Budowa domu jakie koszta?

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

Budowa domu jakie koszta?

Postprzez erosek » 15 września 2014, 16:33

Kto z was ostatnio budował dom? Z jakimi kosztami trzeba się liczyć? Dodam, że działkę uzbrojoną posiadam (o wielkości 10 arów). Dom taki typowy do 150 m kw.
erosek
Guru
Guru

Re: Budowa domu jakie koszta?

Postprzez ewa10 » 15 września 2014, 17:44

To zależy jaki projekt sobie wybierzesz i z jakich materiałów będziesz stawiał dom. Podam przykład mojej koleżanki która budowała sie jakieś dwa lata temu i ją wyszło 400 tyś zł powierzchnia użytkowa domu to 160 metrów plus garaż na dwa autka
ewa10
Obyty
Obyty

Postprzez piterb » 15 września 2014, 17:56

Ja jestem akurat po budowie domu. Wyniosło trochę więcej niż sobie zaplanowałem ale na szczęście miałem pewną nadwyżkę oszczędności tak wiec nie było tak źle. Tobie również radzę ponieważ czasami mogą pojawić się takie nadprogramowe wydatki. Szczególnie w trakcie remontu i trzeba się z tym liczyć. Ogólnie budowa wyniosła mnie ok 350 tys. złotych.
Na początku zrób sobie kosztorys. Tutaj: http://kb.pl/budowa/ znajduje się kalkulator kosztów budowy. Wybierasz sobie wielkość domu i wybierasz w jakich technologiach chcesz go wybudować. Dzięki temu będziesz miał pewną orientację w temacie. Sam również zrobiłem sobie takie zestawienie na początku .Trzymałem się go. I dzięki temu nie miałem problemów z finansami.
Pozdrawiam.
piterb
Guru
Guru

Postprzez kratrun » 31 października 2014, 23:39

Też mi się wydaje, że to wygórowana cena
kratrun
Mistrz
Mistrz

Postprzez Gargulek » 1 listopada 2014, 08:32

Hehe 1500 za projekt domu to wygórowana cena :P :P :P ??
Gargulek
Weteran
Weteran

Postprzez czeszka » 1 listopada 2014, 14:21

czy ja wiem czy ustnieje cos takiego jak............jakiekolwiek górne.sumy........limity..jak jest forsa...........to jak mozna mowic i nawey myslec o limitach czy kosztach.od ogolnikow do szczegolow to przeciez czego by sie nie uczepic to tak naprawde nie ma zadnych ograniczen w zyciu na to ile mozna wylac kasy ..............ze zrodla....bez ograniczen
bez sensu pytanie o to ile mozna wydac na to czy tamto....
czeszka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez misiek82 » 3 listopada 2014, 18:04

No tak się teraz koszta budowy domu kształtują. Nie przeskoczysz...
misiek82
Weteran
Weteran

Postprzez Kulfon » 3 listopada 2014, 19:03

kratrun napisał(a):Też mi się wydaje, że to wygórowana cena

Róbmy wszyscy za co łaska i buk zapłać.
Kulfon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez czekoladowamilka » 18 listopada 2014, 22:02

Nas sama budowa domu wyniosła 350 tysięcy. Teraz powoli o wykańczamy. Obecnie szukam tralek do balustrady na schody i jak na złość nic nie mogę znaleźć:/ Jak tak dalej pójdzie będę musiała zamówić gotowe schody a chciałabym tego uniknąć.
czekoladowamilka
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez kedziorek » 19 listopada 2014, 15:20

1500 zł za projekt to raczej nie jest wysoka cena. Przynajmniej tyle razem z żoną płaciliśmy za projekt naszego domu.
Cały koszt budowy domu to było w moim przypadku 400 tys. złotych. Moim zdaniem nie tak dużo ponieważ dom ma dość duży metraż i podpiwniczenie. Wiele rzeczy robiło się samemu tak wiec nie trzeba było brać do pracy ekipy.
Dodam również ciekawe info: http://nasze4katy.net/ - na portalu znajduje się kilka ciekawych artykułów na temat budowy własnego domu. Na co warto jest zwrócić uwagę a także jak postarać się o kredyt ( sam zdecydowałem się na kredyt w wysokości 200 tys. złotych. Reszta to był wkład własny).
kedziorek
Guru
Guru

Postprzez zlosliwiec8 » 20 listopada 2014, 12:18

Nas budowa wyniosła 300 tysięcy razem z wyposażeniem domu. Za projekt daliśmy 2000 zł i jesteśmy bardzo zadowoleni:) Co do schodów to ich zrobienie zleciliśmy znajomemu, który wykonał kawał dobrej roboty:) Tralki i inne materiały kupiliśmy przez internet bo ceny są tam zdecydowanie niższe niż w normalnych sklepach.
zlosliwiec8
Bywalec
Bywalec

Postprzez Milena » 21 listopada 2014, 16:46

Teraz projekty domów zaczynają się od 2-ch tysięcy.
W budowie domu najważniejsze są materiały i dobra ekipa. (dachówka,dobry styropian, strop żelbetowy, itp) My już władowaliśmy 380 tys. a dopiero robimy górna łazienkę.
Także budowa domu, to mnóstwo wyrzeczeń!!
Milena
Początkujący
Początkujący

Postprzez anka86 » 15 grudnia 2014, 16:32

Ja mam już projekt i myślę o wystroju wnętrz. Na pewno urządzę jakąś pomysłową sypialnię z homebook.pl. Myślę, że postawię na nowoczesność i przytulność.
anka86
Mistrz
Mistrz

Postprzez jankow05 » 16 grudnia 2014, 10:39

A co Wy z tymi projektami?? Temat jest o kosztach budowy domu przecież. Projekt to koszt od 1500 do 2000-2500 zł (za gotowiec oczywiście), więc w stosunku do wszystkich kosztów to chyba kropla w morzu. A co do meritum, to pytanie jest mało konkretne, bo nie wiem co autor miał na myśli, czy stan surowy, czy developerski czy pod klucz z wyposażeniem. Tutaj rozbieżności są naprawdę dosyć duże i nie można precyzyjnie odpowiedzieć. Powiedzmy, że dom 130 m2 można zbudować za 300 tys zł, a wyposażenie dołożyć za 500 tys zł ;), można też dołożyć piwnice i zastosować najdroższe materiały wykończeniowe i ten sam dom ze średniej półki wyposażeniem wyjdzie 700- 800 tys zł (Wszystko zależy również od tego kto buduje, czy sami z wujkiem, dziadkiem i ciocią, czy może renomowana firma)
jankow05
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez SanN » 18 grudnia 2014, 22:03

Wszystko zależy jaki projekt (czyli jakie materiały - kosztorys masz w projektach często +20%) i kto Ci będzie budował - gro kosztów to robocizna. Jakby nie patrzeć z robocizną jest różnie jak zdecydujesz się na firmę - zapłacisz więcej, ale zrobione będzie szybciej, jak na majstra zapłacisz mniej, ale może to trwać i trwać. Ogólnie my swego czasu zrobiliśmy tak, że daliśmy ogłoszenie na forum budowlanym w dziale - budownictwo.
Jest to dobry sposób, bo zarówno firmy jak i wolni strzelcy złożą swoje oferty, a dużo łatwiej się negocjuje ceny jak masz z czego wybierać, aniżeli jak to Ty idziesz do firmy i prosisz o budowę domu.
Chociaż wiadomo, że najtaniej wyjdzie jak dużo zrobisz we własnym zakresie, znajomy buduje w ten sposób po pracy, ale trwa to już 3 rok chyba i pewnie jeszcze z 2 potrwa.
SanN
Początkujący
Początkujący

Następna strona

Powrót do Wolna strefa