alimenty i rozwód

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
Awatar użytkownika
necia
Obyty
Obyty
Posty: 56
Rejestracja: 26 października 2013, 14:06

alimenty i rozwód

Post autor: necia »

hej dziewczyny potrzebuje inf na temat rozwodu i alimentów czy skończy się na 1 rozprawie czy jest ich kilka i jak długo to trwa na pewno jest tu ktoś po rozwodzie wiec może podzielicie się swoimi doświadczeniami ze mna?
ITII
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 1 kwietnia 2010, 08:46

Re: alimenty i rozwód

Post autor: ITII »

Wszystko zależy czy jesteście zgodni oboje na rozwód, ale najpierw jest rozprawa pojednawcza , więc minimum dwie rozprawy.Jest to poważna sprawa więc radzę wynająć adwokata .
jasmin
Obyty
Obyty
Posty: 57
Rejestracja: 15 kwietnia 2011, 09:24

Re: alimenty i rozwód

Post autor: jasmin »

Bzdury piszesz. Jak strony są zgodne to można wystąpić z wnioskiem o pominięcie rozprawy pojednawczej i załatwienie wszystkiego od razu. A jak pójdziecie na wojnę to może to trwać.
ITII
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 1 kwietnia 2010, 08:46

Re: alimenty i rozwód

Post autor: ITII »

Masz rację, dlatego napisałem że wszystko zależy od porozumienia.
czarny2962
Guru
Guru
Posty: 179
Rejestracja: 23 kwietnia 2010, 16:35

Re: alimenty i rozwód

Post autor: czarny2962 »

Wizje zmarłej w opinii świętości siostry MEDARDY

Widziałam w czyśćcu także dusze, które zerwały Sakrament Małżeństwa. Dusze te związane są jakby ognistymi łańcuchami... chcą oderwać się od siebie, aby być swobodne, ale to jest niemożliwe. Im więcej chcą się oderwać tym bardziej cierpią... bo się szarpią... Cierpienie - to jest okropne! Gdzie jedna dusza się ruszy tam druga iść musi za nią.

Widziałam inne osoby, które zerwały Sakrament Małżeństwa żyjąc w. rozpuście, popełniając grzech wiarołomstwa przez powtórne związki cywilne, nielegalnie żyjąc cudzołożyli ciągle popełniając grzech śmiertelny. Osoby te były w świętokradztwie. Dusze ich wtrącone były w takie otchłanie, że patrzyłam z przerażeniem i myślałam, że to dno piekła... panowały tam okropne ciemności. Pytałam, dlaczego są takie ciemności? Dlatego, że miały okazję przejrzeć, a były zaślepione bo i Kościół je nawoływał i wiedziały, że źle postępują...
Awatar użytkownika
Public Enemy
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 18:58

Re: alimenty i rozwód

Post autor: Public Enemy »

Adwokat to tylko zdaje sie na takiej rozprawie posiedzi,pogrzebie w papierach i sie slowem nie odezwie do sędziny.I broń boże nie jechac z nim na rozprawe bo wezmie 100 zl za podwiezienie do Krosna,tak skasowal znajomą..
Awatar użytkownika
necia
Obyty
Obyty
Posty: 56
Rejestracja: 26 października 2013, 14:06

Re: alimenty i rozwód

Post autor: necia »

no dokładnie to chodzi mi o rozwód z orzekaniem o wine męża, a czy ktoś miał tak ze były na jednej rozprawie orzekane alimenty i rozwód?
insanity
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 11 października 2013, 06:22

Re: alimenty i rozwód

Post autor: insanity »

Public Enemy pisze:I broń boże nie jechac z nim na rozprawe bo wezmie 100 zl za podwiezienie do Krosna,tak skasowal znajomą..
witam, a to nie można było umówić się z nim na miejscu przed sądem w Krośnie ;) ?
Maja321
Guru
Guru
Posty: 179
Rejestracja: 29 sierpnia 2012, 22:16

Re: alimenty i rozwód

Post autor: Maja321 »

Czy sąd zwalnia wogóle z kosztów za rozwód? Chodzi mi o te cholerne 600 zł Sąd odrzucił mi już dwa pozwy rozwodowe, uzasadniając iż jak sobie zarobię, uzbieram to wtedy mam złożyć! Paranoja.... :wstyd:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18419
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: alimenty i rozwód

Post autor: dragoness »

Maja321 pisze:Czy sąd zwalnia wogóle z kosztów za rozwód? Chodzi mi o te cholerne 600 zł Sąd odrzucił mi już dwa pozwy rozwodowe, uzasadniając iż jak sobie zarobię, uzbieram to wtedy mam złożyć! Paranoja.... :wstyd:
Trzeba złożyć wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych. Przy składaniu pozwu nie płaci się nic.
necia pisze:no dokładnie to chodzi mi o rozwód z orzekaniem o wine męża, a czy ktoś miał tak ze były na jednej rozprawie orzekane alimenty i rozwód?
Cóż nie chcę być złym prorokiem, ale jeśli to rozwód z orzekaniem o winie, to jeśli się nie dogadacie, to na pewno na jednej, czy nawet dwóch rozprawach się nie skończy. Jeśli dodatkowo są dzieci, to dochodzi jeszcze sprawa opieki.
Awatar użytkownika
necia
Obyty
Obyty
Posty: 56
Rejestracja: 26 października 2013, 14:06

Re: alimenty i rozwód

Post autor: necia »

tak z orzekaniem ponieważ to ja zostałam zdradzona oszukiwana itd. a ktoś wie jak wygląda ta 1 rozprawa pojednawcza czy sa tam świadkowie czy tylko sedzia adwokaci i my? a czy ktoś ma może podobna sytuacja chodzi mi ze jest po rozwodzie i ma zasadzone na dziecko alimenty od "bezrobotnego" męża jaka to jest wysokość mniej więcej?
jasmin
Obyty
Obyty
Posty: 57
Rejestracja: 15 kwietnia 2011, 09:24

Re: alimenty i rozwód

Post autor: jasmin »

Jak chcesz z orzekaniem o winie to nie licz na szybkie załatwienie sprawy. Zwłaszcza na jednej rozprawie.... Rozumiem, że Twoja duma nie pozwoli Ci na pójście na porozumienie stron i dogadanie się w sprawie rozwodu bez orzekania o winie.....

Alimenty od "bezrobotnego " ??? Nie bardzo wiem na co Ty liczysz......
Awatar użytkownika
ananasek
VIP
VIP
Posty: 630
Rejestracja: 15 marca 2010, 20:40

Re: alimenty i rozwód

Post autor: ananasek »

Czemu ma "iść na porozumienie" skoro to on zawinił, zdradził, oszukiwał? bo będzie mniej roboty? rozwód z orzekaniem jego winy! :cisza:
Awatar użytkownika
Public Enemy
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 18:58

Re: alimenty i rozwód

Post autor: Public Enemy »

Na alimenty od bezrobotnego oczywiscie liczyc mozna.Płaci fundusz jesli ojciec dziecka nie pracuje,ale cały czas wisi nad nim komornik i jak tylko gdzies dorwie prace to komornik momentalnie zajmuje dochody,bo jemy sie tam sklada i sklada zadłużenie wobec państwa.Czasem tez idzie taki ojciec odsiedziec do kicia jesli sie tam nasklada dużo.W kązdymrazie 500zł alimentów dostac to nie zaden problem,sędzina zawsze idzie na ręke kobiecie.Wiem,bo jest tak w mojej rodzinie.
Awatar użytkownika
necia
Obyty
Obyty
Posty: 56
Rejestracja: 26 października 2013, 14:06

Re: alimenty i rozwód

Post autor: necia »

tak obecnie bezrobony ponieważ sam się zwolnił z pracy a pracowal za granica miał naprawdę śwsietna prace a zwolnił się dlatego żeby nie płacic alimentów wysokich bo wiadomo ze jakby pracował tam to alimenty by płacił wysokie wiec postanowił się zwolnic specjalnie i gra teraz bezrobotnego żeby małe alimenty sad zasądził
ODPOWIEDZ