oko.press/niezadowolonym-narodo ... tepowanie/ Jakie szczęście, że na wiatrówkę nie muszę mieć pozwolenia.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Taaak... Pani poseł uważa, że opłaty, który wpłacają spółki Skarbu Państwa powinny być dzielony w sposób bardziej sprawiedliwy i powinny z tego korzystać także sąsiednie gminy. To zdaje się ma coś wspólnego z wyrównywaniem szans. Podobno są nawet w Europie takie państwa, które prowadzą politykę wyrównywania szans poprzez redystrybucje dochodu narodowego oraz system fiskalny. W podstawówce na zajęciach z ekonomii mówiono coś o polityce społecznej w Szwecji, o ordoliberalizmie w Niemczech... Ministrom nagrody się należą tak samo jak nauczycielom "trzynastki". Czy to nie chodzi przypadkiem o te "kretynki-antyfaszystki", które nielegalnie próbowały zablokować legalny Marsz Niepodległości? To bardzo dobrze, że zostały potraktowane w sposób, o jaki się prosiły.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18361
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Taaak... Pani poseł uważa, że opłaty, który wpłacają spółki Skarbu Państwa powinny być dzielony w sposób bardziej sprawiedliwy i powinny z tego korzystać także sąsiednie gminy. To zdaje się ma coś wspólnego z wyrównywaniem szans. Podobno są nawet w Europie takie państwa, które prowadzą politykę wyrównywania szans poprzez redystrybucje dochodu narodowego oraz system fiskalny. W podstawówce na zajęciach z ekonomii mówiono coś o polityce społecznej w Szwecji, o ordoliberalizmie w Niemczech... Ministrom nagrody się należą tak samo jak nauczycielom "trzynastki". Czy to nie chodzi przypadkiem o te "kretynki-antyfaszystki", które nielegalnie próbowały zablokować legalny Marsz Niepodległości? To bardzo dobrze, że zostały potraktowane w sposób, o jaki się prosiły.
Redystrybucja w Polsce już jest, nazywa się potocznie "janosikowe". Ministrom, wywalonym z rządu nagrody się "należały". A to ciekawostka. :rotfl: :rotfl: "Prosiły się"? Czyli popierasz przemoc i agresję? A wiesz,że na Plac Tienanmen czołgi też wjechały legalnie? Podobnie jak legalna w świetle prawa była pacyfikacja kopalni "Wujek"? No to już wiadomo, czyim duchowym spadkobierca jest PiS i jego pridupniki.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Redystrybucja w Polsce już jest, nazywa się potocznie "janosikowe".
Naprawdę? A mnie się wydawało, że skoro zadania nałożone na poszczególne rodzaje samorządów przez przepisy prawa są podobne, a zróżnicowanie dochodowe samorządów jest bardzo duże, to państwo poprzez system różnego rodzaju mechanizmów stara się wyrównywać różnice między tymi silnymi w dochody podatkowe samorządami a tym słabszymi. Takie finansowanie samorządów nosi ogólną nazwę subwencji. "Janosikowe" to wpłata, którą dokonują samorządy do budżetu państwa w sytuacji, gdy ich dochody przekraczają wskaźniki określone w ustawie. Jeżeli pani magister zamierza startować do jakiegoś samorządu to sugerowałbym zdobycie jakiejś wiedzy...
"Prosiły się"? Czyli popierasz przemoc i agresję? A wiesz,że na Plac Tienanmen czołgi też wjechały legalnie? Podobnie jak legalna w świetle prawa była pacyfikacja kopalni "Wujek"? No to już wiadomo, czyim duchowym spadkobierca jest PiS i jego pridupniki.
Taaak... Faszystowscy urzędnicy HGW, łamiąc Konstytucję, mówiącą o zakazie propagowania faszyzmu i komunizmu, wydali zgodę na faszystowski Marsz Niepodległości, które postanowiły zablokować towarzyszki-antyfaszystki, ponieważ towarzyszki-antyfaszystki wiedzą lepiej, co w Polsce jest dozwolone! I towarzyszki-antyfaszystki zostały usunięte z trasy przemarszu, a towarzyszka dragoness porównuje towarzyszki-antyfaszystki do ludzi, którzy ginęli na Placu Tienanmen czy w Kopalni "Wujek"? Czasami się zastanawiasz nad tym, co piszesz?
luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 473
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: luc_ponownie »

@Dragoness - nie żebym był zwolennikiem PiSu,ale ten przykład co Pani podaje to przecież chyba bójka nacjonalistyczno-kibolskiej hołoty z czerwoną hołotą. Skoro "obywatele RP" występują z takimi hasłami jak czerwone małpoludy z "antify"*** (antifa uchodzi za ludzi,ale niektórzy twierdzą,że jej członkowie to jedyny udany owoc eksperymentów Łysenki z krzyżowaniem małp z ludźmi ;) ) i pchają się pod taką demonstrację zorganizowaną przez narodowców w której są i kibole, to widocznie chcą sie bić z nacjonalistycznymi małpoludami (tych rodowód jest mi nieznany,najpewniej jakieś brakujące ogniwo pomiędzy australopitekiem a neandertalczykiem) ,a jak obie strony chcą... nooo "chcącemu nie dzieje się krzywda" ;)
Prokuratura umorzyła postępowanie wobec uczestników Marszu Niepodległości, którzy bili, deptali i opluwali kobiety, protestujące podczas demonstracji nacjonalistów – informuje OKO.Press Podleśna. 49-letnia psychoterapeutka wraz z grupą Obywatelek RP i członkiń Warszawskiego Strajku Kobiet w Święto Niepodległości 2017 roku stanęła na trasie na trasie przemarszu z transparentem „Stop faszyzmowi”.
A tak żeby Panią mniej potencjalnie wkurzyć to powiem tyle: Prokuratura to co najwyżej powinna prowadzić postępowanie w sprawie niedopełnienia obowiązków przez urzędników albo funkcjonariuszy policji skoro ekstremistyczne małpy z obu stron się pobiły - gdzie do diabła był Policyjny kordon ?! Uchwalono ustawę,że zgromadzenia mniej niż 100 metrów od innych zgromadzeń są nielegalne i Policja nie ma obowiązku pilnować już zgromadzeń i ewentualnie ich rozdzielać :?: A te Panie brały udział w nielegalnym zgromadzeniu. Pobicia przez drugą demonstrację to oczywiście nie usprawiedliwia,nielegalne demonstracje rozpędzać to może pałami tylko policja.Zgodnie z prawem.

A jeśli te Panie nie zastosowały się do poleceń funkcjonariuszy,albo co gorsza funkcjonariuszy też atakowały... no niestety,dura lex sed lex - na dołek.

*** nacjonaliści owszem,są skrajną prawicą i nacjonalistami ale faszyzm ? Jaki faszyzm, jedyni którym można udowodnić faszyzm to ci od wafelków.Reszta... No niestety - nacjonaliści.Może tam jakieś męty wytatuowane w swastyki też były (za tatuaż ze swastyką w Polsce powinno być aresztowanie i wyrok odsprzedania do Rosyjskiej kolonii karnej na Syberii do dożywotniego wyrąbu drzewa) - w końcu ktoś te neokomusze idiotki pobił,ale nie była to cała demonstracja 11.11 - ta nie składała się chyba nawet w większości z kiboli i członków organizacji nacjonalistycznych - więc jaki faszyzm ?
Ostatnio zmieniony 11 września 2018, 21:16 przez luc_ponownie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18361
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

:D Pan mnie nie wkurza, bo nie udaje wszechwiedzącego, co wyżej s*a, jak doopę ma i unika niewygodnych tematów. Podyskutowac to ja moge z każdym, co reprezentuje odpowiedni poziom. Wkurza mnie, że prawo i sprawiedliwość jest dla określonych grup społecznych, w zależności kto jest akurat przy korycie, a Temida powinna być z zalożenia ŚLEPA!!. Co do wpisu towarzysza Sun Tzu, mówimy tu o legalności działań rządowych. Pytanko. Czy wjazd czołgami na plac w Pekinie był legalny w świetle prawa? Tak / Nie. Niepotrzebne skreślić. Czy wejście oddziałów milicji i wojska na teren kopalni Wujek było legalne w świetle ówcześnie obowiązującego prawa? Jak wyżej. Nie zamierzam kandydować do samorządu. Choć takie propozycje padały, padają i pewnie bedą padać. Najzabawniejsze jest to, z jakich kręgów :rotfl: :rotfl: :rotfl:
luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 473
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: luc_ponownie »

dragoness pisze:Czy wjazd czołgami na plac w Pekinie był legalny w świetle prawa? Tak / Nie. Niepotrzebne skreślić. Czy wejście oddziałów milicji i wojska na teren kopalni Wujek było legalne w świetle ówcześnie obowiązującego prawa? Jak wyżej. Nie zamierzam kandydować do samorządu. Choć takie propozycje padały, padają i pewnie bedą padać. Najzabawniejsze jest to, z jakich kręgów :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Tak, Tak. A co do krytyki tych decyzji:
wjazd czołgami na plac w Pekinie
To prawda - u władzy utrzymali się nacjonaliści.Ale Chińscy "demokraci" to tacy sami "demokraci" jak gdzie indziej. Czy nasi "demokraci" dbają o interes narodowy Polski ?
A jak zadbał o narodowy interes Rosyjski pijak Jelcyn ? A może Ukraińscy "demokraci" (zupełnie nie sterowani przez zachód) - oni też nie narobili jeszcze większego chlewu tak naprawdę szkodząc narodowemu interesowi Ukrainy i wywołując wojnę w Donbasie ? Chiny są dziś potęgą. Nie lubię tego komunistycznego sk... Xi Jinpinga wzorującego się na Putinie albo Mao,on i jego banda zaszkodzą bardzo Chińczykom.Ale Chiny są naprawdę niezależnym państwem.To dużo.A co z taką Polską i nie tylko ? Co się działo z Rosją dopóki służby nie wprowadziły Putina robiąc po cichu porządek z Jelcynem i jego mafią ?
Czy wejście oddziałów milicji i wojska na teren kopalni Wujek było legalne w świetle ówcześnie obowiązującego prawa?
Solidarnościowcy a zwłaszcza PiSowcy mnie zjedzą... To była słuszna decyzja.Dziś gdyby doszło do podobnych wypadków Policja miała by prawo postąpić niemal identycznie.Dzisiaj robotników którzy robili by to co ci z Wójka nazwano by bandytami i terrorystami.

Podczas wielu prywatyzacji takie strajki okupacyjne rozganiano pałami i nie tylko (choćby Ożarowską fabrykę kabli) za "demokracji". Dziś robi się z Górników z Wujka biedne ofiary zamordowane przez złe ZOMO,a przecież oni STAWIALI ZBROJNY OPÓR MILICJI..Przecież podczas pacyfikacji "Wujka" było wielu rannych milicjantów i żołnierzy, kilku milicjantów trafiło "do niewoli" (i porównanie tego do terroryzmu i trzymania zakładników było by słuszne !) Ja przypomnę,żew takim 56 w Poznaniu (gdzie też zamieszki były zbrojne) UBeków i nie tylko zabijano,więc dowodzący tą akcją mieli prawo uważać,że jest ryzyko śmierci funkcjonariuszy albo i eskalacji zamieszek na całe miasto. A że 9 ofiar... I tak małe straty i umiarkowanie komunistów.Za czasów Stalinowskich to by ich wybili do nogi albo zesłali na Sybir z rodzinami. Dzisiaj zaś ofiar mogło by być więcej,bo Policjanci gorzej wyszkoleni w strzelaniu.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Taaak... Pani magister... Nie interesowałem się wydarzeniami na Placu Tienanmen, więc się nie wypowiadam. Taki mam zwyczaj - nie wiem, więc milczę. A co do zbrodni w Kopalni "Wujek"... Trybunał Konstytucyjny w 2011 roku uznał, że wprowadzenie stanu wojennego było sprzeczne z Konstytucją PRL, a Rada Państwa nie miała prawa wprowadzić stanu wojennego. Funkcjonariusze plutonu ZOMO, który strzelał do górników zostali skazani, więc spróbuj sobie sama udzielić odpowiedzi...
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

Z Waszej inspiracji, moi drodzy, przeczytałem Deklarację z Marrakeszu, w języku francuskim wprawdzie. Peace.
ODPOWIEDZ