Rejestracja samochodu w wydziale komunikacji

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
alibaba6042
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 21 lutego 2016, 13:26

Re: Rejestracja samochodu w wydziale komunikacji

Post autor: alibaba6042 »

Narazie nie wyrabiasz nowego dowodu tylko jedziesz na przegląd jak się kończy i dostajesz tam taką kartkę z przeglądem. Wtedy z tą kartką można udać sie do wydziału komunikacji żeby wyrobić nowy dowód. I z tej kartki przebijają przegląd do nowego dowodu. :)
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: Rejestracja samochodu w wydziale komunikacji

Post autor: clashtorny »

Kretyństwo ;/ zmuszają człowieka do dodatkowej opłaty za dowód tymczasowy. Chory kraj, nie dość że muszę zapłacić na miejscu to jeszcze muszę czekać do miesiąca czasu na twardy dowód. Wyrobienie karty zdrowia w NFZ w Jaśle, tej plastikowej w formie dowodu osobistego nie dość że jest za darmo to jeszcze w 5 minut wyrabiają na miejscu. Jednak jest różnica między urzędasami a urzędasami... No nic zrobię jak mówiłeś, z kretynami i tak nie wygram
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: Rejestracja samochodu w wydziale komunikacji

Post autor: clashtorny »

Ok odwiedziłem dziś urząd kretynów wydział komunikacji. Urzędniczka najpierw chciała 70 kilka złotych na wstępie ale po chwili kapneła się że mam jeszcze ważny dowód 1 miesiąc no to mówi "prosze iść do kasy zapłacić 54.50zł" Przychodzę z powrotem z kwitem. Urzędniczka : "proszę zaczekać musze coś sprawdzić" (sprawdzała przepisy na których się widać nie zna ;P ) Po czasie urzędniczka: "nastąpiła pomyłka proszę jednak zapłacić 70 kilka złotych" Ja się pytam dlaczego? A ona że musi mi wystawić tymczasowy dowód ze względu na to że za wcześnie przyszedłem ;) No to ja : "pytałem miesiąc wcześniej u was i nie było problemu" Na co ona : "niemożliwe bo na pewno takiej opcji nie ma" A ja do niej: "przed chwilą sama pani sprawdzała w przepisach czy taka opcja istnieje, widać pani też tego nie wiedziała więc skąd ma sie o tym dowiedzieć petent????" Informacji na stronie urzędu brak ;) ba nawet druga urzędniczka stwierdziła że nie mogą tego zrobić bo to indywidualna sprawa XD Gdybym zrobił przegląd dzień po jego końcu ważności nie straciłbym miesiąca. Wychodzi na to że czy chcesz czy nie musisz zapłacić te 70 kilka złotych za dowód tymczasowy nawet jeśli masz ważny dowód jeszcze rok ;D pic na wode a nie urząd.
Awatar użytkownika
laura256
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 26 maja 2014, 11:35

Re: Rejestracja samochodu w wydziale komunikacji

Post autor: laura256 »

Normalnie patologia. Ja wyrabiałam z racji zameldowania nowy dowód rejestracyjny w Urzędzie komunikacji, ale w Strzyżowie. Tam normalnie do okienka się podchodzi, lub tam parę minut w kolejce stoi i załatwiłam wszystko bez problemów, a w dodatku pan, który mnie obsługiwał znał się na tym co robi. A tu co się pisze o jasielskim wydziale to się włos jeży na głowie, to co oni cały dzień robią i jeszcze nie wiedzą ile za co się płaci. Niekompetencja i burdel w dwóch słowach
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: Rejestracja samochodu w wydziale komunikacji

Post autor: clashtorny »

W Jaśle podobno się nie da ;) Załatwienie formalności związanych z zakładaniem działalności gospodarczej w Iławie kumpel załatwił w 15 minut. W Jaśle powiedziano mi że się nie da i że muszę czekać dwa tygodnie :D

Mam w końcu twardy dowód rejestracyjny ;) Ale były małe problemy z jego odnalezieniem ale całe szczęście się znalazł. Widocznie w trosce o moją osobę został odłożony na bok aby kiedy tylko się pojawię Pani urzędniczka (która czyta forum) a z którą walczyłem poprzednio jak lew, mogła się upewnić czy wszystko zrozumiałem z naszej poprzedniej rozmowy dziękuje pani urzędniczce za troskę i opiekę nad petentem ;) ale to podatnicy są urzędników pracodawcami a nie odwrotnie (bez tak bzdurnych przepisów nie mielibyście pracy w urzędzie tylko w supermarkecie na kasie) Mamy więc prawo być oburzeni na naszych pracowników jesli nie do końca znają sie na prawie. Mnie pracodawca za byle co może zwolnić, urzędnik czegoś nie wie, nie dopilnuje etc. wszystko rozchodzi się po kościach. Kiedy idę do piekarni po chleb to nie wyrabiam ciasta i go nie piekę bo nie znam się na tym, tylko kupuję gotowy produkt. Na obronę pani urzędniczki mam to, że prawo w Polsce jest tak skomplikowane i zmienne, że mimo wszystko współczuję urzędnikom.
szlapt
Weteran
Weteran
Posty: 73
Rejestracja: 29 listopada 2006, 21:56
Lokalizacja: rzeszow

Re: Rejestracja samochodu w wydziale komunikacji

Post autor: szlapt »

To czy jeden dzień wystarczy nie wiem ale, tylko Ci doradzę abyś poszedł bardzo wcześnie i stanął w kolejce (nawet i o 5) aby zdążyć wybrać bilecik.
wibar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 438
Rejestracja: 18 kwietnia 2013, 18:11

Re: Rejestracja samochodu w wydziale komunikacji

Post autor: wibar »

jonas pisze:Ile czasu zajmuje przerejestrowanie? CZy w ciągu 1 dnia można to załatwić?
Można. Ja parę tygodni temu rejestrowałem auto i trwało to jakieś pół godziny maksymalnie.Tylko że trzeba przyjść wcześniej, ja byłem w kolejce przed godziną szóstą i byłem drugi.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Rejestracja samochodu w wydziale komunikacji

Post autor: Jozin.1 »

jonas pisze:Ile czasu zajmuje przerejestrowanie? CZy w ciągu 1 dnia można to załatwić?
A jak nie chcesz stać w kolejce jak jakiś idiota, to zadzwoń i umów się na konkretny dzień i godzinę ;)
Awatar użytkownika
Zynek6
VIP
VIP
Posty: 530
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, 21:33

Re: Rejestracja samochodu w wydziale komunikacji

Post autor: Zynek6 »

Czyli nie maksymalnie pół godziny tylko pół dnia bo od szóstej trzeba stać
nozyce
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 27 lipca 2018, 09:48

Re: Rejestracja samochodu w wydziale komunikacji

Post autor: nozyce »

To prawdziwa katorga, ale nie z powodu formalności, a raczej kolejki w jakiej trzeba odczekać.
wibar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 438
Rejestracja: 18 kwietnia 2013, 18:11

Re: Rejestracja samochodu w wydziale komunikacji

Post autor: wibar »

Zynek6 pisze:Czyli nie maksymalnie pół godziny tylko pół dnia bo od szóstej trzeba stać
Nie przesadzaj. Ze staniem w kolejce-w moim przypadku-trwało to w sumie około 2 godziny. Oczywiście, jeżeli przyjdzie się na godzinę np. 10 to czasem zejdzie i cały dzień, a nawet można nie zarejestrować w tym dniu.
,
luty
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 61
Rejestracja: 4 sierpnia 2011, 13:40

Re: Rejestracja samochodu w wydziale komunikacji

Post autor: luty »

Korzystaliśmy ostatnio parokrotnie i zawsze było ok
abgb
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 6 lutego 2012, 11:56

Re: Rejestracja samochodu w wydziale komunikacji

Post autor: abgb »

Dobrze jest możliwość rezerwacji terminu za pośrednictwem strony internetowej Starostwa, ale pierwszy możliwy termin to 14 sierpnia 2018 r. godz. 11.22... Więc jak ktoś ma pilną sprawę, nie będzie czekał dwa tygodnie. Pozostaje stanie w kolejce.
kibic jks1910
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 297
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 07:47

Re: Rejestracja samochodu w wydziale komunikacji

Post autor: kibic jks1910 »

Ja tam bylem wiele razeyI zawsze bylo o.k. papiery trzeba miec wszystkie, ale to tez dla wlasnego dobra .
eleniii
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 25
Rejestracja: 29 czerwca 2019, 21:02

Re: Rejestracja samochodu w wydziale komunikacji

Post autor: eleniii »

Jakby się okazało, że brakuje jakiegoś dokumentu to są firmy jak ta https://www.duplikatydowodow.pl/ nam pomogli odzyskać brakujące dokumenty , tak by zarejestrować auto
ODPOWIEDZ