Allegro pomylka

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
Awatar użytkownika
dyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 481
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 10:11

Allegro pomylka

Post autor: dyna »

Witam amm takie pytanie czy ma ktos wiedze w sprawie pomylki na allegro z a mianowicie chcialem wystawic przedmiot za 1000zl a wystawilem za 1zl nie doklepalem trzech zer oczywiscie przyklepal to koles ktury tylko szuka takich okazji a takich nie brakuje a wystawilem to na -kup teraz- czy jest szansa to odkrecic czy przepadlem i musze wyslac towar. Troche szkoda tysiaka. Jesli ktos moze pomóc to bede wdzieczny.. :zly:
Awatar użytkownika
ananasek
VIP
VIP
Posty: 630
Rejestracja: 15 marca 2010, 20:40

Re: Allegro pomylka

Post autor: ananasek »

Nie wysyłaj towaru. Tak naprawdę jedyne co Ci może zrobić to wystawić komentarz negatywny.
Awatar użytkownika
dyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 481
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 10:11

Re: Allegro pomylka

Post autor: dyna »

Dzwonilem do kolesia żeby mu powiedziec ze zaszla pomylka a on mi na to ze ch..go to obchodzi i ze wnosi sprawe jak mu nie wysle a koles jest gdzies ze slaska wiec na sprawy ewentualne taki kawal mi sie nie usmiecha jezdzic. Wiec jestes pewien ze tylko komentarzem mi moze narobić? Chetnie bym mu odpisal na ten komentarz bo dla mnie to hiena internetowa.
Awatar użytkownika
lukasz6263
Guru
Guru
Posty: 136
Rejestracja: 8 kwietnia 2010, 23:46
Lokalizacja: JASŁO

Re: Allegro pomylka

Post autor: lukasz6263 »

Miałem podobną sytuację, napisałem natrętowi , że przy pakowaniu towar
uległ uszkodzeniu albo coś podobnego.
Awatar użytkownika
dyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 481
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 10:11

Re: Allegro pomylka

Post autor: dyna »

hehehe tylko ze to jest zloto cholera i za 1zl to nawet jak by walec po nim przejechal to i tak mu sie oplaci. Ale tak na marginesie jak by ktos sprzedawal np. samochod za 50 000 a wklepal 5zl to przez taka pijawe mogl by sie gosciu pochlastac nie. Wiadomo ze swiadomie nikt nie sprzeda np.auta wartego 50 000 za 5zl.
Awatar użytkownika
GCN
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 267
Rejestracja: 30 lipca 2008, 18:39

Re: Allegro pomylka

Post autor: GCN »

Napisz do biura obsługi klienta w Allegro powinni wiedzieć.
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: Allegro pomylka

Post autor: Łyssy »

Dyna, jak Ci będzie podskakiwał to postrasz go, że Ty mu wytoczysz proces o bezpodstawne wzbogacenie.


Albo zawieź mu to osobiście z kolegami z klubu :rotfl: i weź 999 pln za transport :ok:
darkonel
Guru
Guru
Posty: 150
Rejestracja: 18 lipca 2010, 19:58

Re: Allegro pomylka

Post autor: darkonel »

Nie ma powodów do paniki. Zawsze możesz przedmiot gdzieś zgubić, może Ci go ktoś ukraść, może wpaść do kanalizacji w bloku, możesz się dowiedzieć, że nie jest wykonany ze złota i porozmawiać z kupującym w stylu "cholera byłem przekonany że to złoto a to zwykły pierścionek z odpustu ... co teraz, nadal mam ci to wysłać?" - jak widzisz, jest kilka "wyjść".
Negatywnego komentarza raczej nie unikniesz (możesz na niego odpowiedzieć tym, że zaszła pomyłka itp), ale przynajmniej tysiak zostanie w kieszeni.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 481
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 10:11

Re: Allegro pomylka

Post autor: dyna »

Łyssy pisze:Dyna, jak Ci będzie podskakiwał to postrasz go, że Ty mu wytoczysz proces o bezpodstawne wzbogacenie.


Albo zawieź mu to osobiście z kolegami z klubu :rotfl: i weź 999 pln za transport :ok:
Hehe noo jak by to bylo troche bliżej to pewnie bym sie przejechal.
Awatar użytkownika
dyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 481
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 10:11

Re: Allegro pomylka

Post autor: dyna »

GCN pisze:Napisz do biura obsługi klienta w Allegro powinni wiedzieć.
Tak uczynie.
johny3050
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 241
Rejestracja: 19 czerwca 2009, 05:24

Re: Allegro pomylka

Post autor: johny3050 »

Kupując/sprzedając przez internet zawierasz umowę. To że popełniłeś błąd to twój problem. Jeśli sprawa pójdzie do sądu to prawdopodobnie przegrasz. Takie sprawy na allegro juz były. Poszukaj w necie.
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Allegro pomylka

Post autor: piotrek »

Chyba zawsze można powiedzieć że właśnie skradziono wygrane toto .... i PO sprawie :)
Alladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 29 maja 2014, 18:42

Re: Allegro pomylka

Post autor: Alladyn »

Osobiście uważam że korzystanie z takich pomyłek to dno i totalne kure...stwo ale pasuje żebyś się kogoś poradził obeznanego na allegro albo jakiegoś prawnika, bo już zdarzały się takie sytuacje i ludzie przegrywali w sądach, kilka lat temu była głośna sprawa gdzieś za granicą że gość sprzedał za bezcen motorówkę oczywiście przez pomyłkę, przegrał sprawę i był zmuszony sprzedać... na Twoim miejscu bym nie wysyłał tak jak przedmówcy radzili zostało zniszczone, zgubione,skradzione, zginęło w czasie przeprowadzki... ewentualnie wyślij mu zdjęcie tego przedmiotu i powiedz że ono było przedmiotem sprzedaży... na Twoim miejscu dokładnie przeczytałbym aukcje na której był dany przedmiot wystawiony i szukał w niej jakiegoś elementu który uniemożliwi wysyłkę... jak on jest taki cwaniak to może uda Ci się go przechytrzyć...
krolik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 398
Rejestracja: 14 września 2011, 21:54

Re: Allegro pomylka

Post autor: krolik »

Mialam na allegro taką sytuacje gdzie wylicytowalam spodnie ,zaplacilam za nie i nie dostalam przesylki. Gostek albo nie odbieral telefonu albo sie tlumaczyl ze wyslal jak udalo mi sie z nim skontaktowac. Napisalam do allegro ze nie otrzymalam towaru a oni do niego pisali pare razy ale nic z tego nie wyszlo. Powiedzieli mi ze wyczerpalo sie z ich strony wszystko co mogli zrobic. Wystawilam negatyw.
lepidopterologia
Guru
Guru
Posty: 188
Rejestracja: 22 kwietnia 2013, 04:39

Re: Allegro pomylka

Post autor: lepidopterologia »

W razie jakichkolwiek problemów, pomoc Allegro jest całkowicie bezużyteczna. Ich działania sprowadzają się do zapytania kontrahenta o jego wersję a następnie przekazania wersji kontrahenta nam... Doradzają żeby się dogadać bądź złożyć doniesienie na policji. Mam wrażenie, że mając do czynienia z cwaniakiem trzeba postępować podobnie. Skorzystaj z którejś z powyższych porad ;) Ewentualnie poszukaj fachowej porady na którymś forum o tematyce prawnej
ODPOWIEDZ