Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

O wszystkim, czyli o niczym...
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: Mosznicki »

Zastanawia mbie, dlaczego tak oponujesz przy kazdym doniesieniu typu tego badania CNN. W sumie nie odkrywa Ameryki... Masz jakies szczegolne rodzinne powody?

Nie cytuj, bo mam link, jak pisałem.

Zrozum, wspomniana wczesniej przeze mnie najwieksza ilosc drzewek w Yad Vashem też, jak wiesz, wcale nie swiadczy o tym, o czym chcialabys, zrby świadczyła. Więc akurat tamte aspekty, same w sobie chwalebne, nie są ostatecznym, ogolnym, obrazem.

A więc, jak sama piszesz, Geremek był Polakiem. Pelna zgoda. A co do etnicznosci, to kto wie, czy Ty sama nie jesteś w jakims stopniu zydowskiego pochodzenia.

Cytat z Singera nie swiadczy o tezie w moim przekonaniu. Rozwinalem to już. Zreszta to jednostkowa obserwacja. Ze byl Zydem? To też nie ma znaczenia. O tym tez juz bylo na forum... Jestes przedstawicielem danej grupy i tyljo dlatego masz byc w swej obserwacji na jej temat nieomylna?

I, wiesz, Tokarczuk też jest Polka, ale jej refleksja co do polskiego niewolnictwa Ci sie kiedys nie spodobala. A jest przeciez prawdziwa i oczywiste, ze nie odnosi sie do calosci owczesnego spoleczenstwa. Wiec znów chyba podwojny standasp...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: dragoness »

Zastanawia mbie, dlaczego tak oponujesz przy kazdym doniesieniu typu tego badania CNN. W sumie nie odkrywa Ameryki... Masz jakies szczegolne rodzinne powody?
Ja oponuję? Ja tylko udowadniam, że Polacy NIE są w żadnej czołówce antysemitów, na podstawie badań CNN właśnie.
A co do etnicznosci, to kto wie, czy Ty sama nie jesteś w jakims stopniu zydowskiego pochodzenia.
Skoro tak, mam prawo wypowiadać się na temat antysemityzmu, to primo. Secundo, pochodzenie Geremka, czy właściwie Beniamina Lewertowa, jest powszechnie znane, więc dlaczego tak ogniście zaprzeczasz?
Uczepiłeś się Singera, a o Finkelsteinie wygodnie milczysz? Czy dlatego, że podważa wszystko, w co szczerze wierzysz? I raczej twoje poglądy każą się zastanawiać nad pochodzeniem etnicznym, nie moje :rotfl:
luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 473
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: luc_ponownie »

xmax pisze:Ten czerep jest jak HASBARA
Raczej może być jej przedstawicielem ;)

A co do "Polskiego antysemityzmu" - zważywszy na to,że Antysemita dzisiaj to ktoś kogo nie lubią żydzi nie mam obiekcji by należeć do tego całkiem licznego grona "antysemitów" :rotfl: ;)
Dlaczego, "krytykując" Izrael, nie chcecie być uznani za antysemitow, a kiedy widzicie "kalanie własnego gniazda" wołacie od razu "Antypolak"?
Ja tam mam to gdzieś @Mosze-nicki,ale może wynika to z niesłusznych przywilejów jakie mają żydzi, którzy za antysemityzm chcieli by od razu zamykać do więzień - i czasem zapewnili sobie takie "prawo" w krajach znajdujących się pod ich częściową kontrolą (a właściwie: okupacją) podczas,gdy za działanie na szkodę Polski od wytarzania biało-czerwonej flagi w fekaliach poczynając nie ma poważnych konsekwencji ?!

Taka ustawa o IPN to przykład.W Polsce za negowanie holokaustu można trafić do więzienia.Ale ostatecznie Polsce Izrael metodą nacisków (w tym nacisków swego marionetkowego supermocarstwa zza oceanu) uniemożliwił karanie za negowanie równie oczywistej rzeczy - że Polacy jako naród NIE SĄ winni tego holokaustu. Może dlatego określenie antysemita wzbudza strach przed represjami,a "antypolak" (niestety) nie ?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: dragoness »

Dlaczego, "krytykując" Izrael, nie chcecie być uznani za antysemitow,
Od kiedy krytyka Izraela to antysemityzm? Znaczy krytyka Korei Pn. to "antymongolizm"?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: dragoness »

Gabriella pisze:" Antysemita dzisiaj to ktoś kogo nie lubią żydzi "

Czekam aż pokażesz mi że żyd cię nie lubi za coś innego niż twój antysemityzm :D
A ja mogę nie lubić Żyda za to, że jest idiotą, a nie że jest Żydem. Czy to jest antysemityzm, czy antyidiotyzm?
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: Mosznicki »

dragoness pisze:
Zastanawia mbie, dlaczego tak oponujesz przy kazdym doniesieniu typu tego badania CNN. W sumie nie odkrywa Ameryki... Masz jakies szczegolne rodzinne powody?
Ja oponuję? Ja tylko udowadniam, że Polacy NIE są w żadnej czołówce antysemitów, na podstawie badań CNN właśnie.
A co do etnicznosci, to kto wie, czy Ty sama nie jesteś w jakims stopniu zydowskiego pochodzenia.
Skoro tak, mam prawo wypowiadać się na temat antysemityzmu, to primo. Secundo, pochodzenie Geremka, czy właściwie Beniamina Lewertowa, jest powszechnie znane, więc dlaczego tak ogniście zaprzeczasz?
Uczepiłeś się Singera, a o Finkelsteinie wygodnie milczysz? Czy dlatego, że podważa wszystko, w co szczerze wierzysz? I raczej twoje poglądy każą się zastanawiać nad pochodzeniem etnicznym, nie moje :rotfl:
"In Poland and Hungary, about four out of 10 people said Jews have too much influence in business and finance around the world.

Roughly one out of three people there said Jews were too influential in political affairs around the world, and more than a quarter of Poles and Hungarians said they had too much influence on the media."


Na temat wszelaki masz zawsze prawo się wypowiadać.

Etnicznie to my wszyscy ostatecznie Afrykańczykami jesteśmy. Pochodzenie sobie można mieć, ale trudno powiedzieć, że z tego powodu nie można być np. Polakiem czy Amerykaninem (vide Obama).

Ja się nie uczepiłem, tylko odniosłem, bo to Ty po niego sięgnęłaś.

Finkelstein? No pewnie jest takich więcej... I co z tego? Że Żyd i pożyteczny idiota polskiej prawicy, to mam brawo bić? Znam geja, który jest ksenofobem, a nawet w zasadzie homofobem. Lubi chłopaków z prawicy, bo uważa, że tylko tacy są męscy. Nie idiota Twoim zdaniem? Mieszkał długo za granicą, ale uważa, że lewica nam tu zrobi islamistan...
https://natemat.pl/230873,kim-jest-prof ... rof-grossa


Bo nie jestem antysemitą, to muszę być Żydem? Piszesz, jak reszta.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: Mosznicki »

dragoness pisze:
Dlaczego, "krytykując" Izrael, nie chcecie być uznani za antysemitow,
Od kiedy krytyka Izraela to antysemityzm? Znaczy krytyka Korei Pn. to "antymongolizm"?
Cudzysłów jest ważny. Pozorna, pozbawiona antysemityzmu, "krytyka". Co tylko zdradza, że "krytyk" zdaje sobie sprawę z negatywności postawy, ale za winnego uznanym być nie chce ("Nie jestem antysemitą, ale..."). Co nie znaczy, że krytyka rządu Izraela czy czegoś podobnego to od razu antysemityzm. To chyba jasne.
Ostatnio zmieniony 5 grudnia 2018, 23:18 przez Mosznicki, łącznie zmieniany 1 raz.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: Mosznicki »

luc_ponownie pisze: A co do "Polskiego antysemityzmu" - zważywszy na to,że Antysemita dzisiaj to ktoś kogo nie lubią żydzi nie mam obiekcji by należeć do tego całkiem licznego grona "antysemitów" :rotfl: ;)
Nie mieli i nie mają powodów lubić swoich wrogów.

Dlaczego, "krytykując" Izrael, nie chcecie być uznani za antysemitow, a kiedy widzicie "kalanie własnego gniazda" wołacie od razu "Antypolak"?
Ja tam mam to gdzieś @Mosze-nicki,ale może wynika to z niesłusznych przywilejów jakie mają żydzi, którzy za antysemityzm chcieli by od razu zamykać do więzień - i czasem zapewnili sobie takie "prawo" w krajach znajdujących się pod ich częściową kontrolą (a właściwie: okupacją) podczas,gdy za działanie na szkodę Polski od wytarzania biało-czerwonej flagi w fekaliach poczynając nie ma poważnych konsekwencji ?!

Taka ustawa o IPN to przykład.W Polsce za negowanie holokaustu można trafić do więzienia.Ale ostatecznie Polsce Izrael metodą nacisków (w tym nacisków swego marionetkowego supermocarstwa zza oceanu) uniemożliwił karanie za negowanie równie oczywistej rzeczy - że Polacy jako naród NIE SĄ winni tego holokaustu. Może dlatego określenie antysemita wzbudza strach przed represjami,a "antypolak" (niestety) nie ?

Powiesz, że Polak ma za uszami (np. Jedwabne)- zostajesz "Antypolakiem". Ale gdy bredzisz o globalnych spiskach żydowskich, "Hollycoscie" czy "żyłdzeniu", w swoim mniemaniu wciąż nie jesteś antysemitą.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: dragoness »

Nie mieli i nie mają powodów lubić swoich wrogów.
To dlaczego przez wieki ściągali właśnie do Polski?
Pozorna, pozbawiona antysemityzmu, "krytyka".
Mogę prosić jakiś przykład? Żebym wiedziała jak można krytykować Izrael, aby nie być posądzoną o antysemityzm.
ajaks1
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 459
Rejestracja: 6 marca 2012, 15:03

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: ajaks1 »

https://tajemnice.robertbrzoza.pl/zydzi ... -punktach/

Żydzi przez całe wieki dali dość powodów do tego aby ich nie lubić.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: dragoness »

ajaks1 pisze:https://tajemnice.robertbrzoza.pl/zydzi ... -punktach/

Żydzi przez całe wieki dali dość powodów do tego aby ich nie lubić.
Hm... dlaczego mam ich nie lubić, skoro żadnego nie znam? Przynajmniej nic mi na ten temat nie wiadomo.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: Mosznicki »

Nie lubisz kategori po prostu. Bo są tacy a owacy.

Nie ściągali tylko do Polski. Nienawidzili ich wszędzie (antyjudaizm).
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: Mosznicki »

ajaks1 pisze:https://tajemnice.robertbrzoza.pl/zydzi ... -punktach/

Żydzi przez całe wieki dali dość powodów do tego aby ich nie lubić.
Z kategorii „nie jestem antysemita, ale...”. I oczywiscie w Polsce nie ma antysemityzmu. Właśnie o tego rodzaju postawach mówi to badanie CNN.
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: żbik »

Mosznicki pisze:Nie lubisz kategori po prostu. Bo są tacy a owacy.

Nie ściągali tylko do Polski. Nienawidzili ich wszędzie (antyjudaizm).
Uwielbiam to. "Oni" "ich". W każdej grupie znajdzie się ktoś, kto będzie nienawidził kogoś, kto jest w innej grupie. To, jak tę grupę nazwiemy jest bez znaczenia.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: dragoness »

Mosznicki pisze:Nie lubisz kategori po prostu. Bo są tacy a owacy.

Nie ściągali tylko do Polski. Nienawidzili ich wszędzie (antyjudaizm).
Ło mamusiu, w myślach czyta!! Powiem ci, jakiej kategorii nie lubię; tępych fanatyków maści wszelakiej, kościelnych, antykościelnych, filo i antysemitów, narodowców i globalistów oraz takich, którzy przypisują innym uczucia, o których nie mają pojęcia. Co do nienawiści https://pl.wikipedia.org/wiki/Polin Mojżesz Isserles to też pożyteczny idiota, tak?
ODPOWIEDZ