Fotograf

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
rybka608
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 14 kwietnia 2010, 19:14

Fotograf

Post autor: rybka608 »

Jaki jest wg Was najlepszy zakład fotograficzny w Jaśle?
Anuskaaa18
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 27 maja 2009, 19:39
Lokalizacja: Trzeci wymiar

Re: Fotograf

Post autor: Anuskaaa18 »

Sama robię zdjęcia w Okrąglaku na Placu Żwirki - Panie są uprzejme, kompetentne, ceny też w miarę - zazwyczaj jestem zadowolona.
Z kolei nikomu nie polecałabym Fotosu :suchy: Jako klasa zamówiliśmy na koniec szkoły zdjęcia i tablo, bo ceny mieli konkurencyjne, ale to był fatalny wybór, zero choćby drobnych poprawek, poza tym sam fotograf nie grzeszył umiejętnościami.. :dobani:
Awatar użytkownika
maciek_11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 334
Rejestracja: 7 października 2009, 19:56

Re: Fotograf

Post autor: maciek_11 »

Anuskaaa18 pisze:Z kolei nikomu nie polecałabym Fotosu :suchy: Jako klasa zamówiliśmy na koniec szkoły zdjęcia i tablo, bo ceny mieli konkurencyjne, ale to był fatalny wybór, zero choćby drobnych poprawek, poza tym sam fotograf nie grzeszył umiejętnościami.. :dobani:
To samo mogę powiedzieć o Panu Łukaszu Raku... Gdy chcieliśmy wprowadzić jakieś poprawki do tabla, powiedział, że to dodatkowa robota, na którą nie mają czasu... :szok: To za co oni wzięli 600 zł?? Szkoda gadać...
Awatar użytkownika
winiarz171
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 414
Rejestracja: 28 marca 2008, 15:31
Lokalizacja: Jasło -okolice

Re: Fotograf

Post autor: winiarz171 »

nie polecam Marfotu... podejście do klietna - olewatorskie
co chodzi o tablo to tak samo- chcialiśmy poprawke to gośc powiedział że to cały dzień roboty , żeby wstawić jedno zdjecie dodatkowe...to za co biorą kase? i zdjęcie też nie najlepsze.
POLECAM okrąglak- świetne zdjęcia, świetna obsługa !
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: Fotograf

Post autor: kasiuńcia »

Pamiętam czasy, kiedy moja klasa ze szkoły średniej robiła tablo w Marfocie. Zdjęcia wyszły tam okropne, ja na nim nie jestem podobna do siebie, poza tym wykonywano je hurtowo, była kolejka od drzwi, bez poprawek, żeby tylko zapłacić i się odczepić. Staliśmy w kolejce jak za PRL, z innymi klasami z innych szkół, kłótnie, ścisk i pośpiech, nie profesjonalnie po prostu.
A Marfocie też nie podobały mi się zdjęcia robione do legitymacji, paszportu, ogólnie rzecz biorąc do dokumentów. Za dużo retuszu, którego akurat w tych dokumentach nie może być prawie wcale.

Ostatnio jednak korzystam tylko z usług Zakładu Fotograficznego Dębosz w Okrąglaku. jestem zadowolona i tam pewnie pozostanę. A Marfocie wywołuję tylko zdjęcia.
N2N
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 442
Rejestracja: 2 marca 2010, 10:09

Re: Fotograf

Post autor: N2N »

to już nie wina fotografa że siebie nie poznajesz. Oni za Ciebie miny nie zrobią takiej jak trzeba :)
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: Fotograf

Post autor: kasiuńcia »

Chyba nie rozumiesz o czym piszę.
Doskonale wiesz o co mi chodzi, chyba to wyjaśniłam w dalszej części mojej wypowiedzi. RETUSZ-To wszystko co robią w Marfocie. Na zdjęciu mam być do siebie podobna, szczególnie jeśli chodzi o ważne legitymacje lub dokumenty. Nie sztuka komputerowo zmniejszyć oczy, poszerzyć czoło - ale po co?
Wydaje mi się, że nie trzeba we mnie tak wiele poprawiać :zawstydzony: , a "minę" raczej robię dobrą na zdjęciach, dziwne, że tylko oni mieli z tym problemy i tylko oni przesadzają z retuszem. To nie tylko moja opinia.
lady in red
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 228
Rejestracja: 30 lipca 2009, 21:12
Lokalizacja: jasełko

Re: Fotograf

Post autor: lady in red »

popieram Kasiuńcie.. w marfocie robiłam zdjęcie do legitymacji do szkoły średniej.. nawet dziś jak na tą stara legitymację popatrzę to kompletnie nie jestem do siebie podobna.. zresztą każdy kto widział to zdjęcie to się pytał 'czy to aby na pewno Ty?' baa co więcej było tak zretuszowane.. że nawet babka w sekretariacie nie skojarzyła że ja to ja.. jak dawałam zdjęcia.. także no..

