Angielski metoda Krebs

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?

Uwaga! Dział nie służy do zamieszczania ofert kupię/sprzedam, a do zamieszczania pytań typu "Gdzie mogę kupić, Gdzie mogę sprzedać"

Moderator: paul_proteus

Angielski metoda Krebs

Postprzez rjarek » 27 kwietnia 2017, 12:25

Byłby ktoś chętny do zakupu angielskiego zaawansowanego tą metodą ? Szczegóły na priv.
rjarek
VIP
VIP
 
Posty: 501
Dołączył(a): 23 sierpnia 2009, 09:18

Re: Angielski metoda Krebs

Postprzez jenna2 » 7 listopada 2017, 20:42

Też dużo słyszałam o tej metodzie i czytałam nawet ostatnio tutaj http://czops.pl/metoda-krebsa. Jestem ciekawa, czy rzeczywiście da się tak szybko nauczyć języka obcego. Co myślicie?
jenna2
Debiutant
Debiutant
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 listopada 2017, 20:40

Re: Angielski metoda Krebs

Postprzez człowiek z lasu » 7 listopada 2017, 21:05

Bardzo wiele osób uczy się języków obcych i szuka metody. Jednak nikt, nigdy nie opanuje żadnego języka bez czytania książek w oryginale. Proponuje zrobić sobie prosty test na znajomość podststawowych słów, užywanych na co dzień w języku, którym się posługujemy i wtedy okaże się, czy deklarowany poziom znajomości języka jest życzeniowym, czy faktycznym. Przykłady: kicham, klamka, wysypka, potknąć się, gniazdko, zwiędłe liście, żołędzie, kierownica roweru, zawroty głowy, omdlenie, płatki róży, syrop klonowy itd itp. Zastanówcie się, czy wykreślając te proste słowa z pamięci, mówilibyśmy biegle po polsku. Nawet podstawowego zasobu słówek nie nauczymy się zakuwajâc, bo nasz umysł uczy się z kontekstu. Nie mówiâc już o składni, wyrażaniu emocji, trybach itd. Elastyczności i naturalności w języku nauczymy się tylko czytajâc i słuchajâc. Zakuwanie słówek jest antynaukâ języka. J. francuski wymaga jeszcze dodatkowo wielkiej cierpliwości w oczekiwaniu na efekty, podobnie jak języki o wysokim stopniu skomplikowania zasad wymowy oraz samej specyfiki wymowy. Niektórzy, po przeczytaniu dwóch ksiâżek dobrze radzâ sobie z niwym językiem, ale oni majâ już ich w głowie przynajmniej sześć.
człowiek z lasu
VIP
VIP
 
Posty: 1210
Dołączył(a): 28 września 2013, 10:56

Re: Angielski metoda Krebs

Postprzez dragoness » 7 listopada 2017, 21:17

człowiek z lasu napisał(a):Bardzo wiele osób uczy się języków obcych i szuka metody. Jednak nikt, nigdy nie opanuje żadnego języka bez czytania książek w oryginale. Proponuje zrobić sobie prosty test na znajomość podststawowych słów, užywanych na co dzień w języku, którym się posługujemy i wtedy okaże się, czy deklarowany poziom znajomości języka jest życzeniowym, czy faktycznym. Przykłady: kicham, klamka, wysypka, potknąć się, gniazdko, zwiędłe liście, żołędzie, kierownica roweru, zawroty głowy, omdlenie, płatki róży, syrop klonowy itd itp. Zastanówcie się, czy wykreślając te proste słowa z pamięci, mówilibyśmy biegle po polsku. Nawet podstawowego zasobu słówek nie nauczymy się zakuwajâc, bo nasz umysł uczy się z kontekstu. Nie mówiâc już o składni, wyrażaniu emocji, trybach itd. Elastyczności i naturalności w języku nauczymy się tylko czytajâc i słuchajâc. Zakuwanie słówek jest antynaukâ języka. J. francuski wymaga jeszcze dodatkowo wielkiej cierpliwości w oczekiwaniu na efekty, podobnie jak języki o wysokim stopniu skomplikowania zasad wymowy oraz samej specyfiki wymowy. Niektórzy, po przeczytaniu dwóch ksiâżek dobrze radzâ sobie z niwym językiem, ale oni majâ już ich w głowie przynajmniej sześć.

To prawda. W ten sposób uczył się Schliemann. Ja też zalecam uczniom oglądanie filmów w oryginale z napisami (też w oryginale), czytanie i słuchanie piosenek z tekstem przed oczami.
Avatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
 
Posty: 9573
Dołączył(a): 26 lutego 2009, 19:56

Re: Angielski metoda Krebs

Postprzez człowiek z lasu » 7 listopada 2017, 21:21

Zgadzamy się dzisiaj, proszę Pani, jak nigdy.
człowiek z lasu
VIP
VIP
 
Posty: 1210
Dołączył(a): 28 września 2013, 10:56

Re: Angielski metoda Krebs

Postprzez dragoness » 7 listopada 2017, 23:43

człowiek z lasu napisał(a):Zgadzamy się dzisiaj, proszę Pani, jak nigdy.

Bo ja ogólnie rozsądna kobieta jestem :D
Avatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
 
Posty: 9573
Dołączył(a): 26 lutego 2009, 19:56

Re: Angielski metoda Krebs

Postprzez nando » 12 marca 2019, 17:03

A lekcje w stylu https://effectiva.pl/angielski-przez-skype/ prowadzone przez internet, konkretnie przez Skype mogą przynieść pożądane efekty? Musze trochę zwiększyć poziom swojej wiedzy, bo niedługo czeka mnie fajna wycieczka na której z pewnością przyda mi się język angielski. Dodatkowo czy w 3 miesiące można w stopniu komunikatywnym go opanować jak sądzicie?
nando
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 37
Dołączył(a): 6 marca 2019, 14:14


Powrót do Poszukuję informacji, usługi, przedmiotu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości