PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3904
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

luc_ponownie pisze:
grzeh pisze:Powinni upublicznić filmiki zrobione na scenie
Wolał bym filmik z ciałem w trumnie,zamknięciem trumny i
....
tego nie chciałem pisać, ale już takie głosy były dwa dni po pogrzebie

ciekawe:
nielegalny ubój -> kontrole rzeźni w całej Polsce
pożar w escape room -> kontrole domów gry w całej Polsce
dziurawa i półlegalna ochrona na WOSP -> cisza, brak jakichkolwiek kontroli
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

jak dla mnie przydał by się jednak jakiś jednoznaczny dowód,że naprawdę nie żyje.
Przedawkowanie filmów sensacyjnych?
A tu reprywatyzacja "made by PiS" https://wiadomosci.onet.pl/kraj/lublin- ... ch/s171j14
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

dragoness pisze:
jak dla mnie przydał by się jednak jakiś jednoznaczny dowód,że naprawdę nie żyje.
Przedawkowanie filmów sensacyjnych?
A tu reprywatyzacja "made by PiS" https://wiadomosci.onet.pl/kraj/lublin- ... ch/s171j14
Cytat z artykulu: "Sprawa trafila do sądu. jedna z rodzin musiała opuścić zajmowany lokal, z pozostałymi osobami udało się dojść do porozumienia"

Byloby super gdyby tak robiono w Warszawie. Nie mielibysmy smierci Brzeskiej i ludzi wywalonych na zbity pysk. Pierwszy raz chwali Pani PiS. Szacunek.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

W grudniu 2018 r. Mariusz K. usłyszał zarzuty stalkingu. Zdaniem śledczych mężczyzna nękał przewodniczą rady dzielnicy Kośminka
Radny PiS miał oczerniać ją w sieci, wydzwaniał do jej miejsca pracy a nawet zastraszał. Mariusz K. nie przyznał się do winy
Ponad dwa lata temu partia zawiesiła podejrzanego i wszczęła postępowanie dyscyplinarne. Od tego czasu w jego sprawie nic się nie wydarzyło
- cytat z artykułu. Ciekawe metody, coś mi przypominają. Radziłabym jednakowoż przeczytać całość artykułu i monitować kolegów z "matki partii" do zajęcia się sprawą.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Taaak... Pani magister, o czym jest ten artykuł? :kwasny:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Taaak... Pani magister, o czym jest ten artykuł? :kwasny:
Pan samorządowiec przeczyta i na pewno mi wyjaśni :-D
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Eee... Myślałem, że pani magister mi wyjaśni, bo w całym artykule znalazłem nawet jeden fakt: 10 marca odbędą się wybory do Rady Dzielnicy. A reszta to jakiś miszmasz o wszystkim i o niczym... :rotfl:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Eee... Myślałem, że pani magister mi wyjaśni, bo w całym artykule znalazłem nawet jeden fakt: 10 marca odbędą się wybory do Rady Dzielnicy. A reszta to jakiś miszmasz o wszystkim i o niczym... :rotfl:
Cóż... samorząd zamieszał w główce jeszcze bardziej niż dotąd.
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: żbik »

luc_ponownie pisze:Też uważam,że szkoda,ale to jest Gdańsk,twierdza POwskich i lewackich lemingów (nie mówiąc już o histerii po "śmierci" Adamowicza - piszę w cudzysłowie,bo wcale nie jestem taki pewien,że on nie żyje) Poza tym jak wspominałem - zero wsparcia w mediach - i w PiSowskim TVP i w mediach UBckich nie ma o Konfederacji której członkiem jest Braun ani słowa, w sondażach to samo (zauważ: a takiemu Biedroniowi sponsorowanemu przez Niemców na start dali w sondażach aż 15 %).

Rzecz w tym,że Konfederacja ani PiSowi nie jest na rękę (bo odbiera wyborców) ani tym bardziej obozowi zdrady narodowej.
To zawsze będzie formacja niszowa. Kwestia w tym, że to ludzie o radykalnych poglądach chcących siłą zabronić ludziom dokonywania samodzielnych wyborów. Tym czasem społeczeństwo polskie staje się coraz bardziej liberalne, a ludzie coraz częściej zauważają, że mogą żyć, tak jak chcą. Ludzie ze skrajnej prawicy nie mogą znieść faktu, że inni ludzie nie chcą żyć wg ich wizji, że nie są niewolnikami. O jakiej oni mówią wolności, skoro sami chcą ograniczać wolność jednostek.
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: żbik »

Łyssy pisze:
Sun Tzu pisze:
to kto jest zdziwiony ???
Tym, że jesteś idiotą? Nikt!
A Pan bez chamstwa dalej nie potrafi ???
Przecież on jest z PiSu, czego się spodziewałeś?
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: żbik »

człowiek z lasu pisze:Czyli mówisz żbiku, że podatnik francuski powinien jeszcze bardziej się starać, żeby zbudować tobie drogi. Pomimo, że składka Francji jest sześciokrotnie wyższa, niż Polski, podać dokładne rozliczenie finansowe, ile zrobił dla ciebie i dopiero wtedy podejmiesz decyzje, czy może wypowiadać się na jasielskim forum? To miałeś na myśli w swej ponadnormatywnej mâdrości? W przypadku, gdy prowadzi interesy i wspomaga ludzi w Polsce, to rozliczenie to francuskie i polskie ma być na jednym druku, czy na oddzielnych, bo tego jeszcze nie wyjaśniłeś?
Co do twojego pytania, pod znaczâcym i niepokojăcym tytułem: w czym wierzâcy ma łatwiej? Odpowiadam w mowie zależnej. Powiedziałem, że ma łatwiej, bo ma niepodlegający dyskusji Autorytet. Czy masz jeszcze jakieś pytania o stan moich finansów, saldo konta w Polsce i we Francji, pomoc potrzebujâcym, inwestycje w obu krajach itp? Pytaj. Masz prawo. Jestešmy z tobâ.
Widzę, że nie ogarniasz matematyki, więc napiszę to prościej. Płacąc podatki we Francji zostawiasz we Francji ponad 99% swoich podatków, a do Polski trafia jakiś tam ułamek promila. Jak nie wiesz co to promil to wygoogluj sobie. Tym czasem płacąc podatki w Polsce zostaje u nas ponad 99% tych środków.
Ale może zgodnie z twoją logiką powinienem od dziś kupować produkty zagraniczne, a nie polskie?

Tyle, jeśli chodzi o fakty. Teraz czas na prywatne opinie.

Co do wiary - ach więc mówisz o religach dogmatycznych, takich jak islam, chrześcijaństwo, judaizm. To są religie dla niewolników, dla ludzi, którzy nie potrafią samodzielnie poszukiwać odpowiedzi, a jedyne co to klepać bez zrozumienia pacierze. Otórz ja twierdzę, że wyznawcy tuch religii nie mają łatwiej. Mają trudniej, bo nie potrafią odnaleźć się w zmieniającym się świecie ze swoimi skostniałymi dogmatami. Dlatego próbują siłą narzucić innym swój światopogląd, lub ich wyeliminować, jednocześnie przedstawiając się jako prześladowani.
Moja opinia kontra twoja. 1:1 Przezyjesz to?
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

żbik pisze:
człowiek z lasu pisze:Czyli mówisz żbiku, że podatnik francuski powinien jeszcze bardziej się starać, żeby zbudować tobie drogi. Pomimo, że składka Francji jest sześciokrotnie wyższa, niż Polski, podać dokładne rozliczenie finansowe, ile zrobił dla ciebie i dopiero wtedy podejmiesz decyzje, czy może wypowiadać się na jasielskim forum? To miałeś na myśli w swej ponadnormatywnej mâdrości? W przypadku, gdy prowadzi interesy i wspomaga ludzi w Polsce, to rozliczenie to francuskie i polskie ma być na jednym druku, czy na oddzielnych, bo tego jeszcze nie wyjaśniłeś?
Co do twojego pytania, pod znaczâcym i niepokojăcym tytułem: w czym wierzâcy ma łatwiej? Odpowiadam w mowie zależnej. Powiedziałem, że ma łatwiej, bo ma niepodlegający dyskusji Autorytet. Czy masz jeszcze jakieś pytania o stan moich finansów, saldo konta w Polsce i we Francji, pomoc potrzebujâcym, inwestycje w obu krajach itp? Pytaj. Masz prawo. Jestešmy z tobâ.
Widzę, że nie ogarniasz matematyki, więc napiszę to prościej. Płacąc podatki we Francji zostawiasz we Francji ponad 99% swoich podatków, a do Polski trafia jakiś tam ułamek promila. Jak nie wiesz co to promil to wygoogluj sobie. Tym czasem płacąc podatki w Polsce zostaje u nas ponad 99% tych środków.
Ale może zgodnie z twoją logiką powinienem od dziś kupować produkty zagraniczne, a nie polskie?

Tyle, jeśli chodzi o fakty. Teraz czas na prywatne opinie.

Co do wiary - ach więc mówisz o religach dogmatycznych, takich jak islam, chrześcijaństwo, judaizm. To są religie dla niewolników, dla ludzi, którzy nie potrafią samodzielnie poszukiwać odpowiedzi, a jedyne co to klepać bez zrozumienia pacierze. Otórz ja twierdzę, że wyznawcy tuch religii nie mają łatwiej. Mają trudniej, bo nie potrafią odnaleźć się w zmieniającym się świecie ze swoimi skostniałymi dogmatami. Dlatego próbują siłą narzucić innym swój światopogląd, lub ich wyeliminować, jednocześnie przedstawiając się jako prześladowani.
Moja opinia kontra twoja. 1:1 Przezyjesz to?
Nie przestajesz mnie zaskakiwać. Dowiodłeś już, że Wajda byļ bardziej znanym reżyserem, niż Kaczyński, a także, że większa część podatków pļaconych w jakimś kraju pozostaje w tym kraju i, że Francuzi nie finansują w 100 procentach budowy autostrad w Polsce, bo oprócz nich są jeszcze inne kraje, co więcej podatnik pļacący podatek z tytułu wykonywanej pracy w innym kraju, jest twoim zdaniem, darmozjadem i pasożytem, ponieważ nie łoży 100 procent swoich podatków na ciebie. Coś jeszcze masz mądrego do dodania.
Odnośnie niewolników i narzucania religii przez monoteistów. Przeczytaj na spokojnie, w jaki sposób o wyznawcach innych religii wyraża się taki "niewolnik" chrześcijanin jak ja izestaw to ze swoimi wypowiedziami, np zacytowaną powyżej i będziesz miał odpowiedzi na kilka ważnych pytań. Pierwsze z nich podam ci miłosiernie. Dlaczego jesteś taki nietolerancyjny i zakompleksiony? Nikt ciebie nie obraża i twojego świętego strumienia również.
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: żbik »

O Wajdzie to ja nigdzie niczego nie pisałem.
Co do podatków - zatem wracamy do meritum sprawy. Podstawą rozwoju każdego kraju są pracujący tam ludzie i płacący tam podatki. Jesteś zatem ostatnią osobą, która powinna na temat patriotyzmu mieć coś do powiedzenia. Niestety tak właśnie wygląda prawicowy patriotyzm - dużo machania flagą, dużo okrzyków, a konkretów zero.
Patrioto - Polska cię potrzebuje, wróć tu i pracuj dla Polski! Co mówisz, że mniej płacą, niż we Francji? Ot, prawicowy patriotyzm :)

Otóż prawowity wyznawca religii monoteistycznej nie szanuje innych religii, zwłaszcza politeistycznych. Dla ciebie wszystkie te religie to "pogaństwo" - jest to nazwa pogardliwa pochodząca od słowa "paganus" czyli wieśniak. Równie dobrze mógłbyś mówić "wieśniactwo".
Otóż moja tolerancja religijna jest ogromna. Uważam, że każdy człowiek czy grupa ludzi danej religii powinna mieć identyczne prawa. W mediach publicznych wszystkie wyznania tyle samo czasu antenowego. Na ścianach wisieć wszystkie symbole religijne (albo żadne) itd. Też za tym optujesz?
Mój drogi, katolicyzm w Polsce został przyjęty jako decyzja polityczna przez Mieszka. Całej reszcie został - mimo sprzeciwu - narzucony. Chrystianizacja całego kraju trwała kilkaset lat - w roku 966 Polska wyglądała tak, że Mieszko wraz ze świtą udawał katolika, a reszta ludu w najlepsze modliła się do Trygława i Peruna. A wiesz czemu Mieszko zdecydował się na chrzest? Bo bez tego chrześcijańska Europa nie uznawała Polski za pełnoprawne państwo, a jego mieszkańców miała za równych zwierzynie łownej. Owa chrystianizacja to nie był dobrotliwy księżulo ze szkaplerzem, bo takim nikt nie był zainteresowany. To był biskup w zbrojnym orszaku, który ścinał święte drzewa i palił świątynie. Są dokładne opisy w kronikach - polecam lekturę. O paleniu żon natomiast nic nie ma, ale wciąż czekam na te przełomowe badania archeologiczne, na które się powołałeś.

Różnica między nami jest taka, że katolikiem kiedyś byłem, ale ilość pogardy dla wszystkiego co wchodzo poza dogmat, hipokryzji, pychy itd. jest tam tak duża, że nie mógłbym spoglądać dłużej w lustro utożsamiajac się z tą - de facto - polityczną organizacją.
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Łyssy »

Na dzień dobry po sobocie :)

Obrazek
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

To jest ta ochrona dzieci przed perwersjami w wykonaniu PiS? :rotfl: :rotfl:
ODPOWIEDZ