Projekt taniego w budowie domu

Tu należy zamieszczać wszelkie posty o charakterze reklamowym lub ogłoszeniowym. Tematy umieszczone w tym dziale nie są wyświetlane na stronie głównej portalu.

Moderatorzy: paul_proteus, President

furman
Guru
Guru

Projekt taniego w budowie domu

Post autor: furman » 13 września 2019, 11:10

Szukam obecnie projektu domu taniego w budowie. Jakieś sugestie?

Co sądzicie o zamówieniu projektu u projektanta?

tatar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Re: Projekt taniego w budowie domu

Post autor: tatar » 13 września 2019, 12:45

Co to znaczy "tani dom" lub "tani projekt" ? Napisz jaka Cię interesuje powierzchnia oraz czy chcesz wybudować dom parterowy albo piętrowy. To jakie Ci się mniej więcej projekty podobają. Jeżeli możesz to sprecyzuj nieco bardziej te pojęcia lub podaj w jakim budżecie chcesz się zmieścić, bo dla każdego dom tani znaczy coś innego.
Zerknij sobie również na stronę tej pracowni:
https://www.domywstylu.pl/projekty-domow-do-150-tys/

Na stronie jest sporo tańszych domów, w tym domy do 150 tysięcy złotych jeśli chodzi o koszt wybudowania. Masz tam obok każdego projektu wstępne wyceny.

janekj
Debiutant
Debiutant

Re: Projekt taniego w budowie domu

Post autor: janekj » 14 października 2019, 21:41

Teraz nie ma czegoś takiego jak tani. Materiały i usługi poszły strasznie w górę.
Np. pustak 24cm Solbet w styczniu 2018 kosztował 7,20zł za sztukę, z tego co mi wiadomo to był jakiś czas temu nawet po ponad 10zł ale teraz jest chyba w okolicach 9zł. W 2015 był po 5,5zł. Teraz przelicz sobie tą różnicę (około 2zł) x ilość sztuk. W moim przypadku było 2200 szt - dom parterowy 102m2.
Usługi: koszt zrobienia tynków cena umówiona w marcu 2019 - 27zł z materiałem, cena realizacji początkiem września 2019 - 29zł bez możliwości negocjacji.
Jeśli nie jesteś w stanie zrobić sam fundamentów (nie licząc koparki), wymurować ścian, strop, zrobić okablowanie, położyć płytki i panele to nie licz że dom wyjdzie tanio. Z dachem też jest różnie. W moim przypadku miałem ceny od 9 do 14,5 tys za cały dach z położeniem blachy, ale miałem pewnego pana, który zrobił mi to za 3,5 tyś. Usługi i materiał idą cały czas w górę - jest na to teraz popyt.

ODPOWIEDZ