Szpital Specjalistyczny w Jaśle (opinie)

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
czxxcz
Guru
Guru
Posty: 139
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, 11:17

Szpital Specjalistyczny w Jaśle (opinie)

Post autor: czxxcz »

Spotykamy się z różnymi opiniami na temat naszego szpitala, jedni twierdzą, że to świetny szpital, doskonały i miły personel, który dba o pacjenta, a inni uważają, że lekarze w tym szpitalu to zwykli "rzeźnicy" (słyszałem nieraz takie opinie), twierdzą, że personel nie dba o pacjenta.
Mam prośbę, żeby każdy kto chce, i był w szpitalu, w Jaśle lub zna jakąś ciekawą historię niech ją tutaj napisze, chodzi o sytuacje nieprzyjemne ze strony szpitala, ale również te dobre..... myślę, że wtedy łatwiej będzie ocenić czy nas szpital jest taki zły, czy jednak dobry :ok:
Zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
buła
VIP
VIP
Posty: 656
Rejestracja: 14 maja 2009, 07:32

Re: Szpital Specjalistyczny w Jaśle (opinie)

Post autor: buła »

ja swego czasu leżałem na ortopedi i miło wspominam ten okres. szczególnie dr Hombesch był w porzo. zawsze jak miał obchód to nam sprawdzał butelki z napojami i rozkminał czy alkoholu nie wlewamy do nich. poza tym to siostrzyczki tez miło wspominam , szczególnie taka jedna brunetke. fajna [...] była z niej i miła. telewizor jeden na odział ale dawalismy rade. nikt sie nie burzył jak po 22 ogladalismy.
a pod wzgledem opieki medycznej tez ok. zmiany opatrunkow itp czesto.
ogólnie spoko było :ok:
Teed
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 14 lipca 2009, 21:08

Re: Szpital Specjalistyczny w Jaśle (opinie)

Post autor: Teed »

Komentarze z artykułu o jasielskim szpitalu. Warto przeczytać
*
dobre... dnia 04.08.2009, 09:41 - ip: 195.205.2.*

To zupełnie zbyteczne, ponieważ po zakończeniu "leczenia" w jasielskim szpitalu zazwyczaj już nic nie boli....tacy "fachowcy".
*
pacjenT dnia 04.08.2009, 09:45 - ip: 212.244.136.*

SZPITAL ZBYTECZNEGO CUDU tak powinien sie nazywac
*
Topola dnia 04.08.2009, 09:53 - ip: 212.244.136.*

Proponuję aby uśmierzaniu bólu zacząć od wymiany materacy !!!!!!
*
T.T. dnia 04.08.2009, 10:44 - ip: 94.40.109.*

Pierwsze korupcje powinni zwalczyć
*
Leczona dnia 04.08.2009, 11:17 - ip: 83.14.141.*

Tyle mają certyfikatów a żadnego nie stosują!
To tylko papiery.
Człowiek zgłaszajacy się ze złamaną nogą sam kuśtyka na 1 pietro żeby zrobić zdjęcie. A iSO mówi, że mają go zawieść na wózku.
Szok - sama to przeszłam.
A oni chcą walczyć z bólem.
Proponuję certyfikat "WALKI Z GŁUPOTĄ"
*
Kierowca dnia 04.08.2009, 12:19 - ip: 83.11.225.*

Niech lepiej szpital wyjaśni, co takiego działo się wczoraj na drodze łaczącej Gamrat z drogą na Pilzno. Dwie karetki zbierały w popłochu ludzi z rowu, po czym jedna została na miejscu.
*
wow dnia 04.08.2009, 14:57 - ip: 212.244.229.*

naprawde... ten tytuł pasuje do jasieskiego szpitala..........!!!!!!!!!!!????????????? :-)
*
ktos dnia 04.08.2009, 16:48 - ip: 83.3.95.*

Ludzie nienarzekajcie tak straszniena ten szpital,bo gdzieindziej też umierają pacjenci,też są różnego rodzaju problemy,ale niektórym wydaje się ,że jak pojedzie np do Krakowa czy Rzeszowa to od razu będzie zdrowszy i o 10 lat mlodszy.
*
hahaha dnia 04.08.2009, 17:11 - ip: 195.205.3.*

szpital śmierci i ludzkiej krzywdy!!! ********* zrobiliscie moja siostrzenice niepełnosprawym dzieckiem a moj brat zaraz po urodzeniu zmarł pare lat temu w tym *********** szpitalu!!! ;/;/;/ raczej Szpital Bólu;/;/;/
*
mała dnia 04.08.2009, 17:55 - ip: 195.205.2.*

W wielkoponym szpitalu w Jaśle spędziałam kiedyś dwa tygodnie smiley Jakoś przeżyałam choć lekarze nie starali sie za brdzo mnie ratować, nie moge nic dobrego o naszym szpitalu powiedzić, nic, nawet pół dobrego słowa!!! Niech przystępują nawet do dziesięciu kolejnych programów, certyfikatów itp, NIC TO NIE ZMIENI!!! Wymiana całego personelu od salowej po dyrektora to jest jedyne rozwiązanie!!! Ten szpital nie zostawia nadzieji na życie... Więc może na początek propnuję dla wszystkich lekcje z empatii i traktowania pacjenta jak ŻYWEGO jendak jeszcze człowieka...
*
agnieszka dnia 04.08.2009, 17:57 - ip: 195.205.2.*

A co z usmierzaniem bolow porodowych?????!!!!
*
kleszcz dnia 04.08.2009, 19:59 - ip: 88.220.132.*

operacja sie udała ale pacjent zmarl to sia nazywa leczenie w tym "specjalistycznym" szpitalu
*
pacjent dnia 04.08.2009, 21:09 - ip: 83.8.182.*

Szpital już posiada ISO i co z tego, skoro wszystko jest po staremu. Pacjent z skręconą nogą z izby przyjęć musi iść sam na pierwsze piętro - kuśtykając aby zrobić zdjęcie i ponownie wrócić na parter. Czy to bez bólu?
*
jaślanka dnia 04.08.2009, 23:34 - ip: 80.53.253.*

miałam też kontakt z tym szpitalem, ani jednego pozytywnego słowa o nim nie powiem. Beznadziejne pielęgniarki, które się puszą i traktują pacjenta, jak śmiecia, lekarze nie potrafią zdiagnozować choroby, na ludziach się uczą. Niech się nie ośmieszają zdobywaniem tych certyfikatów!!!
*
PolaMOnola dnia 04.08.2009, 23:40 - ip: 83.31.157.*

No, byłoby super, gdyby tak było..... ale tak nie jest. Wiedzą o tym Ci, którzy mieli cokolwiek robione w tym przybytku.... Lekarze są mało empatyczni, pielęgniarki tym bardziej, o obsłudze nie wspominając - byłam kilkakrotnie w tym szpitalu, więc wiem, co mówię ;(( Moze zamiast certyfikatów nic nie znaczących dla pacjentów wprowadzić przymusowe warsztaty psychologiczne dla lekarzy i pielęgniarek???? Moze wtedy byłaby szansa na ludzkie traktowanie pacjenta, który jak do tej pory traktowany jest nak najgorszy wróg!!!
*
Dotka dnia 05.08.2009, 07:17 - ip: 195.205.2.*

Czasem wydaję mi się że pracownicy jasielskiego szpitala uczęszczali do tej samej szkoły co pracownicy pobliskiego jasanu bo efekty ich pracy sąpodobne.
*
jaślanin dnia 05.08.2009, 07:58 - ip: 94.251.192.*

Szpital bez bólu, pacjenci ... tak.
*
Kazimierz dnia 05.08.2009, 08:58 - ip: 195.205.114.*

