Studia, Co warto studiowac?

Forum o Jasielskich szkołach

Moderatorzy: hanka, paul_proteus

Re: Studia, Co warto studiowac?

Postprzez luc » 10 maja 2015, 21:09

człowiek z lasu napisał(a):W polskiej telewizyjnej propagandzie, nawet Katar ma problemy. Francja jest potęgą i nic tego nie zmieni.

A to to akurat nie propaganda. Za 20-30 lat to w najlepszym razie będą mieć problem z odłączeniem się kalifatu Marsylii. Podatek dochodowy w przypadku najbogatszych rzędu 75% to też idiotyzm.Oczywiście nie jestem za tym,żeby obciążać ludzi biednych kosztami utrzymania państwa ale przy czymś takim to jakie firmy u nich zostaną :?: Nawet Depardieu romansował od tego z Rosją i Rosyjskim obywatelstwem,choć teraz wrócił jak syn marnotrawny (bojąc się,że jego też obejmą sankcjami i tyle :P )

Nie żebym porównywał z Polską i tutejszym neokolonializmem dzięki któremu nas już prawie zupełnie wydrenowano,ale niestety za 20-30 lat to jeśli nie będzie wojny - Niemcy będą jeszcze bogatsze,z Anglią może być różnie (ale pewnie też będzie stosunkowo bogata), Rosja będzie handlować kopalinami po staremu,USA trochę podupadnie ale będzie ciągnąć - a bardziej liczyć się będą Chiny i Indie. To po prostu nieuniknione.Przy czym Chiny będą musiały się uporać z demografią (polityka jednego dziecka sprawiła,że będzie tam niebawem mnóstwo staruszków i za mało kobiet) i kilkoma innymi poważnymi problemami a Indie bardziej usamodzielnić (bo dziś podobnie jak Polska są uzależnione od światowych korporacji)

A Francja ? Francja nie zrobi kroku do przodu. Wszystko na co stać Francję to dogonienie UK.
Ostatnio edytowano 10 maja 2015, 21:16 przez luc, łącznie edytowano 1 raz
luc
VIP
VIP

Postprzez człowiek z lasu » 10 maja 2015, 21:15

Chciałbym, żeby problemem Polski było dogonienie UK, której gospodarka dopiero w tym roku przegoniła Francję. Francja jest dobrym miejscem dla ludzi ambitnych i pracowitych, bez negatywnego wizerunku Polaka.
człowiek z lasu
VIP
VIP

Postprzez Emily » 10 maja 2015, 21:24

Powiem tak. Reforma oświaty 2015 ma za zadanie uwalić 40-50% maturzystów za pierwszym razem. Źle mi nie poszło, bo jak wiem po klasie, poszło gorzej. Ostatni przedmiot dodatkowy to będzie dla mnie wyrocznia. Nie jestem człowiekiem, który ma wszystkie oceny gdzieś. Więc na studiach, jeżeli pójdę na takie, jakie myślę to będę walczyć. Wyścig szczurów. Tak jest wszędzie. Zwłaszcza, że nie myślę kończyć po pierwszym stopniu.
Dlaczego francuski? Przecież nie białoruski... Osobiście myślę dodać sobie do francuskiego jeden język. Poprzeczka rośnie.
Emily
VIP
VIP

Postprzez gara » 11 maja 2015, 11:10

Emily, jeśli umiesz perfect angielski to zainwestuj w siebie i ogarnij francuski. Jeśli nie umiesz angielskiego to naucz się najpierw tego języka, a potem weź się za drugi.
gara
VIP
VIP

Postprzez Joziiin » 11 maja 2015, 12:07

gara napisał(a):Emily, jeśli umiesz perfect angielski to zainwestuj w siebie i ogarnij francuski. Jeśli nie umiesz angielskiego to naucz się najpierw tego języka, a potem weź się za drugi.

...żeby Ci było łatwiej ogarniać napisy na paczkach :hyhy:
Joziiin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez Emily » 12 maja 2015, 10:42

Joziiin napisał(a):
gara napisał(a):Emily, jeśli umiesz perfect angielski to zainwestuj w siebie i ogarnij francuski. Jeśli nie umiesz angielskiego to naucz się najpierw tego języka, a potem weź się za drugi.

...żeby Ci było łatwiej ogarniać napisy na paczkach :hyhy:

Mmmm... Jozin, takie bardzo na miejscu. Może jeszcze chiński będzie mi potrzebny? :cisza:
Emily
VIP
VIP

Postprzez SebaK » 19 maja 2015, 04:18

Zdecydowanie w Warszawie.
SebaK
Początkujący
Początkujący

Postprzez Emily » 23 maja 2015, 14:31

SebaK napisał(a):Zdecydowanie w Warszawie.

Z tego, co wiem, to chyba pytanie dotyczy tego, co warto studiować, a nie - gdzie warto. :cisza:
Emily
VIP
VIP

Postprzez choosen » 27 maja 2015, 10:52

Ja studiuję grafikę komputerową na WSE w Krakowie. Kierunek według mnie jest bardzo przyszłościowy i na pewno jak ktoś się przyłoży, to nie będzie narzekał na brak ofert zawodowych. Zresztą to potwierdzają znajomi absolwenci. W sumie było mi łatwiej, bo interesuję się grafiką i "od zawsze" tam sobie coś amatorsko rysowałem, renderowałem itp :)
choosen
Debiutant
Debiutant

Postprzez michałowa » 19 czerwca 2015, 17:19

Denerwują mnie takie pytania :wsciekly: Nie można studiować tego, co się opłaca, trzeb studiować to, co nas interesuje, tylko wtedy jest szansa, żeby być najlepszym w danej dziedzinie, zrobić karierę i zarabiać przyzwoicie. Niezależnie od tego czy wybierzecie studia na http://www.wsb.pl , uj-cie czy politechnice, najważniejsze jest to, żeby wybrać studia zgodne ze swoimi zainteresowaniami.
michałowa
Bywalec
Bywalec

Postprzez Emily » 20 czerwca 2015, 10:45

Reklama zawsze spoko.
Emily
VIP
VIP

Postprzez mateuszek » 26 czerwca 2015, 13:04

Ja z perspektywy czasu patrząd, gdybym dziś miał wybrać kierune studiów to bym wybrała trudny, uczący myślenia albo strategicznego, albo logicznego czy przestrzennego.
na przykład 'fizyka i modelowanie komputerowe' - jest taki kierunek gdzieś w Krakowie z tego co pamiętam. I wydaje mi sie, że właśnie skoro wiekszosc z nas nei pracuje w wyuczonym zawodzie to trzeba studiować taki, który gdzieś w pewnym stopniu nasz zainteresuje, ale też, który daje nam kompetencje przydatne na rynku pracy, bo po to sie studiuje.
mateuszek
Debiutant
Debiutant

Postprzez Emily » 27 czerwca 2015, 17:25

Pewnie, ktoś, kto zdawał historię lub wos lub polski, pójdzie na fizykę i modelowanie komputerowe. ;)
Emily
VIP
VIP

Postprzez pomarynka » 2 lipca 2015, 15:26

ci co zdają na maturze polski, wos, historię muszą sie z tym liczyć, ze nie czekają na nich studia techniczne. dlatego muszą albo mieć zainteresowania humanistyczne i być pasjonatami tego co będą chcieli robić w życiu, albo po prostu pododzić sie z losem bezrobotnego. niektórzy jeszcze sie próbują przekwalifikowywyać, ale z różnym skutkiem. ne ma dobrej odpowiedzi na pytanie co studiować, bo i tak mało ważne są w gruncie rzeczy studia w życiu.
pomarynka
Początkujący
Początkujący

Postprzez bmors82 » 8 lipca 2015, 13:09

Przesyt Magistrów niczego dobrego nie wróży, ale brak magistra tym bardziej nie pomoże. Studiować trzeba, nie tylko dla pracy, ale też dla siebie i rozwoju. No chyba, że się jest Zuckerbergiem...wtedy można się zastanowić.
bmors82
Debiutant
Debiutant

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szkoły i uczelnie