Co na poprawę wody?

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

Re: Co na poprawę wody?

Postprzez Regnars » 1 maja 2017, 12:03

Odwrócona osmoza wypłukuje sole mineralne w organizmie. Moim zdaniem lepiej całą stacje uzdatniania zamontować. Stacja jest podłączona do CAŁEJ instalacji czyli pralki, zmywarki, baterie itd będą czyste od kamienia, żelaza itd.
Trzeba jednak pamiętać o tym, że przed zakupem należy zbadać wodę w sanepidzie ponieważ na podstawie tych badań dobiera się urządzenie.

Gdyby ktoś potrzebował stacji uzdatniania lub instalacji wod-kan dzwonić 608 624 227 <--- Firma z okolic Jasła
Pozdrawiam
Regnars
Debiutant
Debiutant

Postprzez jerzy.kot » 4 maja 2017, 10:16

Regnars napisał(a):Odwrócona osmoza wypłukuje sole mineralne w organizmie. Moim zdaniem lepiej całą stacje uzdatniania zamontować. Stacja jest podłączona do CAŁEJ instalacji czyli pralki, zmywarki, baterie itd będą czyste od kamienia, żelaza itd.
Trzeba jednak pamiętać o tym, że przed zakupem należy zbadać wodę w sanepidzie ponieważ na podstawie tych badań dobiera się urządzenie.

Po pierwsze: osmoza nie wypłukuje soli z organizmu, bo osmoza filtruje wodę, nie organizmy :mur: Osmoza może wyjaławiać wodę, ale nowoczesne urządzenia z odpowiednią technologią zachowują się jak jonizator. Specjalne wkłady sprawiają, że woda która wychodzi z takiej osmozy ma właściwości wody alkalicznej.
Po drugie: wody nie trzeba badać w sanepidzie, takie rzeczy się robi jak masz ryzyko amoniaku w wodzie itp. Jak po prostu widzisz, że masz twardą wodę (np po czajniku) albo wiesz że twoja woda nie jest zła, ale chcesz mieć dostęp do bieżącej wody którą możesz zastąpić mineralną to montujesz osmozę lub kompaktowy zmiękczacz i masz z głowy. Kupując odżelaziacz albo kolumnę - zgadzam się, analiza jest konieczna. Ale nie do domowych stacji i uzdatniaczy.
jerzy.kot
Debiutant
Debiutant

Postprzez jerzy.kot » 5 maja 2017, 09:04

Kolego komo12, nie ma co zalamywać rąk tylko trzeba się za sprawę zabrać raz a porządnie. Jeżeli wszystko masz pokryte kamieniem, to podejrzewam, że nie mówisz o filtrach z prawdziwego zdarzenia tylko dzbankach. To jest pic na wodę. Tobie jest potrzebny zmiękczacz albo stacja wielofunkcyjna, i to polecałbym się nie ociągać, bo zmiękczacz to niewielka inwestycja, a pralka, zmywarka i kocioł już tak.
jerzy.kot
Debiutant
Debiutant

Postprzez aurelka » 18 sierpnia 2018, 10:24

Ja kiedyś natrafiłam na filmik w sieci https://www.youtube.com/watch?v=fNkCkyr498E . Kupiłam sobie taki dzbanek do filtrowania wody i jestem z niego bardzo zadowolona. Uważam, że to dobra alternatywa do wody butelkowanej i zarazem oszczędność pieniędzy.
aurelka
Początkujący
Początkujący

Postprzez jelonek22 » 20 sierpnia 2018, 15:41

Ja w te upały dorzucam sobie elektrolity :) .
jelonek22
Początkujący
Początkujący

Postprzez tyrina » 22 sierpnia 2018, 00:16

Moje marzenie filtry w całym domu
tyrina
Debiutant
Debiutant

Postprzez baranowski » 26 sierpnia 2018, 12:48

Kup sobie jakiś filtr do uzdatniania wody, albo można dodawać jeszcze do wody elektrolity, które kupisz w aptece - spoko sprawa ;)
baranowski
Początkujący
Początkujący

Postprzez vanerska » 8 września 2018, 09:10

Na Twoim miejscu po prostu skonsultowałabym to z jakimś specjalistom.
vanerska
Debiutant
Debiutant

Postprzez pejson » 15 września 2018, 08:53

Na pewno są jakieś specjalne instalacje, które mogą wpłynąć pozytywnie na stan wody.
pejson
Debiutant
Debiutant

Poprzednia strona

Powrót do Wolna strefa