PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6253
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Eeee... Do zawodu nauczyciela powołanie czuję! Po co? Żeby innym stawiać dwóje!
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Eeee... Do zawodu nauczyciela powołanie czuję! Po co? Żeby innym stawiać dwóje!
No cóż, współczuję i rozumiem Twoje problemy. Z taką kadrą....
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6253
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Proszę sobie wyobrazić, że w tej gminie jest naprawdę wielu bardzo ciekawych nauczycieli (i parę naprawdę bardzo atrakcyjnych nauczycielek ;) ) i dlatego mam dylemat, jak znaleźć rozwiązanie między propozycją wójta dotyczącą obniżenia wysokości dodatku za godziny łączone, oczekiwaniami nauczycieli i moją prywatna opinią...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Proszę sobie wyobrazić, że w tej gminie jest naprawdę wielu bardzo ciekawych nauczycieli (i parę naprawdę bardzo atrakcyjnych nauczycielek ;) ) i dlatego mam dylemat, jak znaleźć rozwiązanie między propozycją wójta dotyczącą obniżenia wysokości dodatku za godziny łączone, oczekiwaniami nauczycieli i moją prywatna opinią...
https://www.prawo.pl/oswiata/pensum-lac ... 90478.html Prawo pozostaje prawem i tego się trzeba trzymać.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6253
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Pensum a dodatek za tzw. godziny łączone to jednak są dwie różne rzeczy...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Hmm... Pensum a dodatek za tzw. godziny łączone to jednak są dwie różne rzeczy...
Proszę sprecyzować co pan rozumie przez godziny łączone. Bo jeśli chodzi o pracę w klasach łączonych, to żadnego dodatku nie było i nie ma. natomiast godziny ponadwymiarowe przy pensum łączonym to nie dodatek.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6253
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Chodzi mi proszę pani o dodatek za godziny, gdy nauczyciel ma pod opieką dwie klasy. Wie pani... klasy w naszych szkołach są niezbyt liczne, więc, niestety, musimy je czasami łączyć. Oczywiście, z pedagogicznego punktu widzenia to jest kompletny bezsens ale takie są realia wiejskich szkół. Oczywiście, analiza ilości urodzeń w poszczególnych latach (efekt 500+) pozwala nam mieć nadzieję, że za parę lat liczba uczniów będzie znacznie większa i dlatego utrzymujemy te małe szkoły, mimo, że z ekonomicznego punktu widzenia w chwili obecnej jest to kompletny bezsens. Ale, wie pani, likwidacja szkoły to degradacja takiej wsi: kulturalna, społeczna, itp. Dzieciom możemy zapewnić dojazd do większej szkoły ale szkoda mi nauczycieli, którzy by stracili pracę. A zwłaszcza tych atrakcyjnych nauczycielek :) Wszystkich wszak w UG nie zatrudnimy...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

https://www.prawo.pl/biznes/czy-wysokos ... 22933.html
Wysokość dodatków oraz zasady ich wypłacania powinny być ustalone w regulaminie wynagradzania nauczycieli, tworzonym przez organ prowadzący szkołę (art. 30 ust. 6 Karty Nauczyciela).
Wysokość dodatku waha się, z tego co widzę od 5 do 20% Nie wiem, jak jest w pana gminie.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6253
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Jest 20% ale radni chcą to obniżyć na 5%. I mnie to - proszę sobie wyobrazić! - się nie podoba! Chyba się, cholera, starzeję... Albo jakieś inne względy? ;)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Jest 20% ale radni chcą to obniżyć na 5%. I mnie to - proszę sobie wyobrazić! - się nie podoba! Chyba się, cholera, starzeję... Albo jakieś inne względy? ;)
Proponuję 15% a potem się tłumaczyć, że pan zrozumiał "o 5%", a nie "na 5%". :rotfl: Od razu widać, że radni uważają szkołę za kreatora kosztów jedynie. Coś jak w powiecie.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6253
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Cóż... nie ja wymyśliłem demokrację... A poza tym, będę optował za pozostawieniem 20% i będę bronił praw nabytych. Ma pani oczywiście rację, że radni patrzą na szkoły wyłącznie przez pryzmat kosztów ale, proszę sobie zadać pytanie: czy to nie wina szkoły, że nie potrafiliście państwo wyedukować społeczeństwo na tyle, by doceniało znaczenie oświaty? Wszak radni to tylko emanacja społeczeństwa...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Cóż... nie ja wymyśliłem demokrację... A poza tym, będę optował za pozostawieniem 20% i będę bronił praw nabytych. Ma pani oczywiście rację, że radni patrzą na szkoły wyłącznie przez pryzmat kosztów ale, proszę sobie zadać pytanie: czy to nie wina szkoły, że nie potrafiliście państwo wyedukować społeczeństwo na tyle, by doceniało znaczenie oświaty? Wszak radni to tylko emanacja społeczeństwa...
Możliwe. Choć z doświadczenia wiem, że ci, którzy najgłośniej krzyczą, że szkoła to nic dobrego, zbyt wysokiego wykształcenia nie mają. I nie mówię tu o studiach, a nawet średnim. To raczej Żak, Wszechnica, a potem filia AHE.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

I dlatego można robić z nich durniów http://ciekaweliczby.pl/500-plus-a-wied ... 9ubSqN5EO8
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Łyssy »

Moja teściowa jest przekonana, że to od Kaczyńskiego. Poważnie... :mur:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

A prawdopodobnie para pójdzie w gwizdek... https://innpoland.pl/150537,obietnice-c ... ckiMcipvZ8
ODPOWIEDZ