ile idzie przelew bankowy z poczty?

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
wojteek3
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 8 września 2009, 20:50

ile idzie przelew bankowy z poczty?

Post autor: wojteek3 »

Orientuje się może ktos jak długo idzie przelew z poczty na konto?? Może ktos wie ze swojego doświadzczenia ile szły doniego pieniądze z poczty??
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: Poczta Polska

Post autor: kasiuńcia »

Ja płacę rachunek za telefon przez Pocztę Polską i niestety przekaz pieniężny idzie bardzo wolno, jakieś 2-3 dni. A opłata wynosi 2.50, więc mogli by się postarać.
Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Re: Poczta Polska

Post autor: Charlie_P »

kasiuńcia pisze:Ja płacę rachunek za telefon przez Pocztę Polską i niestety przekaz pieniężny idzie bardzo wolno, jakieś 2-3 dni. A opłata wynosi 2.50, więc mogli by się postarać.
masz racje, za te 2.50 to by to mogli szybciej zrobić.
Ale jest też coś takiego jak przelew ekspresowy. Płacisz za to 4zł ale przelew jest realizowany odrazu.

a tak normalnie to jak przelejesz pieniądze z poczty na konto to trwa to 2-3 dni. I w weekendy nie realizują. Wpłacisz np w piątek, to zrealizują go dopiero pn-wt. Tempo straszne. Najszybsze są przelewy internetowe, za kilka minut pieniądze są na koncie na które przelałeś pieniądze. Jeśli pójdziesz do jakiegoś banku i tam zrobisz przelew, to zostanie on zrealizowany w tym samym dniu, a prowizja to 1.50
Więc poczta najgorsza pod każdym względem :(
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: Poczta Polska

Post autor: kasiuńcia »

To znaczy, że np. płacąc rachunek za telefon mogę teraz iść do dowolnego banku i tam też zostanie to zrealizowane? Skoro 1.50 i 1 dzień to chyba o wiele korzystniej?
Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Re: Poczta Polska

Post autor: Charlie_P »

tak. Z tego co pamiętam to przy rachunku za tel domowy w tp, w bankach jest prowizja tylko 0,99gr. ale nie jestem pewien czy we wszystkich bankach. Jeśli nie to normalnie 1.50 :)
dragon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 202
Rejestracja: 19 lutego 2010, 22:29

Re: Poczta Polska

Post autor: dragon »

ja też wszystkie opłaty realizuje przelewem za pośrednictwem internetu, a opłata to chyba 50 gr
wojteek3
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 8 września 2009, 20:50

Re: Poczta Polska

Post autor: wojteek3 »

i póżniej płacisz jak przyjdzie rachunek za internet?? :/
Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Re: Poczta Polska

Post autor: Charlie_P »

przy przelewach internetowych opłata najczęściej wogóle nie jest pobierana, a jak jest do 50gr - 1zł

Wojtek a Twojego zdania nie rozumiem... przecież nie doliczają tego do rachunku z internetem hehe :mur:
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: Poczta Polska

Post autor: kasiuńcia »

Wojtek po prostu myślał, że opłaty za przelew są doliczane do abonamentu za internet :)
Nie, są pobierane z konta.
wojteek3
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 8 września 2009, 20:50

Re: Poczta Polska

Post autor: wojteek3 »

Kurcze ale walnołem gape zamiast zrobic przelew w banku zrobiłem na poczcie i juz kilka dni mineło a sprzedawca z allegro jeszcze nie dostał pieniedzy. I gdzie tam jeszcze do odbioru przesyłki :niepewny: ... Nastepnym razem pójde do banku :mur:
Wioletta
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 28 kwietnia 2010, 19:13

Re: Poczta Polska

Post autor: Wioletta »

ja wykonuje przelewy przez internet, ale jak chcę przesłać pieniądze za granicę i zależy mi aby gotówka szybko dotarła do adresata to wysyłam przekazem pieniężnym przez http://westernunion.bzwbk.pl/
2razy5skis
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 238
Rejestracja: 23 lipca 2009, 17:00

Re: Poczta Polska

Post autor: 2razy5skis »

wojteek3 pisze:Orientuje się może ktos jak długo idzie przelew z poczty na konto?? Może ktos wie ze swojego doświadzczenia ile szły doniego pieniądze z poczty??

2-3 dni robocze.
szpileczka
Guru
Guru
Posty: 129
Rejestracja: 28 czerwca 2010, 13:11
Lokalizacja: wa-wa

Re: Poczta Polska

Post autor: szpileczka »

2razy5skis pisze:
wojteek3 pisze:Orientuje się może ktos jak długo idzie przelew z poczty na konto?? Może ktos wie ze swojego doświadzczenia ile szły doniego pieniądze z poczty??

2-3 dni robocze.
tak, od 2 do 3,4 dni
ODPOWIEDZ