Bilet Ryanair

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
Awatar użytkownika
cerzka92
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 236
Rejestracja: 2 sierpnia 2012, 17:09
Lokalizacja: Jasełko

Bilet Ryanair

Post autor: cerzka92 »

Cześć chciałem poruszyć troszkę temat Lini Lotniczych. Chodzi mi mianowicie o Linie Ryanair. Kupiłem Bilet na 20 lipca na moje nazwisko.
Chciał bym przełożyć lot na wcześniej lecz wiem ze to się wiąże z kosztami. Czy jak bym odsprzedał komuś bilet (innej osobie np. Pani Kowalskiej) to nie dopłacał bym nic Firmie Lotniczej Ryanair że odsprzedałem komuś mój własny bilet? :zdegustowany:
kociamberek
VIP
VIP
Posty: 737
Rejestracja: 8 sierpnia 2010, 18:48

Re: Bilet Ryanair

Post autor: kociamberek »

cerzka92 pisze:Cześć chciałem poruszyć troszkę temat Lini Lotniczych. Chodzi mi mianowicie o Linie Ryanair. Kupiłem Bilet na 20 lipca na moje nazwisko.
Chciał bym przełożyć lot na wcześniej lecz wiem ze to się wiąże z kosztami. Czy jak bym odsprzedał komuś bilet (innej osobie np. Pani Kowalskiej) to nie dopłacał bym nic Firmie Lotniczej Ryanair że odsprzedałem komuś mój własny bilet? :zdegustowany:
przecież to nie bilet a pks do Bukowej, tylko samolot więc jest imienny, jak sobie wyobrażasz odsprzedaż takiego biletu, najłatwiej to chyba zapytać na infolinii przewoźnika a nie na forum jaslo4u :super:
angelterz
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 203
Rejestracja: 14 października 2011, 22:47
Lokalizacja: House of pain

Re: Bilet Ryanair

Post autor: angelterz »

Osoba która kupi bilet od Ciebie musi ponieść koszty zmiany nazwiska na bilecie, co się nie opłaca..
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Bilet Ryanair

Post autor: juve_fan »

cerzka92 pisze:Cześć chciałem poruszyć troszkę temat Lini Lotniczych. Chodzi mi mianowicie o Linie Ryanair. Kupiłem Bilet na 20 lipca na moje nazwisko.
Chciał bym przełożyć lot na wcześniej lecz wiem ze to się wiąże z kosztami. Czy jak bym odsprzedał komuś bilet (innej osobie np. Pani Kowalskiej) to nie dopłacał bym nic Firmie Lotniczej Ryanair że odsprzedałem komuś mój własny bilet? :zdegustowany:
Teoretycznie jest to możliwe, ale nie jest warte świeczki. Często w tego typu przypadkach taniej jest po prostu kupić bilet.

Z oficjalnej strony:
Opłata za zmianę imienia / nazwiska - za pasażera - 522 PLN / 110 €

Nie ma możliwości wylotu na bilecie z innymi danymi osobowymi.
szmitu3
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 227
Rejestracja: 26 maja 2010, 20:43

Re: Bilet Ryanair

Post autor: szmitu3 »

Lepiej kup nowy bilet . Nie oplaca sie ani zmieniac nazwiska , ani zmieniac daty wylotu.
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Bilet Ryanair

Post autor: piotrek »

Macie rację ale jest malutka opcja: np. PLL LOT dopuszcza możliwość niezgodności 3 liter w danych osobowych (tak usłyszałem) i to nie będzie niestety zamiana nazwiska np. Kot na Maj ale liter które nie zniekształacają wymowy nazwiska. O ile imię będzie takie samo to kupujący może zacząć trening czytania tak żeby jego nazwisko wyszło coś jak na bilecie ;) No i potem niech zaprezentuje to przy odprawie ;))
tomcio ; )
Guru
Guru
Posty: 177
Rejestracja: 4 lipca 2006, 22:05
Lokalizacja: Jasło

Re: Bilet Ryanair

Post autor: tomcio ; ) »

Jesli wylot jest tylko z bagazem podrecznym to zawsze mozna sprobowac :D
Awatar użytkownika
sylwula13
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 458
Rejestracja: 21 listopada 2009, 20:06
Lokalizacja: Jasło

Re: Bilet Ryanair

Post autor: sylwula13 »

a orientuje się ktoś jakimi liniami najlepiej przewieźć 2 koty za granicę?
Awatar użytkownika
Reagan
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 289
Rejestracja: 21 marca 2012, 14:43

Re: Bilet Ryanair

Post autor: Reagan »

Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Bilet Ryanair

Post autor: zielony87 »

Ponieważ miesiąc mojej przerwy minął:
Wujek google wie wszystko,wystarczy spytać ;) Nie tylko Lot ale kilka innych linii.Tanie linie nie przewożą zwierząt.

http://www.pasazer.com/in-7675-poradnik ... zakiem.php
Uffff... nie wiem jak kontrola graniczna i formalności,ale przy takich wymogach to bym się zastanawiał w takiej sytuacji nawet nad przemyceniem zwierzaków nawet autem przez kanał czy coś gdyby tylko była możliwość ;) ,bo robić to wg tych zasad to w zasadzie tylko przy wyjeździe na stałe gdy już jest to konieczne,bo nie chce się zostawić futrzastych przyjaciół...

Po prostu potworna ta biur(w)okracja...

Rozumiem,zagrożenia epidemiologiczne itd, nie mogą pozwolić na przesadę,bo by hindusi zaczęli krowy zwozić a murzyni np. krokodyle - no ale mimo wszystko to przegięcie z tymi chipami jest i tyle.Chipa w dupsko to powinni zapakować pomysłodawcom a nie zwierzętom,kot czy pies przecież może nosić obrożę !
Awatar użytkownika
cerzka92
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 236
Rejestracja: 2 sierpnia 2012, 17:09
Lokalizacja: Jasełko

Re: Bilet Ryanair

Post autor: cerzka92 »

sylwula13 pisze:a orientuje się ktoś jakimi liniami najlepiej przewieźć 2 koty za granicę?
pocztą polska :wstyd:
Awatar użytkownika
sylwula13
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 458
Rejestracja: 21 listopada 2009, 20:06
Lokalizacja: Jasło

Re: Bilet Ryanair

Post autor: sylwula13 »

wiem , że mogę poszukać w googlach , ale wolałam zapytać osób na forum . może ktoś przewoził zwierzaki samolotem i coś się orientuje na ten temat którymi liniami najlepiej jest je przewozić. denerwują mnie odpowiedzi typu "pocztą polską". CZŁOWIEKU JEŚLI NIE MASZ NIC MĄDREGO DO POWIEDZENIA TO SIĘ NIE UDZIELAJ !
szmitu3
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 227
Rejestracja: 26 maja 2010, 20:43

Re: Bilet Ryanair

Post autor: szmitu3 »

Za ktora granice chcesz przewiezc te koty ?
Do ktoregos kraju w Europie czy za ocean ?
Masz wszystkie dokuenty na nie : chipa , szczepienia , itp . ?
Awatar użytkownika
sylwula13
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 458
Rejestracja: 21 listopada 2009, 20:06
Lokalizacja: Jasło

Re: Bilet Ryanair

Post autor: sylwula13 »

szmitu3 pisze:Za ktora granice chcesz przewiezc te koty ?
Do ktoregos kraju w Europie czy za ocean ?
Masz wszystkie dokuenty na nie : chipa , szczepienia , itp . ?
wszystko zrobię zaraz przed wyjazdem . planuję jechać gdzieś za 2 , 3 miesiące więc chyba jeszcze mam czas na wizytę u weterynarza :) a chce z nimi jechać do Anglii .
szmitu3
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 227
Rejestracja: 26 maja 2010, 20:43

Re: Bilet Ryanair

Post autor: szmitu3 »

Jesli do Anglii to ok.
Poszukaj w googlach kurierow ktorzy woza przesylki do Anglii .
Np . ALLTRA wozi zwierzeta , ale musza miec wszystkie wymagane dokumenty , wiec zacznij zalatwiac to jak najszybciej , zebys zdazyla.
Weterynarz wszystko powinien wiedziec.

Bo jesli chcesz przewiezc samolotem , to taki koszt wynosi okolo 1tys funtow - tylko pytanie , czy kochasz swoje koty az tak bardzo zeby tyle za nie zaplacic ??

Wg mnie najmniejszy stres dla takiego zwierzecia , bedzie wtedy gy bedziesz jechala razem z nim.
ODPOWIEDZ