Prezydent Duda - Książka życzeń i zażaleń

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

Re: Prezydent Duda - Książka życzeń i zażaleń

Postprzez tatar » 30 lipca 2018, 09:30

Gdybym miał mu wystawić ocenę, byłoby to około 3 na 5. Trochę lepszy od Komorowskiego. L. Kaczyńskiego nie dorasta do pięt.
tatar
Guru
Guru

Postprzez dragoness » 30 lipca 2018, 09:39

tatar napisał(a):Gdybym miał mu wystawić ocenę, byłoby to około 3 na 5. Trochę lepszy od Komorowskiego. L. Kaczyńskiego nie dorasta do pięt.

My w ogóle nie mamy szczęścia do przywódców, o prezydentach litościwie nie wspominając.
dragoness
VIP
VIP

Postprzez Mosznicki » 30 lipca 2018, 10:56

dragoness napisał(a):Biedny żuczek, podobnie jak forumowy klasyk, nie ma argumentów, to próbuje obrażać. Błogosławieni ubodzy duchem ;)

Proponuję sie może zastanowić nad tym, czy nie jest obraźliwe popełnianie generalizacji pod adresem nie tylko Polaków.
Mosznicki
VIP
VIP

Postprzez dragoness » 30 lipca 2018, 12:07

Mosznicki napisał(a):
dragoness napisał(a):Biedny żuczek, podobnie jak forumowy klasyk, nie ma argumentów, to próbuje obrażać. Błogosławieni ubodzy duchem ;)

Proponuję sie może zastanowić nad tym, czy nie jest obraźliwe popełnianie generalizacji pod adresem nie tylko Polaków.

Mam to gdzieś, wyjście podałam. I to nie ja generalizuję "uchodźców" szeroko pojętych, kolorowych i "romów", a także Polaków. Moje poglądy są oparte na autopsji, nie łzawych reportarzach i koncertach na dniach kultur wszelakich.
dragoness
VIP
VIP

Postprzez Jozin.1 » 30 lipca 2018, 13:14

tatar napisał(a):Gdybym miał mu wystawić ocenę, byłoby to około 3 na 5. Trochę lepszy od Komorowskiego. L. Kaczyńskiego nie dorasta do pięt.

Taaa, w szybkości podPiSywania ustaw, nawet tych wadliwych, nikt mu nie dorówna.....
Jozin.1
VIP
VIP

Postprzez Mosznicki » 30 lipca 2018, 13:35

dragoness napisał(a):
Mosznicki napisał(a):

Mam to gdzieś, wyjście podałam. I to nie ja generalizuję "uchodźców" szeroko pojętych, kolorowych i "romów", a także Polaków. Moje poglądy są oparte na autopsji, nie łzawych reportarzach i koncertach na dniach kultur wszelakich.

Właśnie- masz gdzieś (to czemu zabierasz głos w ogóle?)
Moja "generalizacja" Polaków ma unaocznic krzywdzace podejście wobec grup. Na pewno zalapalas, ale wolisz udawać, że nie.
Autopsja jest dobra w ograniczonym zakresie. Jak dobrze wiesz, do miarodajnego obrazu populacji potrzeba czegoś wiecej. I póki co wolę polegać na tym czyms wiecej, a nie Twojej autopsji. Mam zresztą własną, ale jest niewygodna, bo niespodziewanie okazuje się, ze "cygan" też może pracować.
Mosznicki
VIP
VIP

Postprzez dragoness » 30 lipca 2018, 15:48

"cygan" też może pracować
Jak sam powiedziałeś była to liczba pojedyncza, a miarą jest ogół, nie margines.
do miarodajnego obrazu populacji potrzeba czegoś wiecej.
można wiedzieć, czego? I można wiedzieć, dlaczego offtopujesz wątek o przywodcach naszego nieszczęsnego narodu?
dragoness
VIP
VIP

Postprzez Mosznicki » 30 lipca 2018, 17:17

Znów to samo. A tak się chwalisz, że czytasz ze zrozumieniem. To byla odpowiedź na generalizacje - Twoją i jozina. Nie ze są tylko tacy lub tacy. Zresztą też pewnie wiesz, ze słowo "Polak" w powiedzeniu o tym, że mądry po szkodzie odnosi się raczej do zbiorowości- pewnej jej cechy.
Z całym szacunkiem dla Twojej autopsji, ale wolę rzeczy typu Pew Research, jak wiesz ;-)
Off- topic? Sama uczesniczysz w tym "procederze".
Mosznicki
VIP
VIP

Postprzez Mosznicki » 30 lipca 2018, 17:18

Znów to samo. A tak się chwalisz, że czytasz ze zrozumieniem. To byla odpowiedź na generalizacje - Twoją i jozina. Nie ze są tylko tacy lub tacy. Zresztą też pewnie wiesz, ze słowo "Polak" w powiedzeniu o tym, że mądry po szkodzie odnosi się raczej do zbiorowości- pewnej jej cechy.
Z całym szacunkiem dla Twojej autopsji, ale wolę rzeczy typu Pew Research, jak wiesz ;-)
Off- topic? Sama uczesniczysz w tym "procederze".
Mosznicki
VIP
VIP

Postprzez dragoness » 30 lipca 2018, 17:49

Wątek dotyczy prezydenta Dudy i tematów pokrewnych, czyli przywódców. Nie twoich wydumanych opinii o "szlachetnych dzikusach".
dragoness
VIP
VIP

Postprzez Mosznicki » 31 lipca 2018, 00:24

Tak, Thatcher wielką premier była.
Mosznicki
VIP
VIP

Postprzez dragoness » 31 lipca 2018, 00:36

Mosznicki napisał(a):Tak, Thatcher wielką premier była.

Cieszę się, że się zgadzasz.
dragoness
VIP
VIP

Postprzez Mosznicki » 31 lipca 2018, 00:39

Jak i Słowacki poeta...
Mosznicki
VIP
VIP

Postprzez dragoness » 31 lipca 2018, 00:44

Mosznicki napisał(a):Jak i Słowacki poeta...

Cóż... prymitywne umysły wolą Mickiewicza, bo prostszy. Inteligencji zostaje Słowacki i Norwid.
dragoness
VIP
VIP

Postprzez Mosznicki » 31 lipca 2018, 01:45

To chyba mamy więcej prymitywow wśród Polaków, bo Mickiewicz numerem jeden.
Mosznicki
VIP
VIP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wolna strefa