Poszukuję studia nagrań.

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
bittersweet

Poszukuję studia nagrań.

Post autor: bittersweet »

Szukam studia nagrań, takiego w którym można nagrać płytę. Z tego co mi wiadomo w Jaśle takiego miejsca nie ma, ale może ktoś poleciłby mi jakieś studio z okolic? Mam na myśli takie rejony jak Krosno czy Gorlice.
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: Poszukuję studia nagrań.

Post autor: Pemek94 »

W Dębicy w Młodzieżowym Ośrodku Kultury tyle co otworzyli studio nagrań, 1h-20 zł ;] Z tego co mówili w TV ;]
Awatar użytkownika
serjtankian
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 28 marca 2007, 18:18
Lokalizacja: Jasło

Re: Poszukuję studia nagrań.

Post autor: serjtankian »

Kiedyś była jakaś wzmianka że JSM chce wybudować studio nagrań...ale czy to dojdzie do skutku to nie wiadomo.

W Dębicy studio Chinook.
dpd
Weteran
Weteran
Posty: 73
Rejestracja: 3 listopada 2008, 15:44

Re: Poszukuję studia nagrań.

Post autor: dpd »

Polecam Other Studio w Skrzyszowie (okolice Tarnowa) gwarantuję że cenowo jak i jakościowo będziecie zadowoleni
www.otherstudio.pl
darkonel
Guru
Guru
Posty: 150
Rejestracja: 18 lipca 2010, 19:58

Re: Poszukuję studia nagrań.

Post autor: darkonel »

W Majscowej jest studio nagrań, pan Piotr C.
Awatar użytkownika
allpj1234
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 23 stycznia 2010, 07:23
Lokalizacja: Cieszyna

Re: Poszukuję studia nagrań.

Post autor: allpj1234 »

Można samemu nagrać dobry materiał przy pomocy PC lub rejestratora np; ROLAND RECORDERA,rejestrator wielośladowy umożliwia nagrywanie audio ;)
Z tego co wiem studio nagrań mieści się w Boguchwale koło Rzeszowa http://studiospaart.pl
Powodzenia :ok:
darkonel
Guru
Guru
Posty: 150
Rejestracja: 18 lipca 2010, 19:58

Re: Poszukuję studia nagrań.

Post autor: darkonel »

Ja sam osobiście nagrałem (u siebie) kilka swoich utworów i jestem zadowolony. Całość została zrealizowana we własnym studiu nagrań na PC. Można posłuchać na http://w936.wrzuta.pl/audio/4OSuchLvbNQ ... ra_nadziei oraz na http://w936.wrzuta.pl/audio/3uIk4MBzSoS ... losc_i_ona
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
allpj1234
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 23 stycznia 2010, 07:23
Lokalizacja: Cieszyna

Re: Poszukuję studia nagrań.

Post autor: allpj1234 »

Postęp technologiczny sprawił, że ceny sprzętu komputerowego a także oprogramowania stały się przystępne dla szerszego odbiorcy.Audio można wykonać samodzielnie w domu przy użyciu PC lub jak wcześniej pisałem rejestratora :) .
Co potrzebne jest do nagrania materiału;
- komputer
- mile widziana jest dobra karta muzyczna (ostatecznie może być zintegrowana)
- kabel
- mikrofon (tylko nie na USB)
- mikser z możliwością podpięcia co najmniej 2 kanałów np; instrument i wokal.
- pomocnym programem może okazać się np.; Sound Forge.
- dobre chęci ,własna inwencja twórcza ;)
Jeśli chcemy zamieścić swoje wypociny na portalach internetowych może być, jeśli ma być to bardziej ambitny projekt to proponuję studio nagrań.
Powodzenia :ok:
romanceraper
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 13 czerwca 2016, 22:39

Re: Poszukuję studia nagrań.

Post autor: romanceraper »

Minęło kilka lat od postu i tak wiele się zmieniło, ludzie budują studia nagrań bo wiedzą że to dobry interes, od dawna działa Oratorium w Krośnie, otworzyli kilka nowych studiów nagrań w Tarnowie (w jednym nawet biorą 120 zł za godzine... nie wiem kogo na to stać a studio działą i dobrze się ma), od lat działa studio Papaya w Lipinkach (znakomity kompozytor i perkusista Rafał Boniśniak), pare lat temu otwarli Regnat w Cieklinie i jest też pare nowootwartych w Dębicy no i w odnowionym JDK. Tak się składa, że bywam w tych studiach dość często. Co do cen to najdrożej jest w Tarnowie potem Chinok, Róża, Papaya , podobnie Oratorium i Regnat w Cieklinie bo 30 zł za godzine, za to w Cieklinie pełna profeska i sprzęt niczym z kosmosu, mikrofony do których nawijasz kosztują po 15 000 ale bardzo tam drogo bo 30 zł za godzinkę pracy!!! (zapłaciłem 60 zł za nagranie/mix/master 1 piosenki ! to sporo na moją skromną kieszeń bezrobotnego rapera) a do tego trzeba doliczyć autobus PKS z Jasłą do Cieklina (minusem jest także że realizator nie chciał mi skonwertować piosenki do MP3 (tylko do wav i jakieś inne powiązane z CD) twierdząc, że MP3 to degradacja jakości a ja jedynie uznaje MP3) Co do jakości to na pewno słychać lepszą jakość nagranego tam wokalu niż w innych studiach ale w rapie liczy się przekaz nad dobrą jakość HD,dobrze że dają tam kawę gratis, ale do Krosna i tak tańszy bilet z Jasła i ostatnio super mi zrobił gość numer w Oratorium, więc tam częściej będę bywał bo są w fajnym miejscu w Krośnie. Niedługo będzie otwarte nowe studio w Jedliczu a tam można będzie nagrywać na profesjonalnym magnetofonie szpulowym...wow!!!. NAJTANIEJ można nagrać w Jaśle!!!Polecam gorąco studio nagrań w JDK i pracującego tam pana Wojtka Nowickiego bo u niego nagrywa większość raperów z Jasła i kosztuje to niedrogo bo on bierze jedynie 25 zł za każdą godzinę pracy z delikwentem więc zostaje Ci kasa na piwo i nie musisz się tłuc PKS-EM po okolicznych wsiach. Podobno w Dębicy gość buduje nowe superstudio
zuzaa
Mistrz
Mistrz
Posty: 92
Rejestracja: 14 lutego 2011, 12:34

Re: Poszukuję studia nagrań.

Post autor: zuzaa »

ODPOWIEDZ