Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18464
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: dragoness »

Panie Mosznicki, mnie wystarczy jeden reprezentatywny głos, poparty dowodami w postaci artykułów w prasie żydowskiej. Nota bene, nie zauważyłam, aby pan się użalał nad aktualnie mordowanymi Palestyńczykami, nad rdzennymi mieszkańcami obu Ameryk, gdzie można mówić nawet o ksenocydzie, tylko o nacji, która z rozpamiętywania Holocaustu, tragedii, nie przeczę, uczyniła religię i broń. A tu, perełeczka mała, mam nadzieję, że nie przed wieprza http://www.rodaknet.com/rp_art_3275_czy ... eremka.htm
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9481
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: Mosznicki »

grzeh pisze:obrażanie innych na tym forum nic nie kosztuje
Nie jesteś dzieciakiem? Tym fatalniej wypadasz.
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3962
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: grzeh »

Mosznicki pisze:
grzeh pisze:obrażanie innych na tym forum nic nie kosztuje
Nie jesteś dzieciakiem? Tym fatalniej wypadasz.
potrafisz udowodnić to co sugerujesz?
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9481
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: Mosznicki »

dragoness pisze:Panie Mosznicki, mnie wystarczy jeden reprezentatywny głos, poparty dowodami w postaci artykułów w prasie żydowskiej. Nota bene, nie zauważyłam, aby pan się użalał nad aktualnie mordowanymi Palestyńczykami, nad rdzennymi mieszkańcami obu Ameryk, gdzie można mówić nawet o ksenocydzie, tylko o nacji, która z rozpamiętywania Holocaustu, tragedii, nie przeczę, uczyniła religię i broń. A tu, perełeczka mała, mam nadzieję, że nie przed wieprza http://www.rodaknet.com/rp_art_3275_czy ... eremka.htm
Jeden i reprezentatywny? To się chyba wyklucza.

Tobie zawsze wystarczało indywidualne przekonanie.

CNN też się nie użala. Nie w tym temacie (tak bliskie Ci w końcu nieofftopowanie). Pewnie robi to za to gdzie indziej, a nie na zasadzie "a u was bija murzynów". Ja zresztą też niejednokrotnie odnosiłem się do kwestii, wskazując na związane z nią ordynarne manipulacje. I osoby, które te manipulacje powielają wciąż piszą tu, jak gdyby nic się nie stało.

"Rodak", Łysiak, "perełka"... No tak, klasyka (http://wyborcza.pl/7,161389,23244610,cz ... ki-sb.html)
Najlepszy dowód na istnienie choroby (psychozy?) jaką jest antysemityzm.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9481
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: Mosznicki »

grzeh pisze:
Mosznicki pisze:
grzeh pisze:obrażanie innych na tym forum nic nie kosztuje
Nie jesteś dzieciakiem? Tym fatalniej wypadasz.
potrafisz udowodnić to co sugerujesz?
Jeśli masz więcej latek, tym gorzej wypadasz jako totalnie niepoważny ktoś, będąc rzekomo dorosły. Najwyraźniej tylko metrykalnie. Zajmij się w końcu meritum, ale nie ucieczkowo, bredząc nagle o potrzebie "definicji".
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3962
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: grzeh »

Mosznicki pisze:Jeśli masz więcej latek, tym gorzej wypadasz jako totalnie niepoważny ktoś, będąc rzekomo dorosły. Najwyraźniej tylko metrykalnie. Zajmij się w końcu meritum, ale nie ucieczkowo, bredząc nagle o potrzebie "definicji".
i znowu próbujesz obrażać.
Ja nigdzie nie uciekam, jak nie powiesz kogo uważasz za antysemite a kogo za antypolaka to nie ma z Tobą o czym rozmawiać.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9481
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: Mosznicki »

Zachowujesz się jak dzieciak i to Ci wytknąłem.

Oczekujesz "definicji"- odnajdź je sam.
xmax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 268
Rejestracja: 2 maja 2011, 10:53

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: xmax »

Grzeh - daj spokój.Jest już za późno (pora) i za wcześno (dla zdrowia) by ganiać się z troglodytą forumowym "mosznicki". Ten czerep jest jak HASBARA. Najpierw sprowadzi Cię w dyskusji do swojego poziomu debila, a potem pokona własnym doświadczeniem - nie warto
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18464
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: dragoness »

"Rodak", Łysiak, "perełka"... No tak, klasyka (http://wyborcza.pl/7,161389,23244610,cz ... ki-sb.html)
Najlepszy dowód na istnienie choroby (psychozy?) jaką jest antysemityzm.
No tak... opinia Wyborczej o Łysiaku jest obiektywna i reprezentatywna, jak rzadko :rotfl: :rotfl: Oni nawet recenzują jego książki. Bez czytania. A na fałszywkach się znają od czasu sprawy paszportów Tymińskiego. A tu CNN w wydaniu Newsweeka, jak nie lubię niezaleznych od rozumu mediów, to muszę tym razem przyznać im rację https://wpolityce.pl/media/423685-forum ... 3Mg4QvSgWk
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9481
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: Mosznicki »

xmax pisze:Grzeh - daj spokój.Jest już za późno (pora) i za wcześno (dla zdrowia) by ganiać się z troglodytą forumowym "mosznicki". Ten czerep jest jak HASBARA. Najpierw sprowadzi Cię w dyskusji do swojego poziomu debila, a potem pokona własnym doświadczeniem - nie warto
A można merytorycznie i argumentatywnie?
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9481
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: Mosznicki »

dragoness pisze:
"Rodak", Łysiak, "perełka"... No tak, klasyka (http://wyborcza.pl/7,161389,23244610,cz ... ki-sb.html)
Najlepszy dowód na istnienie choroby (psychozy?) jaką jest antysemityzm.
No tak... opinia Wyborczej o Łysiaku jest obiektywna i reprezentatywna, jak rzadko :rotfl: :rotfl: Oni nawet recenzują jego książki. Bez czytania. A na fałszywkach się znają od czasu sprawy paszportów Tymińskiego. A tu CNN w wydaniu Newsweeka, jak nie lubię niezaleznych od rozumu mediów, to muszę tym razem przyznać im rację https://wpolityce.pl/media/423685-forum ... 3Mg4QvSgWk
Równie dobrze Krall mogłaby pozwać zbiorowo społeczeństwo o antysemityzm. Bo tak się p. Lysiak dziwił, dla niepoznaki co chwile pytajac sam siebie, czy aby nie fałszywka, dlaczego nic z tym nie zrobiono.

Geremek mial nienawidzic Polakow, czyli i siebie? Ta opozycja- jesli Zyd, to juz nie Polak, zdradza tylko mentalność "prawdziwego Polska".

Nie zajmujemy się artykułem Newsweeka, tylko badaniem CNN. Nie wypadamy korzystnie. I to nie z powodu ew. manipulacji/nieścisłości/błędów redakcji jakiejs gazety. (jeśli zarzucają od razu manipulacje, czyli premedytacje, to niech im udowodnia! Bo może ktos zwyczajnie jezyka nie zna? Zupelnie jak Ty niekiedy, co zapamietal internet).
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9481
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: Mosznicki »

dragoness pisze:
Mosznicki pisze:Nieprawda.
Cóż, możemy się sprzeczać do u**anej śmierci http://www.bibula.com/?p=809 Nota bene, twierdzą tak sami Żydzi
(...) my, Żydzi, nie mamy przyszłości w diasporze. Nie tylko Hitler – cały świat był gotów roz­szarpać nas na strzępy. Miałeś rację, kiedy napisałeś, że współcześni Żydzi mają w sobie element samobójczy. Taki Żyd nie umie żyć bez antysemityzmu – jeśli go nie ma, gotów jest go stworzyć. Musi krwawić za całą ludzkość – walczyć z reakcjonistami, martwić się o Chińczyków, Mandżurów, Rosjan, nietykalnych w Indiach i Murzynów w Ameryce. Głosi rewolucję, a jednocześnie pragnie dla siebie wszelkich przywilejów kapitalistycznych. Usiłuje zniszczyć nacjonalizm w innych ludziach, ale sam szczyci tym że należy do narodu Wybranego. Jak takie plemię może istnieć wśród obcych?
Źródło: Przyjaciel Kafki, Nauczyciel, s. 113, ISBN 83-7200-864-7
To bywa Twój ulubiony, majacy zakonczyc dyskusje, cytat. Już można przeczytać na forum polemike w tym kontekście. Troche jak "wymyslanie" czy dodzukiwanie sie rasizmu przez np. czarnego. Najlepszy dowod ze istnieje a ten, kto jest jego zaszczuta ofiara psychologicznie moze chyba nie miec wyjscia, jak wynikajace z niepojetej dla malo reflrksyjnych czy bawet wrazliwych osob kondycji ofiary, dzielacej pokoleniowe doswiadczenie wielkiej traumy. Tak w istocie odczytuje ten cytat.
Jakkolwiek by nie bylo, to jednak to kuku zrobiono Żydom. Fakty i doswiadczenie, a nie narodowe autofantazje. To w końcu rasa aryska byla we wlasnym (?)mniemaniu rasa panów. A więc wyższa i lepszą. To także Polacy "cierpia za miliony"... Zresztą "narod wybrany" to kwestia wyznaniowa, a więc Polacy jako chrześcijanie sila rzeczy powiazani z judaizmem, o czym mowil JP II, mają problem, bo to w końcu z boskiego nadania. Trzeba wiec albo do bozi albo nie mieć pretensji do samych "wybranych" i obrać laickie podejscie. Ale Polak, wiadomo- katolik.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18464
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: dragoness »

Nie zajmujemy się artykułem Newsweeka, tylko badaniem CNN. Nie wypadamy korzystnie. I to nie z powodu ew. manipulacji/nieścisłości/błędów redakcji jakiejs gazety. (jeśli zarzucają od razu manipulacje, czyli premedytacje, to niech im udowodnia! Bo może ktos zwyczajnie jezyka nie zna? Zupelnie jak Ty niekiedy, co zapamietal internet).
Nie wypadamy korzystnie? Czyżby? Czyli też, niestety, nie znasz języka. Pewnie chciałbyś, aby za miłością do Żydów było 100% populacji. Tak się nie uda. A cytat z Singera? Świadczy niestety o schizofrenicznej naturze żydowskiej, a chyba był kimś, kto ją zna najlepiej.
Geremek mial nienawidzic Polakow, czyli i siebie?
Biorąc pod uwagę przynależność etniczną, Geremek NIE BYŁ Polakiem.
Reasumując, z pewnością jest margines tłumoków, którzy nienawidzą Żydów, "bo tak". Tego nie unikniemy. Jest też pewien margines Polaków, uważających się za "naród wybrany" i często nawet te grupy się pokrywają. Mówienie jednak o antysemityźmie Polaków jest nadużyciem, uogólnieniem, świadczącym o przynależności do fanatycznej grupy osobników, przypisujących Polakom całe zło świata.
Ale Polak, wiadomo katolik
Quod erat demonstrandum.
Wracając do ORYGINAŁU badań CNN:
Two-thirds of Europeans said that commemorating the Holocaust helps ensure that such atrocities will never happen again. That figure rises to 80% in Poland, where the Nazis established Auschwitz, the deadliest concentration camp of all.
A slight but solid majority of Europeans -- 54% -- said Israel has the right to exist as a Jewish state, with the figure rising to two-thirds in Poland.
Few people said they personally have an unfavorable attitude toward Jews. Across the seven countries in the survey, one in 10 people said they did -- although the figure rises to 15% in Poland and 19% -- about one in five -- in Hungary.
https://edition.cnn.com/interactive/201 ... 2018-intl/ Cóż, mam przetłumaczyć?
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9481
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: Mosznicki »

Internet pamięta. Tyle.

Nie cytuj. Mam bezpośredni link. Były badane różne aspekty. Nie od wczoraj nie jest dobrze.

Tak, mamy też najwięcej drzewek... Do tego też się odnosiłem. Dobrze, wiesz że nie o 100% milujacych chodzi.

Powtórzę: cytat raczej nie świadczy o Twojej tezie. Nie ma też znaczenia to, że autorem słów jest Singer.

Byli i są Polacy żydowskiego pochodzenia. I kim jak nie Polakiem (niezależnie od etniczności) miał być i czuc się Geremek?!

Antysemityzm nie dotyka jedynie tłumokow. I nie nienawidza Żydów "bo, tak". Mają swoją, jak sa przekonani, racjonalne argumenty. W tym poruszona i przez Ciebie kwestie Palestyny, a jak! (W innym wątku "arabusy" sa już nieprzydatne i rownie znienawidzone).
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18464
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: dragoness »

Były badane różne aspekty. Nie od wczoraj nie jest dobrze
Ano były badane. Dlaczego mam nie cytować, bo to podważa twoją narrację? Cytat z Singera nie świadczy o tezie? kto tak zdecydował?
kim jak nie Polakiem (niezależnie od etniczności) miał być i czuc się Geremek?!
Polakiem ŻYDOWSKIEGO pochodzenia. A tutaj kolejny przykład "tezy" twoje podważający https://www.pch24.pl/finkelstein--o-pol ... 813,i.html czy https://www.gloria.tv/article/w4uaJBab1UTS4ER7k744SNmrq
ODPOWIEDZ