Pendrive

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
Awatar użytkownika
dyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 481
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 10:11

Pendrive

Post autor: dyna »

Witam mam pytanko czy jest szansa naprawienia pena w Jasle. Nie widzi go komp.
RSSCorpInvestment
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 21 sierpnia 2015, 22:28

Re: Pendrive

Post autor: RSSCorpInvestment »

Wątpię. Mi też się raz zepsuł. Pendrive'y czasem siadają, taka ich specyfika. Zazwyczaj zaraz po zakończeniu gwarancji. Ja swój wyrzuciłem, bo nie miałem tam żadnych ważnych danych, poza tym był tani, więc nierentowny w naprawie. Jeśli to nie jakiś specjalny pendrive, tylko taniocha i nie masz tam żadnych ważnych danych, to ci się nie opłaca [...] naprawiać. Więc jeśli komputer ci go wcale nie widzi, to znaczy że stuprocentowo siadł, czytaj nie uskutecznia ekspresji danych, czytaj żadnym oprogramowaniem nie da się go naprawić, a nie wierzę, że istnieją 'mechaniczne' sposoby naprawy takich jednorazowych pierdółek.

Polecam jako nowy pendrive ten: http://www.amazon.com/Kingston-DataTrav ... B00AXWOLS2 Jest dosyć masywny, ale to nie przeszkadza, łatwo się go otwiera, nie ma zatyczek,
Awatar użytkownika
dyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 481
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 10:11

Re: Pendrive

Post autor: dyna »

Ok dzieki wiadomo ze nie chodzi mi o pena jeb go pies tylko o to co tam było.
kobold
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 08:34

Re: Pendrive

Post autor: kobold »

miewałem takie przypadki że pena nie widział albo konkretny port usb albo konkretny komputer - spróbuj podpiąć pod inny komp - najlepiej linux - lsusb i zobacz czy nie widzi tam czegoś - bo może się okazać że któreś usb go widzi - a wtedy zamontujesz to ręcznie i skanowanie z odzyskaniem - inaczej to pozostają tylko sposoby duuuuuuuuuuużo droższe - z reguły pare tysięcy złotych - więc nie sądzę żeby to było aż takie ważne
Awatar użytkownika
Drapichrust
Guru
Guru
Posty: 180
Rejestracja: 5 września 2007, 14:32
Lokalizacja: Jasło

Re: Pendrive

Post autor: Drapichrust »

Są sposoby. W zależności co się faktycznie stało z pendrivem.
Można użyć programów do odzyskiwania danych. Nie zawsze gdy nie czyta ci komp pendriva jest on do wyrzucenia.
Radzę spróbować zapytać wujka google:)
ODPOWIEDZ