Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Zaproszenia i dyskusje na temat koncertów i imprez w mieście i okolicach

Moderatorzy: hanka, paul_proteus

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Postprzez piotrek » 21 lutego 2016, 15:28

a te bandy UPA jak pytałem POwyżej? to wyklęci czy przeklęci? jak to wg "narodowy" jest?
piotrek
VIP
VIP

Postprzez lato » 21 lutego 2016, 15:34

piotrek napisał(a):czyli jednak bohater? OK, szkoda że zabici przez niego nie mają głosu :(

Wystarczy że wtedy nim zginęli z rąk oddziału Ognia mieli możliwość wypowiadania się i wyboru drogi życiowej i dokonali jej, stając po stronie władzy ludowej i komunistów.Kuraś w końcowym rozrachunku stanął po drugiej stronie i dlatego też został przez komunistów zabity.
lato
VIP
VIP

Postprzez Sun Tzu » 21 lutego 2016, 17:08

A te bandy UPA po wojnie w Bieszczadach /.../, to znowuż przed czym nas broniły?

Hmmm... Według koncepcji OUN tzw. Zakierzoński Kraj, którego częścią były Bieszczady oraz Beskid Niski, stanowił część Ukrainy, dlatego oddziały UPA działały na tym obszarze. A broniły m.in. Bojków, Łemków czy Ukraińców przed wysiedleniem i walczyły z komunistami wprowadzającymi "jedyny, sprawiedliwy ustrój".
Sun Tzu
VIP
VIP

Postprzez Łyssy » 21 lutego 2016, 17:58

Tak więc krzyczmy :"Sława Ukrainie" :ok:
Łyssy
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez dragoness » 21 lutego 2016, 19:03

Łyssy napisał(a):Tak więc krzyczmy :"Sława Ukrainie" :ok:

Walnijmy się w głowę, zanim napiszemy głupoty? Polak broniący swoich jest cacy, Ukrainiec w takim samym przypadku jest be? Najłatwiej oceniać po fakcie. I nie wracamy tu do rzezi wołyńskiej przypadkiem, bo to całkiem inna para kaloszy.
dragoness
VIP
VIP

Postprzez narodowy » 21 lutego 2016, 19:23

Dla mnie każda osoba broniąca barbarzyńców od bandery lub porównująca ich do polskich żołnierzy wyklętych ma nie do końca dobrze w głowie :)
narodowy
Weteran
Weteran

Postprzez dragoness » 21 lutego 2016, 19:51

narodowy napisał(a):Dla mnie każda osoba broniąca barbarzyńców od bandery lub porównująca ich do polskich żołnierzy wyklętych ma nie do końca dobrze w głowie :)

Ma pan prawo do swojego zdania, jak najbardziej. Podobnie jak ja.
dragoness
VIP
VIP

Postprzez Łyssy » 21 lutego 2016, 20:24

dragoness napisał(a):
Łyssy napisał(a):Tak więc krzyczmy :"Sława Ukrainie" :ok:

Walnijmy się w głowę, zanim napiszemy głupoty? Polak broniący swoich jest cacy, Ukrainiec w takim samym przypadku jest be? Najłatwiej oceniać po fakcie. I nie wracamy tu do rzezi wołyńskiej przypadkiem, bo to całkiem inna para kaloszy.

Nie bardzo rozumiem, przecież według logiki Pana Sun Tzu, nie różnili się od żołnierzy wyklętych bo też walczyli z komuną.....
Łyssy
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez dragoness » 21 lutego 2016, 20:28

Nie ma to jak wiedzę o "bandach UPA" czerpać z książek typu "Łuny w Bieszczadach". :zdziwko:
dragoness
VIP
VIP

Postprzez Sun Tzu » 21 lutego 2016, 20:38

narodowy napisał(a):Dla mnie każda osoba broniąca barbarzyńców od bandery lub porównująca ich do polskich żołnierzy wyklętych ma nie do końca dobrze w głowie :)

Taaak... Hrubieszów 27 maja 1946 roku... I jak nazwiemy współpracę UPA z WiN?
Sun Tzu
VIP
VIP

Postprzez narodowy » 21 lutego 2016, 21:57

Sun Tzu napisał(a):

Taaak... Hrubieszów 27 maja 1946 roku... I jak nazwiemy współpracę UPA z WiN?

Analogia
Czy można nazwać bandy sowieckie nazistami z powodu tego, że też mordowali żydów?
narodowy
Weteran
Weteran

Postprzez Sun Tzu » 21 lutego 2016, 22:07

Taaak... Jeszcze raz? Bo widzę, że dla ciebie poprzednie pytanie było za trudne... Jak zatem twój zdrowy, narodowy umysł określi współpracę "barbarzyńców od bandery" z "polskimi żołnierzami wyklętymi" w akcji na Hrubieszów w maju 1946 roku?
Sun Tzu
VIP
VIP

Postprzez narodowy » 21 lutego 2016, 22:16

Sun Tzu napisał(a):

Taaak... Jeszcze raz? Bo widzę, że dla ciebie poprzednie pytanie było za trudne... Jak zatem twój zdrowy, narodowy umysł określi współpracę "barbarzyńców od bandery" z "polskimi żołnierzami wyklętymi" w akcji na Hrubieszów w maju 1946 roku?

A jak określisz współprace AK z sowietami w akcji Ostra Brama?
narodowy
Weteran
Weteran

Postprzez Sun Tzu » 21 lutego 2016, 22:41

Chłopczyku! Nie odpowiadaj mi pytaniem na pytanie, tylko skup się nad odpowiedzią na pytanie: Jak zatem twój zdrowy, narodowy umysł określi współpracę "barbarzyńców od bandery" z "polskimi żołnierzami wyklętymi" w akcji na Hrubieszów w maju 1946 roku? Przypomnę ci, że wcześnie napisałeś: Dla mnie każda osoba broniąca barbarzyńców od bandery lub porównująca ich do polskich żołnierzy wyklętych ma nie do końca dobrze w głowie. Więc są dwie możliwości: 1. albo ludzie, którzy w maju 1946 roku w imieniu Okręgu Lublin WiN podjęli decyzję o wspólnej akcji z UPA byli niespełna rozumu; 2. twoja wiedza jest na poziomie kompromitującym. Które wybierasz?
Sun Tzu
VIP
VIP

Postprzez narodowy » 21 lutego 2016, 23:26

Sun Tzu napisał(a):Chłopczyku! Nie odpowiadaj mi pytaniem na pytanie, tylko skup się nad odpowiedzią na pytanie: Jak zatem twój zdrowy, narodowy umysł określi współpracę "barbarzyńców od bandery" z "polskimi żołnierzami wyklętymi" w akcji na Hrubieszów w maju 1946 roku? Przypomnę ci, że wcześnie napisałeś: Dla mnie każda osoba broniąca barbarzyńców od bandery lub porównująca ich do polskich żołnierzy wyklętych ma nie do końca dobrze w głowie. Więc są dwie możliwości: 1. albo ludzie, którzy w maju 1946 roku w imieniu Okręgu Lublin WiN podjęli decyzję o wspólnej akcji z UPA byli niespełna rozumu; 2. twoja wiedza jest na poziomie kompromitującym. Które wybierasz?

:) nie posiadasz chyba umiejętności czytania ze zrozumieniem
narodowy
Weteran
Weteran

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Imprezy w Jaśle i okolicach