PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: żbik »

człowiek z lasu pisze: Wierzący nie mają problemu ze znalezieniem drogowskazu. Mają łatwiej.
A dotyczy to wierzących wszystkich religii, czy jakichś konkretnych? I czy możesz przrdstawić jakieś konkretne wyniki badań, czy jest to twoja prywatna tzw "opinia"? Bo tak się składa, że mam wśród krewnych bardzo katolicką rodzinę. Są tam 3 córki - jedna po rozwodzie, druga właśnoe bietze ślub w zaawansowanej ciąży, trzecia z fobią społeczną cały dzień siedzi w pokoju. Rodzice udzielają katolickich lekcji przedmałżeńskich. Wszystkie córki korzystają z terapi psychologicznej.
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: żbik »

człowiek z lasu pisze: Widzę, že udało ci się wreszcie upolować porcję rosołową i niektóre czujniki nie wytrzymały napięcia traperskiego.
Rozumiem, że tymi słowami odpowiedziałby wielbiony przez ciebie Chrystus? :)
Właśnie to jest przykład hipokryzji "chrześcijan", którzy zajadle bronią swojej wiary tylko dla tego, że im wpojono że to jest ich religia. Gdyby wpojono ci jakąkolwiek inną religię, tak samo byś reagował i tak samo jej bronił. Kiedyś też byłem katolikiem, ale wydoroślałem. Zachęcam do autorefleksji.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

człowiek z lasu pisze:
dragoness pisze:
Nie można budować światopoglądu na ludzkich autorytetach.
Na innych się nie da.
Uważam, że jednak się da. Nawet, gdy jest się niewierzącym. Czy natura nie jest perfekcyjna i czy budowanie światopoglądu w oparciu o jej mądrość nie jest lepsze, niż podpieranie go zrozumiałymi słabymi ludźmi?
Przy okazji przypomniał mi się film Jean-Jacques Annaud L'ours, w wersji polskiej Niedźwiadek.
Wierzący nie mają problemu ze znalezieniem drogowskazu. Mają łatwiej.
Natura jest brutalna i w naturze grizzly zabiłby niedźwiadka natychmiast. A potem jeszcze go zjadł.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

żbik pisze:
człowiek z lasu pisze: Wierzący nie mają problemu ze znalezieniem drogowskazu. Mają łatwiej.
A dotyczy to wierzących wszystkich religii, czy jakichś konkretnych? I czy możesz przrdstawić jakieś konkretne wyniki badań, czy jest to twoja prywatna tzw "opinia"? Bo tak się składa, że mam wśród krewnych bardzo katolicką rodzinę. Są tam 3 córki - jedna po rozwodzie, druga właśnoe bietze ślub w zaawansowanej ciąży, trzecia z fobią społeczną cały dzień siedzi w pokoju. Rodzice udzielają katolickich lekcji przedmałżeńskich. Wszystkie córki korzystają z terapi psychologicznej.
Hehe. Jak ja nie lubię, gdy ludzie proszą o ośmieszenie. A wszędzie są reklamy o treści: zostań wierzącym, a unikniesz ciąży i problemów psychologicznych.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

żbik pisze:
człowiek z lasu pisze: Widzę, že udało ci się wreszcie upolować porcję rosołową i niektóre czujniki nie wytrzymały napięcia traperskiego.
Rozumiem, że tymi słowami odpowiedziałby wielbiony przez ciebie Chrystus? :)
Właśnie to jest przykład hipokryzji "chrześcijan", którzy zajadle bronią swojej wiary tylko dla tego, że im wpojono że to jest ich religia. Gdyby wpojono ci jakąkolwiek inną religię, tak samo byś reagował i tak samo jej bronił. Kiedyś też byłem katolikiem, ale wydoroślałem. Zachęcam do autorefleksji.
Dokładnie. Chrześcijanin to dla ciebie taki misiu, który na słowa: jesteś pasożytem, bo pracujesz i pļacisz podatki, odpowiada: tak bracie. Wydoroślałeś mówisz. A nie pomyślałeś o tym, że jako podatnik francuski buduję ci drogi, autostrady , byś miał po czym jeździć?
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: żbik »

człowiek z lasu pisze:A nie pomyślałeś o tym, że jako podatnik francuski buduję ci drogi, autostrady , byś miał po czym jeździć?
To miał być żart, czy zaklinanie rzeczywistości?
Raz jeszcze powtarzam - dla Polaków nie ma z twojej osoby ŻADNEGO pożytku. To, że wypierasz ten fakt, niczego nie zmienia.
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: żbik »

:szok:
człowiek z lasu pisze:
żbik pisze:
człowiek z lasu pisze: Wierzący nie mają problemu ze znalezieniem drogowskazu. Mają łatwiej.
A dotyczy to wierzących wszystkich religii, czy jakichś konkretnych? I czy możesz przrdstawić jakieś konkretne wyniki badań, czy jest to twoja prywatna tzw "opinia"? Bo tak się składa, że mam wśród krewnych bardzo katolicką rodzinę. Są tam 3 córki - jedna po rozwodzie, druga właśnoe bietze ślub w zaawansowanej ciąży, trzecia z fobią społeczną cały dzień siedzi w pokoju. Rodzice udzielają katolickich lekcji przedmałżeńskich. Wszystkie córki korzystają z terapi psychologicznej.
Hehe. Jak ja nie lubię, gdy ludzie proszą o ośmieszenie. A wszędzie są reklamy o treści: zostań wierzącym, a unikniesz ciąży i problemów psychologicznych.
Stwierdziłeś, że "wierzący maką łatwiej". Pytam w co wierzący i czy masz jakieś dane, które mogą to udowodnić. Poblemy tych dziewczyn właśnie wynikają z modelu ich rodziny podporządkowanego religii katolickiej - podaję ci konkretny kontrprzykład twojej tezy.
Niestety, ale stawiasz swpje tezy w oparciu o wąski światopogląd i nie popierasz go faktami i konkretnymi danymi.
Przy okazji poszukaj sobie danych dotyczących religijności we Francji.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Taaak... Jeżeli wszyscy przedstawiciele Totalnej Opozycji są równie inteligentni, jak ci, którzy udzielają się na tutejszym forum, to PiS będzie rządził tak długo, dopóki będzie chciał. I ochotę miał! A teraz potrząśnij żbik głową, by wszystkie (czytaj: obie) twoje szare komórki osiągnęły stan skupienia i czytaj to, co napisałem!

Środki finansowe na budowę dróg i autostrad pochodzą z UE. Budżet UE pochdzi z wpłat poszczególnych państw. Wśród tych państw są takie, które więcej otrzymują niż wpłacają jak np. Polska. I są też takie państwa, które więcej wpłacają niż otrzymują jak np. Francja. I teraz się naprawdę skup, bo będzie trudno! UWAGA: skoro Francja płaci więcej, a Polska więcej korzysta, to czy nie francuski podatnik finansuje budowę dróg i autostrad w Polsce???

p.s.

Czytaj to tak długo aż zrozumiesz. Albo poszukaj jakiegoś ucznia z 6 klasy podstawówki, by ci to wytłumaczył...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

A ja się cieszę, że wreszcie rząd postawił się Izraelowi. mam nadzieję że to tendencja, nie jednostkowy przypadek.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

W tej kwestii z Panią się zgadzam! I też mam nadzieję, że to będzie czymś normalnym a nie jednostkowym przypadkiem!
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: żbik »

Sun Tzu pisze:Taaak... Jeżeli wszyscy przedstawiciele Totalnej Opozycji są równie inteligentni, jak ci, którzy udzielają się na tutejszym forum, to PiS będzie rządził tak długo, dopóki będzie chciał. I ochotę miał! A teraz potrząśnij żbik głową, by wszystkie (czytaj: obie) twoje szare komórki osiągnęły stan skupienia i czytaj to, co napisałem!

Środki finansowe na budowę dróg i autostrad pochodzą z UE. Budżet UE pochdzi z wpłat poszczególnych państw. Wśród tych państw są takie, które więcej otrzymują niż wpłacają jak np. Polska. I są też takie państwa, które więcej wpłacają niż otrzymują jak np. Francja. I teraz się naprawdę skup, bo będzie trudno! UWAGA: skoro Francja płaci więcej, a Polska więcej korzysta, to czy nie francuski podatnik finansuje budowę dróg i autostrad w Polsce???

p.s.

