Opel Corsa - warto?

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
monia
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 16 lutego 2011, 16:25

Re: Opel Corsa - warto?

Post autor: monia »

Wydaje mi się, że przebieg ma za wysoki, chyba długo nim nie pojeździ bez remontu silnika
piotrxp
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 5 kwietnia 2014, 09:48

Re: Opel Corsa - warto?

Post autor: piotrxp »

Jeśli Ci nie przeszkadza ilośc miejsca w środku to pewnie warto zobaczyć a przebieg 200tyś to chyba normalny jak nie maly po 11latach jesli to ma byc auto rodzinne to moze cos większego
Architekt
VIP
VIP
Posty: 580
Rejestracja: 21 września 2009, 18:09

Re: Opel Corsa - warto?

Post autor: Architekt »

Nie warto.
Lepiej kup alfa romeo 147 jeżeli chcesz mieć choćby namiastkę tego co ja nazywam prawdziwym samochodem a nie wozidłem
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Opel Corsa - warto?

Post autor: piotrek »

mechanik:
monia pisze:Wydaje mi się, że przebieg ma za wysoki, chyba długo nim nie pojeździ bez remontu silnika
to ile Pani cofnąć? 130 tys będzie ;)?
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Opel Corsa - warto?

Post autor: człowiek z lasu »

Akurat w tym aucie bardzo łatwo sprawdzic, czy jest ok. Główne problemy z ecotecami polegają na błędach związanych z wadliwą pracą: sondy, zaworu egr lub któregoś z czujników temperatury. Te sprawy potrafią byc kosztowne. Każdy ogarnięty po badaniu technicznym i analizie spalin będzie wiedział, czy ktoś nie usuwał błędów na skróty. Jeśli to wszystko działa jak należy, jest to auto, które mam więcej zalet niż wad, zwłaszcza z silnikiem 1,2. Ja miałem 1,0 ecotec w nauce jazdy i musiałem rozpracowac sam, o co chodzi w tym silniczku, bo serwisy najchętniej wymieniałyby sondę przy każdym problemie.
Ostatnio zmieniony 6 lipca 2014, 14:24 przez człowiek z lasu, łącznie zmieniany 1 raz.
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Opel Corsa - warto?

Post autor: piotrek »

jeśli samochód jest poprawnie serwisowany to przebieg nie jest problemem - ja mam były firmowy i wiem co piszę :)
monia
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 16 lutego 2011, 16:25

Re: Opel Corsa - warto?

Post autor: monia »

piotrek pisze:mechanik:
monia pisze:Wydaje mi się, że przebieg ma za wysoki, chyba długo nim nie pojeździ bez remontu silnika
to ile Pani cofnąć? 130 tys będzie ;)?
Odezwał się, udało ci się sprzedać auto z cofniętym licznikiem? Ale jest jeszcze coś zwane sumieniem, czego zapewne ci brakuje
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Opel Corsa - warto?

Post autor: człowiek z lasu »

Architekt pisze:Nie warto.
Lepiej kup alfa romeo 147 jeżeli chcesz mieć choćby namiastkę tego co ja nazywam prawdziwym samochodem a nie wozidłem
To tylko samochód. Przyrządzik do przemieszczania się z punktu a do punktu b. Prawdziwe samochody to inna epoka. Fiat 125, citroen xm, star 266 to była namiastka przygody lub stylu, ale w dalszym zciągu tylko samochody.
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Opel Corsa - warto?

Post autor: piotrek »

monia pisze:
piotrek pisze:mechanik:
monia pisze:Wydaje mi się, że przebieg ma za wysoki, chyba długo nim nie pojeździ bez remontu silnika
to ile Pani cofnąć? 130 tys będzie ;)?
Odezwał się, udało ci się sprzedać auto z cofniętym licznikiem? Ale jest jeszcze coś zwane sumieniem, czego zapewne ci brakuje
nigdy tego nie robiłem, ale popytaj w komisach co ludzie chcą kupić, i nawet widząc samochód mocno zużyty chcą wierzyć że ma 20 tys przebiegu a Niemiec płakał jak sprzedawał. Reasumując przebieg nie ma dużego znaczenia o ile samóchód był regularnie i dobrze serwisowany. Są jednak tacy którzy wolą kupić samochód np. po taksówkarzu który ma niewielki przebieg i skończony silnik bo zanim się zagrzał to już był wyłączany. Wolność wyboru, ale co ma sumienie do tego? :niepewny:
wieśniak
VIP
VIP
Posty: 691
Rejestracja: 13 marca 2012, 10:52

Re: Opel Corsa - warto?

Post autor: wieśniak »

sylwia4012 pisze:Czy macie może Opla Corsę? Chcę kupić niedrogie auto dla rodziny. Znalazłam takie egzemplarz http://moto.gratka.pl/tresc/opel-corsa- ... source=brc Wydaje się fajny i w dobrej cenie. Polecacie czy nie?

gdyby go nic nie "bolało" to cena była by z jedynką w przodzie :P chcesz kupić szrot ,to stań przed jakimkolwiek złomowiskiem i czekaj na auto które na własnych kołach podjedzie się wyzłomować :hyhy: ja bym się nie zarażał samochodem z takich ofert (-90% rabat) ,bo wiadomo ,że coś z nim jest nie tak .
Awatar użytkownika
shuffler
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 68
Rejestracja: 9 września 2013, 10:42

Re: Opel Corsa - warto?

Post autor: shuffler »

@up
czyli twierdzisz, że do 10K nie idzie kupić auta 'na chodzie' ?
ta corsa z ogłoszenia pod względem wizualnym prezentuje się miernie i na pewno odbiło się to na cenie, ale niekoniecznie jest szrotem pod względem technicznym. powiem Ci, że jakby to autko było do obejrzenia w Jaśle, to na pewno bym podjechał na oględziny ;)
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: Opel Corsa - warto?

Post autor: nitro »

"Kontrolka ciśnienia oleju przy niskich obrotach"= możliwy spory problem , za taką cenę Corsa C?
Awatar użytkownika
Tulix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 295
Rejestracja: 15 lipca 2011, 23:07

Re: Opel Corsa - warto?

Post autor: Tulix »

IMHO Przebieg koło 200k nie ma tutaj jakiegoś większego znaczenia.
Co mnie w tym aucie martwi to silnik 1.2L w gazie. Jeśli ktoś go zagazował koło 10k przebiegu to może się okazać że silnik do remontu w niedługim czasie a i stąd cena.
Do gazu 1,4L to absolutne minimum, inaczej męczy się materiał.

Jakby to byla tylko benzyna w pojemnosci 1.2, to było by super.
ODPOWIEDZ