Lokalizator GPS do auta

Wszystko dla miłośników jedno- i wielo-śladów
aQQ
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 10 marca 2015, 06:56

Re: Lokalizator GPS do auta

Post autor: aQQ »

Jeżeli auto służbowe ma GPS pracownik nim jeżdżący musi wcześniej - tj. przed udostępnieniem takiego samochodu - być o tym poinformowany na piśmie.

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 19 maja 2011 r., I OSK 1079/2010, mówi - gromadzenie danych o pracowniku za pomocą GPS jest gromadzeniem danych osobowych w rozumieniu ww. ustawy, albowiem jak wypowiedział się NSA w pkt. 1 sentencji powołanego orzeczenia: „Informacją dotyczącą osoby jest zarówno informacja odnosząca się do niej wprost, jak i taka, która odnosi się bezpośrednio do przedmiotów czy urządzeń, ale poprzez możliwość powiązania tych przedmiotów czy urządzeń z określoną osobą pośrednio stanowi informację także o niej samej.” Poinformowanie pisemne pracownika uzasadnia art. 24 uoodo regulujący tzw. pierwotne gromadzenie danych osobowych przez administratorów danych, o którym poinformowanie osoby, tudzież pracownika, powinno nastąpić w chwili zbierania danych.
emigrant77
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 27 lutego 2015, 10:35

Re: Lokalizator GPS do auta

Post autor: emigrant77 »

aQQ pisze:Jeżeli auto służbowe ma GPS pracownik nim jeżdżący musi wcześniej - tj. przed udostępnieniem takiego samochodu - być o tym poinformowany na piśmie.

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 19 maja 2011 r., I OSK 1079/2010, mówi - gromadzenie danych o pracowniku za pomocą GPS jest gromadzeniem danych osobowych w rozumieniu ww. ustawy, albowiem jak wypowiedział się NSA w pkt. 1 sentencji powołanego orzeczenia: „Informacją dotyczącą osoby jest zarówno informacja odnosząca się do niej wprost, jak i taka, która odnosi się bezpośrednio do przedmiotów czy urządzeń, ale poprzez możliwość powiązania tych przedmiotów czy urządzeń z określoną osobą pośrednio stanowi informację także o niej samej.” Poinformowanie pisemne pracownika uzasadnia art. 24 uoodo regulujący tzw. pierwotne gromadzenie danych osobowych przez administratorów danych, o którym poinformowanie osoby, tudzież pracownika, powinno nastąpić w chwili zbierania danych.

Niepotrzebnie dałeś im tą informację ;) oni tacy biznesmeni jak z koziej d..y trąba :hyhy: Jeden nie wie jak działa i do czego służy lokalizator GPS a drugi "kupił dwa samochody" :padam: SZACUN :rotfl: Tylko, że o zasadach i obowiązujących przepisach dotyczących prowadzenia działalności nie mają pojęcia :hyhy: Zaściankowość jasielska i słoma w butach :rotfl:
aQQ
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 10 marca 2015, 06:56

Re: Lokalizator GPS do auta

Post autor: aQQ »

Do emigrant77 :
Niech się "byznesmeni" forumowi cieszą ze swojego pisania.
Dwie wywrotki w piaskownicy musza mieć GPSa bo jak się zgubią w trakcie zabawy to chłopcy będą do domu z płaczem wracać? :rotfl:
I jeszcze po doopsku od mamy i taty dostaną. :hurra: :hurra:
emigrant77
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 27 lutego 2015, 10:35

Re: Lokalizator GPS do auta

Post autor: emigrant77 »

aQQ pisze:Do emigrant77 :
Niech się "byznesmeni" forumowi cieszą ze swojego pisania.
Dwie wywrotki w piaskownicy musza mieć GPSa bo jak się zgubią w trakcie zabawy to chłopcy będą do domu z płaczem wracać? :rotfl:
I jeszcze po doopsku od mamy i taty dostaną. :hurra: :hurra:
Trafnie to ująłeś :hurra:
mirecka896
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 14 listopada 2017, 19:47

Re: Lokalizator GPS do auta

Post autor: mirecka896 »

Według mnie bardzo dobrym systemem GPS jest system od Transmobil, z którego w mojej firmie korzysta się już dłuższy czas. I szefostwo i my pracownicy jesteśmy zadowoli. Wprawdzie ja często nie jeżdżę, ale słyszę opinie pracowników. Dużym atutem jest to, że wszystko jest odpowiednio pokazane, nie trzeba specjalnie kontaktować się z kierowcami.
Marzena992
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 1 marca 2018, 10:52
Lokalizacja: Jasło

Re: Lokalizator GPS do auta

Post autor: Marzena992 »

W służbowym aucie taki system przydaje się do kontrolowania pracowników.
Sama pracowałam jako handlowiec i wiem, że ludzie potrafią kombinować…
Awatar użytkownika
Maciek77
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 3 listopada 2015, 10:58

Re: Lokalizator GPS do auta

Post autor: Maciek77 »

Kiedyś gdzieś pisałem już, że ja w swoim samochodzie mam ikola. Abonament 16 zł plus kilka opcji dodatkowych. Dla flot są pewnie zniżki.
betson
Obyty
Obyty
Posty: 58
Rejestracja: 14 listopada 2018, 09:08

Re: Lokalizator GPS do auta

Post autor: betson »

Co ma największe znaczenie przy lokalizatorach do auta?
To realnie może uchronić przed kradzieżą?
Jeśli tak, to na ile? To jest niezauważalne dla złodzieja?
Nie wykryje tego?
kawik
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 30 października 2015, 12:26

Re: Lokalizator GPS do auta

Post autor: kawik »

Jakość wykonania, wygląd, wymiar. Chodzi o to, żeby można to było łatwo schować, żeby było niewidoczne. Jeśli chodzi o inne kwestie, to na pewno dokładność lokalizacji i możliwości. Ja sobie cenię alerty - o przekroczeniu prędkości. No i wszystko jest bardzo dokładnie pokazane na mapie.
betson
Obyty
Obyty
Posty: 58
Rejestracja: 14 listopada 2018, 09:08

Re: Lokalizator GPS do auta

Post autor: betson »

Jak rozumiem - masz właśnie taki?
A można wiedzieć dokładnie jaki?
Model, nazwa, link? Jakieś konkrety?
betson
Obyty
Obyty
Posty: 58
Rejestracja: 14 listopada 2018, 09:08

Re: Lokalizator GPS do auta

Post autor: betson »

Ile realnie wytrzymuje bateria?
Wiem, że tam w opisie jest info, ale interesuje mnie konkretne użytkowanie.
Czyli korzystasz z lokalizacji, dzwonisz, jakieś tam podstawowe czynności wykonujesz.
Ile wytrzyma bateria?
kawik
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 30 października 2015, 12:26

Re: Lokalizator GPS do auta

Post autor: kawik »

Tyle, ile tam napisali, ale ten maksymalny czas jest realny jeśli nie dzwonicie i nie lokalizujecie co pół godziny.
Czyli przy normalnym użytku masz te kilka dni spokoju, a i tak dostaniesz powiadomienie, kiedy bateria będzie bliska wyczerpania.
Ten czas jest wystarczający, trzeba tylko pamiętać o ładowaniu przed kolejnym dniem.
betson
Obyty
Obyty
Posty: 58
Rejestracja: 14 listopada 2018, 09:08

Re: Lokalizator GPS do auta

Post autor: betson »

Kurde, źle spojrzałem. Przecież ten lokalizator jest podłączony do auta :-) A ty mi piszesz o lokalizatorze dziecka ;-)
Już wszystko wiem. Lokalizacja działa jeszcze przez 30 minut od momentu odpięcia od auta ;-)
konrad1231
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 9 grudnia 2018, 13:13

Re: Lokalizator GPS do auta

Post autor: konrad1231 »

Wszystko zależy jakie ma być przeznaczenie lokalizatora GPS, my korzystam w flocie od firmy transmobil jest mało awaryjny ma kilka prydatnych funkcji jak chocby aplikacja do łączenie sie z kierwcami czy wysyłania zdjęć, jak cos to pisać smiało pytania.
konrad1231
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 9 grudnia 2018, 13:13

Re: Lokalizator GPS do auta

Post autor: konrad1231 »

moim zdaniem jezeli chodzi o flote to tylko Transmobil bardzo dobra filrma z bardzo fajnymi ludzmi
ODPOWIEDZ