Oprócz odpowiedniej bazy i wyposażenia potzreba również sposób podejścia niektórych lekarzy do wiekszości pacjentów>
*
bbbb dnia 05.08.2009, 09:00 - ip: 212.244.136.*

oddział ginekologii porażka leżałam tam i pewnego doktorka N..... powinni natychmiast zwolnic kawał s...... i po jaką cholere ZUSY płacimy?????
*
ja dnia 05.08.2009, 11:11 - ip: 172.158.34.*

Pare miesięcy temu chorowałem, miałem gorączkę, duże ciśnienie i takie tam, "wylądowałem" w szpitalu ok godz 20. dali "kroplówke" i o godz 24. kazali iść do domu. Bez badania, bez tabletek ,nic a nawet nie mogłem z łóżka wstać. Na drugi dzień z takimi samymi objawami trafiłem do szpitala w Strzyżowie. Od razu na oddział, badania, zastrzyki, tabletki, bardzo miły personel i zdrowie pacjenta na pierwszym miejscu. Po tygodniu dzięki nim byłem zdrowy, a szpital w Jaśle nie mógł mi pomóc. Więc czy ktoś może mi powiedzieć co z naszym szpitalem jest nie tak? ...A może to że lekarzowi nie dałem nic "w łape"?
*
kj dnia 05.08.2009, 13:35 - ip: 82.177.199.*

chciałabym aby ktoś ze szpitala czytał to co piszemy płacimy zdrowotrne i co z tego jak na badania trzeba długo czekać salowe mądrzą się co najmniej jak dyr predzej tanm się umrze niż wyleczą a szczególnie ginekolodzy może za wyjątkiem pana Ź.
*
ciekawy dnia 05.08.2009, 21:17 - ip: 94.251.193.*

wiec wszyscy ktorzy sa niezadowoleni musza omijac szpital w Jasle...czasami tam bywam i jestem zadziwiony iloscia ludzi na korytarzu i wokolicach izby przyjec ...do ja...polecaj szpital w Strzyrzowie wszystkim znajomym z naszego miasta..
*
była pacjentka dnia 06.08.2009, 14:33 - ip: 83.11.50.*

Dlaczego tyle jadu w tych komentarzach? Miałam wiele do czynienia z lekarzami odz. wewnętrznego i ortopedii i chyba to był inny szpital niż ten, o którym wy piszecie. Zaznacza, że nie jestem niczyją krewną ani znajomą, ani nikt ode mnie nic nie dostał, zwykły szary pacjent w momentach zagrożenia zdrowia.
*
Verona dnia 06.08.2009, 22:01 - ip: 92.74.115.*

Mnie leczyli tam na zapalenie pluc a mialam zapalenie miesnia sercowego potem jeszcze odkryli u mnie raka jajnika oczywiscie operowac chcieli odrazu bo po coz robic dodatkowe badania oni sie nigdy nie myla, dobrze ze mama nie podpisala zgody bo okazalo sie ze raka nie mam. Musialam prywatnie starac sie o miejsce w krakowie, nigdy wiecej szpital jaslo!
Awatar użytkownika
Woytec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 348
Rejestracja: 9 lutego 2008, 10:27

Re: Szpital Specjalistyczny w Jaśle (opinie)

Post autor: Woytec »

Ja na swoje szczęście nie leżałem nigdy w szpitalu, tylko zaraz po porodzie :D hheha tak to nigdy i bardzo się z tego cieszę :) nie wiem jak tam jest inni się śmieją, że jak tam wejdziesz to już nie wyjdziesz mi się wydaje, że jest coraz lepiej i ładniej.
czxxcz
Guru
Guru
Posty: 139
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, 11:17

Re: Szpital Specjalistyczny w Jaśle (opinie)

Post autor: czxxcz »

no to widać nie tylko ja jestem nie zadowolony z tego szpitala.
Miałem złamaną szczękę, zrobili mi zdjecie, w opisie napisali że mam złamanie żuchwy z lewej strony... a miałem z prawej. Mniejsza z tym.... przyjeli mnie do szpitala na dwa dni (nie wiem po co) potem cały dzień czekanie na opis i użeranie się z pielęgniarkami które tylko utrudniają życie i są wiecznie obrażone. Wypisali mnie i skierowali do Rzeszowa. Tam juz wszystko poszło głatko.

A więc po co trzymali mnie dwa dni z przerażającym bólem?
Nie mogli odrazu dac skierowania do tego Rzeszowa tylko męczyć mnie tyle czasu tu?
Dziwny szpital, dziwny personel..
Awatar użytkownika
Woytec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 348
Rejestracja: 9 lutego 2008, 10:27

Re: Szpital Specjalistyczny w Jaśle (opinie)

Post autor: Woytec »

Trzymali Ciebie 2 dni ponieważ za każde 2-3 dni szpital dostaje pieniądze za poszkodowanego zawsze tak jest i będzie w jaśle :)
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: Szpital Specjalistyczny w Jaśle (opinie)

Post autor: kasiuńcia »

Jakiś czas temu, na forum jaslo4u pojawiło się pare komentarzy co do porodu w szpitalu jasielskim.Nie pamiętam dokładnie treści postów, ale wiele było przychylnych, od kobiet tam rodzących.
Ja również się wypowiadałam i nadal podtrzymuję swoje dobre zdanie.Naprawdę wiele przyszłych mam życzy sobie rodzić w Jaśle.Jeśli chodzi o opiekę nad noworodkami i matkami to w regionie nie ma sobie równych.
Byłam też mile zaskoczona opieką na neurologii.Co do tych dwóch oddziałów nie mam zastrzeżeń.
A co do reszty, nie wiem, nie wypowiadam się.
Insomnia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 29 stycznia 2009, 12:12

Re: Szpital Specjalistyczny w Jaśle (opinie)

Post autor: Insomnia »

Ja wypowiedziałabym się niezbyt przychylnie na temat tego co dzieje się w szpitalu jasielskim, ale boję się, że dyrektor szpitala złożyłby doniesienie do prokuratury, że ich obrażam, a grzywny czy zawiasów nie chciałabym dostać :wstyd:
Osobiście ja leżałam w jasielskim szpitalu raz - po porodzie. Nie mogę narzekać oczywiście, nie było tak źle. No ale oczywiście nie wszyscy byli takimi chodzącymi po ziemi aniołami. Jedna kobieta potraktowała mnie jak rzecz a nie jak człowieka ale to już mniejsza o to.
Kilka lat temu był pewien przypadek w szpitalu jasielskim na oddziale patologii ciąży. Powstrzymuję się i nie będę tutaj bluzgać na jasielską służbę zdrowia, jednak podam linka - http://uwaga.onet.pl/32,news,9926,news, ... uwagi.html
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: Szpital Specjalistyczny w Jaśle (opinie)

Post autor: kasiuńcia »

Przeczytałam artykuł i jestem w szoku.Ciekawe, jak ta sprawa się skończyła...
Insomnia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 29 stycznia 2009, 12:12

Re: Szpital Specjalistyczny w Jaśle (opinie)

Post autor: Insomnia »

Nikt nie został za to ukarany - tak się zakończyła.
czxxcz
Guru
Guru
Posty: 139
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, 11:17

Re: Szpital Specjalistyczny w Jaśle (opinie)

Post autor: czxxcz »

straszne :/
Insomnia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 29 stycznia 2009, 12:12

Re: Szpital Specjalistyczny w Jaśle (opinie)

Post autor: Insomnia »

Inny przypadek - kobieta ok.55 lat trafiła do jasielskiego szpitala w ciężkim stanie: bardzo niskie ciśnienie krwi, zawroty głowy, majaki etc.
Jasielscy lekarze postawili złą diagnozę, zaczęli kobietę szprycować kroplówkami, po czym czuła się jeszcze gorzej.
Gdy w końcu bezradni rozłożyli ręce i wysłali ją do innego szpitala (czy rodzina zabrała ją do innego szpitala) - kobieta odżyła.
Po przeprowadzeniu szeregu badań okazało się, że poziom hemoglobiny był tak niski, że gdyby kobieta nie dostała krwi to umarłaby.
Lekarze z gorlickiego szpitala szybko przeprowadzili transfuzję i wszystko zakończyło się dobrze.

Inny przypadek:
Mężczyzna po tracheotomii z rurką wprowadzoną do przełyku celem dostarczania do żołądka pokarmu (mężczyzna był ciężko chory - stąd rurka) trafił do szpitala jasielskiego, gdyż pokarm (mimo iż był zmielony) spowodował przytkanie rurki. Mężczyzna zaczął dusić się, gdyż ciężko było mu oddychać, lekarz usiłował przetkać rurkę podając mu płyny, jednak płyny te wracały z powrotem. Lekarz bezradny rozłożył ręce mówiąc, że on nie może nic innego zrobić w tej sprawie, gdyż on takich rurek nie wymienia, a doktor który tym się zajmuje skończył zmianę i jest w domu. Chciał wysłać mężczyznę do szpitala do Rzeszowa.
Gdyby nie znajomości rodziny i szybka interwencja (telefonicznie ściągnięto doktora do szpitala), mężczyzna byłby zmarł poprzez uduszenie się.

Inny przypadek:
Przebywając na porodówce miałam styczność z inną kobietą, która rodziła troszkę wcześniej niż ja. Kobieta przeżywała katorgę, gdyż była drobnej postawy ciała, wąziutka w biodrach, a jej dziecko ważyło ponad 4kg. Kobieta nie mogła urodzić, było jej bardzo ciężko, krzyczała, a pielęgniarka "darła" się na nią żeby parła a nie krzyczała że ją boli.
Widząc, że nie może urodzić, zamiast wziąć ją na salę i przeprowadzić cesarskie cięcie kazali jej rodzić naturalnie. W efekcie czego kobieta dostała krwotoku i doszło do wyłyżeczkowania. Dziecko na szczęście zdrowe, choć i tak w wyniku takiego porodu jego pobyt w szpitalu przedłużył się, gdyż miał jakieś zakażenie i leczono go antybiotykiem..

NIENAWIDZĘ JASIELSKIEGO SZPITALA ZA TĄ RZEŹ, JAKA TAM MA MIEJSCE!!!!
Awatar użytkownika
nikita
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 422
Rejestracja: 10 listopada 2008, 17:31

Re: Szpital Specjalistyczny w Jaśle (opinie)

Post autor: nikita »

Przypadki opisane przez Insomnie są faktycznie karygodne, ale takie sytuacje (niestety) zdarzają się w co drugim polskim szpitalu. ;/
czxxcz
Guru
Guru
Posty: 139
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, 11:17

Re: Szpital Specjalistyczny w Jaśle (opinie)

Post autor: czxxcz »

tak, ale leżałem już w krosnie, krakowie, lublinie, brzozowie, rzeszowie, i w żadnym szpitalu nie spotkałem się z takim złym traktowaniem pacjenta jak w Jaśle....
lady in red
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 228
Rejestracja: 30 lipca 2009, 21:12
Lokalizacja: jasełko

Re: Szpital Specjalistyczny w Jaśle (opinie)

Post autor: lady in red »

nie mam zbytnio dobrej opinii związanej z tym szpitalem... przypadki opisane przez insomnie znam bardzo dobrze... gdyż dotknęły moich znajomych.. tak więc.. ja staram się ten szpital omijać szerokim łukiem.. to jak się tu na niektórych oddziałach traktuje pacjentów jest karygodne.. :dobani: :dobani:
ODPOWIEDZ