Czytaj to tak długo aż zrozumiesz. Albo poszukaj jakiegoś ucznia z 6 klasy podstawówki, by ci to wytłumaczył...
Hahahaha!!! :rotfl:

Wybacz, ale ka wciaż nie jestem pewien, czy sobie żartujesz, rżniesz głupa, czy poprostu głupi jesteś.
Czyli wg ciebie, pracując we Francji wspierasz Polskę :rotfl:
Czyli gdyby wszyscy Polacy płacili podatki we Francji, to Polska miałaby większe PKB?
No dobra, z ciekawosci to sobie policzyłem. Sprawdziłem jakie ma pkb Francja i jaka jest różnica jej wpłat do ue w porównaniu do otrzymywanych funduszy. Wychodz na to, że jest to 0,4%, czyli można przyjąć, że 0,004 twoich podatków trafia do wspólnej kasy ue. Teraz policzyłem ile z tego budżetu oyrzymuje Polska po odjęciu wpłat do ue. Wychodzi, że otrzymuje na czysto niecałe 5%. Trzeba zatem policzyć ile to jest 5% z 0.004. Otóż wychodzi, że 0,0002. Tak więc jeśli buś zapłacił podatek we Francji w wysokości 5 tys. Euro, to z tego Polska dostaje... 1 euro! Hura! Należy ci się jakiś medal chyba.

Tak właśnie wygląda patriotyzm w wydaniu prawicowym :rotfl:
Zrób coś wreszcoe dla Polaków, np przrstań nas ośmoeszać za granicą wygłaszając tego typu kompromitujące brednie, jak do tej pory.
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Łyssy »

dragoness pisze:A ja się cieszę, że wreszcie rząd postawił się Izraelowi. mam nadzieję że to tendencja, nie jednostkowy przypadek.
Tak, tak się postawił ,że zabrał grabki, wiaderko i wyszedł z piaskownicy......
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

Czyli mówisz żbiku, że podatnik francuski powinien jeszcze bardziej się starać, żeby zbudować tobie drogi. Pomimo, że składka Francji jest sześciokrotnie wyższa, niż Polski, podać dokładne rozliczenie finansowe, ile zrobił dla ciebie i dopiero wtedy podejmiesz decyzje, czy może wypowiadać się na jasielskim forum? To miałeś na myśli w swej ponadnormatywnej mâdrości? W przypadku, gdy prowadzi interesy i wspomaga ludzi w Polsce, to rozliczenie to francuskie i polskie ma być na jednym druku, czy na oddzielnych, bo tego jeszcze nie wyjaśniłeś?
Co do twojego pytania, pod znaczâcym i niepokojăcym tytułem: w czym wierzâcy ma łatwiej? Odpowiadam w mowie zależnej. Powiedziałem, że ma łatwiej, bo ma niepodlegający dyskusji Autorytet. Czy masz jeszcze jakieś pytania o stan moich finansów, saldo konta w Polsce i we Francji, pomoc potrzebujâcym, inwestycje w obu krajach itp? Pytaj. Masz prawo. Jestešmy z tobâ.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Łyssy pisze:
dragoness pisze:A ja się cieszę, że wreszcie rząd postawił się Izraelowi. mam nadzieję że to tendencja, nie jednostkowy przypadek.
Tak, tak się postawił ,że zabrał grabki, wiaderko i wyszedł z piaskownicy......
No cóż, w ogóle nie ma zjazdu. a fakt, że w ogóle ktoś z rządu się odezwał i kazał przeprosić, to sukces.
ma łatwiej, bo ma niepodlegający dyskusji Autorytet.
Cóż... ja tam wolę sobie poszukać autorytetów wśród bytów realnych.
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3904
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

trzy dni temu:
Jerzy Robert Nowak: Rząd PiS ulega dyktatowi antypolaków! Upadek RP na konferencji bliskowschodniej!
https://www.youtube.com/watch?v=xcCEcVAKnfk
ODPOWIEDZ