Angielski dla dziecka?

Forum o Jasielskich szkołach
Awatar użytkownika
Bunkier
Guru
Guru
Posty: 154
Rejestracja: 22 września 2007, 11:46
Lokalizacja: jasło

Re: Angielski dla dziecka?

Post autor: Bunkier »

N2N pisze:moja siostra nauczyła swoje dziecko mówić w ten sposób, że w jeden dzień ona mówiła do niego tylko po Polsku, a tato tylko po Angielsku, a drugi dzień na odwrót, tak od około 2 latek już. Gdy dziecko miało 6 lat niemal biegle potrafiło rozmawiać w 2 językach:) Teraz ma 8 lat i rozmawia i w jednym i w drugim języku. Tylko nie była to jakaś nauka typu wciskanie na siłe czegoś, tylko normalne rozmowy, przy normalnych czynnościach i mówienie do niego, pokazywanie różnych rzeczy i nazywanie ich:)

dokladnie tak, to jest chyba najlepsza metoda, znam wiele takich osob/rodzin ktore tak robia/robily i dzieci juz w wieku mniej wiecej 8 lat biegle mowia w 2 jezykach :)
Ypsilon
VIP
VIP
Posty: 522
Rejestracja: 31 marca 2009, 12:21

Re: Angielski dla dziecka?

Post autor: Ypsilon »

trus pisze:a jaka jest Twoja opinia na temat uczenia małych dzieci angielskiego?
jesli pytanie do mnie, to z dziecmi trzeba szczegolnie- poprzez zabawe chyba, gry, gitara itp. I pewnie bajki w jezyku docelowym nie zaszkodzą.
Awatar użytkownika
grzybel
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 439
Rejestracja: 27 lutego 2007, 18:01
Lokalizacja: Jasło

Re: Angielski dla dziecka?

Post autor: grzybel »

Pytanie do N2N:
Czy dziecko twojej siorki buduje gramatycznie - prawidłowo zdania w j. polskim?
Ypsilon
VIP
VIP
Posty: 522
Rejestracja: 31 marca 2009, 12:21

Re: Angielski dla dziecka?

Post autor: Ypsilon »

nawet nie dorastajc w otoczeniu dwujezycznym dziecko moze nie budowac pparwnie gramatycznych zdań w procesie nabywania jezyka. A potem jak bedzie, to juz zalezy od tego, ktore srodowsko bedzie przewazac. jak bedzie sie uczylo w U.K., i nawet mowilo w domu tylko po polsku, to i tak angielski moze przewazyc w takich sferach jak np. slownictwo z denej dziedziny.
N2N
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 442
Rejestracja: 2 marca 2010, 10:09

Re: Angielski dla dziecka?

Post autor: N2N »

grzybel pisze:Pytanie do N2N:
Czy dziecko twojej siorki buduje gramatycznie - prawidłowo zdania w j. polskim?
tak, bez problemu rozmawia i buduje zdania po Polsku jak każde inne dziecko :) Wie, że j. polski to jego ojczysty, główny Język, a angielski jest dodatkowym. Naukę traktowało bardziej jako zabawę niż naukę :)
Ypsilon nie wiem skąd takie bzdury wymyśliłeś. Widać nigdy nie miałeś z takim czymś doczynienia
Ypsilon
VIP
VIP
Posty: 522
Rejestracja: 31 marca 2009, 12:21

Re: Angielski dla dziecka?

Post autor: Ypsilon »

Zauwazylem, ze wszedzie tu "bzdury" zamieszczam :rotfl:
Nie slyszlas nigdy jak dziecko male tworzy swoja wlasna gramatyke? Pewnie nie. Wiesz juz napewno, ze dziecko w rodzinie nie bedzie mieszkalo w U.K? Bo jesli nie, to nie bylbym taki pewien co do dominacji j. angielskiego. Na Wyspach raczej mowia po angielsku.
Grześ
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 63
Rejestracja: 1 lipca 2010, 09:25

Re: Angielski dla dziecka?

Post autor: Grześ »

Ypsilon pisze:Zauwazylem, ze wszedzie tu "bzdury" zamieszczam :rotfl:
Nie slyszlas nigdy jak dziecko male tworzy swoja wlasna gramatyke? Pewnie nie. Wiesz juz napewno, ze dziecko w rodzinie nie bedzie mieszkalo w U.K? Bo jesli nie, to nie bylbym taki pewien co do dominacji j. angielskiego. Na Wyspach raczej mowia po angielsku.
sam byłem w WB. Mieszkałem z bratem, którego dzieci od 3-go i 5 roku życia mieszkały na Wyspach, chodziły do angielskiej szkoły, a w domu posługiwały się j.polskim.
I dziś mają jedno 9 lat, drugie 11 i świetnie mówią zarówno po angielsku jak i po Polsku. Normalnie jak każdy składają zdania, piszą czytają. Także nie zgodzę się z tym co mówisz.
Ypsilon
VIP
VIP
Posty: 522
Rejestracja: 31 marca 2009, 12:21

Re: Angielski dla dziecka?

Post autor: Ypsilon »

Nie swierdzlem kategorycznie, ze bedzie tak czy siak. napisalem, ze moze byc tak i tak, i nie ma sie co dziwic. To wlasciwie nigdy chyba nie jest tak , ze oba jezyki sa idealnie rowne. Komus moze na przyklad byc latwiej liczyc w danym jezyku i slownictwo z danej dzidziny moze mieć obszerniejsze niz w drugim. Po prostu. Kultura danego kraju tez może byc blizsza niż drugiego. A przynajmniej bardziej znajoma. Normalne.
anka86
Ekspert
Ekspert
Posty: 80
Rejestracja: 18 listopada 2014, 15:53

Re: Angielski dla dziecka?

Post autor: anka86 »

Najlepiej dziecko uczyć przez codzienną rozmowę, wtedy wszystko szybko zapamięta i na dłużej.
SebaK
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 19 maja 2015, 02:54

Re: Angielski dla dziecka?

Post autor: SebaK »

Na korepetycje.
Anna78
Obyty
Obyty
Posty: 54
Rejestracja: 14 kwietnia 2014, 17:36

Re: Angielski dla dziecka?

Post autor: Anna78 »

Tez postanowilam dziecko od malego oswajac z jezykiem. Tera ma 2 i pol roczku i mam pytanie gdzie polecacie zapisac takiego maluszka na lekcje jezyka?
Kocimiętka
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 3 marca 2016, 20:55

Re: Angielski dla dziecka?

Post autor: Kocimiętka »

Moje dziecko jest dwujęzyczne z powodów rodzinnych (tatuś obcokrajowiec ;) ) dlatego uważam, że nauka języka obcego dla dziecka nawet bardzo malutkiego to nic nadzwyczajnego. I polecam serdecznie.
ZYGI334
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 10 marca 2016, 12:52

Re: Angielski dla dziecka?

Post autor: ZYGI334 »

Ja znam angelski to uczę je w domu a resztę nauczy się jak pójdzie do szkoły
Beata1990
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 15 kwietnia 2016, 19:12

Re: Angielski dla dziecka?

Post autor: Beata1990 »

Ja myślę że można dziecko uczyć samodzielnie, audio, filmy, muzyka
ollo
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 7 kwietnia 2016, 23:16

Re: Angielski dla dziecka?

Post autor: ollo »

Anna78 pisze:Tez postanowilam dziecko od malego oswajac z jezykiem. Tera ma 2 i pol roczku i mam pytanie gdzie polecacie zapisac takiego maluszka na lekcje jezyka?
Twoje dziecko jest jeszcze za małe, żeby uczy się języka angielskiego.
ODPOWIEDZ