PIS bez kandydatów do Rady Miasta i Burmistrza ?

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PIS bez kandydatów do Rady Miasta i Burmistrza ?

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Taaak... Nie wiem, kto jest "cudownym dzieckiem PiS"... To ośrodek w Ożennej ma przynosić zyski? To z ciekawości: jakie zyski przynoszą szkoły, których organem założycielskim jest powiat, Młodzieżowy Dom Kultury, szpital, itp.? Bo wiesz, proponuję stosować jednakowe kryteria wobec wszystkich instytucji utrzymywanych przez powiat. Logiczne, prawda?
Ach, rozumiem, czyli pobyt i wykorzystanie bazy noclegowej, nie mówiąc o "zielonych szkołach" będą darmowe? No, to muszę się tam wybrać na dłuższy pobyt. http://niezalezna.pl/237700-w-ozennej-p ... ologicznej Czyli powiat, który cały czas narzeka, że na szkoły nie ma pieniędzy, weźmie na swoje barki kolejne edukacyjne brzemię. Jak uroczo.... Co do kwestii cudownego dziecka, zalecam uważniejsze czytanie.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PIS bez kandydatów do Rady Miasta i Burmistrza ?

Post autor: Sun Tzu »

Jezu! Jeszcze nawet nie zaczęto remontu obiektu w Ożennej a Ty juz wiesz jak będzie! Z takimi profetycznymi talentami powinnaś grać w Lotto - główna wygrana murowana w każdym losowaniu :D I przy okazji tego jak glosował pan Sepioł (źródło portal pana Grzywacza):
Podczas sesji Rady Powiatu głosował przeciwko uchwałom zawierającym ważne inwestycje rozwojowe dla Powiatu Jasielskiego, w tym wsparcia inwestycji: „Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 992 w miejscowości Jasło” (wartość inwestycji ok. 20 mln zł), „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1835R Kołaczyce – Brzyska – Brzyska przez wieś”, „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1847R Szebnie – Tarnowiec – Jedlicze – Potok”, „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1829R Jareniówka – Jabłonica – gr. województwa – Czermna wraz z przebudową skrzyżowania dróg powiatowych nr 1829R Jareniówka – Jabłonica – gr. woj. – Czermna i 1833R Lipnica Górna – Wróblowa”, „Przebudowa stadionu sportowego z rozbudową obiektów lekkoatletycznych przy Zespole Szkół w Trzcinicy” (dofinansowanie z MSiT 3 mln zł), budowa Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Ożennej (dofinansowanie z NFOŚiGW blisko 3 mln zł), budowa boisk przy jasielskich szkołach średnich (wartość projektu 4,2 mln zł). Wielokrotnie podczas Sesji Rady Powiatu krytykował działania obecnego Zarządu w zakresie inwestycji pn.: „Rozbudowa i Doposażenie Bloku Operacyjnego oraz Centralnej Sterylizacji Szpitala Specjalistycznego w Jaśle wraz z niezbędną infrastrukturą na rzecz zapewnienia kompleksowej opieki zdrowotnej”, a inwestycja ta jest realizowana w ramach RPO z dofinansowaniem 10 mln zł.
Zdaje sie, że reklamując swoją osobę na jaslo4u.pl parę głosowań pominął... Pewnie przez przeoczenie...

p.s.

Zdradzisz tajemnicę, kto jest "cudownym dzieckiem PiS"?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PIS bez kandydatów do Rady Miasta i Burmistrza ?

Post autor: dragoness »

Aaaa, cytujesz "uzasadnienie" rzekomego wykluczenia z partii? Może jeszcze napiszesz o defraudacji? I nie, nie zdradzę, bo dobry nauczyciel zmusza ucznia do myślenia. Wskazówka. Wypowiadał się o zwiększeniu wartości budynku po remoncie. To znaczy jak to wiem, przecież napisałeś, że to powiat będzie ośrodek utrzymywał, podobnie jak niezyskowne szkoły.
To ośrodek w Ożennej ma przynosić zyski? To z ciekawości: jakie zyski przynoszą szkoły, których organem założycielskim jest powiat, Młodzieżowy Dom Kultury, szpital, itp.? Bo wiesz, proponuję stosować jednakowe kryteria wobec wszystkich instytucji utrzymywanych przez powiat.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PIS bez kandydatów do Rady Miasta i Burmistrza ?

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Czyli pan Sepioł w tych głosowaniach o których pisze portal pana Grzywacza głosował "za" a nie "przeciw"? Chociaż z drugiej strony jako dowód swej chwały i osiągnięć samorządowych wymieniał w jaslo4u.pl głosowanie przeciwko Ożennej i Trzcinicy... Defraudacja mnie nie interesuje - sprawa z pewnością powinna zostać skierowana do sądu w trybie wyborczym, bo człowiek, który pełnił funkcje publiczne i ubiega się o funkcje publiczne powinien być jak żona Cezara. Sądzisz, że trafi? Wiesz, mnie sie wydaje czymś tak oczywistym, że wartość budynku po jego generalnym remoncie wzrasta, że aż nie rozumiem, czemu takie stwierdzenie miałoby by odczytywane jako coś złego. Tak przy okazji, jako znawczyni wszelkich procedur z pewnością wiesz, jakie są warunki użytkowania obiektów, które są dofinansowane z różnego projektów unijnych? Na pewno wiesz o tym, że użytkownik końcowy (gmina, powiat, miasto) np. wybudowanej hali sportowej przez okres 4 lat nie może z jej wynajmu czerpać korzyści i musi ją utrzymywać na własny koszt?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PIS bez kandydatów do Rady Miasta i Burmistrza ?

Post autor: dragoness »

użytkownik końcowy (gmina, powiat, miasto) np. wybudowanej hali sportowej przez okres 4 lat nie może z jej wynajmu czerpać korzyści i musi ją utrzymywać na własny koszt?
Tym bardziej pomysł idiotyczny, zwłaszcza, że powiat twierdzi, ze na oświatę nie ma pieniędzy. A tu nagle; Magia!
Mnie bawi,że w swoim liście, napisanym przed 21 października, pan Sepioł przewidział, że będą twierdzić, że to oni go wyrzucili. W razie czego w sądzie to poświadczę.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PIS bez kandydatów do Rady Miasta i Burmistrza ?

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Z całym szacunkiem ale odnoszę wrażenioe, że Twoja wiedza o funkcjonowaniu samorządów jest równa mojej wiedzy o tipsach... Z prawnego punktu widzenia nie ma żadnego znaczenia, kiedy pan Sepioł napisał list - dla celów dowodowych istotna jest data stempla pocztowego. Bo to stanowi dowód na to, że adresat mógł się z tym pismem zapoznać. Według oświadczenia, list został wysłany 24 września, a decyzja o pozbawieniu członkostwa została podjęta 23 września. Jakby zatem na to nie patrzeć - w oparciu o przedstawione oswiadczeniu - został wyrzucony. Co za tym chcesz potwierdzać w sądzie? Że list napisał wcześniej, tylko go nie wysłał? Jak sąd bedzie miał dobry humor to Ci może zrobić wykład z prawa...
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PIS bez kandydatów do Rady Miasta i Burmistrza ?

Post autor: gara »

Czeluśniak i Czarnecki razem z PiSem w Jaśle.
Tego to by nawet Górski i KMN nie wymyślili!

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Jozin bedzie głosował na Pabiana:)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PIS bez kandydatów do Rady Miasta i Burmistrza ?

Post autor: dragoness »

https://wpolityce.pl/polityka/414609-ty ... -gliwicach Czyli tak jak powtarzam od lat, jedno szambo z różnymi nazwami. U nas PiS popiera Czerneckiego, aby tylko zostać przy korycie, w Gliwicach partyjna hołota zmienia listy po uważanu. Wyciąć wszystkich w pień przy wyborach. W Jaśle sobie p. Czernecki pozamiatał.
decyzja o pozbawieniu członkostwa została podjęta 23 września
Biorąc pod uwagę patologiczną sklonność do kłamstwa, gdzie jest jakiś dowód, jeśli chodzi o termin podjęcia tej decyzji? Oprócz słów pisowskiego aparatczyka, oczywiście? Zebranie PiSu odbyło sie W NIEDZIELĘ :szok: ciekawostka, czy przed mszą, czy po?
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PIS bez kandydatów do Rady Miasta i Burmistrza ?

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Mając na uwadze Twoją patologiczną wręcz skłonność do pisania prawdy, pragnę tylko delikatnie zwrócić Twoją uwagę, że zgodnie z oświadczeniem posiedzenie na którym wyrzucono pana Sepioła z PiS odbyło się 23 września. Nie wiem, czy odbyło się przed mszą czy po sumie ale odbyło się 23. Tym samym upadła narracja, iż pan Sepioł zrezygnował a nie został wyrzucony.

p.s.

A co do tego porozumienia jasielskiego PiS-u z panem A. Czerneckim... Powiem tak: jasielskie życie polityczne przerosło najlepszy kabaret. I dodam, że naprawdę bardzo trudno być wyborcą PiS mieszkając w Jaśle i obserwując to i owo. Bo wszak rozumiem, iż polityka to sztuka dokonywania wyborów ale - dla mnie - istotne jest także wierność swoim poglądom. A teraz działacze jasielskiego PiS-u uznali, że to co robił przedstawiciel Jaślan przed paru laty, gdy burmistrzem była pani Maria Kurowska, nie ma żadnego znaczenia. Dla mnie, k...a, ma, więc teraz wybierajcie się sami!

p.s.

