Buty do biegania

wszystkie inne sporty

Moderator: paul_proteus

Buty do biegania

Postprzez lolek123 » 20 stycznia 2017, 01:36

Witam,chciałbym zasięgnąć waszych porad w sprawie butów do biegania. :hyhy: Otóż jestem początkujący w tym,ale wiem,że potrzebuję butów. Kilka razy próbowałem biegać w butach halowych,ale po 5-7km bolały mnie stawy i łydki. :/ Prosiłbym o podanie modeli butów jakie polecacie w miarę możliwości do około 200 zł :) Pozdrawiam :rotfl:
lolek123
Debiutant
Debiutant

Re: Buty do biegania

Postprzez mallema » 27 stycznia 2017, 14:04

W Sklepie Biegacza zawsze pomagają dostosować buty, ale tam jest dosyć drogo, dlatego proponowałbym znaleźć dobry Outlet i tam kupić porządne buty uznanej marki. Poszukaj czegoś w sklepie taniebieganie.pl. Tam widzę kilka ciekawych propozycji mieszczących się w tej półce cenowej

Puma Fass
https://www.taniebieganie.pl/puma-faas-300-v4-187528-01

Adidas Response Boost
https://www.taniebieganie.pl/adidas-adi ... t-m-b33512

Czy Nike Free
https://www.taniebieganie.pl/nike-free-5-0-579959-444

Sęk w tym, że nie ma pełnej rozmiarówki. Warto jednak sprawdzić czy nie ma czegoś w Twoim rozmiarze. Fajnie kupić porządne buty dwa razy taniej albo i więcej:) Także polecam szukać i miłych zakupów :)
mallema
Debiutant
Debiutant

Postprzez michalpodroznik » 27 stycznia 2017, 19:29

W cenie do 200zł to można sobie dobrej jakości kapcie do chodzenia po domu kupić.

A ty "polecaczu" z tym tanim sklepem to wynoś się z forum. Ile płacą ci od wpisu? Jeden grosz?
michalpodroznik
Guru
Guru

Postprzez michalpodroznik » 28 stycznia 2017, 04:04

Podczas biegania stawy stopy i kolanowy są mocno obciążone, zatem na jakosci butów do biegania nie ma co oszczędzać.
Przy doborze obuwia biegowego duzy wplyw ma rodzaj stopy delikwenta: pronująca, supinująca lub neutralna. Od tego wlasciwie trzeba zaczac, tj. od sprawdzenia, jaką stope mamy.
W necie, na dobrych blogach biegowych, mozna znalezc wiele informacji na ten temat.
michalpodroznik
Guru
Guru

Postprzez Happy » 28 stycznia 2017, 20:49

Ja polecam, asics gel-nimbus. Po tym jak zaczęłam biegać (ok 30km tyg.) Zaczęło mnie boleć kolano okazało się że to wina słabej amortyzacji w butach które używałam. no i teraz z kolanem mam spokój. buty polecił mi mój mąż, który biega baaardzo dużo i już przerobił paredziesiąt par. Niestety te buty kosztują powyżej 200zł, ale kolana kosztują drożej, oczywiście buty kupiłam na wyprzedaży internetowej i to nie najnowszy model tegoroczny tylko sprzed paru lat. Ale te modele prawie niczym się nie róznią. Jak zainwestujesz w dobre buty, to raz dbasz o stawy, dwa wystarczą Ci na długo zależy od intensywności treningów oczywiście. A adidasy generalnie są dość twarde nie polecam bo też mam jedne ale do biegania po górach, po asfalcie odpada. A nikke i puma nie słyszałam i nie widziałam biegacza na żadnych zawodach w czymś takim, to nie wiem.
Happy
Doświadczony
Doświadczony

Postprzez wlad » 1 lutego 2017, 23:29

Brooks z glicerynową podeszwą. Amerykanie znają się na bieganiu i na stawach - bedziesz coś musiał dołożyć do tych 200zł albo złapać jakąś okazje ze starego modelu.
wlad
Guru
Guru

Postprzez roszponka30 » 9 marca 2017, 19:49

ja mam zawsze problem z bolącym kolanem. Nie przypuszczałam że to może być wina obuwia...
roszponka30
Debiutant
Debiutant

Postprzez rewik » 7 kwietnia 2017, 11:19

do biegania polecam nike roshe run na lato, albo te sportowe modele new balance :)
rewik
Bywalec
Bywalec

Postprzez igom » 11 stycznia 2018, 11:28

Pewnie prawie każde buty sportowe będą dobre do biegania, choć oczywiście chodzi o te zdecydowanie bardziej sportowe, a nie miejskie modele. Wprawdzie obecnie buty sportowych marek idą teraz bardziej za modą: https://www.baan.pl/dlaczego-buty-damskie-adidas-zx-flux-ciesza-sie-duza-popularnoscia/, nadal jednak pozostają bardzo praktyczne, bo nie bez powodu mają łatkę "sportowych", a wygoda i komfort mają tu bardzo istotne znaczenie.
igom
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Powrót do Inne dyscypliny