Angielski dla dziecka?

Forum o Jasielskich szkołach

Moderatorzy: hanka, paul_proteus

Re: Angielski dla dziecka?

Postprzez Bunkier » 25 sierpnia 2010, 21:08

N2N napisał(a):moja siostra nauczyła swoje dziecko mówić w ten sposób, że w jeden dzień ona mówiła do niego tylko po Polsku, a tato tylko po Angielsku, a drugi dzień na odwrót, tak od około 2 latek już. Gdy dziecko miało 6 lat niemal biegle potrafiło rozmawiać w 2 językach:) Teraz ma 8 lat i rozmawia i w jednym i w drugim języku. Tylko nie była to jakaś nauka typu wciskanie na siłe czegoś, tylko normalne rozmowy, przy normalnych czynnościach i mówienie do niego, pokazywanie różnych rzeczy i nazywanie ich:)

dokladnie tak, to jest chyba najlepsza metoda, znam wiele takich osob/rodzin ktore tak robia/robily i dzieci juz w wieku mniej wiecej 8 lat biegle mowia w 2 jezykach :)
Bunkier
Guru
Guru

Postprzez Ypsilon » 26 sierpnia 2010, 13:35

trus napisał(a):a jaka jest Twoja opinia na temat uczenia małych dzieci angielskiego?

jesli pytanie do mnie, to z dziecmi trzeba szczegolnie- poprzez zabawe chyba, gry, gitara itp. I pewnie bajki w jezyku docelowym nie zaszkodzą.
Ypsilon
VIP
VIP

Postprzez grzybel » 31 sierpnia 2010, 18:26

Pytanie do N2N:
Czy dziecko twojej siorki buduje gramatycznie - prawidłowo zdania w j. polskim?
grzybel
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez Ypsilon » 7 września 2010, 14:31

nawet nie dorastajc w otoczeniu dwujezycznym dziecko moze nie budowac pparwnie gramatycznych zdań w procesie nabywania jezyka. A potem jak bedzie, to juz zalezy od tego, ktore srodowsko bedzie przewazac. jak bedzie sie uczylo w U.K., i nawet mowilo w domu tylko po polsku, to i tak angielski moze przewazyc w takich sferach jak np. slownictwo z denej dziedziny.
Ypsilon
VIP
VIP

Postprzez N2N » 7 września 2010, 15:14

grzybel napisał(a):Pytanie do N2N:
Czy dziecko twojej siorki buduje gramatycznie - prawidłowo zdania w j. polskim?

tak, bez problemu rozmawia i buduje zdania po Polsku jak każde inne dziecko :) Wie, że j. polski to jego ojczysty, główny Język, a angielski jest dodatkowym. Naukę traktowało bardziej jako zabawę niż naukę :)
Ypsilon nie wiem skąd takie bzdury wymyśliłeś. Widać nigdy nie miałeś z takim czymś doczynienia
N2N
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez Ypsilon » 7 września 2010, 15:18

Zauwazylem, ze wszedzie tu "bzdury" zamieszczam :rotfl:
Nie slyszlas nigdy jak dziecko male tworzy swoja wlasna gramatyke? Pewnie nie. Wiesz juz napewno, ze dziecko w rodzinie nie bedzie mieszkalo w U.K? Bo jesli nie, to nie bylbym taki pewien co do dominacji j. angielskiego. Na Wyspach raczej mowia po angielsku.
Ypsilon
VIP
VIP

Postprzez Grześ » 7 września 2010, 16:13

Ypsilon napisał(a):Zauwazylem, ze wszedzie tu "bzdury" zamieszczam :rotfl:
Nie slyszlas nigdy jak dziecko male tworzy swoja wlasna gramatyke? Pewnie nie. Wiesz juz napewno, ze dziecko w rodzinie nie bedzie mieszkalo w U.K? Bo jesli nie, to nie bylbym taki pewien co do dominacji j. angielskiego. Na Wyspach raczej mowia po angielsku.

sam byłem w WB. Mieszkałem z bratem, którego dzieci od 3-go i 5 roku życia mieszkały na Wyspach, chodziły do angielskiej szkoły, a w domu posługiwały się j.polskim.
I dziś mają jedno 9 lat, drugie 11 i świetnie mówią zarówno po angielsku jak i po Polsku. Normalnie jak każdy składają zdania, piszą czytają. Także nie zgodzę się z tym co mówisz.
Grześ
Doświadczony
Doświadczony

