Analiza Finansowa- pomoc w dokończeniu pracy lic.

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
Lipa
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 26 stycznia 2010, 13:59

Analiza Finansowa- pomoc w dokończeniu pracy lic.

Post autor: Lipa »

Witam wszystkich,

Od dłuższego czasu próbuję uporać się ze sprawdzeniem poprawności i dokończeniem pracy licencjackiej, której tematem jest analiza finansowa na przykładzie pewnej firmy.
Nie chodzi mi o napisanie pracy przez kogoś a jedynie o pomoc w sprawdzeniu jej poprawności oraz napisaniu zakończenia, przez osobę mającą doświadczenie w tym temacie.

Pracę muszę dokończyć do końca tego weekendu.

Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc...
Limona
Weteran
Weteran
Posty: 75
Rejestracja: 10 maja 2006, 20:49
Lokalizacja: Jasło

Re: Analiza Finansowa- pomoc w dokończeniu pracy lic.

Post autor: Limona »

A od czego jest promotor?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18426
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Analiza Finansowa- pomoc w dokończeniu pracy lic.

Post autor: dragoness »

Limona pisze:A od czego jest promotor?
Który nota bene bierze za to kasę. A zakończenie to podsumowanie całości, powtórzenie tez ze wstępu. Przynajmniej tak mnie uczono.
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Analiza Finansowa- pomoc w dokończeniu pracy lic.

Post autor: juve_fan »

dragoness pisze:
Limona pisze:A od czego jest promotor?
Który nota bene bierze za to kasę. A zakończenie to podsumowanie całości, powtórzenie tez ze wstępu. Przynajmniej tak mnie uczono.
Tak naprawdę wstęp również powinno pisać się na końcu swoich badań. Wiem, że dla wielu może być to nielogiczne, ale wówczas jest on po prostu dobrze opracowany.

Jeśli chodzi o sprawdzenie pod względem językowym oraz technicznym (przypisy itd.) to mogę pomóc, ale moim zdaniem od takich rzeczy jest promotor. Liczyłbym również na COŚ w ramach rozliczenia:)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18426
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Analiza Finansowa- pomoc w dokończeniu pracy lic.

Post autor: dragoness »

To śmiesznie brzmi, ale tak naprawdę wstęp to to co będzie robione, a zakończenie co zostało zrobione. No ale faktycznie, co robi promotor? Chociaż doświadczyłam takiego egzemplarza na wlasnej skórze: Proszę pisać, pisać, bo ja sie na tym nie znam I tyle ją widzieli.
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Analiza Finansowa- pomoc w dokończeniu pracy lic.

Post autor: juve_fan »

dragoness pisze:To śmiesznie brzmi, ale tak naprawdę wstęp to to co będzie robione, a zakończenie co zostało zrobione.
Tylko tak naprawdę postawienie hipotez badawczych ma sens, kiedy jesteśmy zaznajomieni bardzo dobrze z tematem. W praktyce mało jest osób, które najpierw przyswajają konkretną porcję wiedzy a dopiero potem zabierają się zapisanie. W większości przypadków jest tak, że pracę pisze się ad hoc, mając na uwadze zapełnianie rozdziałów i podrozdziałów. To może doprowadzić do tego, że nasze hipotezy będą albo truizmami, albo cechować się będą wysokim stopniem ogólności. Zresztą mniejsza o to, bo tak naprawdę ilu promotorów tyle szkół pisania prac.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18426
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Analiza Finansowa- pomoc w dokończeniu pracy lic.

Post autor: dragoness »

juve_fan pisze:
dragoness pisze:To śmiesznie brzmi, ale tak naprawdę wstęp to to co będzie robione, a zakończenie co zostało zrobione.
Tylko tak naprawdę postawienie hipotez badawczych ma sens, kiedy jesteśmy zaznajomieni bardzo dobrze z tematem. W praktyce mało jest osób, które najpierw przyswajają konkretną porcję wiedzy a dopiero potem zabierają się zapisanie. W większości przypadków jest tak, że pracę pisze się ad hoc, mając na uwadze zapełnianie rozdziałów i podrozdziałów. To może doprowadzić do tego, że nasze hipotezy będą albo truizmami, albo cechować się będą wysokim stopniem ogólności. Zresztą mniejsza o to, bo tak naprawdę ilu promotorów tyle szkół pisania prac.
Ano. Ja trafiłam raz na łajzę, raz na geniusza, więc średnia wyszła przeciętnie :D
Lipa
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 26 stycznia 2010, 13:59

Re: Analiza Finansowa- pomoc w dokończeniu pracy lic.

Post autor: Lipa »

A więc...

Promotor promotorem, ale jeśli ma się do czynienia z osobą, która po prostu nie zna się na temacie, to dochodzi do sytuacji, w której ślepy prowadzi kulawego. Jeśli promotor zatwierdzi a trafię na recenzenta, który znając temat oceni pracę negatywnie- będę w kropce.

Na razie próbuję pisać podsumowanie ogólnie znanym sposobem, ale mam jeszcze wątpliwości co do treści.

W każdym razie dziękuję wszystkim za odzew :)
Architekt
VIP
VIP
Posty: 580
Rejestracja: 21 września 2009, 18:09

Re: Analiza Finansowa- pomoc w dokończeniu pracy lic.

Post autor: Architekt »

Lipa pisze:Witam wszystkich,

Od dłuższego czasu próbuję uporać się ze sprawdzeniem poprawności i dokończeniem pracy licencjackiej, której tematem jest analiza finansowa na przykładzie pewnej firmy.
Nie chodzi mi o napisanie pracy przez kogoś a jedynie o pomoc w sprawdzeniu jej poprawności oraz napisaniu zakończenia, przez osobę mającą doświadczenie w tym temacie.

Pracę muszę dokończyć do końca tego weekendu.

Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc...
Polecam fachową literaturę i dokształcenie. Promotor nie jest od pisania pracy poza tym oni są różni.
Wątpię żebyś w dzisiejszym ustroju w naszym regionie znalazł porządnego analityka. Ja kiedy zlecono mi analizę inwestycji w kilku lokalizacjach marketów musiałem opracować ją sam na bazie literatury właśnie. I stworzyłem pod to niezłą tabelę w excelu, tabelę, której nawiasem mówiąc żaden inwestor bez mojej pomocy nie rozumie.
Pomoc działu księgowości polegała na zdaniu "jest taki wzór..."
A można tam wiele, nawet można określić długość okresu spłat i wysokość raty oczywiście przy zakładanych przychodach, które jak wiemy zawsze jednak są brane z kapelusza bo żyjemy przecież w ramach "wolnego" rynku. :rotfl:
I fakt, bo jest taki wzór i nim posłużyłem się do kontroli mojego opracowania i ze wzorem musi się to zgadzać.
Limona
Weteran
Weteran
Posty: 75
Rejestracja: 10 maja 2006, 20:49
Lokalizacja: Jasło

Re: Analiza Finansowa- pomoc w dokończeniu pracy lic.

Post autor: Limona »

Lipa pisze:A więc...

Promotor promotorem, ale jeśli ma się do czynienia z osobą, która po prostu nie zna się na temacie, to dochodzi do sytuacji, w której ślepy prowadzi kulawego. Jeśli promotor zatwierdzi a trafię na recenzenta, który znając temat oceni pracę negatywnie- będę w kropce.

Na razie próbuję pisać podsumowanie ogólnie znanym sposobem, ale mam jeszcze wątpliwości co do treści.

W każdym razie dziękuję wszystkim za odzew :)
To nieciekawie. To czym w takim razie kierowałeś się wybierając promotora? Chyba że został Ci on odgórnie narzucony? Ja gdy wybierałam promotora to kierowałam się właśnie tym czy będzie mi on umiał pomóc, doradzić, nakierować i przede wszystkim czy będzie miał wiedzę na temat, który mnie interesuje.

Jeśli chodzi o sprawdzenie pracy pod względem poprawności przypisów, układu tabel, wzorów itp. to każda uczelnia ma swoje własne wymogi.
Zakończenie powinno zawierać wnioski. Możesz przypomnieć co było celem pracy w Twoim wypadku zapewne było to przedstawienie analizy finansowej jako instrumentu oceny sprawności działania przedsiębiorstwa na przykładzie firmy X. Następnie wnioski jakie wyniki osiągała dana firma przez badane lata. Jak kształtowały się przychody, co było ich głównym źródłem, jak kształtowały się wskaźniki płynności, rentowności itd. Podsumowując napisz w jakiej fazie znajduje się firma rozwoju, dojrzałości, co o tym świadczy. Na czym powinna się ona skupić w przyszłości i dlaczego? I na koniec czy w końcu potrzebna jest ta analiza finansowa, a raczej czy jest przydatna i dlaczego? Co umożliwia, i na co może mieć wpływ? To tak pokrótce.
Lipa
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 26 stycznia 2010, 13:59

Re: Analiza Finansowa- pomoc w dokończeniu pracy lic.

Post autor: Lipa »

Limona- bardzo Ci dziękuję!

Nakierowałaś mnie dość porządnie i myślę, że z takimi wytycznymi jestem już w stanie napisać jakieś rozsądne zakończenie :)
Jeśli chodzi o promotora to na początku został mi narzucony i co prawda zmieniłem go na innego, który miał jeszcze miejsce w swojej grupie...
Jest bardzo miły i sympatyczny, ale niestety chyba niespecjalnie zna się na tym temacie ;)

Sprawdzenie poprawności przypisów i ogólnie formatowania robię sam :) nie wiem tylko, czy dobrze połączyłem teorię z praktyką, bo część teoretyczną napisałem dawno, dawno temu a właściwą analizę dość niedawno i nie wiem, czy wszystko się zgadza...

W każdym razie jeszcze raz bardzo dziękuję za naprowadzenie na właściwy tor jeśli chodzi o zakończenie :)
ODPOWIEDZ