Studia, Co warto studiowac?

Forum o Jasielskich szkołach

Moderatorzy: hanka, paul_proteus

Re: Studia, Co warto studiowac?

Postprzez gerreiro16 » 18 sierpnia 2015, 14:12

Warto studiować fizjoterapie na WSPS, to bardzo dobry kierunek po którym na pewno znajdziemy pracę. Ponieważ jest wielu ludzi starszych i po wypadkach potrzebujących profesjonalnej rehabilitacji. A same studia nie są takie trudne jeśli ktoś się tym interesuje.
gerreiro16
Debiutant
Debiutant

Postprzez ajcik_ddR » 24 sierpnia 2015, 11:47

tylko polibuda da wam cos konkretnego na przyszlosc. Zadne awfy zadne humanistyczne. ja skonczylem robotyke i jestem bardzo zadowolony z pracy a jak widze swoich kumpli po studiach human jak sie mecza za 2000 zl to jest mi ich szkoda.
ajcik_ddR
Debiutant
Debiutant

Postprzez Tadzik74 » 27 sierpnia 2015, 22:12

Popieram głos powyżej, teraz humaniści w tym kraju kariery nie zrobią, tylko zawody stricte techniczne mają szansę się na rynku utrzymać.
Tadzik74
Doświadczony
Doświadczony

Postprzez michałowa » 28 sierpnia 2015, 23:37

Tyle, że nie każdy ma predyspozycje do kierunków technicznych. Mnie zainteresowało zarządzanie i inżynieria produkcji - http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-zarzadzania/zarzadzanie-i-inzynieria-produkcji. Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania to podobno jedna z lepszych niepublicznych uczelni techniczno-artystycznych, wszak połączenie jak dla mnie dosyć nietypowe.
michałowa
Bywalec
Bywalec

Postprzez Emily » 29 sierpnia 2015, 15:48

Tadzik74 napisał(a):Popieram głos powyżej, teraz humaniści w tym kraju kariery nie zrobią, tylko zawody stricte techniczne mają szansę się na rynku utrzymać.

Badz humanista i mecz sie na kierunkach technicznych, powodzenia!
Emily
VIP
VIP

Postprzez goska96 » 24 września 2015, 13:36

Oczywiście warto studiować kierunki techniczne, ale jeśli nie mamy do tego predyspozycji, po co się męczyć? Lepiej wybrać studia w Szczecinie na takim kierunku, jaki nas interesuje i mieć pewnośc, że będziemy robić w przyszłości to, co nas kręci ;)
goska96
Debiutant
Debiutant

Postprzez Tadzik74 » 5 października 2015, 14:39

Emily a kierunki biznesowe? Może w tym kierunku warto iść? Ostatnio nawet kolega z drugiego końca kraju zaczął studia na Uniwersytecie Zielonogórskim na kierunku Biznes Elektroniczny
Tadzik74
Doświadczony
Doświadczony

Postprzez dawidadamek90 » 8 października 2015, 11:31

gosiak19 napisał(a):Co waszym zdaniem warto studiowac? i na jakich uczelniach ? Zeby nie byc bezrobotnym mgr ?

studnia Ci nie zagwarantują zatrudnienia, ale na pewno Ci w tym ułatwią. Szczerze? Mnóstwo osób jest zatrudnionych w różnych branżach które kompletnie są niezgodne z ich wykształceniem. Najważniejsze jest opanowanie perfekcyjnie jakiegoś języka obcego. Dzięki temu w każdej korporacji dostaniesz pracę.
Mój znajomy skończył matematykę stosowaną i nie mógł nigdzie pracy znaleźć w tym kierunku. Teraz jest tłumaczem technicznym i nieźle na tym zarabia.
dawidadamek90
Debiutant
Debiutant

Postprzez hektorr89 » 12 października 2015, 14:28

Tadzik74 napisał(a):Emily a kierunki biznesowe? Może w tym kierunku warto iść? Ostatnio nawet kolega z drugiego końca kraju zaczął studia na Uniwersytecie Zielonogórskim na kierunku Biznes Elektroniczny

Studia na kierunkach ekonomicznych to raczej zły pomysł - studentów i absolwentów po tych kierunkach jest bowiem całkiem sporo, a pracy stosunkowo niewiele. Jeśli już chcecie kształcić się tym kierunku, to w czasie studiów zadbajcie o zdobycie jakiegoś doświadczenia w biznesie, np. na stażu lub praktyce, co powinno znacznie zwiększyć szanse na dobra pracę - polecam szczególnie zagranicą praktykę w jakiejś większej firmie. Jakby co to tutaj znalajdziecie trochę praktyk za granicą, m.in. związanych z biznesem, ekonomią: http://aiesec.pl/dla-studentow/wyjedz-n ... al-talents
hektorr89
Początkujący
Początkujący

Postprzez gosiaczek78 » 20 października 2015, 13:34

według mnie informatyka zawsze będzie na czasie. Mój mąż skończył i bez problemu znalazł pracę w dodatku dobrze płatną. W każdej firmie potrzebują informatyków.
gosiaczek78
Początkujący
Początkujący

Postprzez Karoles » 23 listopada 2015, 12:08

W tym momencie w cenie nadal jest informatyka, AiR, kognitywistyka może być też przyszłością i kierunki związane z genetyką. Poza tym nieśmiertelne prawo i medycyna.
Karoles
Debiutant
Debiutant

Postprzez Romeq77 » 30 listopada 2015, 18:55

Przede wszystkim powinno się wybrać kierunek studiów zgodny z zainteresowaniami i jak najbardziej nowoczesny. Wiem, że w ostatnim czasie furor robi kierunek coaching w organizacji dostępny m.in na http://www.wszop.edu.pl/oferta-edukacyjna/zarzadzanie-ii-stopnia/coaching-i-mentoring-w-organizacji,2,2,5634,54,4269. Myślę, że tak innowacyjna wiedza i umiejętności w połączeniu z pasją dają najlepsze owoce.
Romeq77
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Postprzez Jelonek » 1 grudnia 2015, 21:14

Teraz opłacaja sie techniczne uczelnie, albo jakas informatyka. :) programisci potrzebni bardzo sa
Jelonek
Początkujący
Początkujący

Postprzez Jasienka31 » 29 grudnia 2015, 21:15

Jelonek napisał(a):Teraz opłacaja sie techniczne uczelnie, albo jakas informatyka. :) programisci potrzebni bardzo sa

Jednak nie każdy może być informatykiem:) najlepsze studia lub szkoły zawodowe są zgodne z predyspozycjami i zainteresowaniami, a jeśli młoda osoba nie wie, co chce w życiu robić, powinna zgłosić się do doradcy zawodowego. Prywatnie, bo te spotkania w szkole to raczej pic na wodę. Na indywidualnym spotkaniu doradca ma dla Ciebie czas i o wiele więcej z niego wyniesiesz. Dodam, że moja dawna uczennica skorzystała z takiej konsultacji i zupełnie zmieniła swoje wcześniejsze plany, a wyszło jej to na dobre. Jest zadowolona z tego, co teraz robi, spełnia się i jest w tym zwyczajnie dobra.
Jasienka31
Debiutant
Debiutant

Postprzez PanTadeusz » 29 grudnia 2015, 21:18

a Najlepiej studiować co się lubi :) Jeśli nie zamierzasz pracować w kraju polecam Filologie Angielską :) ( każdy kraj otworem )
PanTadeusz
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szkoły i uczelnie