Gmina Jedlicze odmawia informacji publicznej...

Ciekawe miejsca, ciekawe historie - forum nie tylko turystyczne :)

Moderatorzy: hanka, paul_proteus, KF

Gmina Jedlicze odmawia informacji publicznej...

Postprzez HOWARD » 8 maja 2016, 06:03

Gmina Jedlicze odmówiła udostępnienia informacji. Sprawy kierujemy do WSA i SKO

15 marca 2016 r. skierowaliśmy mailowo do Urzędu Gminy Jedlicze cztery wnioski o udostępnienie informacji publicznej. Dwa z nich zostały rozpatrzone i informacja została nam udostępniona, chociaż nie w pełni (dlatego też przygotowywana jest skarga na bezczynność do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego). Z kolei informacje, o które prosiliśmy w pozostałych dwóch wnioskach, uznane zostały za informacje przetworzone. W związku z czym, Gmina Jedlicze zażądała od nas wskazania "szczególnej istotności dla interesu publicznego w żądaniu udostępnienia przedmiotowej informacji przetworzonej". Nie zgadzamy się z tym i kierujemy sprawę do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krośnie. Niżej opisujemy dotychczasowy przebieg tych czterech spraw.

http://www.zaleze.com/gmina-jedlicze-odmowila-udostepnienia-informacji-sprawy-kierujemy-do-wsa-i-sko/

Odpisywał na wnioski i informował, że to informacja przetworzona, Kamil Kurowski - były dziennikarz obywatelski i osoba, o której m.in. na stronie terazkrosno.pl napisano:

Karierę zawodową rozpoczął odbywając praktykę jako dziennikarz działu miejskiego i sportowego w rzeszowskim oddziale Gazety Codziennej „Nowiny”. Przez wiele lat udzielał się jako dziennikarz obywatelski.

(...)

Na stronie UG Jedlicze napisano między innymi: Ma nadzieję, iż efektem będzie odczuwalna zmiana w kwestiach społecznych, gdyż charakter tej pracy to przede wszystkim służba mieszkańcom gminy.
(źródło: http://www.krosnocity.pl/index.php/aktu ... lskim.html)

Czy aby na pewno jest to służba mieszkańcom, utrudniając dostęp do informacji prasie i mieszkańcom?
Avatar użytkownika
HOWARD
Guru
Guru
 
Posty: 155
Dołączył(a): 29 lipca 2010, 19:35
Lokalizacja: Załęże

Powrót do Ciekowostki z Jasła i regionu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość