Ochrona roślin przed szkodnikami

Tu należy zamieszczać wszelkie posty o charakterze reklamowym lub ogłoszeniowym. Tematy umieszczone w tym dziale nie są wyświetlane na stronie głównej portalu.

Moderatorzy: paul_proteus, President

Awatar użytkownika
kedziorek
Guru
Guru

Ochrona roślin przed szkodnikami

Post autor: kedziorek » 12 maja 2020, 07:58

Mam pytanie i moze mi tutaj doradzicie. Mianowicie chodzi tutaj o ochronę roślin przed typowymi szkodnikami Zarówno domowych jak i ogrodowych. Uzywacie domowych srodków czy może jednak kupujecie gotowe ?

Silke
Doświadczony
Doświadczony

Re: Ochrona roślin przed szkodnikami

Post autor: Silke » 12 maja 2020, 09:12

Najpopularniejsze domowe środki w celu ochrony roślin przed szkodnikami:
Czosnek na mszyce
Ząbek czosnku umieszczony w donicy rośliny pokojowej lub balkonowej ochroni ja przed mszycami.
Popiół tytoniowy na mszyce
Popiół tytoniowy odstrasza mszyce, jeśli posypie się nim ziemie wokoło rośliny. Jeszcze skuteczniejsze jest sporządzenie wywaru z resztek tytoniu. Studzimy go, filtrujemy, a następnie spryskujemy nim rośliny. Mszyce znikną, a rośliny nie poniesie żadnej szkody.
Mieszanka na mszyce
Aby pozbyć się mszyc musimy sporządzić mieszankę, do przygotowania której potrzebujemy 5 litrów wody, 1 łyżkę mydła (najlepiej szarego) oraz 10 ml denaturatu. Wszystkie składniki dokładnie mieszamy i otrzymaną mieszanką przemywamy zaatakowaną roślinę. Czynność te powtórzyć kilka razy.
Zapałka na pchły ziemne
Aby pozbyć się z donicy pcheł ziemnych, należy zatknąć w niej kilka zapałek główkami do dołu.
Herbata na muchy
Jeśli wokół roślin krąży cala chmara drobnych muszek, trzeba rozsypać w donicy nieco wygotowanych liści czarnej herbaty. Wkrótce insekty znikną.

Jesli jednak to nie pomoże, polecam skontaktowanie sie z obsługą tego sklepu: https://sklepdlaogrodu.pl/srodki-ochrony-roslin Mają w ofercie wiele środków ochrony roślin oraz powinni dobrać coś odpowiedniego w zależności od tego jakie macie potrzeby.

ODPOWIEDZ