Dowcipy. Zbiór żartów kawałów

Śmiechy i chichy :) Znasz jakiś śmieszny dowcip? Podziel się nim z nami!!

Moderatorzy: hanka, paul_proteus, President

Re: Dowcipy. Zbiór żartów kawałów

Postprzez Hamster » 28 sierpnia 2014, 10:53

Dzisiejsi aktywiści... Pożal się Boże...

http://www.obczajbaze.pl/647/dzisiejsi_aktywisci.html
Hamster
Doświadczony
Doświadczony
 
Posty: 61
Dołączył(a): 14 kwietnia 2014, 14:43

Re: Dowcipy. Zbiór żartów kawałów

Postprzez piotrek » 9 października 2014, 17:01

Wydaje Ci się, że polskie prawo jest niesprawiedliwe i żenujące, zabraniając na przykład palenia papierosów na przystankach komunikacji miejskiej? W takim razie czeka Cię nie lada zaskoczenie przy czytaniu listy zagranicznych praw i zakazów przygotowanej przez doradców podróży Sky4Fly.

Przepisy prawne w innych krajach są niekiedy tak absurdalne, że aż trudno w to uwierzyć. Na dodatek ich ilość jest porażająca. Wyjeżdżasz do obcego kraju i zachowujesz się tak, jak zwykle, a tu nagle okazuje się, że możesz nawet trafić do więzienia. Dobrze jest więc zainteresować się przepisami państwa, w którym planujesz wakacje, aby mieć świadomość, że to, co wydaje się niedorzeczne, gdzie indziej jest zapisane w ustawie. Sky4Fly przedstawia listę praw, których należy przestrzegać przebywając w poszczególnych krajach.

Amsterdam – palenie marihuany w coffee shopacch jest całkowicie legalne, jednak palenie zwykłych papierosów już nie.

Szwajcaria – po godz. 22 zabronione jest spuszczanie wody w toalecie mieszkania. Co ciekawe, zakaz ten nie dotyczy osób mieszkających w domach. Oprócz tego w niedzielę zabronione jest wykonywanie trzech czynności: suszenia prania, koszenia trawy oraz mycia samochodu.

Dubaj – mimo luksusu i nowoczesności, prawo w Dubaju jest dość surowe. Nielegalne jest całowanie się w miejscu publicznym, a jeśli zapomni się o tym drobnym „szczególe”, można nawet trafić do więzienia.

Alabama – w tym południowym stanie USA zabronione jest prowadzenie samochodu z…zasłoniętymi oczami. Zakaz ten wynika zapewne z tego, że z racji rozległych i na ogół pustych dróg takie wyczyny nie były rzadkością. Inne absurdalne prawo obowiązujące w Alabamie dotyczy zakazu noszenia lodowych rożków w tylnej kieszeni spodni. Lepiej nosić je w przedniej?

Eraclea (Włochy) – można darować sobie rodzinny wypoczynek w tym malowniczym miasteczku, gdyż zabronione jest tam budowanie zamków z piasku.

Singapur – nielegalne jest żucie gumy. Nie jest ona dostępna w żadnym sklepie. Mimo, iż zakaz wydaje się niedorzeczny, ma swoje uzasadnienie – w Singapurze prawie nigdy temperatura nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza, w związku z czym wypluta na ulicę guma od razu zamienia się w czarną, nieestetyczną plamę.

Capri – ta piękna wyspa to prawdziwy raj dla chcących wypocząć turystów. Obowiązuje tam jednak zakaz noszenia głośnego obuwia.

Rzym – nielegalne jest spożywanie posiłku na ulicy lub na schodach kościołów. Trzeba pamiętać o przestrzeganiu tego prawa, gdyż kary za jego złamanie są naprawdę wysokie.

Wielka Brytania – ciężarne kobiety mogą oddawać mocz, gdziekolwiek im się podoba, nawet na zatłoczonej ulicy.

Alaska – zakazane jest budzenie śpiącego niedźwiedzia w celu zrobienia mu zdjęcia. Prawo to jest tym bardziej absurdalne, że chyba niewielu śmiałków zdecydowałoby się na taki krok.

Szkocja – udogodnieniem dla turystów, choć jednocześnie bolączką dla mieszkańców jest prawo, które nakazuje przyjęcie do swojej prywatnej toalety każdego podróżnego będącego w potrzebie.

Liverpool – tu obowiązuje zakaz chodzenia topless. Jedynie sprzedawczynie w sklepach z tropikalnymi rybkami mają do tego prawo.

Londyn – każdy, kto na pocztówce naklei znaczek z królową Elżbietą II do góry nogami zostanie posądzony o zdradę stanu. Trzeba naprawdę uważać wysyłając listy. Istnieje jeszcze jedno niedorzeczne londyńskie prawo – taksówkarze mają zakaz przewożenia wściekłych psów oraz…zwłok.

