biuro nieruchomości

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
ta_inna
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 11 kwietnia 2014, 20:21

biuro nieruchomości

Post autor: ta_inna »

witam, mam takie pytanie. zawarłam umowe z pewnym jasielskim biurem nieruchomości w sprawie domu ktory oglądałam 3 dni wcześniej i wiedziałam gdzie jest. ale to szczegół. zdecydowałam się na ów domek ale zakup jego trwa juz 3 mies :/ dom był w biurze nieruchomości przez okres ponad 5 lat a nie było do niego pełnej dokumentacji..
domek był przebudowywany z budynku gospodarczego na mieszkalny jednak oni mieli go wystawionego jako mieszkalny i nawet nie wiedzieli o tym ze brakuje tak ważnych dokumentów (dopiero ja to zauważyłam) ale oni nie przejęli sie tym .

Pan z nieruchomości powiedział "a wie pani ile to jest bieganie żeby takie dokumenty załatwić !!" na tym sie skończyło , załatwiłam wszystko ze zbywczyniom. potem okazało się ze budynek nie ma nadanego numeru .. oczywiście nikt z biura tego nie załatwił.
biuro przy podpisywaniu ze mna umowy utaiło 10 tys. pożyczki ktora ciąży na domu, nikt mi go nie zaprezentował bo w końcu wiedziałam gdzie jest dom (podano mi tylko numer do właścicielki)

CO W TAKIEJ SYTUACJI-DORADŹCIE !!

zaznacze jeszcze że biuro chce ode mnie 2 tys a od zbywczyni 4 . :mur:
ta_inna
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 11 kwietnia 2014, 20:21

Re: biuro nieruchomości

Post autor: ta_inna »

i jeszcze na dodatek w teczce z dokumentami była dołączona książka z wyceną domu warta 1200 zł która zgubili
milunia
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 2 września 2014, 21:54

Re: biuro nieruchomości

Post autor: milunia »

i właśnie tak to kupować przez pośredników totalne wyzyskanie bliźniego tylko kasa się liczy ciekawe czy pośrednik zapłaci uczciwie podatek od zysku czy na krzywkę?
ta_inna
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 11 kwietnia 2014, 20:21

Re: biuro nieruchomości

Post autor: ta_inna »

cene domu zawyżył o 15 tys :O
ta_inna
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 11 kwietnia 2014, 20:21

Re: biuro nieruchomości

Post autor: ta_inna »

a ja nie chce przecież nikogo wykiwać czy oszukać ale ich praca chyba nie polega tylko na skontaktowaniu mnie ze zbywcom ?? dokumentacje chyba powinni zalawić oni..
lukas9314
Weteran
Weteran
Posty: 75
Rejestracja: 30 listopada 2013, 07:41

Re: biuro nieruchomości

Post autor: lukas9314 »

Nie wiem jak jest skonstruowana umowa ale w wypadku takiej niekompetencji biura na miejscu zbywczyni podziękowałbym tym ludziom a z panią się dogadał.
andrzej_ar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 251
Rejestracja: 7 października 2011, 20:41

Re: biuro nieruchomości

Post autor: andrzej_ar »

W takie sytuacji trzeba by przeczytać umowy jakie macie obie Panie zawarte z biurem i od tego uzależnił dalsze postępowanie.
Zastanawiałbym się poważnie nad zawarciem tej transakcji a przynajmniej wstrzymał do czasu aż właściciel nie ureguluje wszystkich spraw.
ta_inna
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 11 kwietnia 2014, 20:21

Re: biuro nieruchomości

Post autor: ta_inna »

noo ja nie mam żadnej umowy , podpisałam na miejscu i wszystko zostało tam .
Awatar użytkownika
JURT
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 462
Rejestracja: 28 stycznia 2010, 15:20
Lokalizacja: CENTRUM EUROPY

Re: biuro nieruchomości

Post autor: JURT »

ta_inna pisze:noo ja nie mam żadnej umowy , podpisałam na miejscu i wszystko zostało tam .
Popełniłaś błąd że przy tak ważnych sprawach nie przeczytałaś umowy i wydaje mi się że powinnaś również Ty dostać 2 egzemplarz umowy. Podejdź może do tego pana powinien Ci coś doradzić
Jasło, woj. podkarpackie
Powiatowy Rzecznik Konsumentów
ul. Rynek 18 ( w Starostwie)
38-200 Jasło
tel. 13 448 34 10
faks 13 448 33 02
e-mail: [email protected]
ta_inna
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 11 kwietnia 2014, 20:21

Re: biuro nieruchomości

Post autor: ta_inna »

dzięki za info
ODPOWIEDZ