Czy imie Janusz to nadal obciach??

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

Czy imie Janusz to nadal obciach??

Postprzez Public Enemy » 7 sierpnia 2018, 23:38

Od kilku lat słysze że Janusz to imie z którego sie szydzi.A to Janusze byznesu,Janusze mechaniki itd..Ogolnie imie o którym można powiedziec wiocha albo dziadostwo. Imie które jest synonimem kiczu i tandety. Nie trafionego interesu...Czy wciąż taak jest?? Na te małpy gadaja własnie że to Janusze...
Obrazek

Obrazek
Public Enemy
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Re: Czy imie Janusz to nadal obciach??

Postprzez luc_ponownie » 10 sierpnia 2018, 21:58

No w sumie... lepsze takie jak Alfons czy Adolf ;) :P Już nie mówiąc o tym,że lepiej Janusz jak Jarosław. Ale niestety o imieniu Janusz to prawda,że obciachowe.Taki sam problem mają Sebastiany. (Seba).

A co do memów - wolę te o Ukraińcach:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
luc_ponownie
Ekspert
Ekspert

Postprzez dragoness » 11 sierpnia 2018, 00:10

Matko, jakie prymitywne.
dragoness
VIP
VIP

Postprzez luc_ponownie » 11 sierpnia 2018, 19:23

Tzw. "memy" internetowe najczęściej takie są. Niestety te o Małpach-"Januszach" to często nawet prymitywne nie są tylko żenujące:

Obrazek
luc_ponownie
Ekspert
Ekspert

Postprzez L3mon » 20 sierpnia 2018, 13:33

Nie wiem kto tworzy te mamy, ale mam nadzieję, że nie będę miała nigdy z nim do czynienia. W sumie trochę żal mi mężczyzn o imieniu Janusz, nie wiem skąd się to wzięło że to imę tak źle się kojarzy.
L3mon
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Postprzez ruda33 » 21 sierpnia 2018, 16:55

Janusz jak każde imie on sobie nie wybierał tylko idioci uważają za obciach każde imie może być obciachem jak ktoś jest głupi .
ruda33
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez luc_ponownie » 21 sierpnia 2018, 20:18

Mamy to tworzą faceci którzy z nimi w łóżku ten tego ;) A te "memy" to różnie - podejrzewam,że głównie dzieciaki i młodzież

Imię jak każde,lecz niestety w slangu internetowym i młodzieżowym stało się niestety symbolem.I to niezbyt fajnym symbolem.
luc_ponownie
Ekspert
Ekspert

Postprzez michal29 » 21 sierpnia 2018, 21:37

Ja mysle ze janusz jest ok:D
michal29
Obyty
Obyty

Postprzez Tulix » 26 sierpnia 2018, 00:59

W mojej opinii obciach to Maurycy albo Euzebiusz. Chociaż jak mają klasę to wyśmiewacz milknie i sp***la w podskokach (znam przypadki).
Jest jakieś takie dziwne lobbowanie na sieci, że polskie imiona to obciach, hańba i że w ogóle to Brajan jest ok, no bo światowe. Ciekawy jestem ile osób tutaj - ze stażem życiowym większym niż 20 (czyli spodziewam się dwóch odpowiedzi albo trzech;p ) - odpowie że mi szwagier Janusz pomógł kłaść dach domu itp. Jeśli Janusz to imię typowo polskie, to czemu jest wyśmiewane? A ilu z Was ma mamę Grażynę, Halinę, Elżbietę?. Po cholerę wyśmiewać coś swojego. Chyba że nie będziecie mieć problemu z typowym śwagrem Muhhamadem, ci się przecież w Europie mnożą jak komary.

Żaden obciach wg mnie, plus w naszym systemie to nie Ty wybierasz sobie imię (i religię..). Ale patrzac na wszystkei środowiska konserwatywne - ciężko praujemy na jakiś status naszej lokalnej społeczności (co nie?).

Ale pochodzenie, wolę ze ojców należy szanować! Tak mnie wychowano i myślę że nie jestem sam. Myślę zę myślący ludzie tutaj odpowiedzą podobnie.
Tulix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez dragoness » 26 sierpnia 2018, 10:17

Nie mam pojęcia, kto wymyślił mitycznych "buraków"; Janusza i Grazynę, ale to krzywdzące. Już wolę Sebka i Karynę.
dragoness
VIP
VIP

Postprzez girlwithpower » 26 sierpnia 2018, 12:58

To bezsensowne i niektórzy powinni czuć się urażeni. To jakie mamy imię przecież nie zależy od nas, tylko od naszych rodziców, tak samo jak rodziny się nie wybiera.
girlwithpower
Obyty
Obyty

Postprzez luc_ponownie » 26 sierpnia 2018, 13:26

Pani nie zna się Dragoness: Sebek i Karyna to są dzieci Janusza i Grażyny :P Wnuki to właśnie Brajanek i Dżesika (nie Jessica.ale po polsku Dżesika bo Sebki i Karyny mówią w Polglish)

A Halinka to siedzi w biurze ;) http://www.pani-halinka.pl/

Tulix napisał(a):Jest jakieś takie dziwne lobbowanie na sieci, że polskie imiona to obciach, hańba

To akurat nie jest to "lobbowanie",to jest naśmiewanie się z "Polskich wad narodowych".Niestety poprzez przenoszenie pewnych negatywnych stereotypów na imiona.
girlwithpower napisał(a):To bezsensowne i niektórzy powinni czuć się urażeni. To jakie mamy imię przecież nie zależy od nas, tylko od naszych rodziców, tak samo jak rodziny się nie wybiera.

Owszem,ale to po prostu przenoszenie pewnych zjawisk na imiona. Jak wymyślono,że imię Alfons to określenie dotyczące sutenera,to też osoby o tym imieniu na pewno nie były zadowolone.Zjawiska językowe,niestety.

Może wrzucę to z jednego z internetowych słowników "slangu" co to znaczy Janusz według tego słownictwa:
Mężczyzna w wieku średnim. Najczęściej posiada wąsa. Chodzi w skarpetkach do sandałów i część swojego dnia spędza przed telewizorem, pijąc alkohol. Janusz próbuje zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy często kradnąc lub wykorzystując rzeczy i ludzi. Robi zakupy w Biedronce. Ma pełno świeżaków. Jego żoną jest Grażyna.

Z tym,że sedno znaczenia:
Prawdziwego Janusza charakteryzuje nie tyle wygląd i ubiór, ile "małomiasteczkowość, ignorancja oraz święte przekonanie, że wie lepiej"

Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,21774346,janusze-grazyny-i-seby-eksperci-z-pwn-tlumacza-co-to-wlasciwie.html
http://www.dziennikzachodni.pl/styl-zycia/luzik/a/kim-jest-janusz-to-popularne-okreslenie-wsrod-mlodziezy-ma-definicje,12053030/
również:
Osoba, która się słabo zna lub wcale się nie zna w danej dziedzinie. Np.Janusz Budownictwa/Biznesu.
luc_ponownie
Ekspert
Ekspert

Postprzez dragoness » 26 sierpnia 2018, 14:33

Rany, ja to wszystko rozumiem, zjawisko językowe jest mi znane, ale to nadal krzywdzące, niestety. Swoją drogą rodzice powinni więcej myśleć przy nadawaniu imion dzieciom. Włos się na głowie jeży....
dragoness
VIP
VIP

Postprzez żbik » 27 sierpnia 2018, 21:57

dragoness napisał(a):Matko, jakie prymitywne.

No widzisz, a nie wiem czy wiesz, ale jest takie imię Prymityw. Obchodzi imieniny 18 lipca i 27 listopada. To tak jakbyś powiedziała "jakie to januszne" :)
żbik
Guru
Guru

Postprzez żbik » 27 sierpnia 2018, 22:05

Tulix napisał(a):W mojej opinii obciach to Maurycy albo Euzebiusz. Chociaż jak mają klasę to wyśmiewacz milknie i sp***la w podskokach (znam przypadki).
Jest jakieś takie dziwne lobbowanie na sieci, że polskie imiona to obciach, hańba i że w ogóle to Brajan jest ok, no bo światowe. Ciekawy jestem ile osób tutaj - ze stażem życiowym większym niż 20 (czyli spodziewam się dwóch odpowiedzi albo trzech;p ) - odpowie że mi szwagier Janusz pomógł kłaść dach domu itp. Jeśli Janusz to imię typowo polskie, to czemu jest wyśmiewane? A ilu z Was ma mamę Grażynę, Halinę, Elżbietę?. Po cholerę wyśmiewać coś swojego. Chyba że nie będziecie mieć problemu z typowym śwagrem Muhhamadem, ci się przecież w Europie mnożą jak komary.

Żaden obciach wg mnie, plus w naszym systemie to nie Ty wybierasz sobie imię (i religię..). Ale patrzac na wszystkei środowiska konserwatywne - ciężko praujemy na jakiś status naszej lokalnej społeczności (co nie?).

Ale pochodzenie, wolę ze ojców należy szanować! Tak mnie wychowano i myślę że nie jestem sam. Myślę zę myślący ludzie tutaj odpowiedzą podobnie.

Akurat wszystkie wymienione przez Ciebie imiona nie są polskie. Są jedynie spolszczone, jak Brajan i Dżesika. Różnica jest tylko taka, że o tamtych słyszysz od dawna, a te od niedawna. Dla rówieśników Brajana będzie to tak samo normalne imię jak każde inne. Nie ma czegoś takiego jak "polskie imiona", są co najwyżej popularne w Polsce imiona, a jeśli mówimy o rodzimych imionach, to są to imiona słowiańskie. Co ciekawe, chociaż to one są właśnie NASZE, to poza kilkoma jak np Wojciech czy Stanisław są rzadko nadawane.

Nie wiem co to jest ten "nasz system", ale masz prawo wybrać sobie taką religię, jaka Ci odpowiada, możesz także pozostać areligijny i możesz to zrobić w każdej chwili i wielokrotnie bez ograniczeń. Co do imienia to wymaga to drogi urzędowej, ale też można je sobie zmienić.
żbik
Guru
Guru

Następna strona

Powrót do Wolna strefa