Książka, muzyka, film? :)

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
Awatar użytkownika
heroinka
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 25
Rejestracja: 13 marca 2010, 02:59

Książka, muzyka, film? :)

Post autor: heroinka »

Hej.
W celu lepszego poznania się może opowiecie coś o swoich upodobaniach co do filmów, książek, muzyki. Wiadomo każdy z nas jest inny ale w niektórych rzeczach możemy być bardzo podobni.
Opowiedzcie o ulubionych gatunkach muzycznych, aktorach, filmach, serialach. Może ktoś lubi czytać?

Ja np uwielbiam hip-hop i reggae, składy takie jak Paktofonika, K44, Pokahontaz, Vavamuffin, Jamal, Maleo Reggae Rockers, Jamal, Peja, Eldo, Geubson, Ras Luta
Co do filmów to zależy ale raczej komedie romantyczne jak każda dziewczyna, ogólnie romanse i jakieś melodramaty np. "Szkoła uczuć", "Titanic", horrory np "Plaga" czy dramaty psychologiczne jak "Requiem dla snu".
Co do seriali to raczej nie przepadam a jeśli już coś oglądam to "Dr Housa" czy "Zaklinacza dusz"
Książki czytać uwielbiam psychologiczne, dramaty, horrory. Kocham twórczość Paulo Coelho i jego "11 minut" czy "Weronika postanawia umrzeć", Stephen King i jego horrory nie mają sobie równych, polecam "Lśnienie", "Mgła" czy "Worek kości"

Pewnie połowa z Was nawet tego nie przeczyta, ale tym którzy to zrobią dziękuje i zachęcam do odpowiedzi. :P

Pozdrawiam.
pablo
Guru
Guru
Posty: 192
Rejestracja: 13 marca 2007, 16:02
Lokalizacja: Okolice

Re: Książka, muzyka, film? :)

Post autor: pablo »

hello :)

jeśli chodzi o mnie, jedyne podobieństwa jakie widzę to na pewno pan Stephen King, ale bardziej lubię oglądać niż czytać książki, mało ich czytam, zraziłem się w szkole, czytając te wypociny polskich pisarzy :), ostatnio czytam tylko menu w restauracjach, gazety, i fora internetowe :), chociaż jak napaliłem się na książkę "god delusion" richarda dawkinsa poszedłem do księgarni i po powrocie do domu od razu zacząłem czytać :) polecam
Co do filmów to preferuję każdy rodzaj nawet i romantyczne :P, muszę przyznać że niektóre są fajne jak "wedding singer" z Adamem Sandlerem , "Garden State" z Natalie Portman czy "Miasto Aniołów" z Nicolasem Cage polecam :) ale głownie oglądam komedie(Jim Carrey, Adam Sandler,Chris Rock, Kevin Smith, South Park, Futurama ,Stand Up: george carlina, pablo francisco, chris rock), chińskie filmy akcji (bardzo mi się ostatnio spodobały, szczególnie Ip man ), Science Fiction uwielbiam, działaja na moją wyobraźnię :) (odskocznia od codzienności :) )
Muzyka jest dla mnie bardzo ważna, zawsze zaczynam od niej dzień i na niej kończę :) chyba że za dużo wypiłem :P to w sumie i tak kończę bo przeważnie śpiewam sobie pod nosem :) a preferuję glównie ROCK :) od lat 60 do teraz, od elvisa po coldplay :) , reggae lubię ale tylko w wydaniu jednego gościa, Pana Boba :) uffff dość pisania bo mnie palce bolą hehe pozdr'
Awatar użytkownika
heroinka
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 25
Rejestracja: 13 marca 2010, 02:59

Re: Książka, muzyka, film? :)

Post autor: heroinka »

Hmm a więc dodam jeszcze, że uwielbiam Sandlera. :hyhy:
co tak mało odpowiedzi? :)
pablo
Guru
Guru
Posty: 192
Rejestracja: 13 marca 2007, 16:02
Lokalizacja: Okolice

Re: Książka, muzyka, film? :)

Post autor: pablo »

heroinka pisze:Hmm a więc dodam jeszcze, że uwielbiam Sandlera. :hyhy:

hmm to już Cię lubię :ok:
http://www.youtube.com/watch?v=LTnq268y2ms oglądnij sobie :)


heroinka pisze:co tak mało odpowiedzi?
nie wiem, może się wstydzą pisać o sobie :P

pozdr
Anuskaaa18
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 27 maja 2009, 19:39
Lokalizacja: Trzeci wymiar

