Starostwo Jasło - Opinie

Wydarzenia i komentarze z Jasła

Moderatorzy: hanka, paul_proteus

Czy Pan Adam Kmiecik jest dobrym Starostą powiatu jasielskiego?

Zdecydowanie tak, wiele zrobił dla powiatu
5
31%
Zdecydowanie nie, nie zrobił nic dla powiatu
3
19%
Raczej tak, stara się ale nie zawsze wychodzi
5
31%
Nie mam zdania
3
19%
 
Liczba głosów : 16

Starostwo Jasło - Opinie

Postprzez Charlie_P » 9 sierpnia 2011, 22:48

Co sądzicie o Starostwie Powiatowym w Jaśle, o urzędnikach tam pracujących, oraz o samym staroście Panu Adamie Kmieciku?
Czy według Was jest dobrym starostą, czy też nie?

Ps. Bardzo proszę o nie pisanie obraźliwych postów i obelg i pomówień, proszę o kulturalną dyskusję :)
Załączniki
jaslo4u.jpg
Starosta Powiatu Jasielskiego
jaslo4u.jpg (8.54 KiB) Przeglądane 2152 razy
Avatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
 
Posty: 988
Dołączył(a): 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Re: Starostwo Jasło - Opinie

Postprzez N2N » 10 sierpnia 2011, 10:24

Nie jest tak źle, proponuję żeby każdy uzasadnił swój oddany głos. Ja myślę, że starosta jednak dość dużo dla naszego powiatu zrobił, jakby nie było za jego kadencji zrobiono wiele dróg, a wiele jest w trakcie remontowania.
Chocby ostatnio oddana do użytku droga Jasło - Brzyście - Osobnica. Obecnie trwa całkowity remont drogi Jasło - Zręcin, przez Wolice, Czeluśnicę, Umieszcz itd.
Jest już zapowiedziany remont na ulicach Mickiewicza, Szopena, Szajnochy i Jagiełły.
Dzięki starostwie pracownicy DPS w Foluszu wkońcu doczekali się podwyżek. Noi pan Adam Kmiecik dostał wyróżnienie i tytuł najlepszego Starosty w Województwie. Więc myślę, że oddawanie głosu "nic nie zrobił dla powiatu" jest trochę nie na miejscu. Wg mnie nie jest zle.
N2N
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
 
Posty: 451
Dołączył(a): 2 marca 2010, 11:09

Re: Starostwo Jasło - Opinie

Postprzez dragoness » 12 sierpnia 2011, 17:14

Jeszcze jedno zdjęcie tego pana i będę się bała otworzyć lodówkę. Skoro jest takim dobrym starostą, a niezaprzeczalnie jest niezłym, to dlaczego traktuje samorząd jako odskocznię do większego koryta? Jeżeli faktycznie zależy mu na mieszkańcach, to dlaczego nie zostanie i pracuje na miejscu?
Avatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
 
Posty: 9424
Dołączył(a): 26 lutego 2009, 19:56

Re: Starostwo Jasło - Opinie

Postprzez luki666 » 12 sierpnia 2011, 21:35

jak dla mnie to kazdy na tym stanowisku zrobilby to samo co on :) od niego nic nie zalezy , on moze cos zaproponowac ale to rada decyduje glosujac co bedzie zrobione ....
staroste mozna smialo porownac do prezydenta, sam nic nie moze ....
Avatar użytkownika
luki666
VIP
VIP
 
Posty: 707
Dołączył(a): 5 czerwca 2010, 23:49
Lokalizacja: okolice Jasla

Re: Starostwo Jasło - Opinie

Postprzez poszukiwana » 13 sierpnia 2011, 11:58

kolejny duży plus, Niedługo rusza remont drogi Jasło - Folusz Koszt całego zadania wynosi 8,5 mln euro, z czego 3 mln 200 tys. euro musi pokryć Powiat Jasielski. Ostatnimi czasy, drogi w naszym powiecie w dużym tempie się poprawiają, całkiem nieźle oby tak dalej.
poszukiwana
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
 
Posty: 204
Dołączył(a): 27 lipca 2010, 16:53

Re: Starostwo Jasło - Opinie

Postprzez dragoness » 15 sierpnia 2011, 15:06

Zlikwidowano Technikum i Szkołę Zawodową w Nowym Żmigrodzie. Istnieją plany połączenia szpitali w Gorlicach i Jaśle. Trwa degradacja placówek oświatowych również na terenie Jasła. Postępuje odpływ uczniów do szkół w Krośnie, szczególnie dotyczy to liceów. Rodzicom około czterdziestu uczniów odebrano konstytucyjne prawo wolnego wyboru szkoły dla dziecka, gdy Zespól Szkół Technicznych, pomimo obietnic składanych na spotkaniu z nauczycielami w maju, nie dostał zgody na utworzenie oddziału pomimo dokonanego naboru. Za to na całego trwa nachalny lans kandydatów do warszawskiego koryta.
Avatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
 
Posty: 9424
Dołączył(a): 26 lutego 2009, 19:56

Re: Starostwo Jasło - Opinie

Postprzez Charlie_P » 15 sierpnia 2011, 18:13

Istną głupotą jest trzymanie szkół w których liczba nauczycieli jest równa liczbie dzieci... W wielu szkołach, w klasach nie ma nawet 5-ciu osób... A utrzymanie szkoły, pensje dla nauczycieli kosztują. Za mały przyrost naturalny, żeby tyle szkół można było utrzymać. To, że dziecko ma bliżej do szkoły, nie znaczy, że ma lepsze warunki nauczania. Ponadto, każda gmina która likwiduje placówki, ma obowiązek zorganizować autobusy szkolne i pokryć koszty związane z dojazdem dzieci do szkół, także tłumaczenie, że dziecko będzie miało daleko do szkoły jest bez sensu, bo spod domu zabiorą je do szkoły i spowrotem w innych krajach od lat jest to praktykowane. Jedynie rodzice mają dalej na wywiadówki... :)
Przykładowo w Brzezówce, są trzy klasy w których jest po pięciu uczniów, w Łubienku klasy 7-8 osobowe i w większości likwidowanych szkół liczba dzieci to 30 maks 40, nauczycieli w każdej placówce minimum 10-15 - ciągłe podwyżki ich pensji też są przyczyną likwidacji szkół. I nie można winić za likwidację placówek wójtów, starosty tylko ministra finansów, przykładowo w gminie Tarnowiec na 17 miejscowości jest aż 11 szkół, Minister Finansów na utrzymanie szkół dał 6 milionów złotych, a wydatki wydane przez ostatni rok szkolny to prawie 11 milionów. Przyczyną zamykania szkół nie są władze, tylko ilość dzieci, przykładowo, w latach 90-tych w gminie łącznie było prawie 1000 uczniów, obecnie jest ich 500. Ministerstwo daje na szkoły tyle pieniędzy ilu jest uczniów, na każdego ucznia przypada dana kwota. Jeżeli w klasie jest 5 uczniów, wiadomo że gmina na ich utrzymanie dostanie mniej pieniędzy niż ta która ma 30 uczniów, a nauczycielowi niestety trzeba zapłacić tak samo bez względu na to czy a 5 uczniów pod opieką czy 30. Do płac nauczycielom, doliczyć prąd, gaz, remonty, utrzymanie budynku i wychodzą nam naprawdę ogromne sumy. Ludzie są przyzwyczajeni że mają szkoły pod nosem. Bo może nie mają świadomości, że to iż szkoła jest 5 km dalej od domu to nic złego, a wręcz przeciwnie. Jeżeli gmina ma 6 milionów na utrzymanie 11 szkół, a tych pieniędzy braknie na same pensje dla nauczycieli, nie mówiąc o pomocach naukowych wycieczkach itd. to chyba lepiej żeby te 6 milionów ulokować w 4-ech szkołach, zrobić nowoczesne, medialne sale lekcyjne, zwiększyć poziom nauczania, organizować wycieczki itd.
Przypisywanie likwidacji szkół wójtom, sołtysom, starostą jest bez sensu. Winić należy przede wszystkim rząd, ministerstwo finansów, bo oni są odpowiedzialni za finansowanie szkół i proszę się postawić na miejscu jakiegoś wójta - starosty, wiesz, że wydatki na dany rok szkolny to 11 milionów, a od rządu dostajesz 6. Widzisz inne wyjście niż likwidacja szkół? Niestety nie.
A jeżeli " lansem kandydatów do warszawskiego koryta." są remonty dróg, budowa chodników itd. to niech się lansują do woli :ok:
Avatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
 
