Utwór disco polo z Jasła: Rompey - Selfi

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
totto
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 2 stycznia 2015, 18:22

Re: Utwór disco polo z Jasła: Rompey - Selfi

Post autor: totto »

BorderlineSwine pisze:W ówczesnej epoce zazwyczaj było tak, że istniały rzeczy wartościowe i chłam. Natomiast to dekadenckie "dzieło" wymyka się nawet zakwalifikowaniu tego jako kicz i tandeta. Nie wyróżnia się nawet jakością w swoim gatunku czy ogródku - rzeczy biesiadno-potupańczo-prymitywno-remizowych- do zabawy dla ludzi odurzonych tanimi trunkami na festynach parafialnych, czy w końcowych fazach wesel czy innych dancingów dla znudzonych par z 20-letnim stażem.
Mogę zrozumieć fenomen tego typu muzykowania, ale tylko jeśli będziemy to rozpatrywać w kategoriach żartu czy określonych kontekstów.
Nie mogę tego jednak zaakceptować w formie muzyki "do posłuchania".
Ta muzyka jest jak gust przeciętnego jaślanina- obły jak Mgławica Magellana. No ale jak ktoś lubi gwałt przez uszy to polecam.....
Żałosny komentarz człowieka który uważa się za znawcę muzyki i gardzi resztą ludzi . Wystarczyło dopisać "moim zdaniem" a nie pisać epopeję obyczajową o mieszkańcach Jasła.Według mnie utwór może mało ambitny ale na imprezy ok. co potwierdzają DJ -je grający go w klubach ( wczoraj "INSOMNIA" , piątek "MAŁOPOLSKA" ).
Marcin tak trzymaj czekamy na teledysk :)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Utwór disco polo z Jasła: Rompey - Selfi

Post autor: dragoness »

Ten utwór to taki muzyczny żart, przynajmniej ja to tak odbieram. Na potupanki doskonały, wszak nikt nie zamierza tańczyć przy Mozarcie. Jeśli ma na niego ochotę to idzie do filharmonii lub opery. Nota bene Mozart pięknie wpasowałby się w styl współczesnych gwiazd rocka. Polecam film "Amadeusz". I więcej dystansu do życia.
rkoh
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 321
Rejestracja: 24 września 2011, 11:31

Re: Utwór disco polo z Jasła: Rompey - Selfi

Post autor: rkoh »

chłopie disco polo to nie są głębokie utwory z sensem, których słucha się wieczorem przy winku, wystarczy spojrzeć na teksty, większość pewnie napisana w 1 h z pierwszym lepszym rymem, który przyjdzie do głowy, im głupsze, tym lepsze i bardziej jajcarskie, ale po 3 piwkach dobrze się do tego bawi :hurra:
artek
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 22 stycznia 2011, 22:22

Re: Utwór disco polo z Jasła: Rompey - Selfi

Post autor: artek »

Puścili zapowiedź teledysku... Jestem ciekaw jak wyjdzie całość ale ubaw pewnie mieli piękny tam :D
https://www.youtube.com/watch?v=etDGRgw_DAE
Krzysiek92
Guru
Guru
Posty: 130
Rejestracja: 19 maja 2009, 20:58

Re: Utwór disco polo z Jasła: Rompey - Selfi

Post autor: Krzysiek92 »

Piosenka wpada w ucho moze byc:) ale ogladajac zapowiedz teledysku to mi sie wgl nie podoba.... :wstyd:
No ale okaze sie jak bedzie calosc :)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Utwór disco polo z Jasła: Rompey - Selfi

Post autor: dragoness »

Czy tam jest w ogóle jakiś scenariusz? Bo na razie to idealna ilustracja piosenki "Budki Suflera" "...film, marnej klasy B. Facet się pałęta w nim, w nieciekawym tle."
karolminek
Bywalec
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 19 listopada 2014, 11:42

Re: Utwór disco polo z Jasła: Rompey - Selfi

Post autor: karolminek »

Nie no teraz to piosenkarze disco polo to już prawdziwi celebryci. I nie mówię o tych z TOP, jak na wsi ma, czy nie ma trochę głosu to zakłada kapelę i umcia umcia na zabawie :)
totto
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 2 stycznia 2015, 18:22

Re: Utwór disco polo z Jasła: Rompey - Selfi

Post autor: totto »

To nie jest fragment teledysku tylko reportaż z planu (making of)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Utwór disco polo z Jasła: Rompey - Selfi

Post autor: dragoness »

totto pisze:To nie jest fragment teledysku tylko reportaż z planu (making of)
Miejmy nadzieję :hyhy:
NiedlaNiego
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 31 sierpnia 2014, 16:54
Lokalizacja: Jasło

Re: Utwór disco polo z Jasła: Rompey - Selfi

Post autor: NiedlaNiego »

BorderlineSwine pisze:W ówczesnej epoce zazwyczaj było tak, że istniały rzeczy wartościowe i chłam. Natomiast to dekadenckie "dzieło" wymyka się nawet zakwalifikowaniu tego jako kicz i tandeta. Nie wyróżnia się nawet jakością w swoim gatunku czy ogródku - rzeczy biesiadno-potupańczo-prymitywno-remizowych- do zabawy dla ludzi odurzonych tanimi trunkami na festynach parafialnych, czy w końcowych fazach wesel czy innych dancingów dla znudzonych par z 20-letnim stażem.
Mogę zrozumieć fenomen tego typu muzykowania, ale tylko jeśli będziemy to rozpatrywać w kategoriach żartu czy określonych kontekstów.
Nie mogę tego jednak zaakceptować w formie muzyki "do posłuchania".
Ta muzyka jest jak gust przeciętnego jaślanina- obły jak Mgławica Magellana. No ale jak ktoś lubi gwałt przez uszy to polecam.....
Otóż to :D. Pijane małolaty mogą się bawić do tego :D. Mnie interesuje dlaczego taki artysta, związany z totalnie innym gatunkiem muzycznym, zwrócił się ku disco?? bo to jest popularne?? takie górnolotne filmy robi a tu takie coś? Trzeba się jednak czegoś trzymać...
boss
Guru
Guru
Posty: 127
Rejestracja: 16 lutego 2015, 10:14

Re: Utwór disco polo z Jasła: Rompey - Selfi

Post autor: boss »

Drugi Szpak.... wiocha totalna. Pseudo hip disco polowiec. Nie piszę tego komentarza z zazdrości, czy zawiści,a z mojej oceny. Rompey czy jak ci tam lepiej posłuchaj sobie diss Ditla na ciebie jak cie w nim zmiażdżył :D
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Utwór disco polo z Jasła: Rompey - Selfi

Post autor: dragoness »

ja naprawdę mam nadzieję, że to tylko muzyczny żart, a patrząc na "gwiazdy" tego teledysku ciśnie się na usta pytanie: Gdzie byli rodzice?
mlody1
Guru
Guru
Posty: 189
Rejestracja: 8 maja 2010, 22:37

Re: Utwór disco polo z Jasła: Rompey - Selfi

Post autor: mlody1 »

To naprawdę jest dziwne, jak duża jest zawiść jaślan, gdy ktoś coś robi. Te 75 "łapek" w dół jestem przekonany, że są to jaślanie, którzy nie ruszają się sprzed komputera i siedząc tutaj włąsnie na 4u hejtują wszystko, bo sami nic nie zrobili.. ;) jednak piosenkę odsłuchało 60 tysięcy osób i tylko kilkudziesięciu jaślan powiedziało nie - oj rodacy ;)))

Na FB piszą, że nutka znalazła się na największej liśćie disco polo w Polsce w propozycjach - jeśli jest ktoś, kto chce pomóc to na samym dole znajdźcie Rompey - Selfi i zagłosujcie: http://radioftb.net/discopolowa.html :) :hurra:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Utwór disco polo z Jasła: Rompey - Selfi

Post autor: dragoness »

mlody1 pisze:To naprawdę jest dziwne, jak duża jest zawiść jaślan, gdy ktoś coś robi. Te 75 "łapek" w dół jestem przekonany, że są to jaślanie, którzy nie ruszają się sprzed komputera i siedząc tutaj włąsnie na 4u hejtują wszystko, bo sami nic nie zrobili.. ;) jednak piosenkę odsłuchało 60 tysięcy osób i tylko kilkudziesięciu jaślan powiedziało nie - oj rodacy ;)))

Na FB piszą, że nutka znalazła się na największej liśćie disco polo w Polsce w propozycjach - jeśli jest ktoś, kto chce pomóc to na samym dole znajdźcie Rompey - Selfi i zagłosujcie: http://radioftb.net/discopolowa.html :) :hurra:
Szanuję pana Marcina za to co robi w muzyce, filmie, ale nie mam obowiązku czołobitnie przyjmować wszystkiego. Disco, a szczególnie polo, to nie moje klimaty, wiem , że jako coś nieskomplikowanego i prostego w odbiorze popularnośc tego gatunku rośnie, no ale chyba nie o to chodzi, żeby stać się popularnym za wszelką cenę? Dlatego powtarzam; w kategoriach muzycznego żartu, czy pastiszu, "Selfie" jak najbardziej. Teledysk? The rest is silence. Proponuję dodać więcej kolorów do swoich poglądów, młody1. Życie nie jest czarno-białe.
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: Utwór disco polo z Jasła: Rompey - Selfi

Post autor: gara »

Pieniądze to nie wszystko. Niektórzy o tym zapominają.
ODPOWIEDZ