Opony zimowe

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
Awatar użytkownika
cerzka92
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 236
Rejestracja: 2 sierpnia 2012, 17:09
Lokalizacja: Jasełko

Opony zimowe

Post autor: cerzka92 »

Siema powiedzcie mi czy jeśli teraz jest Okres zimowy to jest OBOWIAZEK założenia opon zimowych? jeśli tak to ok. jeśli nie ma obowiazku i bd jezdziłł na letnich to nie dostane mandatu?
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: Opony zimowe

Post autor: nitro »

Nie ma raczej obowiązku, nie słyszałem żeby ktoś dostał mandat. Załóż te zimówki z innego powodu, nie chce np jechać za Tobą i wjechać w coś z powodu Twoich piruetów na letnich oponach :zdziwko:
Stara8
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 20 stycznia 2011, 12:43

Re: Opony zimowe

Post autor: Stara8 »

Nie ma obowiązku,chociaż są prace w parlamencie żeby były obowiązkowe.Wtedy wystarczyłoby policji przejść np po parkingu i nie jeden znalazłby mandat za szybą za "niemanie"zimowego ogumienia.
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: Opony zimowe

Post autor: wścieklica »

Nie ma takiego obowiązku. Ale w razie kolizji z twojej winy, będziesz miał przewalone za "stan opon nieodpowiadający warunkom drogowym."
Awatar użytkownika
cerzka92
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 236
Rejestracja: 2 sierpnia 2012, 17:09
Lokalizacja: Jasełko

Re: Opony zimowe

Post autor: cerzka92 »

aha wiecie mam zimowe opony ale tylko z przodu. dlatego że napęd w samochodzie mam na przód. z tyłu zaś mam letnie 2. może popyrkam pomalutku i nic nie sie stanie.:)
Hermann
Guru
Guru
Posty: 118
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 12:59

Re: Opony zimowe

Post autor: Hermann »

cerzka92 pisze:aha wiecie mam zimowe opony ale tylko z przodu. dlatego że napęd w samochodzie mam na przód. z tyłu zaś mam letnie 2. może popyrkam pomalutku i nic nie sie stanie.:)
A jak się coś stanie? Ubiegłej zimy tak pojeżdziłem, tragedia, oś przednia ma przyczepność a tył lata jak chce, szczególnie przy jeżdzie w koleinach i na błocie pośniegowym......,
Awatar użytkownika
Czoper
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 454
Rejestracja: 6 lipca 2006, 21:00
Lokalizacja: Jasło

Re: Opony zimowe

Post autor: Czoper »

cerzka92 pisze:Siema powiedzcie mi czy jeśli teraz jest Okres zimowy to jest OBOWIAZEK założenia opon zimowych? jeśli tak to ok. jeśli nie ma obowiazku i bd jezdziłł na letnich to nie dostane mandatu?
Boże ty to widzisz i nie grzmisz ?? !! :mur: ...bez komentarza...
ODPOWIEDZ