Praca zagranicą

O wszystkim, czyli o niczym...
Paula87
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 1 marca 2010, 20:08

Praca zagranicą

Post autor: Paula87 »

Czy ktoś z Was orientuje się w jaki sposób można szukać pracy w Norwegii, Irlandii oraz innych krajach? Jaki jest najlepszy sposób na to aby znaleźć pracę i nie zostać 'na lodzie', bo jak wiadomo wielu ludzi wyjeżdza w ciemno i niestety bywa tak, że nie mają nawet za co wrócić...
Czy dobrym pomysłem jest zwrócenie się do agencji pracy w Polsce czy lepiej jest bezpośrednio w danym kraju szukać biur pracy itd? Piszcie wszytko co wiecie na temat zagranicznych wyjazdów w celach zarobkowych ;)
Yogi^^
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 14 października 2009, 18:09

Re: Praca zagranicą

Post autor: Yogi^^ »

Wiec tak...sam szukałem pracy za granicą,nawet był (jest) mój temat:) i z agencjami pracy to jest tak,ze płacisz im za załatwienie roboty,nie wiem ile ale nie mało...z kolei w ciemno jest jeszcze gorzej,poniewaz nie wiesz czy jest robota,gdzie,i jaka??? Moze sie zdarzyc ze wcale nie ma pracy,i co wtedy? Z "buta" do polski?? :D

Najlepiej jest miec jakiegos znajomego,który pracuje gdzies za granicą i mógłby się "popytac" tu,i ówdzie...Wtedy przynajmniej wiesz po co jedziesz.


P.S. Gdybys cos więcej wiedziała,day znać :hyhy: :hyhy:

Bo jestem na tym samym etapie poszukiwan,co Ty...

Pozdro
Awatar użytkownika
mariush36
Guru
Guru
Posty: 173
Rejestracja: 23 lipca 2009, 15:49
Lokalizacja: RJS

Re: Praca zagranicą

Post autor: mariush36 »

Popieram wypowiedź wyżej.
Awatar użytkownika
Union
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 211
Rejestracja: 22 stycznia 2009, 21:08

Re: Praca zagranicą

Post autor: Union »

Ja mogę się wypowiedzieć na temat pracy w Anglii. Pojechałem tam mając załatwione miejsce do spania i tyle wiedziałem. Kupiłem bilet autobusowy w dwie strony (powrotny z opcją "open"). Wsiadłem w autobus i wysiadłem w pewnym mieście w Anglii. Następnie taksówką udałem się w miejsce przeznaczenia czyli do kwatery (wcale mi się nie uśmiechało płacić za taksówkę ale to i tak lepiej zapłacić 5 funtów niż błądzić w obcym mieście). Na następny dzień przeszedłem się po kilku agencjach zostawiając swoje zgłoszenie. Po dwóch dniach od przyjazdu miałem pracę. Najniższa krajowa czyli wtedy było jakieś 5,25 funta/h. Ile zabierała mi agencja za soboty, niedziele, nocki, nadgodziny, dla siebie to nie wiem. Ja miałem płaconą ustaloną stawkę za godzinę z agencją. Wiem, że po jakimś czasie jak zakład cię "zaakceptuje" to proponują pracę bezpośrednio u nich. I to juz inna angielska bajka.
Dobra rada: jadąc za granicę pasuje mieć jakiś grosz w obcej walucie przy sobie (nigdy nie wiesz jak długo bedziesz bez pracy). Trochę języka też bardzo pomaga.
Nie polecam wyjazdu bez załatwionego noclegu. Może być nieciekawie.
Paula87
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 1 marca 2010, 20:08

Re: Praca zagranicą

Post autor: Paula87 »

... a gdzie obecnie jest najlepiej szukać pracy, w jakim kraju? Jak mają się sprawy w UK, bo obiło mi się o uszy, że nie ma już za dużo pracy (nie tyle co w latach ubiegłych) i czy ktoś z Was ma może sprawdzone przez siebie agnecje pracy w Anglii, które oferują pracę przez cały czas, a nie tylko sporadycznie???
gosiak19
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 20 lutego 2010, 12:08

Re: Praca zagranicą

Post autor: gosiak19 »

Ja widziałam w urzędzie pracy jakieś tam oferty do pracy za granicą :oczami:
pablo
Guru
Guru
Posty: 192
Rejestracja: 13 marca 2007, 16:02
Lokalizacja: Okolice

Re: Praca zagranicą

Post autor: pablo »

Paula87 pisze:... a gdzie obecnie jest najlepiej szukać pracy, w jakim kraju? Jak mają się sprawy w UK, bo obiło mi się o uszy, że nie ma już za dużo pracy (nie tyle co w latach ubiegłych) i czy ktoś z Was ma może sprawdzone przez siebie agnecje pracy w Anglii, które oferują pracę przez cały czas, a nie tylko sporadycznie???
ja pracowałem dla tej agencji i było ok http://www.gap-personnel.com/beta/index.php , wiadomo zarabiają na tobie ale na początek w sam raz.