Postprzez Ypsilon » 7 września 2010, 16:45

Nie swierdzlem kategorycznie, ze bedzie tak czy siak. napisalem, ze moze byc tak i tak, i nie ma sie co dziwic. To wlasciwie nigdy chyba nie jest tak , ze oba jezyki sa idealnie rowne. Komus moze na przyklad byc latwiej liczyc w danym jezyku i slownictwo z danej dzidziny moze mieć obszerniejsze niz w drugim. Po prostu. Kultura danego kraju tez może byc blizsza niż drugiego. A przynajmniej bardziej znajoma. Normalne.
Ypsilon
VIP
VIP

Postprzez monsoon » 28 października 2014, 11:44

Ja moje dziecko przygotowuję do czytania poprzez naukę pisania i kolorowanki. Znalazłem wiele trafnych wskazówek na tej stronie, warto zerknąć, coś może się przydać dla naszego dziecka :) http://babyonline.pl/kolorowanka-i-nauk ... 27,r1.html
pozdrawiam
monsoon
Weteran
Weteran

Postprzez anka86 » 19 listopada 2014, 09:47

Najlepiej dziecko uczyć przez codzienną rozmowę, wtedy wszystko szybko zapamięta i na dłużej.
anka86
Mistrz
Mistrz

Postprzez kratrun » 28 lutego 2015, 22:02

najlepiej jakieś prywatne korepetycje :)
kratrun
Mistrz
Mistrz

Postprzez SebaK » 19 maja 2015, 04:21

Na korepetycje.
SebaK
Początkujący
Początkujący

Postprzez alka34 » 23 września 2015, 08:45

Moja córka jest dość pojętna ale miała problem z mówieniem. Rozumiała wszystko ale nie potrafiła się odezwać. Miała w sobie wewnętrzna blokadę. Nauczycielka doradziła nam wakacje językowe tak więc córka w lipcu poleciała do Londynu. Wróciła bardzo zadowolona.Poznała miasto, wielu znajomych oraz zwiedziła wiele ciekawych miejsc. Aktualnie kursy takie są organizowane przez EF:
http://www.ef.pl/top/intensywny-kurs-angielskiego/ - Nie jest to takie tanie ale jest to obecnie najskuteczniejszy sposób nauki jezyka.Człowiek jest zmuszony do używania do w naturalnych sytuacjach.
alka34
Guru
Guru

Postprzez x_n » 23 września 2015, 08:55

alka34 napisał(a):Moja córka jest dość pojętna ale miała problem z mówieniem. Rozumiała wszystko ale nie potrafiła się odezwać. Miała w sobie wewnętrzna blokadę. Nauczycielka doradziła nam wakacje językowe tak więc córka w lipcu poleciała do Londynu. Wróciła bardzo zadowolona.Poznała miasto, wielu znajomych oraz zwiedziła wiele ciekawych miejsc. Aktualnie kursy takie są organizowane przez EF:
http://www.ef.pl/top/intensywny-kurs-angielskiego/ - Nie jest to takie tanie ale jest to obecnie najskuteczniejszy sposób nauki jezyka.Człowiek jest zmuszony do używania do w naturalnych sytuacjach.

Z doświadczenia wiem, że najtrudniej jest na początku. Z czasem jest lepiej - zwiększa się zasób słów oraz poznajemy zasady gramatyki.
x_n
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez synTadeusza » 8 grudnia 2015, 10:06

Jeśli kogoś nie stać na opłacenie takiego wyjazdu, a w swoim mieście nie ma dobrej szkoły językowej to jest jeszcze jedna opcja - nauka online. Ciekawa opcja i coraz bardziej popularna, oszczędza sporo czasu przeznaczonych na dojazdy do szkoły które dziecko może spożytkować na jeszcze jedną powtórkę materiału. Moje dziecko korzystało z http://berlitz.turio.pl/ i sobie chwaliło. Co lepsze o wiele łatwiej przełamać się do mówienia po angielsku na skype niż na żywo, na dodatek w grupie gdzie często dzieci śmieją się z gorszych uczniów.
synTadeusza
Debiutant
Debiutant

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szkoły i uczelnie