Re: Książka, muzyka, film? :)

Post autor: Anuskaaa18 »

No to wygląda na to, że ja poszerzę grono sympatyków twórczości Kinga :P Przeczytałam bardzo dużo jego książek, ale jeszcze nie wszystkie, choć mam taki zamiar :) Najbardziej podobał mi się "Wielki Marsz" zaraz potem "Lśnienie" i "Ręka Mistrza", za najgorszą jak do tej pory uważam "Historię Lisey"..
Film - również jedna z przyjemniejszych rozrywek dla mnie :) Uwielbiam filmy psychologiczne takie jak np. "Pułapka (Hard Candy)", "Antychryst" Larsa von Trier'a czy "Pręgi" (choć nie znoszę Żebrowskiego :dobani: ), ale moim ulubionym filmem zawsze pozostanie "Zielona mila" - myślę, że to film z tych, które nigdy się nie nudzą i mogłabym oglądać go bez końca, bardzo wzrusza mnie postać Coffey'a. Obecnie przyglądam się twórczości Woody'ego Allena i pozytywnie mnie zaskakuje :hyhy: Oglądam tez bardzo dużo horrorów w nadziei, że któryś z nich w końcu mnie przestraszy - bo jak do tej pory żadnemu się nie udało :D Największą strata czasu dla mnie są komedie romantyczne, przede wszystkim polskie - po prostu brakuje słów.. :mur:
Jeśli chodzi o gusta muzyczne to najczęściej słucham po prostu radia, Radia Eska albo Antyradia :) a z zespołów, które rzadko można usłyszeć w
radio - Nightwish, Within Temptation i Evanesence - zachwyca mnie przede wszystkim głos wokalistek.. Lubię tez posłuchać Placebo i Nirvany, a z polskich to Maanam albo Republika..
Awatar użytkownika
heroinka
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 25
Rejestracja: 13 marca 2010, 02:59

Re: Książka, muzyka, film? :)

Post autor: heroinka »

pablo pisze:hmm to już Cię lubię :ok:
http://www.youtube.com/watch?v=LTnq268y2ms oglądnij sobie :)
oo no to się cieszę. ;P
i oczywiscie nie omieszkam obejrzec. ;D
Anuskaaa18 pisze:ale moim ulubionym filmem zawsze pozostanie "Zielona mila" - myślę, że to film z tych, które nigdy się nie nudzą i mogłabym oglądać go bez końca, bardzo wzrusza mnie postać Coffey'a.
zdecydowanie pozytywny film i też oglądałam kilka razy i nie znudził mi się do tej pory.
Awatar użytkownika
maciek_11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 334
Rejestracja: 7 października 2009, 19:56

Re: Książka, muzyka, film? :)

Post autor: maciek_11 »

Co do książek to przyznam się ze czytam rzadko, lecz teraz po maturze mam zamiar po parę ciekawszych sięgnąć... BTW moglibyście podać parę ciekawszych tytułów książek

Filmy... tu bym mógł się bardziej rozpisać. Dla mnie wieczór bez filmu to stracony wieczór. Przede wszystkim uwielbiam te z Nicolasem Cage'm, zresztą właśnie jestem po seansie 'World Trade Centre'. W sumie oglądnąłem już pewnie kolo 50 filmów z tymże aktorem i każdy mnie zachwycił. Ulubiony film: '60 sekund'.

Zresztą zazwyczaj po film sięgam ze względu na aktora lub aktorkę. i tak oglądam bardzo często w akcji: Jennifer Aniston, Angelina Jolie, Courtney Cox, Zooey Deschanel. Bardzo spodobała mi się ostatnio komedia romantyczna czy też mały dramat '500 days of Summer'. Ponadto jak to każdy oglądam co lepsze nowości. No i najważniejsze - uwielbiam 'Freinds'ów' .