Posty: 988
Dołączył(a): 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Re: Starostwo Jasło - Opinie

Postprzez dragoness » 15 sierpnia 2011, 18:51

Niech się lansują, ale dlaczego tylko co cztery lata? Powinni pracować przez całą kadencję. A z drugiej strony startowanie "w posły", jak otrzymało się mandat zaufania od wyborców jest napluciem w twarz tymże wyborcom. W porządku, mamy niż demograficzny, dzieciaków jest mniej, ale tu chodzi przede wszystkim o faworyzowanie niektórych szkół, kosztem innych. Wystarczy popatrzeć, jak kształtuje się liczba oddziałów. Od razu widać, że szkoły, w których pracują "krewni i znajomi królika", mają specjalne prawa. Dyrektor, choćby był nie wiem jak kompetentny trzęsie portkami, jeśli zatrudniła go "opozycyjna" opcja. W całej Europie stawia się na szkolnictwo zawodowe, a w naszym powiecie szkoły zawodowe się zamyka, bądź traktuje po macoszemu. Nie wierzę, że przy zmniejszającej się liczbie dzieci, magicznie podniosło się im IQ, osobiście uważam również, że nauka w technikum wymaga od ucznia o wiele więcej zaangażowania i umiejętności. A wracając do "winy" samorządów; kreując przerost zatrudnienia w ostatnich latach, spowodowali dzisiejszą sytuację. Nie dawali zgody na godziny ponadwymiarowe, to teraz ponadwymiarowych nauczycieli trzeba zwolnić. Działali w myśl zasady "po nas choćby potop", no i teraz mamy potop młodych bezrobotnych, którzy zasilą zachodnią Europę.
Avatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
 
Posty: 9424
Dołączył(a): 26 lutego 2009, 19:56

Re: Starostwo Jasło - Opinie

Postprzez Charlie_P » 16 sierpnia 2011, 01:53

A ja nie wierzę, że jeżeli ktoś naprawdę chce iść do szkoły Zawodowej czy Technikum, to nie przejedzie do Jasła te parę kilometrów.. Ludzie się nauczyli myśleć "eee do miasta to daleko" A jak inne duże miasta długie i szerokie na kilkadziesiąt kilometrów? Dzieciaki jeżdżą często po kilkanaście kilometrów autobusami. Gdzieś szukać oszczędności trzeba, jeżeli Gmina Nowy Żmigród nie dostała na tyle wysokiego budżetu na utrzymanie szkoły, aby się nie zadłużać została zmuszona ją zamknąć, bo kto ma za to zapłacić jeżeli rząd nie daje pieniędzy, wójt z własnej kieszeni? Czy może zrzuta mieszkańców? Czy gmina powinna zaciągać dług żeby utrzymać szkołę i pogłebiać zadłużenie z roku na rok kosztem remontów dróg itd?
Avatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
 
Posty: 988
Dołączył(a): 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Re: Starostwo Jasło - Opinie

Postprzez dragoness » 16 sierpnia 2011, 12:01

Ja nie mówię, żeby na siłę utrzymywać szkoły, do których nie ma naboru, bo to zbrodnicza głupota, ale ograniczanie naboru w jednej szkole, aby na siłę utrzymać drugą, to już prawie kryminał.
Starostwo zasłania się idiotycznie "brakiem ciągłości władzy", a iluż mamy nowych radnych?
Avatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
 
Posty: 9424
Dołączył(a): 26 lutego 2009, 19:56

Re: Starostwo Jasło - Opinie

Postprzez juve_fan » 16 sierpnia 2011, 13:11

dragoness napisał(a):Ja nie mówię, żeby na siłę utrzymywać szkoły, do których nie ma naboru, bo to zbrodnicza głupota, ale ograniczanie naboru w jednej szkole, aby na siłę utrzymać drugą, to już prawie kryminał.