Idaho – w Idaho można zostać ukaranym mandatem, a nawet więzieniem za to, że jest się smutnym. Smutnym ludziom zabronione jest chodzenie ulicami stanu. W związku z tym lepiej, aby uśmiech nie schodził nam z twarzy.

Ohio – surowe kary czyhają na osoby, które spróbują odurzyć ryby alkoholem.

Francja – zabronione jest nazywanie jakiejkolwiek świni imieniem Napoleon. Kara budzi tu chyba największe zdziwienie – za złamanie zakazu grozi…śmierć.

Rosja – nie wolno myć zębów częściej niż dwa razy w ciągu 24 godzin. Tylko jak władze tego pilnują?

Vermont (USA) – mężatki, które chcą nosić sztuczną szczękę muszą uzyskać pisemną zgodę męża.

Kanada – absurdalne kanadyjskie prawo stanowi, że przy wypuszczaniu z więzienia można ofiarować (byłemu już) więźniowi strzelbę, amunicję oraz konia. W jakim celu? Wszystko to ma pomóc w wydostaniu się z miasta odsiadki.

Nowy Meksyk – osoby, które uważane są za idiotów nie mają prawa głosu.

Korea Południowa – koreańscy policjanci mają obowiązek zgłaszać wszelkie łapówki, jakie dostali od kierowców.

Szwecja – zabronione jest korzystanie z usług prostytutek. Ten zakaz nie dziwiłby może tak bardzo, gdyby nie to, że w Szwecji prostytucja jest legalna.

New Jersey – nielegalne jest noszenie kamizelki kuloodpornej, podczas gdy…popełnia się morderstwo.

Filipiny – obowiązuje tam dziwne prawo dotyczące zakazu poruszania się samochodów. W poniedziałki nie mogą jeździć pojazdy z rejestracją zaczynającą się od 1 lub 2, we wtorki – 3 lub 4, w środy – 5 lub 6, w czwartki – 7 lub 8, a od piątku do 24:00 w niedzielę – 9 lub 0.

Denver – pod groźbą więzienia nie wolno pożyczać sąsiadom odkurzacza.

Vigevano (Włochy) – wysokim mandatem możemy zostać ukarani, jeśli będziemy siedzieli w cieniu posągów.

Tanzania – nie można posiadać włosów, których długość wynosi więcej niż 36 cm. W Tanzanii również obowiązuje oryginalna przysięga małżeńska, którą musi złożyć pan młody: „niech się wykrwawię, niech mnie piorun roztrzaska, nich mnie zeżre krokodyl, niech ogłuchnę i oślepnę, niech stanę się żebrakiem, jeśli oszukam lub opuszczę żonę”.

Pekin – brzydka kobieta nie ma prawa wstępu do wielu barów czy kawiarni. Ciekawe tylko, jakie kryteria urody tam obowiązują i w związku z tym, jaką kobietą uznaje się za brzydką.

Sacco (Missouri, USA) – nie wolno kobietom nosić kapeluszy, które mogłyby przerazić dzieci, zwierzęta i osoby wrażliwe.

Ateny – zabronione jest prowadzenie samochodu w stroju kąpielowym.

Oregon (USA) – dziewczętom poniżej osiemnastego roku życia zakazane jest picie kawy w miejscach publicznych po godz. 19.

Begal (Indie) – w teatrze i kinie obowiązuje zakaz prezentowania scen pocałunku. Ministerstwo Oświaty orzekło, że sceny erotyczne powodują zmiękczenie mózgu.

Kalifornia – osobom bez uprawnień myśliwskich zabrania się stawiać pułapki na myszy.

Indonezja – masturbacja karana jest ścięciem głowy.

Rumunia – obowiązuje zakaz wjazdu na teren kraju brudnym samochodem.

Jak widać, lista zakazów i praw obowiązujących zagranicą jest naprawdę długa, a to i tak tylko niewielki ułamek wszystkich istniejących przepisów. „Jeśli więc wybierasz się na wakacje i chcesz uniknąć problemów z prawem, zapoznaj się z odpowiednim kodeksem karnym. Trafienie do więzienia np. za słuchanie w niedzielę radiowych audycji rozrywkowych (Maine, USA) czy za noszenie spódniczek mini (Tanzania) chyba nie będzie najlepszym zakończeniem urlopu. Pamiętajmy więc, że przezorny zawsze ubezpieczony, dlatego lepiej dmuchać na zimne i zachowywać się tak, jak należy w danym kraju. Nawet, jeśli wyda nam się to niedorzeczne i absurdalne” – ostrzega Jola z portali www.sky4fly.com.pl.

http://www.24.pl/najdziwniejsze-prawa-na-swiecie/
piotrek
VIP
VIP
 
Posty: 1475
Dołączył(a): 30 września 2010, 10:54

Re: Dowcipy. Zbiór żartów kawałów

Postprzez Zynek6 » 11 października 2014, 07:27

Przed lustrem zajączek wyciska coś z twarzy...
Podchodzi drugi i się go pyta, syfki...syfki...
Zając odpowiada, nie ŚRUCIKI...
Avatar użytkownika
Zynek6
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
 
Posty: 464
Dołączył(a): 19 kwietnia 2013, 21:33

Re: Dowcipy. Zbiór żartów kawałów

Postprzez piotrek » 22 października 2014, 18:10

to jest prawdziwe :) Bareja na to nie wpadł ....

http://www.tvn24.pl/dworcowy-absurd-w-n ... 548,s.html
piotrek
VIP
VIP
 
Posty: 1475
Dołączył(a): 30 września 2010, 10:54

Re: Dowcipy. Zbiór żartów kawałów

Postprzez Sven » 25 listopada 2014, 20:05

Znaleziony gdzieś w seci podpisany przez "z pamiętnika młodej lekarki " co jeszcze bardziej mnie poturlało :) Polakom w najgorszych chwilach przynajmniej humor pozostaje

Przychodzi leśny dziadek z PKW do doktora; puk, puk - Co panu dolega? Słyszę głosy! - Jakie? Nie ważne!
Sven
Mistrz
Mistrz
 
Posty: 91
Dołączył(a): 8 kwietnia 2014, 02:48

Re: Dowcipy. Zbiór żartów kawałów

Postprzez piotrek » 26 listopada 2014, 18:14

Zdarzyło się pewnego dnia tak, ze misjonarz odkrył jeszcze niewiernego poganina gdzieś za Augustowem. Natychmiast zabrał się za nawracanie. Odmóżdżał go z tydzień a w końcu przyszedł czas chrztu.
- od tej pory nie nazywasz się Wijomir tylko Piotr i jesteś chrześcijaninem. Pamiętaj, ze jutro jest piątek i nie wolno ci jeść mięsa.
Nazajutrz wpada do Piotra zobaczyć jak się żyje nowej owieczce, a ten siedzi przy stole i wcina wieprza.
- ależ Piotrze, przecież nie wolno wieprza w piątek!
- ależ ojcze, to nie jest wieprz tylko szczupak. Ochrzicłem go tak jak ty mnie. Polałem woda i powiedziałem : od teraz jesteś szczupakiem, a nie wieprzem!
piotrek
VIP
VIP
 
Posty: 1475
Dołączył(a): 30 września 2010, 10:54

Re: Dowcipy. Zbiór żartów kawałów

Postprzez clep » 9 grudnia 2014, 10:28

Leci blondynka samolotem obok bardzo inteligentnego,wszystko wiedzącego biznesmena strasznie lubiącego hazard i po kilku minutach lotu:
- Zagra pani w coś ze mną?
- Nie, dziękuje
- A może jednak.
- Nie, nie.
- Nooo, bardzo panią proszę.
- Ehhh, no dobra.
- No to tak: ja pani zadaje pytanie i jeżeli pani nie odpowie, to daje mi pani 5 dolarów, a jeżeli ja nie odpowiem na pani pytanie to ja pani daję 5 tysięcy dolarów. To jak, ok?
- Ehhh, ok.
No to biznesmen zadaje 1 pytanie:
- Jaka jest odległość między słońcem a księżycem?
Blondynka myśli i myśli:
-Eeeee... mmmm... niestety nie wiem.
Daje mu 5 dolców, po czym sama zadaje pytanie:
- Co to jest: wchodzi pod górkę na dwóch nogach, a schodzi na trzech?
Wszystko wiedzący ciągle myśli i myśli i ciągle nie może znaleźć odpowiedzi, więc dzwoni do jednego kolegi, drugiego, trzeciego, żaden z nich nie wie. Cały zdenerwowany, że może przegrać pyta się jeszcze wszystkich pasażerów samolotu, ale nikt nie wie. Po kilku minutach nerwówki w końcu się poddał i dał blondynce te 5 tysięcy dolarów i pyta się jej:
- To co to jest to co wchodzi pod górę na 2 nogach, a schodzi na trzech.
Na to blondynka daje mu 5 dolarów...
clep
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): 9 października 2014, 15:12

Re: Dowcipy. Zbiór żartów kawałów

Postprzez Ada424 » 23 grudnia 2014, 20:50

Mój ulubiony kawał w stylu Chucka Norrisa ^ ^

Jakie jest ulubione Danie Chucka Norrisa? :DDanie w Mordę :D hihi
Ada424
Debiutant
Debiutant
 
Posty: 6
Dołączył(a): 23 grudnia 2014, 20:16

Re: Dowcipy. Zbiór żartów kawałów

Postprzez Syndrom » 13 lutego 2015, 08:07

Mąż dobiera się do żony. Ale ta narzeka:
- Oj, kochanie, dzisiaj boli mnie głowa.
- To może ja skoczę do sąsiadki po tabletkę i wrócę za godzinkę...
Avatar użytkownika
Syndrom
Debiutant
Debiutant
 
Posty: 7
Dołączył(a): 23 marca 2013, 11:44

Re: Dowcipy. Zbiór żartów kawałów

Postprzez ediwonder » 13 lutego 2015, 11:47

W przedziale w pociągu naprzeciwko starszego pana siedzi ładniutka, młodziutka dziewczyna w mini spódniczce. Mężczyzna zerka i zerka na jej nogi, w końcu mówi:
- Czy byłaby pani tak łaskawa i zakryła kolanka? I pani będzie cieplej, i ja drżeć przestanę...
ediwonder
Debiutant
Debiutant
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 lutego 2015, 20:54

Re: Dowcipy. Zbiór żartów kawałów

Postprzez maroony » 23 lutego 2015, 16:10

Ranek w akademiku. Student pierwszego roku mówi:
- Chodźmy na zajęcia, bo się spóźnimy!
Student drugiego roku na to:
-E, pośpijmy jeszcze...
Student trzeciego roku:
- Może skoczmy na piwo?
Student czwartego roku:
- Może od razu na wódkę?
Jako, że nie mogli się dogadać, udali się do studenta piątego roku, by ich rozsądził. Ten zarządził:
- Rzućmy monetą. Jak wypadnie orzeł, pijemy wódkę. Jak reszka - idziemy na piwo. Jak stanie na kancie - śpimy dalej. Jak zawiśnie w powietrzu - idziemy na zajęcia.
maroony
Debiutant
Debiutant
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 lutego 2015, 15:40

Re: Dowcipy. Zbiór żartów kawałów

Postprzez luc » 1 marca 2015, 22:15

Z basha,ale chyba na czasie:
<Rudolf> Ma ktoś Fifty Shades of Grey w wersji cyfrowej?
<Risthar> #4e5054, #272727, #282828, #292929, #2b2b2b, #2c2c2c,
#2e2e2e, #313131, #323232, #343434, #353535, #373737,
#393939, #3a3a3a, #3a3a3a, #3c3c3c, #3f3f3f, #404040,
#424242, #444444, #454545, #474747, #484848, #4a4a4a,
#4b4b4b, #3d3d3d, #3e3e3e, #505050, #515151, #535353,
#565656, #575757, #585858, #595959, #5b5b5b, #5c5c5c,
#5e5e5e, #616161, #626262, #646464, #656565, #676767,
#6a6a6a, #6b6b6b, #6c6c6c, #6d6d6d, #6f6f6f, #727272,
#737373, #757575
<Risthar> Proszę.
<Tirruth> lol
Avatar użytkownika
luc
VIP
VIP
 
Posty: 1026
Dołączył(a): 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: Dowcipy. Zbiór żartów kawałów

Postprzez darkonel » 1 marca 2015, 22:55

Dobre :) ale #4e5054 nie należy do tej kategorii niestety
darkonel
Guru
Guru
 
Posty: 153
Dołączył(a): 18 lipca 2010, 19:58

Re: Dowcipy. Zbiór żartów kawałów

Postprzez jasonx » 19 marca 2015, 13:26

Przebudzenia po upojeniu alkoholowym:

- na Kopciuszka - budzisz się w jednym bucie;
- na Rejtana - budzisz się pod drzwiami z rozdartą koszulą;
- na Królewnę Śnieżkę - budzisz się i dostrzegasz jeszcze siedmiu nieprzytomnych facetów;
- na Czerwonego Kapturka - budzisz się w łóżku babci;
- na Krzysztofa Kolumba - budzisz się i nie wiesz, gdzie jesteś;
- na Śpiącą Królewnę - budzisz się i czujesz, że ktoś cię całuje, otwierasz oczy i widzisz, że pies ci mordę liże.
jasonx
Debiutant
Debiutant
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18 marca 2015, 09:36

Re: Dowcipy. Zbiór żartów kawałów

Postprzez borsuk 1.8 » 19 marca 2015, 20:22

Dobry mechanik-Kulfon
borsuk 1.8
VIP
VIP
 
Posty: 723
Dołączył(a): 5 listopada 2011, 18:19

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Śmiechomania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości