Ogrzewanie domu

O wszystkim, czyli o niczym...
marta8
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 25 października 2018, 16:02

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: marta8 »

Ekogroszek odpada. Jesli mozesz to podlacz sie do gazu ziemnego i wstaw kondensata z zasobnikiem.
panterablue
Guru
Guru
Posty: 127
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 18:37

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: panterablue »

To zależy jaki masz dom. Jeśli jest to dom energooszczędny, to pompa ciepła jak najbardziej zda egzamin. Z kolei, jeśli dom jest duży i średnio docieplony, to raczej wybrałbym ekogroszek. Pytanie, jaki będą koszty przyłącza gazowego - warto to sprawdzić i skalkulować.
panterablue
Guru
Guru
Posty: 127
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 18:37

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: panterablue »

erwin pisze:nie w każdym miejscu jest możliwość ogrzewania gazem. A orientujecie się jakie są koszty pompy ciepła dla domu około 120-140 m2??
Przy takiej powierzchni rzeczywiście warto byłoby zadbać o porządne docieplenie domu i zastosowanie pompy ciepła powietrze - woda.
Na etapie inwestycji koszty są stosunkowo niewielkie, a późniejsze koszty eksploatacyjne zależą od budowy domu, materiałów budowlanych, itp.
Generalnie nie da się tego tak oszacować bez danych.
mozajka
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 17 października 2015, 17:09

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: mozajka »

Możliwości jest sporo. Może poczytaj w internecie różnego rodzaju artykluły branżowe na ten temat. Dzięki temu przybliżysz się w temacie i będzie Ci łatwiej samodzielnie podjąć decyzje. Na portalu wbudowie.pl jest masa artykułów budowlano-remontowych. To na pewno nie zaszkodzi a moze pomóc.
kamil3
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 436
Rejestracja: 23 maja 2012, 22:32

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: kamil3 »

Miałem taki piec kiedyś co hale ogrzeje DIE DIETRICH 350KW ale teraz raczej polecam na ekogroszek :)
mission
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 27 lutego 2015, 14:29

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: mission »

Zdecydowanie pompa ciepła. Mamy to u siebie w domu i powiem szczerze, że po przesiadce widzimy sporą różnice w wydajności i jest to przede wszystkim bardziej opłacalne ;)
michal29
Mistrz
Mistrz
Posty: 91
Rejestracja: 26 lutego 2010, 19:25

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: michal29 »

Tylko pompa :) ja mam jestem zawodolony
eleniii
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 25
Rejestracja: 29 czerwca 2019, 21:02

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: eleniii »

u nas jest kocioł na pellet od Witkowskiego. Kocioł Toret Pellet, taki nam doradził mobilny handlowiec, ma na prawdę super palnik obrotowy, rewelacyjny kocioł sam się wygasza, zapal, czyści no i eko
22klEkoWski
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 6 października 2019, 18:24

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: 22klEkoWski »

Wydaje mi się, że obecnie dużo ludzi ogrzewa ekogroszkiem.
ODPOWIEDZ