ale dowodowe miałam już robione właśnie w okrąglaku.. potem do świadectwa ukończenia szkoły też właśnie tam.. i byłam zadowolona.. Panie miłe.. z retuszem nie przesadzają.. i przynajmniej wychodzi się ładnie i naturalnie. a nie jak porcelanowa lala..

jak zdjęcie jakieś do dokumentu czy coś to tylko Okrąglak ;) ;)
Evcia
Guru
Guru
Posty: 159
Rejestracja: 4 marca 2010, 21:04

Re: Fotograf

Post autor: Evcia »

Ostatnio robiłam zdjęcia do prawka i do dowodu właśnie w Marfocie i wcale nie są takie złe jak piszecie :kwasny: Owszem troszkę retuszu jest, ale bez przesady!
bubble
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 12 marca 2010, 16:42

Re: Fotograf

Post autor: bubble »

Z całą odpowiedzialnością polecam Okrąglak. Przemiła obsługa, jeśli chodzi o sesje - pomysłowe, dobrze zrealizowane, zdjęcia legitymacyjne - w dobrej cenie, obsługa zaangażowana, pyta o zdanie klienta, gdzie chciałby retusz, które zdjęcie mu się bardziej podoba. Liczy się ze zdaniem klienta i to na wielki, wielki +. Jeśli chodzi o wywoływanie - również dobre ceny, świetna jakość. Zakład baardzo na +.
Jeśli chodzi o MARFOT - totalna porażka. Jak ktoś powyżej wspomniał olewatorskie podejście do klienta, kompletna porażka. Na dodatek, kiedy przychodzi się wywołać zdjęcia perfidnie komentują je, wskazywali na to, że zrobiony jest na nich nieudolny retusz (o zgrozo, nie było go w cale). Jakby tego było mało bez mojej wiedzy przycięli zdjęcie, co spowodowało naruszenie zamierzonego kadru... Kompletnie nie polecam. Jak z retuszem jest - nie wiem, bo więcej tam nie pójdę.
Korzystając też z usług jasielskich fotografów przytrafiło mi się robić legitymacyjną fotkę w zakładzie niżej Bakalii w rynku (nie pamiętam jak się nazywa). Z fotki jestem zadowolona z tego względu, że retuszu nie było, wyszło naturalnie, ale kadr - zdziwiłam się, że można nawalić w tej dziedzinie w legitymacyjnym zdjęciu, ale niestety udało się. Na minus przygotowanie klienta - Pani powiedziała: "Proszę się poprawić, jakoś ustawić". Potem powiedziała: "Proszę się uśmiechnąć, albo nie, może nie uśmiechać?". Zgrozo, ja mam wiedzieć? To Pani powinna doradzać - Pani stoi za wizjerem, Pani widzi. Jakby tego było mało przydarzyło mi się wtedy siedzieć na krzesełku jakie stoi normalnie w toalecie (niziutkie i PLASTIKOWE), a Pani... Pani trzęsła aparatem trzymając go w ręce - gdzie tu statyw, gdzie tu podstawy? Ale przynajmniej była miła. Cena przystępna. Mimo tego, że się czepiam - było bardziej na plus niż w tym "niby profesjonalnym" Marfocie...
Reasumując: Okrąglak NAJLEPSZY!

Swoją drogą, apropo Fotografów w Jaśle i usług tego typu... Wywoływał ktoś zdjęcia w Rossmanie w automacie? Jak wyszły? Jak długo to trwało?
dragon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 202
Rejestracja: 19 lutego 2010, 22:29

Re: Fotograf

Post autor: dragon »

Nie polecam Rossmanna, bo cały zamówiony komplet miał dominantę żółtą.
Awatar użytkownika
ayyoy
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 1 maja 2010, 13:20

Re: Fotograf

Post autor: ayyoy »

LUDZIE!!!!! BEZ PRZESADY!!!!!!!!
Nie wiem kto tutaj kogo reklamuje ale prawda jest jedna i nieubłagalna ... w Jaśle nie ma żadnego fotolabu z prawdziwego zdarzenia.

PRZYKŁAD??? Proszę bardzo.

Dwa dni temu wysyłam zapytanie to MARFOT-u o udostępnienie profilu kolorów maszyny na której wywołują zdjęcia (dla niewtajemniczonych: profil potrzebny jest po to by zdjęcie po wywołaniu wygladało tak jak na Waszych monitorach, oczywiście jeżeli ma się dobrze skalibrowany monitor i wywołuje/obrabia zdjęcia np. w LR lub CS) czekam cierpliwie 2 dni ale niestety zero odpowiedzi, więc dzwonię. Pan odbiera telefon i na pytanie o profil odpowiada że niestety nie mają :wstyd: HELLOOOOO!!! to ja się pytam w jaki sposób pracuje maszyna.
Trochę podłamany tym co usłyszałem, szukałem kolejnego fotolabu. Padło na Okraglak (swoją drogą mają taką "profesjonalna" stronę internetowa i pracownicy są wykwalifikowani w poprawianiu Naszych zdjęć, przynajmniej tak się reklamują) dzownię, odbiera Pani, więc pytam o profil kolorów drukarki by móc wywołać zdjecia takie jak ja je widzę a nie Oni. Na to miła Pani odpowiada mi że: Oni nie wywołują zdjęć na drukarce tylko na maszynie :rozpacz: i nie posiadają takiego profilu.
Pozostaje usiąść i się rozpłakać jak słyszy się takie głupoty od "profesjonalistów" :mur:

Pomyslałem że może w Krośnie pracują bardziej kumaci ludzie, niestety na pytanie o udostępnienie profilu kolorów otrzymałem odpowiedź że w fotolabie mają dobrze skalibrowane monitory i ewentualnie mogę u nich wywołać jedno zdjęcie i sprawdzić czy mi odpowiada. :cenzura: :cenzura: :cenzura:

Może ktoś z Was zna fotolab w Jaśle (bo nie dzwoniłem do wszystkich) ewentualnie w okolicach Jasła gdzie ludzie mają choć minimum wiedzy nt. wywoływania zdjęć i swojej pracy???
dragon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 202
Rejestracja: 19 lutego 2010, 22:29

Re: Fotograf

Post autor: dragon »

ayyoy - możesz sobie długo szukać w Jaśle i okolicach :) - najprędzej znajdziesz w Rzeszowie, pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
winiarz171
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 414
Rejestracja: 28 marca 2008, 15:31
Lokalizacja: Jasło -okolice

Re: Fotograf

Post autor: winiarz171 »

apropo...nie chce zakladac nowego tematu...
zastanawiam sie co jest. Przerabiając zdjecia u siebie mam wszystkie kolory tak jak chce, pójdę do kogoś innego zdjęcie całkiem inne, nie rzadko bez sensu...Zastanawiam się czy ja mam ustawiony źle monitor czy ten ktoś,..lub czy są jakieś standardowe ustawienia żeby to co robie u siebie było takie samo u kogoś??
mArP
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 6 września 2006, 16:24
Lokalizacja: Jaslo

Re: Fotograf

Post autor: mArP »

ayyoy pisze:LUDZIE!!!!! BEZ PRZESADY!!!!!!!!
Nie wiem kto tutaj kogo reklamuje ale prawda jest jedna i nieubłagalna ... w Jaśle nie ma żadnego fotolabu z prawdziwego zdarzenia.

PRZYKŁAD??? Proszę bardzo.

Dwa dni temu wysyłam zapytanie to MARFOT-u o udostępnienie profilu kolorów maszyny na której wywołują zdjęcia (dla niewtajemniczonych: profil potrzebny jest po to by zdjęcie po wywołaniu wygladało tak jak na Waszych monitorach, oczywiście jeżeli ma się dobrze skalibrowany monitor i wywołuje/obrabia zdjęcia np. w LR lub CS) czekam cierpliwie 2 dni ale niestety zero odpowiedzi, więc dzwonię. Pan odbiera telefon i na pytanie o profil odpowiada że niestety nie mają :wstyd: HELLOOOOO!!! to ja się pytam w jaki sposób pracuje maszyna.
Trochę podłamany tym co usłyszałem, szukałem kolejnego fotolabu. Padło na Okraglak (swoją drogą mają taką "profesjonalna" stronę internetowa i pracownicy są wykwalifikowani w poprawianiu Naszych zdjęć, przynajmniej tak się reklamują) dzownię, odbiera Pani, więc pytam o profil kolorów drukarki by móc wywołać zdjecia takie jak ja je widzę a nie Oni. Na to miła Pani odpowiada mi że: Oni nie wywołują zdjęć na drukarce tylko na maszynie :rozpacz: i nie posiadają takiego profilu.
Pozostaje usiąść i się rozpłakać jak słyszy się takie głupoty od "profesjonalistów" :mur:

Pomyslałem że może w Krośnie pracują bardziej kumaci ludzie, niestety na pytanie o udostępnienie profilu kolorów otrzymałem odpowiedź że w fotolabie mają dobrze skalibrowane monitory i ewentualnie mogę u nich wywołać jedno zdjęcie i sprawdzić czy mi odpowiada. :cenzura: :cenzura: :cenzura:

Może ktoś z Was zna fotolab w Jaśle (bo nie dzwoniłem do wszystkich) ewentualnie w okolicach Jasła gdzie ludzie mają choć minimum wiedzy nt. wywoływania zdjęć i swojej pracy???
Spróbuj u Ł. Raka z tym że najlepiej gadać z nim osobiście. Mnie sam doradził żeby wgrać profil, otrzymałem płytkę i odbitkę porównawczą. Generalnie trzeba znaleźć sobie jeden zakład i się z nim polubić. Ja wybrałem Łukasza, jest rabacik, jak nie wyjdzie odbitka to puszczą jeszcze raz.. no i jeśli widzi że znasz się na rzeczy to jest o czym pogadać. Co do reszty to mam różne wspomnienia, więc już z nimi nie eksperymentuję. Całe szczęście potrafię sobie b/w sam wywołać, a kolory daję do Krakowa (tez do sprawdzonego zakładu).
ODPOWIEDZ