LYONESS - oszustwo !!!! ????

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

LYONESS - oszustwo !!!! ????

Postprzez Garbus » 16 lutego 2011, 22:08

Poniższy temat poruszyłem na innym portalu i czekam na odpowiedź ale do rzeczy:

jest taka dziwna organizacja LYONESS.
Mniej więcej polega to na tym aby każdy kto w to wejdzie mógł dostać jakiś zwrot kasy za swoje zakupy.
Powyższy tekst to jest mój skrót a teraz rozwinięcie:
załóżmy takie przedstawienie:
JA- jestem cwaniakiem i z kumplami pomyślałem sobie o takim biznesie:
Wiele dużych firm ( sieci handlowych) daje znaczne rabaty przy większych zakupach - tak jest bo takie jest prawo rynku.
Mam trochę kasy -załóżmy 2 do 5 milionów pln czy też jakieś inne euro. ( tak na prawdę o takiej kasie nigdy nie śniłem)
Zalazłem kilkudziesięciu potencjalnych klientów na różne towary i w ich imieniu wystąpiłem np. do takiej sieci jak Carrefour.
Firma Carrefour chętnie sprzeda mi za równowartość powiedzmy dwóch baniek bonów z rabatem 10%
Teraz zaczyna być ciekawie:
Carrefour ( z całym szacunkiem do tej sieci ) jest rad że zarobił 1800000 pln – jest ok. dla nich
Uczestnik ( bo jak nazwać taką osobę?) LYONESSa zarobił 1 % ze swojej transakcji. – też jest ok. ( no powiedzmy wydał 200 pln – dostał 2 pln) dla niektórych może to być ok.
Teraz załóżmy że uczestnik znalazł ( tak na przykład )10 naiwnych osób od każdego poniżej uczestnika zarabia ten sam kolejny 1 %
Zaczyna budować się dziwna figura geometryczna…. ( nazwijmy to …. a dlaczego nie PIRAMIDĄ)
Poniżej uczestnika są kolejni uczestnicy itd. Itp….
Popatrzmy teraz na ( jak to w tym gronie się nazywa) kupców:
Firma X mając na uwadze obrót swoim towarem ( usługami) – każdy potencjalny klient jest na wagę złota, ale to ta firma za to że nie ma rozwiniętego programu marketingowego płaci największy haracz w tym interesie.
Za to że ich marketing jest do [...] dają zarabiać takim firmom jak LYONESS.
Dlaczego? Bo procenty z marży są dzielone przez cwaniaków.
Czyli JA zarobiłem KASE!!!!!!
Może to źle zabrzmi ale - nie dajcie się kochani wrobić w bambuko!!!
Wszyscy, którzy Was namawiają na dziwne spotkania w jakiś knajpach i obiecują zwrot kasy za zakupy są to NACIĄGACZE !!! Tak na prawdę są to ludzie naiwni, którzy zainwestowali jakąś kasę i teraz chcą ją odzyskać!!!
Tak - co do inwestycji- na takich spotkaniach prowadzący mówi też o możliwości szybszego zarobku poprzez "zaliczkowanie pozycji" - sorry ale kto myślący wpłaci komuś kasę z myślą że za powiedzmy pół roku będę za tą kasę robił zakupy?
Jeszcze jedno ważne spostrzeżenie -wpłacając "zaliczkę na pozycję" ( zajebiście to brzmi) nie można liczyć na to że tą kasę dostanę s powrotem, owszem dostanę jakieś dziwne bony - których nie da się zamienić na kasę - niestety.
Ok. Dla uspokojenia niektórych komentujących.
Ktoś powie: a dlaczego mam się wtrącać w czyś biznes- to on wywalił kasę aby zarobić!!!
A czy ktoś słyszał o kodeksie biznesu?
Ja w LYONESSa się nie bawię ….ale ciekawy jestem Waszego zdania.
Nie mam nic wspólnego z ta firma
Ostatnio w Jaśle coraz czecie słychać o LYONESS
Proszę was o konkrety!!!!
Garbus
Debiutant
Debiutant

Re: LYONESS - oszustwo !!!! ????

Postprzez maciejed » 7 marca 2011, 23:25

Cześć Garbus.
Byłem dzisiaj na spotkaniu. Poidobnie jak tobie troche mi to pachnie nie teges.
Wiem że w jest coś takiego jak Etyka Biznesu, ale czy to tutaj działa to licho wie.
Wiem równierz ze swojego doświadczenia że Amway ma coś takiego jak Kodeks Etyczny.
Tak byłem kiedyś dystrybutorem Amway, i powiem iż moje doświadczenie jest pozytywne.
To dlaczego byłem, sponsor wyjechał góra była za woda, poprostu brak wsparcia i sie rozmyło.
Pozdawiam maciejed.
maciejed
Debiutant
Debiutant

Postprzez luki666 » 8 marca 2011, 10:21

co to za durny temat? jeden wypisuje swoje problemy ,a nastepnie sztucznie probuje przekonac innych ,ze temat jest godny uwagi!!! co za bzdet!!! proponuje go usunac!
luki666
VIP
VIP

Postprzez Maciek46 » 8 marca 2011, 20:53

już o tym słyszałem wcześniej - to nic innego jak zwykła piramida - ludzie nie wierzcie w takie bzdury!!
w zyciu spotkalem sie juz z wieloma podobnymi firmami -haha ciekawe gdzie one teraz sa?!
Maciek46
Początkujący
Początkujący

Postprzez maniok » 17 maja 2011, 11:40

Witam
Wiadomo,że na forum można wypisywać co się komu podoba ale postaram się w skrócie wyjaśnić cóż to jest ten Lyoness. Jest to międzynarodowa wspólnota zakupowa która jest już w ponad 20 krajach Europy, USA, Kanada, Meksyk i otworzyła niedawno swoje biura na kontynencie Afrykańskich. Zrzesza ponad 1700000 klientów i kilkanaście tysięcy handlowców. Od 2008 roku jest również w Polsce gdzie na dzień dzisiejszy jest ponad 24 tys klientów i ponad 300 handlowców u których otrzymujemy zwrot pieniędzy z robionych u nich zakupów. Wśród nich są duże sieci handlowe takie jak Orlen i Bliska, Carrefour, Go Sport, MediaMarkt, PoloMarket ,salony samochodowe i inne. Lista handlowców na http://www.lyoness.net/pl/ Jesteśmy międzynarodową wspólnotą zakupową dlatego zwrot pieniedzy dostajemy we wszystkich krajach w których jest Lyoness.
Jest nas w Polsce ponad 24 tysiące osób i jak wiadomo czynnik ludzki tutaj odgrywa dużą rolę. Wiele z nich jest w tym programie ale nie wie jak to przekazywać innym i opowiada bzdury o tym programie a wystarczy się wybrać na biznes info organizowane przez firmę lista na http://www.lyoness.net/PL/events/list/67-1.aspx gdzie prezenterzy firmowi rzetelnie przedstawiają jak ten program funkcjonuje. Ja jestem w Lyoness od roku i już sporo pieniędzy z moich codziennych zakupów wróciło z powrotem. Mogę nawet powiedzieć, że zakupy powoli mi się samofinansują.
Nie chce nikogo oczywiście namawiać do korzystania z Lyoness ale wolę aby na forach były prezentowane rzetelne fakty o tej idei a nie domysły osób które nigdy z tego nie korzystały a tworzą teorię o piramidach finansowych które są nielegalne i jeżeli firma była by takową zostałaby już dawno zamknięta.
maniok
Debiutant
Debiutant

Postprzez WRO-cławian » 23 maja 2011, 10:11

Witam wszystkich forumowiczów, którzy tak dużo piszą o tym, czego nawet nie rozumieją..., bądź nie chcieli spróbować zrozumieć!
:padam:
nie chcę się rozpisywać, bo i o czym!?
mowa o Amway'u jest tu nie na miejscu, bo Lyoenss to naprawdę pierwsza liga, a Amway, to XXXXX i osobom, które bez szczegółowej wiedzy te dwie firmy porównują, powinno się :krzeslem: !
Lyoness posiada nadzór niemieckiego TUV'u, posiada certyfikaty ISO, w których opisane są wszelkie kroki i reguły systemu.

kto chce, ten spróbuje i się przekona..., ten co pisze różne bzdety, nie wiedząc nawet z czym się "to" je powinien..., sami wiecie. :cenzura:
ja jestem członkiem Lyoness'u od kwietnia b.r. i powiem Wam, że system działa i to nawet całkiem fajnie i bez większego wysiłku z mojej strony..., ba, nawet moi znajomi odkryli system dla siebie i cieszą się zakupami...

HASŁO przewodnie firmy jest całkiem adekwatne do systemu działania....
każdy z nas musi i będzie robił zakupy do końca swoich dni...
tego nikt z nas nie ominie - niestety.
ale tylko niektórzy zauważą szansę i wykorzystają niniejszy system dla siebie i może nawet komuś o nim powie i ten ktoś też zrobi to samo.

faktem jest, że to nie my, bądź nasi znajomi nas finansusją i nie z nich "ciągniemy" pieniądze, jak co poniektórzy piszą, a od sieci handlowych, w których system ten działa - i na tym bym zakończył...

gorąco polecam, naprawdę warto sprawdzić i samemu się przekonać...
:hurra:
WRO-cławian
Debiutant
Debiutant

Postprzez yarpen » 23 maja 2011, 19:54

WRO-cławian, a najlepiej jeszcze, gdybym "sprawdzał i przekonywał" się w hierarchii zaraz pod Tobą ;)
yarpen
Doświadczony
Doświadczony

Postprzez szakul » 23 maja 2011, 22:31

każdy z nas jest w piramidzie, każdy ma szefa ( a ja tyle nie zarabiam..# ). Co to jest kodeks biznesu, mieć niewolników ? i nie dać zarobić innym ?

"nie jest mi dziwne ze ja komus daje zarobic zeby samemu zarobic moze go boli ze miliarda nie bedzie mial"

Korzystaj z http://www.payback.pl/ myślę że różnic nie będziesz widział gąbasie grubasie f..ck
szakul
Debiutant
Debiutant

Postprzez krzysztofN » 5 czerwca 2011, 13:14

Garbus napisał(a):Poniższy temat poruszyłem na innym portalu i czekam na odpowiedź ale do rzeczy:

jest taka dziwna organizacja LYONESS.
Może to źle zabrzmi ale - nie dajcie się kochani wrobić w bambuko!!!
Wszyscy, którzy Was namawiają na dziwne spotkania w jakiś knajpach i obiecują zwrot kasy za zakupy są to NACIĄGACZE !!! Tak na prawdę są to ludzie naiwni, którzy zainwestowali jakąś kasę i teraz chcą ją odzyskać!!!
Ja w LYONESSa się nie bawię ….ale ciekawy jestem Waszego zdania.
Proszę was o konkrety!!!!

do: Grabus, jarekgor czy jak tam się nazywasz, bo podpisujesz tego posta na różnych forach różnymi nickami ...

pytasz o konkrety w tej sprawie, czyli jeszcze ich nie znasz, a klientów lyoness nazywasz jak? naciągaczami ?
najpierw wysil to coś, co nosisz na szyi, i poczytaj trochę na necie, potem spróbuj pomyśleć (wiem że to trudno, ale chociaż spróbuj), a potem dopiero zabieraj się do pisania postów.

żeby może nie powtarzać informacji, które już są na sieci, zajrzyj na strony
lyoness-piramida<kropka>pl
goldenline<kropka>pl/forum/984422/lyoness-etap-budowy-business-teamu/s/57

poczytaj. poświęć choć tyle czesu, ile poświęciłeś , aby wypisywać powyższy post.
krzysztofN
Debiutant
Debiutant

Postprzez triic » 25 lipca 2011, 15:32

witam,
ostatnio także poznałem firme Lyoness ale tylko powierzchownie dlatego mam kilka pytań, mianowicie: chcąc zarabiać dużo muszę samemu werbować klientów dla Lyoness, bo jeśli tego nie zrobię to mój zwrot z zakupów będzie wynosił tylko 2%?
triic
Debiutant
Debiutant

Postprzez bartexx » 29 lipca 2011, 09:51

triic napisał(a):witam,
ostatnio także poznałem firme Lyoness ale tylko powierzchownie dlatego mam kilka pytań, mianowicie: chcąc zarabiać dużo muszę samemu werbować klientów dla Lyoness, bo jeśli tego nie zrobię to mój zwrot z zakupów będzie wynosił tylko 2%?

Witam.
Ty za zrobione zakupy otrzymasz do 2% (są wyjątki np.orlen) + resztę prowizji (np. kupując w Vistuli do tych 2% otrzymasz 16% ) na konto pozycyjne, ale firma lyoness daje jeszcze możliwość zaproszenia nowych klientów gdzie od ich zakupów otrzymasz 0.5% i to działa do 2 lini (np. Ty zaprosiłeś mamę a mama tatę )i Ty masz możliwość zaproszenia dowolnej liczby ludzi, ale za to że zaprosisz w pierwszej lini min 4 osoby otrzymasz jeszcze premię systemową +594 do każdej zamkniętej pozycji.
bartexx
Początkujący
Początkujący

Odpowiadam zagubionemu w informacjach Garbusowi kimkolwiek j

Postprzez Mariusz Szmigiel » 29 sierpnia 2011, 09:44

Cześć Garbus rzadko odpowiadam na forum na głupoty ale tym razem zrobię wyjątek.
Przede wszystkim się przedstawię bo tego wymaga kultura Mariusz Szmigiel z Wałbrzycha zabierając głos Garbus nie wstydź się swojego nazwiska (tając je sprawiasz ,że twoi rodzice nie mogą być z Ciebie dumni).
I po kolei Lyoness to jest normalna organizacja z konkretnym ,spójnym ,atrakcyjnym dla klientów i Partnerów Handlowych a przede wszystkim zgodnym z prawem każdego kraju w którym jest spółka prawem.
Mniej więcej polega to na tym tu Twój cytat ,, Mniej więcej polega to na tym aby każdy kto w to wejdzie mógł dostać jakiś zwrot kasy za swoje zakupy.' poprawię Cię każdy klient który wejdzie do systemu dostaje zwrot pieniędzy przy każdym zakupie [b]powtarzam dostaje czy to coś złego[/b] ,że i tak wydając swoje ciężko zarobione pieniądze dzięki Lyoness dostaje na swoje konto dla Mnie to jest ok dla Ciebie nie to pewnie też Garbus nie płacisz podatków bo Państwo Ciebie oszukuje.
Cytat,,JA- jestem cwaniakiem i z kumplami pomyślałem sobie o takim biznesie:" rozumiem ,że każdy Polski i Europejski przedsiębiorca jest dla Ciebie cwaniakiem wobec tego czemu kupujesz u cwaniaków chleb, paliwo ,odzież , ,materiały budowlane samochody ,usługi fryzjerskie ,transportowe i wiele innych.
Dalej opisałeś jak to firmy dzielą się prowizją od klientów których wcześniej nie miały to stary ,znany i normalny mechanizm w gospodarce rynkowej dziwię się ,że go nie rozumiesz przeszedłeś przecież proces rejestracji na tym forum więc powinno być to dla Ciebie zrozumiałe.( a propo rejestracji to wyraziłeś zgodę na...[b]Zgadzasz się nie pisać żadnych wypowiedzi o charakterze obraźliwym, oszczerczym, propagującym treści niezgodne z polskim prawem lub naruszających cudze prawa autorskie. Robienie tego może spowodować, że zostaniesz zbanowany na zawsze.

Cytat,,Carrefour ( z całym szacunkiem do tej sieci ) jest rad że zarobił 1800000 pln – jest ok. dla nich
Uczestnik ( bo jak nazwać taką osobę?) LYONESSa zarobił 1 % ze swojej transakcji. – też jest ok. ( no powiedzmy wydał 200 pln – dostał 2 pln) dla niektórych może to być ok.
Teraz załóżmy że uczestnik znalazł ( tak na przykład )10 naiwnych osób od każdego poniżej uczestnika zarabia ten sam kolejny 1 %

Wiedź mówisz ,że Carrefure jest zadowolone bo ma zwiększone obroty Lyoness (uczestnik)jest zadowolone bo z obrotu przeciętnie ma 1% , zapomniałeś napisać ile wraca do klienta ach nie jesteś w systemie to nie wiesz ,że dużżżo.
Uczestnik czyli z tego co zrozumiałem Lyoness nie znajduje nowych klientów to klienci polecają sobie system bo jak nie polecę tego bratu czy koleżance skoro Ja zarabiam a ona też robi zakupy zakupy i może na nich zarabiać.
Napisałeś coś ,,Zaczyna budować się dziwna figura geometryczna…. ( nazwijmy to …. a dlaczego nie PIRAMIDĄ) "
Graficznie na pierwszy rzut oka może to tak wyglądać lecz gdybym pokazał Ci np:swój matrix to może przyznał byś ,że jednak nie wygląda to jak piramida.

Cytat,,Firma X mając na uwadze obrót swoim towarem ( usługami) – każdy potencjalny klient jest na wagę złota, ale to ta firma za to że nie ma rozwiniętego programu marketingowego płaci największy haracz w tym interesie.
Za to że ich marketing jest do [...] dają zarabiać takim firmom jak LYONESS.

Nie jest naszą winą ,że tradycyjny marketing odchodzi do lamusa zaczynają to rozumieć niektóre firmy i zamiast ładować pieniądze aby pozyskać klientów w tradycyjną reklamę a ta dopiero kosztuje ,korzystają z nowych narzędzi których dostarcza im np Lyoness ,Gruppon ,Pay Back i jakieś inne.
Firma Lyoness zapełnia lukę jaka była i zarabia na tym , większość firm zarabia właśnie na tym ,że ze swoim produktem wstrzela się w rynek i zaspokaja jakąś potrzebę np: Microsoft.

Cytat,,Dlaczego? Bo procenty z marży są dzielone przez cwaniaków." i tu obraziłeś tysiące uczciwie pracujących na etatach i korzystających z systemu Lyoness Polakach którzy dzięki Lyoness otrzymują z systemu wynagrodzenia za zakupy za które kiedyś mieli tylko towar i ewentualnie jakieś punkty (nic nigdy za te punkty nie zyskałem poza poza szklankami0.
Nie czuję się cwaniakiem i raczej cwaniaków unikam pracuję na etacie a dodatkowo biorę udział w budowie systemu Lyoness w Polsce kiedyś po pracy naprawiałem komputery aby jakoś w tym kraju żyć dziś dzięki Lyoness zyskuję więcej niż z naprawy sprzętu i przy okazji mam więcej czasu dla rodziny i wśród moich znajomych pojawiają się ludzie pozytywnie nastawieni do życia.
Czy ty Garbus jesteś nastawiony pozytywnie do życia bo jeśli nie to możesz ten problem szybko rozwiązać ,mamy w Polsce cenioną na świecie kadrę lekarską nie dokładaj innym swoich problemów i frustracji.

Cytat,,Może to źle zabrzmi ale - nie dajcie się kochani wrobić w bambuko!!!
Wszyscy, którzy Was namawiają na dziwne spotkania w jakiś knajpach i obiecują zwrot kasy za zakupy są to NACIĄGACZE !!! Tak na prawdę są to ludzie naiwni, którzy zainwestowali jakąś kasę i teraz chcą ją odzyskać!!!"

I znowu pytanie kim ty tak naprawdę jesteś ,że pouczasz dorosłych ludzi wolnych ,myślących ,kreatywnych.
Bambuko ciekawe słowo czy wszyscy do tej pory robili Ciebie właśnie w Bambuko. Ja chcę zarabiać pieniądze i mam do tego prawo jeśli odradzasz współpracę z Lyoness to daj lepszy pomysł może jakieś super inwestycje chętnie Ciebie wysłuchamy.Co do inwestycji zaliczki na przyszłe zakupy to nie inwestycja to zaplanowany w czasie zakup trudno to zrozumieć to zapraszam na kolejną prezentację firmową https://www.lyoness.net/pl/events/list/67-1.aspx
Czy nigdy nabywając np: meble na wymiar czy urlop w wymarzonym dla rodziny miejscu nie płaciłeś najpierw zaliczki abyś i ty i handlowiec mieli pewność ,że transakcja będzie miała miejsce po czasie.

Cytat,,Jeszcze jedno ważne spostrzeżenie -wpłacając "zaliczkę na pozycję" ( [...] to brzmi) nie można liczyć na to że tą kasę dostanę s powrotem, owszem dostanę jakieś dziwne bony - których nie da się zamienić na kasę - niestety."

kolejne fakty zaliczkę można odzyskać mówią o tym Ogólne Warunki Umów z którą każdy klient powinien zapoznać się i musi podpisać. Ponieważ zaliczki wpłacają osoby dobrowolnie deklarując ,że wydadzą pieniądze z tych zaliczek np:Orlen ,no Garbus na razie u dużych Partnerów płacimy Bonami (produktami które funkcjonują u tych Partnerów).
100zł+ 100zł w Bonach i tak musisz jeść wiedź obojętnie dla Ciebie jak w Markecie płacisz.
Te jakieś dziwne bont dostajesz pewnie w swoim zakładzie pracy przed świętami i co nie odbierasz ich.
I to Pieniądze PL zamienia się na Bony nigdy odwrotnie. Chcesz zmieniać ekonomię masz do tego prawo zostań politykiem (musiałbyś się tylko ujawnić).

Cytat,,Ktoś powie: a dlaczego mam się wtrącać w czyś biznes- to on wywalił kasę aby zarobić!!!
A czy ktoś słyszał o kodeksie biznesu?"

Do systemu wchodzi się bez żadnych wpłat jedyne co robimy to pierwszy zakup u naszego Partnera Handlowego ,chyba Garbus jesz , myjesz się ,sprzątasz w swoim domu itd.
A o kodeksie Biznesu raczej więc tego nie będę drążył.
Podsumowując przez rok uczestnictwa w systemie pierwszy raz odpowiadam na takie banialuki zwykle nie mam czasu na wyjaśnianiu kłamcy ,że jest kłamcą. nie wiem jaki cel chciałeś osiągnąć ale wiedz ,że pozytywna myśl jest 100 razy silniejsza od myśli negatywnej można Ci Garbus pomóc.
Nic nie namieszasz takimi postami ludzie chcą zmieniać świat na lepsze i Ja znam takich ludzi ,współpracuję z nimi i poszukuję kolejnych ,razem jesteśmy silni.
Garbus życzę Ci na koniec abyś się odnalazł i znalazł jakiś sens życia dla Siebie.
Polecam Wolontariat skoro nie lubisz zarabiać.
Pozdrawiam Mariusz Szmigiel
Mariusz Szmigiel
Debiutant
Debiutant

Postprzez CYNGIEL » 29 sierpnia 2011, 11:57

Cztając pańskie wyjaśnienia panie Mariuszu Szmigiel coraz bardziej jestem przekonany,że Lyoness to takasama firma dla naiwnych jak Amway tylko trochę podresetowana. :mur: :mur:
CYNGIEL
VIP
VIP

Postprzez aff » 29 sierpnia 2011, 21:48

Jestem absolutnie pewien że to piramida jakich wiele. Unikać najlepiej.
aff
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez bartexx » 3 września 2011, 09:24

Możecie mi wytłumaczyć czym dla was jest piramida??

Idąc waszym tokiem rozumowania to każdy z nas już od urodzenia jest w piramidzie bo zawsze jest ktoś nad nami kogo mamy słuchać najpierw rodzice potem nauczyciele, później pracodawca

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o Lyoness a jesteś z okolic Bochni, Limanowej lub Gdowa to napisz do mnie na bartek01212@gmail.com
bartexx
Początkujący
Początkujący

Następna strona

Powrót do Wolna strefa