Strona 1 z 1

Ochrona roślin przed szkodnikami

: 12 maja 2020, 07:58
autor: kedziorek
Mam pytanie i moze mi tutaj doradzicie. Mianowicie chodzi tutaj o ochronę roślin przed typowymi szkodnikami Zarówno domowych jak i ogrodowych. Uzywacie domowych srodków czy może jednak kupujecie gotowe ?

Re: Ochrona roślin przed szkodnikami

: 12 maja 2020, 09:12
autor: Silke
Najpopularniejsze domowe środki w celu ochrony roślin przed szkodnikami:
Czosnek na mszyce
Ząbek czosnku umieszczony w donicy rośliny pokojowej lub balkonowej ochroni ja przed mszycami.
Popiół tytoniowy na mszyce
Popiół tytoniowy odstrasza mszyce, jeśli posypie się nim ziemie wokoło rośliny. Jeszcze skuteczniejsze jest sporządzenie wywaru z resztek tytoniu. Studzimy go, filtrujemy, a następnie spryskujemy nim rośliny. Mszyce znikną, a rośliny nie poniesie żadnej szkody.
Mieszanka na mszyce
Aby pozbyć się mszyc musimy sporządzić mieszankę, do przygotowania której potrzebujemy 5 litrów wody, 1 łyżkę mydła (najlepiej szarego) oraz 10 ml denaturatu. Wszystkie składniki dokładnie mieszamy i otrzymaną mieszanką przemywamy zaatakowaną roślinę. Czynność te powtórzyć kilka razy.
Zapałka na pchły ziemne
Aby pozbyć się z donicy pcheł ziemnych, należy zatknąć w niej kilka zapałek główkami do dołu.
Herbata na muchy
Jeśli wokół roślin krąży cala chmara drobnych muszek, trzeba rozsypać w donicy nieco wygotowanych liści czarnej herbaty. Wkrótce insekty znikną.

Jesli jednak to nie pomoże, polecam skontaktowanie sie z obsługą tego sklepu: https://sklepdlaogrodu.pl/srodki-ochrony-roslin Mają w ofercie wiele środków ochrony roślin oraz powinni dobrać coś odpowiedniego w zależności od tego jakie macie potrzeby.

Re: Ochrona roślin przed szkodnikami

: 12 czerwca 2020, 00:27
autor: wallgirl
Aby pozbyć się z donicy pcheł ziemnych, należy zatknąć w niej kilka zapałek główkami do dołu.

Re: Ochrona roślin przed szkodnikami

: 25 czerwca 2020, 12:12
autor: Kofi
Szkodniki i chwasty to utrapienie każdego ogrodnika. Aby pozbyć się chwastów z ogrodu warto na początek wypróbować naturalne metody, do których należą: częste przekopywanie rabat i pielenie ogrodu. Można też zastosować dodatkową warstwę kory. Niestety takie naturalne metody nie zawsze są skuteczne, a na ich efekty trzeba długo czekać. Jeśli chodzi o mszyce to skuteczna jest również woda z octem w proporcji 1:10 lub woda z szarym mydłem. Jednak domowe metody czasem zawodzą, a jeśli chcesz szybko pozbyć się chwastów lub szkodników to musisz rozejrzeć się za skutecznym środkiem. Sama kiedyś takiego szukałam i trafiłam na hurtownię rolniczo-ogrodnicza Farmer(https://ifarmer.pl/pol_m_Asortyment_SRO ... N-170.html), gdzie zamówiłam profesjonalne środki ochrony roślin od tej pory nie muszę martwić się o chwasty czy szkodniki.