Święte słowa w tym temacie. Kto zna kwestię naboru w ZS Nowym Żmigród ten wie, jak działają nasze władze w starostwie.
juve_fan
VIP
VIP
 
Posty: 4209
Dołączył(a): 9 lutego 2011, 11:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Starostwo Jasło - Opinie

Postprzez dragoness » 26 czerwca 2018, 11:47

Powiat jasielski jest tak biedny, że nie jest w stanie zapłacić 60 zł za dwa świadectwa ukończenia studiów podyplomowych z projektu, który prowadzi. W tym samym czasie zamierza przeznaczyć 4 miliony zlotych na stadion przy szkole, do której nie ma naboru i której powiat nie prowadzi. Zadziwiające, prawda?
Avatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
 
Posty: 9424
Dołączył(a): 26 lutego 2009, 19:56

Re: Starostwo Jasło - Opinie

Postprzez Jks1111 » 26 czerwca 2018, 15:25

dragoness napisał(a):Powiat jasielski jest tak biedny, że nie jest w stanie zapłacić 60 zł za dwa świadectwa ukończenia studiów podyplomowych z projektu, który prowadzi. W tym samym czasie zamierza przeznaczyć 4 miliony zlotych na stadion przy szkole, do której nie ma naboru i której powiat nie prowadzi. Zadziwiające, prawda?

Zadziwiające i żenujące jest to, ze ktoś dostał studia podyplomowe za darmo (wartości pewnie kilkuset zł) płacze o 60 zł. Nie zmienia to faktu, ze takiego zarządu starostwa to nie było, nie ma i nie będzie. Zbyt wielu wybitnych, zbyt wielu elokwentnych, zbyt wielu godnych udźwignąc swoje piękne ego. Oby po następnych wyborach było mniej tak wybitnych i uczonych fachowców, bo ja już tego nie nie przeżyje.
Jks1111
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 34
Dołączył(a): 20 stycznia 2015, 07:32

Re: Starostwo Jasło - Opinie

Postprzez dragoness » 26 czerwca 2018, 15:29

Jks1111 napisał(a):
dragoness napisał(a):Powiat jasielski jest tak biedny, że nie jest w stanie zapłacić 60 zł za dwa świadectwa ukończenia studiów podyplomowych z projektu, który prowadzi. W tym samym czasie zamierza przeznaczyć 4 miliony zlotych na stadion przy szkole, do której nie ma naboru i której powiat nie prowadzi. Zadziwiające, prawda?

Zadziwiające i żenujące jest to, ze ktoś dostał studia podyplomowe za darmo (wartości pewnie kilkuset zł) płacze o 60 zł. Nie zmienia to faktu, ze takiego zarządu starostwa to nie było, nie ma i nie będzie. Zbyt wielu wybitnych, zbyt wielu elokwentnych, zbyt wielu godnych udźwignąc swoje piękne ego. Oby po następnych wyborach było mniej tak wybitnych i uczonych fachowców, bo ja już tego nie nie przeżyje.

Tu nie chodzi o kwotę, bo tę już zapłaciłam, bez łaski. Tu chodzi o dysponowanie pieniędzmi. Publicznymi.
Avatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
 
Posty: 9424
Dołączył(a): 26 lutego 2009, 19:56

Re: Starostwo Jasło - Opinie

Postprzez bil77 » 26 czerwca 2018, 15:39

Pani chyba z tego młodszego pokolenia i nie musiała za poprzedniego
ustroju zgłębiać tzw. "ekonomii politycznej" . To czemu się Pani dziwi
to jest właśnie ta "ekonomia polityczna".
bil77
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
 
Posty: 25
Dołączył(a): 1 kwietnia 2018, 11:23

Następna strona

Powrót do Nasze miasto

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości