Czy znacie dobrego psychologa?

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen. Tutaj znajdują się tematy zawierające opinie o restauracjach, pizzeriach, lekarzach, fryzjerach itp.

Moderator: paul_proteus

Re: Czy znacie dobrego psychologa?

Postprzez koriotka » 25 maja 2015, 19:17

a psyholog dzieciecy?
koriotka
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
 
Posty: 23
Dołączył(a): 18 marca 2015, 16:57

Re: Czy znacie dobrego psychologa?

Postprzez Obi60 » 25 maja 2015, 20:15

Mgr.Sieradzka-Gągol na J.Pawła
Obi60
Debiutant
Debiutant
 
Posty: 9
Dołączył(a): 17 marca 2014, 14:55

Re: Czy znacie dobrego psychologa?

Postprzez marcin010 » 27 maja 2015, 14:15

Polecam Pana Grzegorza Sodę
marcin010
Debiutant
Debiutant
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 maja 2015, 14:02

Re: Czy znacie dobrego psychologa?

Postprzez kinga_75 » 29 maja 2015, 14:42

Witam

Chciałam prosić o informację odnośnie refundacji z NFZ za wizyty u psychologa. Od kogo należy mieć skierowanie? Wogóle jaka jest taka procedura.
Czy uważacie, ze lepiej prywatnie czy na NFZ do psychologa? I jeszcze jakby ktoś mógł powiedzieć jaka jest cena za prywatne wizyty? Bo może tak będzie szybciej, tylko nie ukrywam, że kwestia finansowa jest dla mnie jednak ważna.
kinga_75
Debiutant
Debiutant
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 maja 2015, 17:52

Re: Czy znacie dobrego psychologa?

Postprzez geralt » 29 maja 2015, 22:31

Skierowanie obowiązuje. Dostać je można od lekarza rodzinnego. Kolejki do wszystkich psychologów na NFZ są dość duże. Dobry psycholog pracuje tak samo dobrze na NFZ jak i prywatnie. Cena wizyty to około 70 zł.
geralt
Debiutant
Debiutant
 
Posty: 7
Dołączył(a): 20 marca 2012, 22:12

Re: Czy znacie dobrego psychologa?

Postprzez addam » 8 czerwca 2015, 13:44

Dzień dobry
Czy ktoś może się orientuje czy Pani Jolanta Firak - Tora przyjmuje również na NFZ poza poradnią w szpitalu? Chciałem do niej się zapisać, niestety godziny pracy poradni w szpitalu to uniemożliwiają.
addam
Debiutant
Debiutant
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 czerwca 2015, 13:39

Re: Czy znacie dobrego psychologa?

Postprzez bodek66 » 6 lipca 2015, 15:48

Witam

Kiedyś spędziłem pół roku w krakowie na oddziale nerwic. Miałem kontakt z dobrymi psychologami i różnego wieku. To była terapia grupowa, 10 osób.
Nie kłamię nic - 9 z nich chciało prowadzić terapię z psychologiem najstarszym. To była Kobieta. Nie mówię, że była stara, ale była to babka koło 50-tki, i z nią rozmowa przebiegała zupełnie inaczej niż z innymi, młodymi psychologami. A wierzcie, nie jest łatwo wyjść na środek sali gdzie wszyscy dookoła ciebie siedzą i patrzą na Ciebie jak Ty i psycholog gadacie o sobie.
Po kilkunastu latach ożeniłem się, i zaczęły się problemy w małżeństwie. Nie spekulujcie, że to ciągnie się latami bo to nie ma nic wspólnego z tym co było kiedyś, po prostu musieliśmy skorzystać z pomocy psychologa. Kilka prób - nieudanych - bardzo młodzi i niedoświadczeni psycholodzy. Potem udało nam się znaleźć babkę w Chorzowie. Pani ZACHARIASZ. Świetny psycholog sądowy. Z nią czułem, że rozmowa idzie, ale ni tak jak znajomy ze znajomym. Tak jak trzeba. Konkret.
Moja matka jest po wylewie, i od pani Zachariasz dowiedziałem się, że ludzie po wylewie cechuje złośliwość, o czym przekonała się moja Żona. Podejmowaliśmy nie raz ten temat z panią psycholog, Moja matka ma już 60 lat i Pani Zachariasz tłumaczy to żonie, że nie warto, na prawdę nie warto się tym przejmować ani podejmować jakichkolwiek działań, prób wyjaśnienia, prób rozmowy z nią - bo to kompletnie nic nie da, tym bardziej, że jest to już osoba starsza. Wie to z doświadczenia, że to po prostu nic nie da. Wzburzy się tylko kupę kurzu a i tak nic z tego nie wyjdzie. Należy ograniczyć kontakt. Babka mówi po ludzku, od czasu do czasu jechać na obiadek i będzie dobrze. Jak człowiek.
Potem, Żona poszła do pan Górniaka i ten powiedział jej dokładnie, ale to dokładnie na odwrót. Trzeba walczyć, postawić na swoim, nie dać się tak traktować, tupnąć nogą i powiedzieć NIE, że co to ma znaczyć, nie siedzieć po cichu, że z takimi osobami jak moja matka to trzeba krótko....
Żona, mówiła, że powiedziała panu Górniakowi o wylewie mojej matki, a ten mimo to mówił jej tak jak mówił.
Pani zachariasz powiedziała mojej Żonie wprost, że jeżeli nie będzie Pani próbować zapanować nad swoimi emocjami to mąż Panią zostawi. Nie zostawiłem, natomiast nadal jestem szantażowany przez moją żonę i molestowany psychicznie, m.in. dzięki panu Górniakowi, który nagadał Żonie, że musi być konsekwentna w działaniu, i że jeżeli coś jej się nie podoba to musi pokazać mi, że zrobi po swojemu. Żona wyjechała, zabrała dziecko. Najpierw wybieram się do Pani Zachariasz na śląsk, potem jeżeli zbiorę się na odwagę do pana Górniaka, powiedzieć mu, jak jego pozytywne nastawianie człowieka wpłynęło na rodzinę.

Przyznaję, sam nie byłem u niego na ani jednym spotkaniu, ale z tego co mówiła mi moja Żona, co on jej mówił, a jej się to tak bardzo spodobało, to dla mnie nie jest on psychologiem. Uważam, że mówi to, co jego klient (nie pacjent) chce usłyszeć, bez głębszego zapoznania się z problemem, Będąc u Pani Zachariasz, najpierw sam, powiedziała mi, że musimy przyjść razem z Żoną, wtedy będzie to miało jakiś sens. Pan Górniak tak nie mówił. A jak chciałem iść, z Żoną ja sam to Żonka sprytnie się wywinęła z tego.

Mówię to tylko i wyłącznie w oparciu na swoim przykładzie i na podstawie własnych odczuć. Bardzo proszę nie odbierajcie tego żle, ale uważam, że psycholog powinien trochę bardziej postarać się zgłębić problem a nie tylko nastawiać i podbudowywać pozytywnie do życia poprzez walkę z innymi, nie patrząc czy to człowiek chory czy nie.

A przy okazji, jeżeli są tu panowie którzy mają problem z żonami a nie wiedzą jak to nazwać to poczytajcie o przemocy psychicznej chłodnej i gorącej.
Im większa świadomość z czym a potem z kim mamy doi czynienia tym lepiej.

Pozdrawiam
bodek66
Debiutant
Debiutant
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 marca 2015, 10:56

Re: Czy znacie dobrego psychologa?

Postprzez mokoro » 25 stycznia 2016, 08:16

Również słyszałam mnóstwo pozytywnych opinii o pani Zachariasz
mokoro
Debiutant
Debiutant
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 stycznia 2016, 14:12

Re: Czy znacie dobrego psychologa?

Postprzez yk3lw1 » 23 grudnia 2017, 19:52

A czy ktoś korzystał z pomocy Magdalena Węgrzyn Grasela ??
yk3lw1
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 34
Dołączył(a): 20 grudnia 2013, 15:06

Re: Czy znacie dobrego psychologa?

Postprzez ninajot » 17 czerwca 2018, 18:29

Jeśli chodzi o dzieci to ja ze swojej strony polecam Panią psycholog z ośrodka LOGOS DTR na warszawskim Targówku ( osiedle zielone zacisze ). Chodziłam tam z synem na terapię po tym jak wykryto u niego zespół Aspergera. Zaproponowano nam terapię behawioralną i zajęcia z intergracji sensorycznej. Po kilku miesiącach widzę znaczną poprawę i jestem wdziećzna za dobrą opiekę nad moim dzieckiem. Szybkie terminy i rozsądne ceny.
ninajot
Debiutant
Debiutant
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1 września 2017, 17:43

Re: Czy znacie dobrego psychologa?

Postprzez biosqn » 18 czerwca 2018, 09:21

ninajot napisał(a):Jeśli chodzi o dzieci to ja ze swojej strony polecam Panią psycholog z ośrodka LOGOS DTR na warszawskim Targówku ( osiedle zielone zacisze ). Chodziłam tam z synem na terapię po tym jak wykryto u niego zespół Aspergera. Zaproponowano nam terapię behawioralną i zajęcia z integracji sensorycznej. Po kilku miesiącach widzę znaczną poprawę i jestem wdzięczna za dobrą opiekę nad moim dzieckiem. Szybkie terminy i rozsądne ceny.

Mam zespół aspergera i jeżdżenie z jasła do wwa pokazuje, że nie masz na co pieniędzy wydawać! Sama powinnaś się zajmować synem a nie jacyś specjaliści... To nie jest niepełnosprawna osoba! Ogólnie chodzi o to, że każdy jest inny i nie koniecznie to co jest dobre dla jednego aspi jest dobre dla drugiego!
biosqn
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
 
Posty: 29
Dołączył(a): 13 maja 2018, 19:52

Re: Czy znacie dobrego psychologa?

Postprzez Public Enemy » 18 czerwca 2018, 22:03

Dr Michalczyk.Tylko nie wiem czy dalej jest w Elixirze.
Public Enemy
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
 
Posty: 263
Dołączył(a): 17 grudnia 2012, 19:58

Re: Czy znacie dobrego psychologa?

Postprzez gestalt » 28 czerwca 2018, 22:42

znamy, nie znamy.
Warto zajrzeć na listę PTP (polskie towarzystwo psychologiczne) i tamtejszą listę certyfikowanych psychologów. Ponadto, są różne podejścia do psychoterapii, w tych możesz zorientować się np z ksiażki J. Aleksandrowicza, "Psychoterapia Poradnik dla pacjentów" - i jeśli masz preferencję, to sprawdzić odpowiednie towarzystwa zawodowe, np. towrzystwo terapii behawioralnej, i np. napisać do nich z prośbą o polecenie w regionie kogoś, kogo certyfikowali. Chociaż w dobie RODO nwm, czy mogą tak ot dać dane, może jeśli os. wyraziła zgodę...
gestalt
Debiutant
Debiutant
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 czerwca 2018, 22:38

Re: Czy znacie dobrego psychologa?

Postprzez bisko9 » 17 lipca 2018, 10:34

Sprawdź tego tutaj http://gabinetyszansa.pl Bardzo dobry i rzeczowy, na pewno Ci pomoże rozwiązać problemy.
bisko9
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): 16 maja 2018, 10:01

Re: Czy znacie dobrego psychologa?

Postprzez anka88 » 21 listopada 2018, 11:01

a słyszał ktoś o stosowaniu suplementu diety na depresję? Psycholog zgasił mnie, że moim problem nie jest depresja sama w sobie tylko brak witamin i minerałów. Znalazłam cos takiego https://azdrowia.pl/depresin-ceneo-alle ... wania.html - wygląda rozsądnie. Macie jakieś zdanie na ten temat?
anka88
Debiutant
Debiutant
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 listopada 2018, 20:33

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości