przybudówka do domu 20m2

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
mati85061
Guru
Guru
Posty: 136
Rejestracja: 15 marca 2009, 22:18

przybudówka do domu 20m2

Post autor: mati85061 »

Witam planuje zrobic przbudówek do domu ok 20m2 jakie są potrzebne plany i pozwolenia jakie mniej wiecej są koszty ??? jesli ktos ostatnio robił to prosze o jakies informacje.
skate18x
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 4 maja 2015, 12:31

Re: przybudówka do domu 20m2

Post autor: skate18x »

ja robiem taka dobudowke. potrzebujesz projekt( ja za indywidualny placilem 4000 zl) geodetow mapki srapki zgody sasiadow itd itd. uzyskujesz pozwolenie a potem nastepne koszta - kierownik budowy. a najgorsze odbiory nadzoru budowlanego( masakra) teraz sie jakos przepisy co nieco zmienily ale koszta raczej zostaja te same czyli ok 7000-8000 za same papiery pieczatki itd
mati85061
Guru
Guru
Posty: 136
Rejestracja: 15 marca 2009, 22:18

Re: przybudówka do domu 20m2

Post autor: mati85061 »

myslałam ze plany na taka przybudówke to troche mniejsze koszty :(. dzieki za odpowiedz
skate18x
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 4 maja 2015, 12:31

Re: przybudówka do domu 20m2

Post autor: skate18x »

taki plan musi byc indywidualny bo nie ma gotowych projektow na przybudowki. to jest wlasnie smieszne ze gotowy projek domu kupisz za 1500. podzwon po architektach i ci cos konkrtniej powiedza.
W23Architekci
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 8 marca 2012, 09:20

Re: przybudówka do domu 20m2

Post autor: W23Architekci »

W przypadku rozbudowy jest wiele kwestii które wpływają na cenę jak i termin opracowania dokumentacji.
Jeśli planujesz rozbudowę domu zacząłbym od spotkania się z Architektem, który przyjedzie na miejsce, przeanalizuje wszystko i dopiero wtedy określi koszt opracowania projektu.
Na koszt opracowania dokumentacji, mają wpływ między innymi takie rzeczy jak:
- rozmiary budynku, poziom jego skomplikowania
- czy posiadasz aktualne rysunki budynku (inwentaryzację)
- lokalizacja budynku, czy jest tam obowiązujący Miejscowy Plan czy musisz wystąpić o Warunki zabudowy
- to czy działka jest rolna czy budowlana (pisząc kolokwialnie)
- jakie instalacje wewnętrzne będą w budynku
- czy będzie konieczność przebudowy instalacji zewnętrznych (może się okazać np, że w miejscu planowanej rozbudowy będzie np gaz)

Proponuje zadzwoń do kilku biur i dowiedz się u źródła, całkowity koszt może wynieść jak kolega pisał 7.000 zł... ale może równie dobrze wynieść 2.500 zł.

Kolejność następująca: Telefon > Przyjazd na budowę > Analiza > Wycena > Projekt
czarna66
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 12 lutego 2011, 20:50

Re: przybudówka do domu 20m2

Post autor: czarna66 »

Nie jestem pewna, ale gdzieś obiło mi się, że do 35m nie potrzeba planu.
andrzej_ar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 251
Rejestracja: 7 października 2011, 20:41

Re: przybudówka do domu 20m2

Post autor: andrzej_ar »

potrzeba i teraz i zawsze był potrzebny projekt i pozwolenie na budowę a raczej rozbudowę/przebudowę.
skate18x
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 4 maja 2015, 12:31

Re: przybudówka do domu 20m2

Post autor: skate18x »

co jak co ale w 2500 zl ciezko bedzie sie zmiescic chyba ze ma sie znajomego architekta i kierownika budowy
ODPOWIEDZ