Starosta zatrudnia tylu ile się da

Ciekawe miejsca, ciekawe historie - forum nie tylko turystyczne :)

Moderatorzy: hanka, paul_proteus, KF

Starosta zatrudnia tylu ile się da

Postprzez tatar » 21 lipca 2016, 16:08

Mam nadzieję, że w Jaśle nie dzieją się takie cyrki o jakich piszą tutaj: http://janusze-biznesu.pl/starosta-chel ... le-sie-da/

Że starosta zatrudnia stażystów tyle ile się da.
tatar
Guru
Guru

Re: Starosta zatrudnia tylu ile się da

Postprzez wujek_garfield » 21 lipca 2016, 22:57

Czemu ? W sumie urząd czy prywatny - i tak te staże to darmowa siła robocza na koszt skarbu państwa czy unii.A jak stażyści pójdą do urzędu to chociaż nie psują rynku pracy.Jak prywaciarz nie ma ludzi całkiem za darmo to musi przyjąć.

U nas w Jaśle pełno firm przyjmowało i przyjmuje "na staż". 3 miesiące albo i 6 w handlu to standard w Jasełku. Oficjalnie staże to "nauka".No to powiedzcie mi - czy w jakiejkolwiek firmie/urzędzie będą takiego stażystę/taką stażystką traktować jako uczącą się osobę, czy jako wołu roboczego/ulgę dla etatowego pracownika a ewentualnie kozła ofiarnego, jak coś się stanie ?

Nawet jeśli to by była nauka (a zwykle z tego co słyszałem od znajomych uczestniczących w stażach - NIE JEST), to komu przyuczenie miało by zajmować aż te 3-6 miesięcy w Jaśle ?! W handlu/usługach i takich rzeczach w czasie 1-2 miesięcy czasie albo komuś się podoba i się nauczy - albo widzi że nie to - i pracodawca też.I wtedy taki ktoś powinien albo dostać normalną umowę albo odejść. 3 albo więcej miesięcy jako przyuczenie miało by sens w jakiś zaawansowanym przemyśle.Ale jego w Jaśle i okolicach PRAKTYCZNIE NIE MA.

Fakt jest taki - staże to źródło darmowych, albo bardzo tanich (zatrudnienie na kilka miesięcy) pracowników.
wujek_garfield
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Re: Starosta zatrudnia tylu ile się da

Postprzez Esmeralda » 27 lipca 2016, 12:05

To normalne :D możemy się oburzać, ale każdy jak ma możliwość to kombinuje :szok: spadek po PRL
Esmeralda
Debiutant
Debiutant

Powrót do Ciekowostki z Jasła i regionu