Z prawdziwym zainteresowaniem będę czekał na posty Joziina...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PIS bez kandydatów do Rady Miasta i Burmistrza ?

Post autor: dragoness »

Nie ma na to dowodu. Uchwałę podjęto 28 września. Trafiony, zatopiony.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PIS bez kandydatów do Rady Miasta i Burmistrza ?

Post autor: Sun Tzu »

Pan Mariusz Sepioł został pozbawiony członkostwa w PiS za prowadzenie działalności przeciwko PiS na posiedzeniu Prezydium Zarządu Okręgu nr 22 w Krośnie w dniu 23 września 2018 roku, co zostało potwierdzone przez Zarząd Okręgu w dniu 28 września 2018 roku uchwałą podjętą w tej sprawie.
Pogrubiłem by Ci było łatwiej przeczytać...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PIS bez kandydatów do Rady Miasta i Burmistrza ?

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:
Pan Mariusz Sepioł został pozbawiony członkostwa w PiS za prowadzenie działalności przeciwko PiS na posiedzeniu Prezydium Zarządu Okręgu nr 22 w Krośnie w dniu 23 września 2018 roku, co zostało potwierdzone przez Zarząd Okręgu w dniu 28 września 2018 roku uchwałą podjętą w tej sprawie.
Pogrubiłem by Ci było łatwiej przeczytać...
Ja mogę napisać, że to było zebranie Episkopatu. I co z tego?
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PIS bez kandydatów do Rady Miasta i Burmistrza ?

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Jakby Ci to wytłumaczyć w sposób prosty... Posiedzenia wszelkiego rodzaju organów statutowych organizacji są protokołowane, dołączana jest lista obecnosci, ludzie na tej liście się podpisują, sprawdzane jest quorum, by była pewność, że podjęte decyzje są ważne i nikt ich później nie mógł zakwestionować... Bo wiesz, zgodnie ze statutem PiS-u, od decyzji o wykluczeniu służy odwołanie. I teraz z jednej strony jest uchwała Prezydium Zarządu Okręgu nr 22 w Krosnie z 23 września a z drugiej strony list ze stemplem pocztowym datowanym na 24 września. Jak wynika z porównania dat: pan Sepioł został wyrzucony z PiS! Rozumiem, że go bronisz niczym kwoka piskląt, ale staraj się trzymać logiki... Jak już tak bardzo mu zależało na tym, by swoje odejście z PiS-u uczynić maksymalnie głośne, to mógł zadbać o te "drobne" szczegóły i wysyłając list do Kaczora-Dyktatora jednocześnie wysłać swoją rezygnację z członkostwa do Zarządu Okręgu nr 22. Skoro tego nie zrobił to teraz niech ma pretensje do samego siebie, że wyszedł na to na co wyszedł :rotfl:
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PIS bez kandydatów do Rady Miasta i Burmistrza ?

Post autor: Jozin.1 »

Sun Tzu pisze:Hmm... Mając na uwadze Twoją patologiczną wręcz skłonność do pisania prawdy, pragnę tylko delikatnie zwrócić Twoją uwagę, że zgodnie z oświadczeniem posiedzenie na którym wyrzucono pana Sepioła z PiS odbyło się 23 września. Nie wiem, czy odbyło się przed mszą czy po sumie ale odbyło się 23. Tym samym upadła narracja, iż pan Sepioł zrezygnował a nie został wyrzucony.

p.s.

A co do tego porozumienia jasielskiego PiS-u z panem A. Czerneckim... Powiem tak: jasielskie życie polityczne przerosło najlepszy kabaret. I dodam, że naprawdę bardzo trudno być wyborcą PiS mieszkając w Jaśle i obserwując to i owo. Bo wszak rozumiem, iż polityka to sztuka dokonywania wyborów ale - dla mnie - istotne jest także wierność swoim poglądom. A teraz działacze jasielskiego PiS-u uznali, że to co robił przedstawiciel Jaślan przed paru laty, gdy burmistrzem była pani Maria Kurowska, nie ma żadnego znaczenia. Dla mnie, k...a, ma, więc teraz wybierajcie się sami!

p.s.

Z prawdziwym zainteresowaniem będę czekał na posty Joziina...
A co tu PiSać...same qtwy....pójdę za twoją radą i wyborczą niedzielę spędzę gdzieś za miastem...
ajaks1
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 459
Rejestracja: 6 marca 2012, 15:03

Re: PIS bez kandydatów do Rady Miasta i Burmistrza ?

Post autor: ajaks1 »

Widzę, że przybywa osób gotowych olać wybory. :rotfl: :rotfl: Nie mój cyrk , nie moje małpy.
ODPOWIEDZ