Muzyka? Nie lubię słuchać tego, czego słucha tłum. Więc gdy słyszę jakiś ciekawszy głos w radiu lub w tv, od razu ściągam całą płytę, by móc posłuchać czegoś, co nie usłyszę nigdzie indziej. W takie sposób mam w 'kolekcji' James'a Morrison'a dwie płytki, James'a Blunt'a, Parachute [polecam], The Baseballs i parę innych młodych wykonawców. Ciężko ich płyty znaleźć na necie, ale tym większa satysfakcja gdy je już mam...
Awatar użytkownika
heroinka
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 25
Rejestracja: 13 marca 2010, 02:59

Re: Książka, muzyka, film? :)

Post autor: heroinka »

maciek_11 pisze:BTW moglibyście podać parę ciekawszych tytułów książek
dla kazdego ciekawe moze byc cos innego. :)
Awatar użytkownika
maciek_11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 334
Rejestracja: 7 października 2009, 19:56

Re: Książka, muzyka, film? :)

Post autor: maciek_11 »

heroinka pisze:
maciek_11 pisze:BTW moglibyście podać parę ciekawszych tytułów książek
dla kazdego ciekawe moze byc cos innego. :)
No tak. Myślę, że nie interesują mnie romansidła. Raczej jakieś książki przygodowe, jak Lord of The Ring
Awatar użytkownika
heroinka
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 25
Rejestracja: 13 marca 2010, 02:59

Re: Książka, muzyka, film? :)

Post autor: heroinka »

maciek_11 pisze:
heroinka pisze:
maciek_11 pisze:BTW moglibyście podać parę ciekawszych tytułów książek
dla kazdego ciekawe moze byc cos innego. :)
No tak. Myślę, że nie interesują mnie romansidła. Raczej jakieś książki przygodowe, jak Lord of The Ring
a czy ktoś tutaj podaje tytuły jakiś romansidedł? :)
Awatar użytkownika
maciek_11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 334
Rejestracja: 7 października 2009, 19:56

Re: Książka, muzyka, film? :)

Post autor: maciek_11 »

Hmn jak na razie to nikt nie podał mi żadnych tytułów...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18360
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Książka, muzyka, film? :)

Post autor: dragoness »

Przerażający horror? Jedyny, po którym miałam koszmary to "Smętarz dla zwierzaków", ale książka, nie film. Ostatnio oglądałam "1612" i wbrew temu co chrzani "Gazeta Wybiórcza" i inne TVN-y film jest świetny, wspaniale zrobiony, a że główny czarny charakter to Polak? coż taka jest historyczna prawda. Słucham każdej muzyki, z tym, że niektóre rodzaje w mniejszych dawkach. Uwielbiam polską fantastykę, Piekarę, Białołęcką i Brzezińską, anty-sienkiewiczowskiego Komudę i piewcę szeroko pojętego bimbrownictwa - Pilipiuka. Sapkowski oczywiście to sine qua non.
cullen
Mistrz
Mistrz
Posty: 97
Rejestracja: 2 kwietnia 2010, 13:09

Re: Książka, muzyka, film? :)

Post autor: cullen »

maciek_11 pisze:Hmn jak na razie to nikt nie podał mi żadnych tytułów...
Polecam książkę "Trzynaście powodów" i twórczość Jerzego Pilcha np. "Pod Mocnym Aniołem".

Niezła jest również książka "Gnój" W. Kuczoka na podstawie, której został stworzony film "Pręgi", jak dla mnie jeden z lepszych polskich filmów.

A tak klasycznie to "Nad Niemnem" E. Orzeszkowej, czytane ze spokojem, a nie "muszę przeczytać bo dostanę banie", to na prawdę świetna książka.


Muzycznie to Hey, Ira, SDM, Dżem, Marek Grechuta, G. Turnau, Seweryn Krajewski, Maryla Rodowicz...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18360
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Książka, muzyka, film? :)

Post autor: dragoness »

Jak ktoś lubi militarną SF, to polecam cykl "Honor Harrington" Davida Webera, jego cykl "Bolo" i tetralogię "Marsz w głąb lądu", "Marsz ku morzu", "Marsz ku gwiazdom" i "Nas niewielu". "Medicus" i "Szaman" Noah'a Gordon'a, "Filary ziemi" i "Świat bez końca" Ken'a Follet'a. Ponadto Grisham'a "Malowany dom" - troszeczkę w klimacie "Gron gniewu" Steinbeck'a. Czy tyle tytułów na razie wystarczy?
konklama
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 16 listopada 2010, 16:36

Re: Książka, muzyka, film? :)

Post autor: konklama »

Proszę o opinię na temat książki "Żmija" Sapkowskiego. Wiedźmin, Boży bojownicy - przeczytane. Opinia - rewelacja!
ODPOWIEDZ