Nie POLECAM! tej http://www.dkmlabour.com/ z daleka od niej, oszukują na wszystkim szczególnie jeśli jesteś nowy i niezorientowany w angielskich przepisach,... Nie poleciłbym największemu wrogowi .

pozdr
Anuskaaa18
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 27 maja 2009, 19:39
Lokalizacja: Trzeci wymiar

Re: Praca zagranicą

Post autor: Anuskaaa18 »

W biurze pracy wisi ogłoszenie, że organizowane są wyjazdy do Grecji, praca w hotelu. Zaznaczają, że można jechać z kimś znajomym we dwójkę, a zarobki bodajże 500-600 euro plus napiwki. :) trzeba pójść popytać..
Kuaczi
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 3 stycznia 2007, 15:29
Lokalizacja: Jasło

Re: Praca zagranicą

Post autor: Kuaczi »

Jakbyś miała więcej informacji na ten temat to napisz byłbym wdzięczny :P
Anuskaaa18
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 27 maja 2009, 19:39
Lokalizacja: Trzeci wymiar

Re: Praca zagranicą

Post autor: Anuskaaa18 »

Kuaczi pisze:Jakbyś miała więcej informacji na ten temat to napisz byłbym wdzięczny
Nie pytałam o bliższe informacje, bo nie jestem zainteresowana, tyle wiem bo tyle pisało na kartce. Jak już mówiłam idź popytaj, tam nie gryzą, a całkiem możliwe, że kto pierwszy ten lepszy więc nie zwlekaj! :)
bellitka
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 17 września 2009, 13:05

Re: Praca zagranicą

Post autor: bellitka »

Witam, poszukuję JEDNEJ DZIEWCZYNY chętnej na wyjazd do Anglii do pracy powiązanej z gastronomią. Wyjazd już 2 czerwca (do połowy/ końca września). Fajne pieniążki, praca pewna i ciekawa. Więcej informacji gg 1752926, kto pierwszy ten lepszy :)

Z góry przepraszam moderatorów za być może nieodpowiedni dział, chcę tylko pomóc komuś i sobie tym szybkim ogłoszeniem, które niedługo może być śmiało skasowane ;)

Pozdrawiam.


Wyjątkowo zostawiam to ogłoszenie, bo doskonale wiemy, że nie tolerujemy ŻADNYCH ogłoszeń na Forum jaslo4u, ale tez jestem człowiekiem i wiem jak niektórym zależy na znalezieniu szybko pracy. Przypominam, że wszelkie anonse do działu ogłoszeń. MOD.
szmitu3
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 227
Rejestracja: 26 maja 2010, 20:43

Re: Praca zagranicą

Post autor: szmitu3 »

Witam . Pracuje w Anglii , dokladnie Manchester. Z tego co juz zdazylem sie zorientowac , to zeby wogole gdzies wyjechac za granice Polski , trzeba chociaz troche znac jakis obcy jezyk ( glownie angielski,bo mozna sie porozumiec w wiekszosci krajow, ale to tez zalezy od kraju do jakiego sie chce wyjechac) .
Szukanie pracy mozna zaczac od polskiego urzedu pracy , bo tam tez maja takie oferty , tylko trzeba sie ich zapytac czy to jest pewna praca. Zeby wyjechac na zbiory owocow i warzyw nie trzeba znac jezyka , ale jak sie umie kilka slow , to napewno bedzie to duzym plusem. Takie grupowe wyjazdy na zbiory organizuja biura z Jasla ( np. obok Europy w Jasle , tam gdzie sprzedaja bilety lotnicze) . Zarobki uzaleznione sa od pogody i ilosci godzin pracy (to chyba normalne) .
Prace mozna szukac przez internet wysylajac swoje CV , przez strony : info praca , onet praca , na interii i wirtualnej polsce tez powinno byc cos takiego.
Z angielskich stron : www.gumtree.com (strona z roznego rodzaju ogloszeniami) , www.jobcentreplusuk.co.uk , www.direct.gov.uk - odpowiedniki Polskiego urzedu pracy . Jest tego duzo , tylko trzeba poszukac w necie.
Jest duzo ofert dla pielegniarek , osob do opieki nad starszymi lub niepelnosprawnymi osobami , kierowcow samochodow dostawczych i ciezarowych , fryzjerek , kucharzy , kelnerow i ogolnie dla osob ktore maja jakis fach w reku.
Ze znalezieniem miejsca do spania raczej nie ma problemow bo na kazdym Polskim sklepie wisi conajmniej kilka ogloszen. Mozna szukac tez przez znajomych.
Niektorzy jada w ciemno i jakos sobie radza , wiec troche szczescia tez jest potrzebne.
Jak ktos wczesniej napisal , dobrze jest wziac ze soba troche pieniedzy zeby miec na przezycie kilku tygodni , no i mozna tez kupic bilet powrotny bez podania konkretnej daty , ale taki bilet moze tez kupic ktos z rodziny w Polsce i kierowca autobusu bedzie mial na liscie dana osobe ktora ma jechac.
Jesli ktos chce wiedziec cos wiecej , zostawie numer GG 9548319 , pod ktorym mozna sie ze mna kontaktowac.
Pozdrawiam i zycze powodzenia. :ok:
szmitu3
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 227
Rejestracja: 26 maja 2010, 20:43

Re: Praca zagranicą

Post autor: szmitu3 »

N2N
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 442
Rejestracja: 2 marca 2010, 10:09

Re: Praca zagranicą

Post autor: N2N »

czy jezdzi ktoś z was na jakieś zbiory np do szkocji? Albo Włoch?
Awatar użytkownika
luki666
VIP
VIP
Posty: 697
Rejestracja: 5 czerwca 2010, 23:49
Lokalizacja: okolice Jasla

Re: Praca zagranicą

Post autor: luki666 »

N2N pisze:czy jezdzi ktoś z was na jakieś zbiory np do szkocji? Albo Włoch?
mysle ze duzo osob wyjezdza ,ja jezdze do hiszpani i angli.do hiszpani na cytrusy a anglia to glownie truskawki :super: nai narzekam na zarobki i zakwaterowanie tez nie jest najgorsze.
ODPOWIEDZ