PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: żbik »

ajaks1 pisze:
żbik pisze:Cóż, nadal nie dowiedziałem się jakie konkretne działania wykonał PiS w celu zwiększenia wzrostu gospodarczego. 500+ to błedna odpowiedź - to program mający zwiększyć dzietność. Obecnie go nie zwiększa. Szacuje się, że na samym początku mógł przynieść wzrost PKB o ok. 0.2 - 0.3 %. Jednocześnie wykluczył z rynku pracy ok. 100 000 kobiet i przyczynia się do dalszego zadłużania kraju. Obecnie zadłużenie Polski jest rekordowe. Kaczyńskiemu to lata, bo nie ma dzieci. Jego nominowanym też lata, bo nachapią się na posadkach dla swoich dzieci. Jeśli ktoś wierzy, że PISowi zależy na czymś takim jak "dobro Polski", to jest naiwny. Nigdy też nie zbuduje się silnego państwa na tworzeniu w nim podziałów.
To nie 500+ wykluczyło z rynku pracy te kobiety ale żałosne pensje. Życie ma się tylko jedno i jeżeli kobieta ma wybór np. 1500 zł w ramach 500+ lub taka sama pensja za zapierd.... w jakimś markecie albo jeszcze mniej bo markety zatrudniają na 3/4 etatu, np. jasielska biedronka to chyba jest oczywiste co wybierze. Nie każdy wyznaje zasadę, że żyję się po to aby pracować. Największe zasługi w kwestii podziału społeczeństwa mają media platformy takie jak Newsweek czy wyborcza oraz dziennikarze tacy jak Lis czy Michnik. Swoje zasługi na tym polu mają też platforma oraz jej autorytety takie jak swego czasu salonowy profesor, który nazwał wyborców PISu bydłem. Skończ już te swoje balcerowiczowe teksty.
Czegoś nie rozumiem - podobno jest tak super, bezrobocia nie ma, a tu się okazuje, że z tą pracą to lipa.
Nie sądzosz, że 500+ powinno być dla osób, które pracują, a nie dla osób, które z pracy rezygnują? No sorry, ale jak ktoś biadoli, że jest biedny, bo są dla niego ważniejsze rzeczy niż praca, to mnie nie przekonuje. Ja też mam dzieci i nie widzę powodu, żeby z tego powodu rezygnować z pracy. Moja żona na urlopie wychowawczym też sobie dorabia, żeby nie być darmozjadem. To jest to przywracanie ludziom godności - dawanie jałmużny??? A co będzie, jak dzieci dorosną i jałmużna się skończy? Za co posłać dziecko na studia? Do biedry na kasę tylko będzie można posłać. I dalej narzekanie jak to jest źle i dalej ręka po kolekną jałmużnę. To jest wizja rozwoju gospodarczego Polski?
Można się spierać o wady i zalety 500+, nie jest to jednak program gospodarczy, tylko społeczny i nie jest on powodem wzrostu gospodarczego.

Jeśli czujesz się przez kogoś poniżony jego wypowiedzią, to masz prawo czuć do niego niechęć. Nazywanie kogoś bydłem, zwłaszcza, gdy jest się jakimś autorytetem, jest karygodne. Dlatego od aktualnie rządzących oczekiwałbym czegoś odmiennego. Jest jednak wprost przeciwnie - to stało się normą. Bo cały czas to jest paliwem politycznym. Jestem przeszczęśliwy, że PO nie rządzi, ale będe jeszcze szczęśliwszy, jak PiS odejdzie. Obawiam się jednak, że znowu przyjdzie PO i tak w kółko.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

@ ajaks1, Poczytaj sobie durniu jak to z bydłem bywało....

https://zawisza.neon24.pl/post/121827,o ... szewskiego
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Taaak... Gdybyś przeczytał coś o celach programu Rodzina 500+ to może byś coś więcej zrozumiał? Przeczytaj sobie Frederica Bastiata "Co widać i czego nie widać" a może coś zrozumiesz z wpływu wydatków socjalnych na rozwój gospodarczy...

p.s.

Bydłoszewski jako autorytet? To wy w ogóle macie jakieś autorytety? Jestem pod wrażeniem.
ajaks1
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 459
Rejestracja: 6 marca 2012, 15:03

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: ajaks1 »

Jozin.1 pisze:@ ajaks1, Poczytaj sobie durniu jak to z bydłem bywało....

https://zawisza.neon24.pl/post/121827,o ... szewskiego
Teksty pisane przez jakiegoś Galla Anonima wybielające salonowego profesora mało mnie interesują.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

Teksty niezgodne z nurtem waszej narracji .....
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: żbik »

W takim razie czemu nie rozdać jeszcze większej ilości pieniędzy jeszcze większej ilości ludzi? Wtedy polska gospodarka będzie największą na świecie ☺

Sun Tzu - rozumiem twoje sympatie ideologiczne, ale nie wykorzystuj niewiedzy ludzi do ich okłamywania
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: żbik »

A to słowa samego Morawieckiego:

"W dłuższej perspektywie to [Program 500 plus] nam nie zbuduje PKB. Państwu bardziej niż konsumpcja potrzebne są inwestycje i oszczędności.

A przypominam, że 500 plus jest na kredyt. Zadłużyliśmy się o dodatkowe 20 mld zł, bo chcemy promować dzietność. Jesteśmy we własnym gronie i nie musimy mówić sobie tylko pięknych słów."

Tyle w kwestii faktów z samego źródła.
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3904
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

Jest Europejski Nakaz Aresztowania komunistycznego sędziego Stefana Michnika! Ziobro: "O to woła ta niewinnie przelana krew"
https://wpolityce.pl/polityka/420215-eu ... a-michnika

niesamowite
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

Ta, niesamowite....
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3904
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

Leszek Żebrowski: PiS i Andrzej Duda chcą zniszczyć Marsz Niepodległości. Oni go nie finansowali
https://www.youtube.com/watch?v=a5fjnlMJwkE
Jks1111
Obyty
Obyty
Posty: 54
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 06:32

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jks1111 »

To może pora na refleksję w jasielskich strukturach.
https://rzeszow.onet.pl/przemysl-dymisj ... is/c70zkd6
Osobiście proponuję pójść dalej, żadnych komisarzy: zaorać i posadzić łubin.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

Jks1111 pisze:To może pora na refleksję w jasielskich strukturach.
https://rzeszow.onet.pl/przemysl-dymisj ... is/c70zkd6
Osobiście proponuję pójść dalej, żadnych komisarzy: zaorać i posadzić łubin.
....a babcię na emeryturę ;)
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

Tak się zastanawiam, do jakich ustawek może jeszcze posunąć się antyPIS w najbliższych dniach i strach mnie ogarnia. Jeszcze kilka dni temu światowe media pisały o polskim święcie, a od dwóch dni o "polskich nazi", którzy znowu zagrażają Warszawie. Gniew to za małe słowo, żeby wyrazić, co się czuje w obliczu działań tej bandy. Czyje urodziny jeszcze spontanicznie zorgznizują, żeby zohydzić Polaka, Polkę i Polskę w świecie? Može tym razem planują coś większego, niż budka pod ambasadą. Bądźcie mądrzy ludzie! Nie dajcie się wkręcić tej bandzie!
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

Ty masz coś między uszami czy tylko nitkę ???

Myślałem , że to grzeh to już dno dna ale okazało się że pukasz od spodu...
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3904
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

Jozin, ale taka jest prawda
Jeśli to Święto odbędzie się bez prowokacji - to wtedy można uznać że to święto ;)

Wystarczy odpowiedzieć sobie na pytanie: Komu zależy na rozróbach i zadymach w tym dniu?
Dlaczego takowych nie było od kiedy rządzi PiS? Co należy zrobić aby to Święto (jedyne w swoim rodzaju) zapamiętała negatywnie cała Europa?

Kamyki do ogródka: Dlaczego PiS nie znalazł winnych odpowiedzialnych za spalenie budki?
Dlaczego nie znalazł odpowiedzialnych za prowokacje i działania niezgodne z prawem osób ze służb mundurowych?
ODPOWIEDZ