oszustwo internetowe.

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
koriotka
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 18 marca 2015, 15:57

oszustwo internetowe.

Post autor: koriotka »

witam, chciałam zapytac czy jasielska policja przyjmuje zgloszenia o oszustwa internetowe jezeli kwota jest ponizej 250zł???
zrobilam zakup w portalu vinted.pl na kwote 60zł.
zostalam oszukana, gdyz kontakt ze sprzedajaca byl do czasu kiedy nie wplacilam pieniedzy,pozniej kontaktu brak. dzis znajoma napisala z innego konta o dostepnosc towaru,pani napisala ze jest dostepny, oraz podala dane do wplaty, zglosila sie do mnie inna dziewczyna ktora rowniez kupila ta sama rzecz co ja, chodzi tutaj o kurtke.
i rowniez zostala oszukana.
znajoma powiedziala mi,ze policja mi nie przyjmie zgloszenia ze wzgledu na małą szkode czynu bo jest to kwota ponizej 250zl.
czy tak rzeczywiscie jest w policji??
amivisage
Guru
Guru
Posty: 125
Rejestracja: 26 maja 2011, 00:03

Re: oszustwo internetowe.

Post autor: amivisage »

Nie jest ważne jakiej kwoty dotyczy oszustwo, mniejsza kwota będzie zakwalifikowana jako wykroczenie, większa jak przestępstwo.
Buciki, kurtka (zapasowa) i na komisariat. Oczywiście numery kont, oferty, emaile, telefony itp. itd. a za głupie gadanie znajoma za kare idzie z tobą.
shift1
Obyty
Obyty
Posty: 53
Rejestracja: 23 kwietnia 2013, 07:25

Re: oszustwo internetowe.

Post autor: shift1 »

Jeśli ta osoba robi jakieś klocki na większą skalę to pewnie coś już wiedzą na ten temat i raczej temat przyjmą
treeplum
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 27 maja 2014, 09:17

Re: oszustwo internetowe.

Post autor: treeplum »

Jeśli zgłosi się więcej osób to na pewno przyjmą zgłoszenie, ale sama to raczej nic nie zdziałasz.
łodyniec2kolejnyraz
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 14 marca 2015, 09:47

Re: oszustwo internetowe.

Post autor: łodyniec2kolejnyraz »

Wątpię w to że kasę odzyskasz. Sprawa będzie się ciągła latami. Jeśli znajdą daną osobę, co wcale nie jest takie pewne, będziesz wzywana do sądów itp... więcej ceregieli niż to wszystko warta. Wiem ,wiem , na tym żerują ,że każdy tak myśli,ale taka jest prawda.
koriotka
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 18 marca 2015, 15:57

Re: oszustwo internetowe.

Post autor: koriotka »

do sadu rozumiem,ze tam u niej w miescie tak?
amivisage
Guru
Guru
Posty: 125
Rejestracja: 26 maja 2011, 00:03

Re: oszustwo internetowe.

Post autor: amivisage »

koriotka pisze:do sadu rozumiem,ze tam u niej w miescie tak?
Chyba za długo chodziłaś w zimie bez kurtki?
Nie, nie u niej w mieście lub na wsi, tylko w odległym przylądku w Australii, tam są większe sale rozpraw, ciepły klimat, kangury jest co zwiedzać.
Przelot, hotele i wyżywienie sponsorujesz sobie sama, albo lodyniec za głupie pisanie ci sponsoruje.
Kurtka nie będzie potrzebna.
Ostatnio zmieniony 18 marca 2015, 16:54 przez amivisage, łącznie zmieniany 3 razy.
łodyniec2kolejnyraz
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 14 marca 2015, 09:47

Re: oszustwo internetowe.

Post autor: łodyniec2kolejnyraz »

Tak ,ale wstawiennictwo będzie zapewne nie obowiązkowe ,mimo to głowę będą Ci zawracać .
koriotka
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 18 marca 2015, 15:57

Re: oszustwo internetowe.

Post autor: koriotka »

amivisage pisze:
koriotka pisze:do sadu rozumiem,ze tam u niej w miescie tak?
Chyba za długo chodziłaś w zimie bez kurtki?
Nie, nie u niej w mieście lub na wsi, tylko w odległym przylądku w Australii, tam są większe sale rozpraw, ciepły klimat, kangury jest co zwiedzać.
Przelot, hotele i wyżywienie sponsorujesz sobie sama, albo lodyniec za głupie pisanie ci sponsoruje.
Kurtka nie będzie potrzebna.

nikt cie o zdanie nie pytal zebys pisal tak durne odpowiedzi id....
Kentucky
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 232
Rejestracja: 29 kwietnia 2011, 22:23

Re: oszustwo internetowe.

Post autor: Kentucky »

Oszustwo z art. 286 k.k. zawsze jest przestępstwem, niezależnie od kwoty szkody. Podobnie zresztą jest z włamaniem - ono zawsze jest przestępstwem.
Natomiast kradzież i zniszczenie mienia to tzw. przestępstwa przepołowione, czyli w zależności od kwoty mogą być albo przestępstwem, albo wykroczeniem. Oszustwo nigdy nie będzie wykroczeniem. Najwyżej może być przyjęty "przypadek mniejszej wagi" z art. 286 par. 3 k.k., ale nadal jest to przestępstwo.

Tak więc Policja musi przyjąć zawiadomienie o przestępstwie wraz z wnioskiem o ściganie sprawcy. Jeśli już zostanie on namierzony, to wówczas sprawa może się toczyć w Jaśle, bo o właściwości sądu decyduje miejsce dokonania czynu, czyli przy oszustwie będzie to miejsce wprowadzenia w błąd osoby oszukanej. Jeśli złożysz zawiadomienie o przestępstwie na jakimkolwiek posterunku Policji w ramach powiatu jasielskiego i tu zostanie wszczęte postępowanie karne, to sprawa toczyć się powinna w Jaśle.
Pozdrawiam.
koriotka
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 18 marca 2015, 15:57

Re: oszustwo internetowe.

Post autor: koriotka »

dziekuje bardzo za pomoc i odpowiedz ;-)
promoomo
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 27
Rejestracja: 15 lutego 2015, 01:41

Re: oszustwo internetowe.

Post autor: promoomo »

Osobiście zgłosiłem oszustwo z allegro na śmieszną kwotę bo 80zł e wkurzył mnie gość bo nie tylko mnie oszukał, ale.i inne osoby. Poszedłem na komendę w Jaśle i policjant z wydziału do przestępczości gospodarczej mnie przesłuchał. Musiałem przynieść wydrukowane screeny z aukcji, wydrukowane maile itd. Po dwóch miesiącach odzyskałem kase. Na allegro aukcje sa ubezpieczone do kwoty 10 000zł jeżeli zglosisz sprawę na policję, to zaświadczenie że taka sprawa jest prowadzona wysylasz do allegro i zwracJą Ci kasę, a oni już sami ścigają oszusta. Najczęściej oszust po otrzymaniu pierwszego wezwania na policję odsyła kasę. I bardzo ważna rzecz - jesli miedzy czasie po zgloszeniu na policje, oszust zwroci kase, musisz tk niezwlocznie zglosic policji.
ODPOWIEDZ