polerowanie lamp - od czego zacząć?

Kobiety zakaz wstępu :]

Moderatorzy: paul_proteus, President

polerowanie lamp - od czego zacząć?

Postprzez furman » 19 sierpnia 2015, 13:25

Chciałbym wypolerować reflektory w aucie. Mogę to zrobić samemu, czy lepiej oddać specjaliście?
furman
Guru
Guru

Re: polerowanie lamp - od czego zacząć?

Postprzez american » 19 sierpnia 2015, 13:52

mozesz samemu, trzeba poswiecic troche czasu i efekt bedzie super
american
Bywalec
Bywalec

Postprzez wibar » 20 sierpnia 2015, 15:42

Można to zrobić samemu.Ja to robiłem w ten sposób:przetarłem klosz papierem o gramaturze 2000 lub 2500,nie pamiętam już dokładnie.Trzeba to robić "na mokro",tzn.podczas tarcia papierem trzeba klosz co chwilę polewać wodą.Potem wytrzeć do sucha.nałożyć pastę polerską i polerować,najlepiej ścierką flanelową kilka razy.Mi ta czynność zajęła około godziny,lampy nie wymontowywałem z auta.Za papier i pastę zapłaciłem coś niewiele ponad 13 zł.Wcześniej reflektor był matowo-żółtawy,po tym zabiegu wyglądał prawie jak nowy.Pastę kupowałem w sklepie motoryzacyjnym na ul.Wyspiańskiego.
wibar
Guru
Guru

Postprzez maverik » 20 sierpnia 2015, 16:38

Paste mozesz kupic Tempo obecnie pod nazwa Turbo, ale to jest czasowe potem znowu zrobia sie zolte, najlepiej jest prysnac srodkiem z UV
maverik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez mati78 » 23 sierpnia 2015, 21:20

Może ktoś to poczyta za auto reklame ... i słusznie :)
ale zapraszam na:
http://regeneracja-reflektorow-samochodowych.pl/jak-samemu-wypolerowac-reflektory

Wszystko opisałem najprościej jak potrafię, a sprawa naprawdę przedstawia się bardzo prosto.
W praktyce browarek, wolne popołudnie i własnym sumptem można osiągnąć naprawdę fajny efekt.
W razie pytań chętnie podpowiem co i jak.

Kolega wibar, powyżej pisze że wystarczy papier 2000. Pozwolę sobie się z tym nie zgodzić - do podstawowego szlifu może i ok. Ale żeby usunąć twardą warstwę ochronną, polecam co najmniej gradację 1000, ja w praktyce zaczynam od 500 - 800, w zależności od uszkodzeń.
A i ważne, żeby szlifować papierem w poziomie (mocno), potem w pionie (słabiej) tą samą gradacją!

pzdr
Mati
mati78
Debiutant
Debiutant

Postprzez wibar » 23 sierpnia 2015, 23:20

mati78 napisał(a):Może ktoś to poczyta za auto reklame ... i słusznie :)
ale zapraszam na:
http://regeneracja-reflektorow-samochodowych.pl/jak-samemu-wypolerowac-reflektory

Wszystko opisałem najprościej jak potrafię, a sprawa naprawdę przedstawia się bardzo prosto.
W praktyce browarek, wolne popołudnie i własnym sumptem można osiągnąć naprawdę fajny efekt.
W razie pytań chętnie podpowiem co i jak.

Kolega wibar, powyżej pisze że wystarczy papier 2000. Pozwolę sobie się z tym nie zgodzić - do podstawowego szlifu może i ok. Ale żeby usunąć twardą warstwę ochronną, polecam co najmniej gradację 1000, ja w praktyce zaczynam od 500 - 800, w zależności od uszkodzeń.
A i ważne, żeby szlifować papierem w poziomie (mocno), potem w pionie (słabiej) tą samą gradacją!

pzdr
Mati

Zgadza się że do głębszych uszkodzeń potrzebny jest papier ścierny o gradacji podanej przez Ciebie.Ja nie miałem uszkodzeń typu głębsze rysy/o czym zapomniałem napisać w powyższym poście/,tylko klosz lampy był matowy i pożółknięty i wystarczył mi 2000 lub 2500.Efekt naprawdę wart poświęcenia chwili pracy.I gdy lampy nie będą wyjmowane z auta,trzeba okleić taśma papierową wokół nich aby nie uszkodzić lakieru podczas ścierania papierem.
wibar
Guru
Guru

Postprzez Tadzik74 » 27 sierpnia 2015, 22:28

Głupie pytanie - reflektor się szlifuje od wewnątrz czy od zewnątrz?
Tadzik74
Doświadczony
Doświadczony

Powrót do Planeta facetów