PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

Re: PiS - rządy i opozycja

Postprzez luc_ponownie » 11 września 2018, 21:32

dragoness napisał(a):Czy wjazd czołgami na plac w Pekinie był legalny w świetle prawa? Tak / Nie. Niepotrzebne skreślić. Czy wejście oddziałów milicji i wojska na teren kopalni Wujek było legalne w świetle ówcześnie obowiązującego prawa? Jak wyżej. Nie zamierzam kandydować do samorządu. Choć takie propozycje padały, padają i pewnie bedą padać. Najzabawniejsze jest to, z jakich kręgów :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Tak, Tak. A co do krytyki tych decyzji:
wjazd czołgami na plac w Pekinie

To prawda - u władzy utrzymali się nacjonaliści.Ale Chińscy "demokraci" to tacy sami "demokraci" jak gdzie indziej. Czy nasi "demokraci" dbają o interes narodowy Polski ?
A jak zadbał o narodowy interes Rosyjski pijak Jelcyn ? A może Ukraińscy "demokraci" (zupełnie nie sterowani przez zachód) - oni też nie narobili jeszcze większego chlewu tak naprawdę szkodząc narodowemu interesowi Ukrainy i wywołując wojnę w Donbasie ? Chiny są dziś potęgą. Nie lubię tego komunistycznego sk... Xi Jinpinga wzorującego się na Putinie albo Mao,on i jego banda zaszkodzą bardzo Chińczykom.Ale Chiny są naprawdę niezależnym państwem.To dużo.A co z taką Polską i nie tylko ? Co się działo z Rosją dopóki służby nie wprowadziły Putina robiąc po cichu porządek z Jelcynem i jego mafią ?

Czy wejście oddziałów milicji i wojska na teren kopalni Wujek było legalne w świetle ówcześnie obowiązującego prawa?

Solidarnościowcy a zwłaszcza PiSowcy mnie zjedzą... To była słuszna decyzja.Dziś gdyby doszło do podobnych wypadków Policja miała by prawo postąpić niemal identycznie.Dzisiaj robotników którzy robili by to co ci z Wójka nazwano by bandytami i terrorystami.

Podczas wielu prywatyzacji takie strajki okupacyjne rozganiano pałami i nie tylko (choćby Ożarowską fabrykę kabli) za "demokracji". Dziś robi się z Górników z Wujka biedne ofiary zamordowane przez złe ZOMO,a przecież oni STAWIALI ZBROJNY OPÓR MILICJI..Przecież podczas pacyfikacji "Wujka" było wielu rannych milicjantów i żołnierzy, kilku milicjantów trafiło "do niewoli" (i porównanie tego do terroryzmu i trzymania zakładników było by słuszne !) Ja przypomnę,żew takim 56 w Poznaniu (gdzie też zamieszki były zbrojne) UBeków i nie tylko zabijano,więc dowodzący tą akcją mieli prawo uważać,że jest ryzyko śmierci funkcjonariuszy albo i eskalacji zamieszek na całe miasto. A że 9 ofiar... I tak małe straty i umiarkowanie komunistów.Za czasów Stalinowskich to by ich wybili do nogi albo zesłali na Sybir z rodzinami. Dzisiaj zaś ofiar mogło by być więcej,bo Policjanci gorzej wyszkoleni w strzelaniu.
luc_ponownie
Ekspert
Ekspert

Postprzez Jozin.1 » 11 września 2018, 21:48

Jozin.1
VIP
VIP

Postprzez Sun Tzu » 11 września 2018, 21:50

Taaak... Pani magister... Nie interesowałem się wydarzeniami na Placu Tienanmen, więc się nie wypowiadam. Taki mam zwyczaj - nie wiem, więc milczę. A co do zbrodni w Kopalni "Wujek"... Trybunał Konstytucyjny w 2011 roku uznał, że wprowadzenie stanu wojennego było sprzeczne z Konstytucją PRL, a Rada Państwa nie miała prawa wprowadzić stanu wojennego. Funkcjonariusze plutonu ZOMO, który strzelał do górników zostali skazani, więc spróbuj sobie sama udzielić odpowiedzi...
Sun Tzu
VIP
VIP

Postprzez człowiek z lasu » 11 września 2018, 22:28

Z Waszej inspiracji, moi drodzy, przeczytałem Deklarację z Marrakeszu, w języku francuskim wprawdzie. Peace.
człowiek z lasu
VIP
VIP

Postprzez dragoness » 11 września 2018, 23:47

Sun Tzu napisał(a):Taaak... Pani magister... Nie interesowałem się wydarzeniami na Placu Tienanmen, więc się nie wypowiadam. Taki mam zwyczaj - nie wiem, więc milczę. A co do zbrodni w Kopalni "Wujek"... Trybunał Konstytucyjny w 2011 roku uznał, że wprowadzenie stanu wojennego było sprzeczne z Konstytucją PRL, a Rada Państwa nie miała prawa wprowadzić stanu wojennego. Funkcjonariusze plutonu ZOMO, który strzelał do górników zostali skazani, więc spróbuj sobie sama udzielić odpowiedzi...

O tak. Oczywiście. To tyle, że historię piszą zwyciezcy. Trybunał Konstytucyjny? Ten komuszy, ktory teraz jedyna słuszna matka partia chce "oczyścić" z elementów? Pod przewodnictwem Rzeplińskiego? Ja pitolę, jak wygodnie się na niego TERAZ powoływać :rotfl:
A tu kolejne rozdawnictwo nie swojej kasy. Szkoda, że nie nagrałam mamy, jak to komentowała https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 15534.html
dragoness
VIP
VIP

Postprzez Sun Tzu » 12 września 2018, 06:56

To co? Towarzyszka broniąc Rzeplińskiego nie wiedziała, że uznał on stan wojenny za nielegalny? Jezu! Jaki to dla towarzyszki musi byc okropny dysonans poznawczy... Mam nadzieję, że PiS przewidział możliwość zrezygnowania przez emerytów z tego jednorazowego dodatku, więc mamusia będzie mieć okazje nie skorzystać...

p.s.

To Stefan Niesiołowski, jeden z idoli towarzyszki, w jakiejś dyskusji powiedział do PiS-u: chcecie sobie zmieniać prawo, to sobie wygrajcie wybory. PiS posłuchał dobrej rady, wybory wygrał i teraz sobie prawo zmienia. Ku frustracji towarzyszki dragoness :rotfl:
Sun Tzu
VIP
VIP

Postprzez dragoness » 12 września 2018, 07:54

To Stefan Niesiołowski, jeden z idoli towarzyszki,
Leki na obsesję nie działają? Zmienić dawki. Nieodmiennie podziwiam pisowska moralność rodem z maison close.
dragoness
VIP
VIP

Postprzez Sun Tzu » 12 września 2018, 08:12

Jakbyś mi podpowiedziała, które Ty bierzesz, to może bym skorzystał :D
Sun Tzu
VIP
VIP

Postprzez dragoness » 12 września 2018, 08:25

Sun Tzu napisał(a):Jakbyś mi podpowiedziała, które Ty bierzesz, to może bym skorzystał :D

na obsesję na punkcie popierania PO i moralność prostytutki niestety leków nie ma.
dragoness
VIP
VIP

Postprzez Sun Tzu » 12 września 2018, 08:27

Nigdy nie twierdziłem, że masz moralnośc prostytutki! :orany:
Sun Tzu
VIP
VIP

Postprzez dragoness » 12 września 2018, 08:30

Sun Tzu napisał(a):Nigdy nie twierdziłem, że masz moralnośc prostytutki! :orany:

Dziecko, na brak umiejętności czytania ze zrozumieniem też nie ma leków. I na dziecinne zagrywki rodem z przedszkola. Weź się do pracy może, bo już pora? Uprzedzając złośliwości, jestem na urlopie bezpłatnym, więc mogę robić, co mi się podoba.
dragoness
VIP
VIP

Postprzez Sun Tzu » 12 września 2018, 08:35

Hmm... Jestem tzw. wolnym strzelcem, więc pracuję wtedy, gdy mam ochotę...
Sun Tzu
VIP
VIP

Postprzez Jozin.1 » 12 września 2018, 16:54

....jak każdy byznesmen ;)
Jozin.1
VIP
VIP

Postprzez luc_ponownie » 12 września 2018, 17:43

Sun Tzu napisał(a):Hmm... Jestem tzw. wolnym strzelcem, więc pracuję wtedy, gdy mam ochotę...

Znaczy się... przyznajesz,że jesteś PRowcem pracującym dla PiSu ? ;) :P
luc_ponownie
Ekspert
Ekspert

Postprzez dragoness » 12 września 2018, 20:24

Nie. Pracownikiem z doopą obitą związkową blachą.
dragoness
VIP
VIP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wolna strefa